Reagálj a fenti cikkeinkre

Kötetlen csevegések témái
Avatar
lived
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2009-10-27 kedd 19:28:33
Készüléktípus: Nokia N8 Belle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: lived »

luciuscornelius írta:Ezek az új Nokiák sem váltják meg a világot, valószínűleg a WP7-es telóra gyúrnak. Ha arra sem, akkor ennyi.
Én arra leszek kíváncsi, hogy a vas ami alattuk van az mennyivel teszi gyorsabbá a telefonokat.
Avatar
blpub
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2009-06-19 pén. 20:26:44
Készüléktípus: LG G3 + Nokia 808 PureView
Tartózkodási hely: Miskolc City
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: blpub »

Hmm... Ha N8-on így fut, akkor az 1GHz-es procival és erősebb grafikai procival szerelt N701-esen még jobban fog. Régóta gondolkodom, hogy valami Androidos csoda kéne a Nokiák után, de ezek után lehet, mégis maradok. Tetszik a Symbian szellemisége, viszont nagyon sok a hardveres minőségi probléma a droidos telóknál. Értem ez alatt a ház, az akku, a hangszórók, az RF egységek minőségét, vagy csak a dizájnt. HTC Incredible-en gondolkoztam, de a hátlap egyszerűen ocsmány, és az utángyártók sem léptek meg szebbet, a hangszóró minősége közepes, az RF rész még jó térerőnél is gyenge, a zenelejátszó minősége sem tökéletes, és nincs olyan távirányító a füleshez, amibe bármilyen füles dugható, 110 rongy a teló függetlenül, hivatalos csatornán... Ehhez képest a Nokiánál általában ezek a dolgok alapvetően minőségiek, csak a proci, kijelző visszafogottabb. De őszintén szólva, a Belle-t elnézve, egyáltalán nem biztos, hogy azért, mert a Nokia proci terén "még" itt tart (2002-es ARM architektúra lesz a 701-esben is), attól még ő a rossz, mert a többiek már kissé számháborúznak. A droid hardverigénye kifejezetten kicsi, mégis alávágnak 1,2GHz-es kétmagost 768MB RAM-mal, csak épp nincs, ami kihasználja. De az árát megkérik.
Ha a 701-es ára függetlenül, hivatalos garival 80 alá megy, lehet, hogy bevállalom. De még az sem kizárt, hogy N8 lesz belőle, annak is már csak lefelé megy az ára. :) De ott fájna a nehézkesen cserélhető akku... Szóval most újra látom a fényt az alagút végén (csak nem értem, miért dudál :mrgreen: ).
Üdv!
Avatar
MR007
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2010-07-19 hétf. 18:57:58
Készüléktípus: Nokia 808 PureView + N8
Tartózkodási hely: Debrecen
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: MR007 »

blpub: Azért linkeltem be a címet, mert engem is meglepett a rendszer sebessége. Legalábbis egy profi kezében aki tudja is használni így is tud hassítani. És persze csak érdekelne aki már vmi úton-módon használ Bellét tapasztalt-e már ilyet? Nem tapasztalok nagy lelkesedést körülötte.

u: Bolti garis telót lehet most vettem utoljára. Jó nekem a régi telóm hibásan is a semminél mindenképpen.
Avatar
Andy1210
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 872
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 20:32:07
Készüléktípus: Lumia 535 + Lumia 950XL
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Germany
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times
Kapcsolat:

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: Andy1210 »

Nem örülnék, ha a MeeGo a süllyesztőbe menne :(
Nokia N900 Tudástár!
Facebook csoport: Nokia N900 HUN
Avatar
Szellei
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2010-05-26 szer. 16:01:41
Készüléktípus: Samsung Galaxy S II
Nem: Férfi
Has thanked: 8 times
Been thanked: 16 times

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: Szellei »

Andy1210 írta:Nem örülnék, ha a MeeGo a süllyesztőbe menne :(
Még ki sem jött az N9, de már kihátráltak mögüle. Maemo-t kellett volna jobbat elterjeszteni az N900 idejében. Azzal meg tudták volna szorongatni droidékat!
"apt-get moo" ;)
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6820
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: botond »

Rossz látni a Nokia téblábolását amit már az utóbbi 2-3 évben csinál. :(
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: Segal »

botond írta:Rossz látni a Nokia téblábolását amit már az utóbbi 2-3 évben csinál. :(
és hol van még a lejtő vége... lehet ezt még fokozni (sajnos)
Avatar
MR007
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2010-07-19 hétf. 18:57:58
Készüléktípus: Nokia 808 PureView + N8
Tartózkodási hely: Debrecen
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: MR007 »

