Reagálj a fenti cikkeinkre

Kötetlen csevegések témái
bukest
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 09:00:22
Készüléktípus: Sony Ericsson Xperia Arc
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: bukest »

Menjen a flame...XDDDDD

Nokiás cikk

Először is a Samus dolog(mert tudjátok, védem :P).

Samsungnak ott van a wp7, android, bada. Symbiant abbahagyta. Bada, kevés de ugyanannyi telefonj van ezzel a rendszerrel mint a Nokiának a Maemoval. :P tehát 1-1. wp7. Samunak már megy, tehát nem hiszem hogy akkora konkurencia lesz a wp7es Nokia. Android. No comment :P

Frissítések

Sokan szidtak anno 1-2 céget a frissítési politikájával. Mi történik most a Nokiánál?! Beígérnek egy N8at meg E7et. Persze, persze jön rá a frissítés már novemberben. De melyik év?! :P február van és kapott egy lóf*sz frissítést?! Ne neeee... E7 még ki se jött. Persze késnek, beígérjük a symbian4et... :DDDDDD Ugyanmár... Ébredjünk fel. Meg mi újat hozhat ezeken az alapokon. Gondolom sejtitek hogy mikor fog kapni egy teljesen új kinézetű szoftvert az N8. Ha nem meritek kimondani még magatokba se, leírom a vélemyényem: szerintem SOHA. De azt mondom, ne legyen igazam.

Elkezdődött a fújjogás. Ma már sokan megbarátkoztak a gondolattal hogy wp7. Majd amikor a nagyoknak ilyen lesz a kezébe, tegye fel magában a kérdést, hogy ő mit mondott akkor amikor megszületett a Nokiától függetlenül a wp7. :PPPPPPP Elgondolkodtató. Még a symbiant is többre tartották...

Symbian.

Vége. Lesz támogatás, persze, felrakják a sufniba tárolt szerverre a symbianos dolgokat azt jóéjszakát. Ugyanmár... XD Senki nem gondolja komolyan hogy ezután fognak foglalkozni vele. Mennyi szoft frissítés érkezett a saját oprendszeres Nokiákhoz?!?!?! Elgondolkodtató.

Summa.

Érdekes lépés. Inkább haszon szagú. Én már csak mosolygon rajta. Várható volt, de még én se dolgoztam fel. Kemény. Mielőtt anyázás lenne, nekem még itt ott be is jön a wp7. Gyorsnak láttam, tetszetős effektekkel. Csak ne rontsa el a Nokia... :P

Üdv és peace,
bukest
Sony Ericsson Xperia Arc, CyanogenMod-7.1.0-XperiaArc-LT15i-KANG
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: potter55 »

Akkor majd kiderül mi lesz. Lehet bármi még. Ami még nem történt meg, abból még lehet bármi.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: Damir »

snefi írta:utána megyek majd egy lefordított oldal szerint az lenne a helyzet amit írok ,de van valami táblázat is igaz idő jelölés nélkül ahol a sím lemegy 0 ra a meeggo ott van az s40 és win :( de terveik szerint 2 év alatt 150 millió símet akarnak értékesíteni ,aztán ki tudja ..


Ui utána nézek és linkelem majd ..
Az általam linkelt engadget.com-os oldal az ;)
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: Damir »

bukest írta:Menjen a flame...XDDDDD

Nokiás cikk

Először is a Samus dolog(mert tudjátok, védem :P).

Samsungnak ott van a wp7, android, bada. Symbiant abbahagyta. Bada, kevés de ugyanannyi telefonj van ezzel a rendszerrel mint a Nokiának a Maemoval. :P tehát 1-1. wp7. Samunak már megy, tehát nem hiszem hogy akkora konkurencia lesz a wp7es Nokia. Android. No comment :P
Samunak 2 badás telója van. ;)
snefi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010-10-13 szer. 19:18:24
Készüléktípus: 5230
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: snefi »

damir köszi a segítséget :)

találtam közben magyar linket is http://index.hu/tech/cellanaplo/2011/02 ... n_a_meego/ és még egy a tárgyhoz kapcsolódó http://www.portfolio.hu/vallalatok/tele ... 45286.html
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára snefi 2011-02-12 szomb. 21:58:01-kor.
Todo
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2010-01-17 vas. 20:48:02
Készüléktípus: Galaxy S7
Tartózkodási hely: SZEGED
Has thanked: 56 times
Been thanked: 444 times

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: Todo »

A win mobilhoz erösebb hardver kell, ha erre most képes lesz a nokia akkor értetlenül állok a dolgok előtt, mert ha nem fik....tt volna annyit akkor most a symbian^5 nél tartana egy olyan hardverbe foglalva amiben legalább egy 1ghz-es proci van és akkor még mindig az első lenne és nem kellett volna ez a szar összefogás!
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: Damir »

Todo írta:A win mobilhoz erösebb hardver kell, ha erre most képes lesz a nokia akkor értetlenül állok a dolgok előtt, mert ha nem fik....tt volna annyit akkor most a symbian^5 nél tartana egy olyan hardverbe foglalva amiben legalább egy 1ghz-es proci van és akkor még mindig az első lenne és nem kellett volna ez a szar összefogás!
Igen, ennyi a lényeg. :yes:
Avatar
lived
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2009-10-27 kedd 19:28:33
Készüléktípus: Nokia N8 Belle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: lived »

TESSÉK!!!