Segal írta:
botond írta:Rossz látni a Nokia téblábolását amit már az utóbbi 2-3 évben csinál. :(
és hol van még a lejtő vége... lehet ezt még fokozni (sajnos)
Szerintem már volt a lejtő vége.
http://www.youtube.com/watch?v=G3VlESLIVLE

Most kezdenek magukra találni. :whaaa:
Elop bácsit meg jól seggbe kell rugni. A nokia 703-as jó nagy bukta lessz. De majd jön a zászlóshajó hamarosan symbian-nal. :D
Avatar
luciuscornelius
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2009-01-07 szer. 11:44:58
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: luciuscornelius »

Kritizáljuk a symbian miatt, de a helyzet az, hogy még mindig megéri neki kiadni. Természetesen a bevétel az már nem a régi. N8 utód hm hm. Az rendben van, hogy a Windows folyamatosan szorítja ki a symbiant, de hajlamos vagyok azt gondolni, hogy azért jön symbian csúcsteló év végére, mert nem jön WP7-es. Ősszel valószínűleg inkább középkategóriás WP7 teló lesz bemutatva, mint sem valami nagyon brutál.

Nagyon sokat ülnek a WP7-en. A többiek hamarabb fognak kijönni Mango készülékekkel. Remélem, hogy kihangsúlyozzák majd a különbségeket is, ha már ilyen sokáig készítik, ellenkező esetben megcsodálhatunk még egy (illetve még több) ugyanolyan WP7 telót meglepetésre Nokia felirattal.

Abban hiszek én is, hogy jó lesz a WP7, és méltó versenytársa lesz bármely oprendszernek.
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: Segal »

MR007 írta:
Segal írta:
botond írta:Rossz látni a Nokia téblábolását amit már az utóbbi 2-3 évben csinál. :(
és hol van még a lejtő vége... lehet ezt még fokozni (sajnos)
Szerintem már volt a lejtő vége.
http://www.youtube.com/watch?v=G3VlESLIVLE

Most kezdenek magukra találni. :whaaa:
Elop bácsit meg jól seggbe kell rugni. A nokia 703-as jó nagy bukta lessz. De majd jön a zászlóshajó hamarosan symbian-nal. :D
Ez azoknak jó lehet akik most N8 assal rohangálnak vagy még kitartanak a symbi mellett de új vásárlókat már tutira nem szereznek de olyan sem fog emiatt visszatérni más oprendszerről aki már elhagyta a symbit tehát nálam a próbáljuk tartani a létszámot nem mászás felfelé hanem max stagnálás, megállás. A baj ott kezdődik hogy mire ez kapható lesz (talán idén) addigra itt az iPhone 5, Ice Cream Sandwich-es Androidos telefonok és mindkettő összképbe erősebb lesz ennél. Az már csak a hab a tortán hogy a Nokia saját bevallása szerint is a WP7-et tekinti elsődéegesnek.
Leginkább a szoftverkörnyezetbe látszik hogy egyre gyérebb a kínálat symbire vagy második harmadik körbe jön rá valami vagy meg sem jelenik...
luciuscornelius írta:Kritizáljuk a symbian miatt, de a helyzet az, hogy még mindig megéri neki kiadni. Természetesen a bevétel az már nem a régi. N8 utód hm hm. Az rendben van, hogy a Windows folyamatosan szorítja ki a symbiant, de hajlamos vagyok azt gondolni, hogy azért jön symbian csúcsteló év végére, mert nem jön WP7-es. Ősszel valószínűleg inkább középkategóriás WP7 teló lesz bemutatva, mint sem valami nagyon brutál.

Nagyon sokat ülnek a WP7-en. A többiek hamarabb fognak kijönni Mango készülékekkel. Remélem, hogy kihangsúlyozzák majd a különbségeket is, ha már ilyen sokáig készítik, ellenkező esetben megcsodálhatunk még egy (illetve még több) ugyanolyan WP7 telót meglepetésre Nokia felirattal.

Abban hiszek én is, hogy jó lesz a WP7, és méltó versenytársa lesz bármely oprendszernek.
Hidd el kiadják még azt a pár telefont ami már tervezés alatt volt aztán hallani nem fogod a symbian szót a Nokia szájából.
Az első WP7-es telefonjuk meg szerintem olyan lesz mint az első kör a konkurenciánál csak mangóval. A gond az hogy jelenleg úgynézki hamarabb jelenik meg a konkurenciáknál a második kör ami hardveresen már erősebb és szintén tudja a mangót...
Válasz küldése

Vissza: “Kötetlen”