Bekövetkezett az amitől mindenki félt!!

A symbiannak annyi!
Ennyit a Nokiáról! Reménykedtem, hogy legalább majd a mostaniakra is lesz majd valami fejlesztve, de már nem úgy tűnik. Dobhatom ki az N8-asomat a francba! Menjenek oda ahova gondolom a Nokia és a Microsoft is!!! Ilyen hülyeséget!!!

Direkt azért is vettem nokiát, mert mondom, most már sínen lesznek minden téren. A symbian is kapja majd a normális frissítéseket amit ígértek. Erre meg lehúzzák a budin. Ezek után a franc vesz nokiát. Megyek át a Samuhoz vagy a Apple-hoz.
HÚ de meg bántam, hogy nem egy iPhone 4-et vettem vagy egy Galaxy S-t!!!!
Avatar
luciuscornelius
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2009-01-07 szer. 11:44:58
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: luciuscornelius »

Na jó, persze hivatalosan nem jelentették be (miért is tették volna), ebből a szempontból meg csak megtippelték a várható eseményeket a nonstopmobilnál (érdekes a mobilarena nem foglalkozik a témával), és innen nézve a dolgot természetesen van realitása a symbian megszűnésének, de csak nem olyan hülyék, hogy terveznek még értékesíteni 120 milliót és nem adnak ki hozzá frissítéseket?!
Nos, még ha minden rendben menne is (már amennyire ez ilyenkor lehetséges) és a frissítés is pöpec lenne, akkor sem valószínű, hogy el fognak adni 120 milla symbian telót.
fantis
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010-01-18 hétf. 14:04:39
Készüléktípus: SG3 GT I5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: fantis »

most veszem észre h van ilyen topic :D,na mivel ez ide inkább illik most ezért leírom ide is (pontosabban bemásolom :D) amit egy másik topicba írtam :)

itt egy kis részlet a megállapodás részleteiről (a google fordítót használtam mivel nem volt időm lefordítani ezért kissé értelmetlen lesz :D , az erdeti szöveg megtalálható ebben a cikkben, http://www.mobile-review.com/articles/2 ... soft.shtml (az oldal orosz szal csak az néze meg a cikket aki tud oroszul :D) )

Nokia ökoszisztéma a Microsoft kezében

Részletek az együttműködés számos kérdést vetnek fel. És ebben az ügyletben a Nokia úgy néz ki, mint egy gyenge. Azonban, nézd meg magad, amely lehetővé teszi a Nokia, hogy a partnere, és hogy kerül vissza.

A Nokia kínálja a Microsoft

1. A fizetési rendszer OVI Store (kifizetések SMS-ben a számla üzemeltető a világon). Lemondásnak OVI Store javára piactéren. Mindkét üzletek léteznek egymás mellett, de a piac még mindig létezik Symbian, azaz közepéig 2013-ban vagy még valamivel több.
2. Technológia területén a mobil kamerák, ami fotoresheny alapú Windows Phone.
3. Lokalizációja Windows Phone minden ország és a piacok. Abban a pillanatban, a Nokia az egyetlen vállalat, amely az eszközöket a gyors, kiváló minőségű és olcsó helyet telefon menüjében minden piacon, a Microsoft az idő Windows Phone 7 volt képes támogatást csak néhány nyelven, míg az új nyelvi változatok az óriási (akár egy évig);
4. Létrehozása telefonok a Windows Phone 7 különböző áron szegmensek, a szegmentáció a piac, beleértve a létrehozását nem érintőképernyős készülékek;
5. Teljes hozzáférés a K + F tevékenységek területén a mobiltelefonok WP7, harmonizációja törekvéseit ebben az irányban, hanem a Nokia kap kedvezményeket a Microsoft (időben férhetnek hozzá az fejlesztő eszközök, az hatással van az említett vagy más funkciók);
6. Telepítse Search Bing minden eszközön a Nokia, az alapértelmezett kereső.
7. Az integrációs Microsoft adCenter minden eszköz;
8. OVI Maps a megoldás az összes térképészeti szolgáltatások Microsoft;

Hogy elveszíti a Nokia

1. Való lemondás Qt, mint fejlesztési eszköz a Windows Phone 7, Nokia felajánlotta, hogy használni fejlesztési eszközök, a Microsoft. Gyakorlatilag ez azt jelenti, elutasításáról a fejlesztők, akik összpontosított okostelefonok Nokia. Őket, és oly kevés, de ők voltak lojálisak a cég, annak ellenére, hogy a munka komplexitását vele. Program vonzani új fejlesztővel a kibocsátást, az Qt minden platformon (Symbian, MeeGo) lehet elfelejteni.
2. Megtagadása futtatni a saját áruház OVI Store, lásd a fenti 1. pontban.
3. Való lemondás MeeGo ígéretes következő generációs operációs rendszere, a fordítás az operációs rendszer a kategóriában kísérleti, hogy vizsgálja meg a lehetőségeket;
4. Lemondásnak Symbian mellett Windows Phone 7 óta 2012

Próbált hogy állítson össze egy listát, amit a Microsoft ad a Nokia, hogy mi a nyeremény a finn gyártó. Például, amely a keresés vagy Bing adCenter teljesen kereskedelmi tevékenység, amelyre a Microsoft is fizet a Nokia a meglehetősen nagy összeg. Abban a pillanatban, és a Symbian. Ezért kezelik, mint egy "ajándék" nem lehet. Az a tény, hogy a Microsoft kénytelen elhagyni Nokia Qt, csak szomorú. Két éven belül már azt mondták, hogy az út Qt egy nagyszerű pillanat, és most kérelmet fejlesztők képesek lesznek viszont a legteljesebb, hogy hozzák létre saját megoldásokat, és minden javát. Sőt, ez csak pénz eldobta a szélben. Tekintettel arra, hogy Symbian fog tűnni, és továbbra is MeeGo kísérlet sokat várnak nem éri meg. Nem fogok jövendölni halálát Qt, szeretem ezt a keretet, de egyik napról a másikra elvesztette hatalmas közönség előtt fejlesztők. Nincs ok azt használni. Kár, egy jó termék a Nokia elpusztult. Remélem, hogy még mindig életben Qt, de számíthat fényes jövőt őt többé.

És a legfontosabb szempont - a Nokia, mint minden más cég fizet minden egyes példányt Windows Phone, Gets az operációs rendszer azonos feltételek mellett más gyártók! Függöny.

Átmeneti időszak a Nokia kijelölték a két év alatt - 2011 és 2012. Ez valójában a fenti értelemben a cég, hogy kérje semmilyen eredményt ostoba. Mindent lehet hibáztatni a bonyolultsága az átállást az új ökoszisztéma.





Én a cikk tartalmával teljes egészében egyetértek,szerintem nem valami jó ötlet volt ez a lépést megtenni. Szerintem a Nokiának a Symbian,Meego oprendszereket kellet volna használnia továbbra is,vagy esetleg kiadni pár androidos telót is,vagyis nem lemondani teljesen a saját oprendszeréröl ,csinálhaták volna mint a Samsung amelyik kiadja az androidos telókat is meg a badásokat is .
Symbian szerintem jó oprendszer volt,ettöl volt a nokia igazán nokia,igaz egy kicsit el volt öregedve,de meg tudták volna csinálni szerintem egy fél éven belül is akár h még jobb legyen.A Meegoban is volt elég fantázia,kár h ezentúl még kevesebb figyelmet fordítanak majd rá, meg a Qt-röl sem kellet volna lemondani, ez is elég életképes dolog volt.
Ezzel a lépés a Nokia sok régi rajongót el fog veszteni és a Nokia név sem fog már olyan dicsőnek hangzani.Mivel lemondtak a rendszeröl már a jövőben szinte biztos nem lesz rá semmiféle fejlesztés,csak 1-2 kisebb hibajavítás esetleg, meg kevesebb program is fog kijönni nokiára,mivel ki akar majd olyan rendszere fejleszteni amelyik nemsokára megszűnik.A nokia a tervei szerint 120 millió telefont akar eladni az átállásig, de ez nem lesz olyan könnyű mivel nem sokan akarnak majd kihaló rendszerű telefont venni és ezért h sikerüljön minél többet eladni szerintem egy kis árcsökkentés nem fog ártani pl. én most ezek után egy 60e symbianos telefont csak akkor vennék meg ha esetleg 15-20 e-vel olcsóban adnék nekem,de máskülönben nem.Szóval a nokia a teljes átállásik vagyis 2013ig még többet és még gyorsabban fog veszteni a piaci részesedéséből mint eddig.Nokia már csak egy lesz a sok közül.
És még egy érdekes momentum most megint teljes átszervezés lesz a nokiánál 3 év alatt 3ik teljes átszervezés, de most komolyan hogy lehet ilyen körülmények között dolgozni normálisan?Na és igen nem véletlen hogy a nokia a windowst választotta ebben nem kis szerepet játszott maga Stephen Elop,mivel nem is olyan régen ö náluk dolgozott még.
Válasz küldése

Vissza: “Kötetlen”