Reagálj a fenti cikkeinkre

Kötetlen csevegések témái
Avatar
lived
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2009-10-27 kedd 19:28:33
Készüléktípus: Nokia N8 Belle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: lived »

Ebből látszik, hogy nagyon meg volt bundázva az, hogy egy volt Microsoft-os menjen a Nokiához!
Nem ment a Nokia szekere sem, nem ment a Microsoft szekere sem. Egymás felé nem akartak nyitni rendesen.
Ezért valahogy egy Micro-sat a Nokiához csempésztek aki szépen összefésülte az egészet.

Most még csak Win-es szoftok fognak menni a Nokiákon DE én nem adok egy-két évet és meg fog szűnni az a márka név hogy Nokia és az egészet benyeli a Microsoft. Aztán csak win-es mobilakat fog gyártani "Nokirisoft" vagy mi a bűn bánat!
Mert ez lesz a vége!

JA! és kíváncsi vagyok hogy a Symbian-ra mennyire fognak figyelni. Így is ROHADT lassan kaptuk meg a frissítéseket, ezek után meg még lassabban vagy már meg se kapjuk.
Volt már ilyenre példa!!!
Avatar
luciuscornelius
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2009-01-07 szer. 11:44:58
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: luciuscornelius »

Más szemszög: Bog hozzászólása a mobilarénáról

"Én viszont azt gondolom, hogy ez a lehető legjobb lépés volt a Nokia részéről. (A Microsoft pedig a seggét a plafonhoz csapdoshatja, hogy ilyen gyártót be tudott húzni, annyi ellenállás, dac és gőg után.) A WP7 kiváló rendszer, mindjárt kint van az ápdét, ami valószínűleg a jelenlegi hiányosságok jelentős részét kijavítja/pótolja. A Nokiának konkrétan lófüttyöt sem kell fejlesztenie, kapnak egy kész rendszert, amibe nem ők kell beletolják a lóvét, ergo több pénzük marad másra. Mondjuk venni valami normális harvert

A Microsoft pedig szépen ráteszi a kezét a NavteQ-re ezzel a húzással, hopp, hirtelen lett egy kifejezetten jó térkép és útvonaltervező a rendszerhez, nocsak. Ebből a non-Nokia WP7 júzerek is profitálnak. Arról nem is beszélve, hogy az Ovi áruház mobilszolgáltatós fizetési modellje kegyetlenül jó azokon a piacokon, ahol nincs kártyás fizetés, vagy van, de a júzerek zöme nem pöcsöl vele. Ezt is megszerezte magának a Microsoft, rohadt jó bizniszt csináltak. Kicsit úgy tűnik, hogy a Nokia bizony aláfeküdt az amcsiknak, de nekik viszont nemigen volt más választásuk... a Symbian - ha nem lesz fejlesztve - akkor mehet a lowend taccsos vonalra az ilyen-olyan Corby-Cookie ellenfelének, a MeeGo-t pedig dajkálhatják, ha a Symbianról áttolják oda az erőforrásokat, akkor még valami bada-szintű dolog kieshet belőle. (Nem mellesleg az Intel és a Microsoft sem utálják egymást, szóval ott is még bármi lehet.)"
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: Damir »

Nos, ahogy folyamatosan jönnek a hírek, egyre tisztább számomra, hogy Elop egy marha nagy barom.

A különálló, mindenkitől független Nokiát egy egyszerű Microsoft bérenccé fogja átalakítani, dobva minden eddigi irányvonalat: Symbian fejlesztés, MeeGo, Qt. Kíváncsi vagyok, hogy az Intelnek mi lesz a válasza erre, illetve azoknak a partnereknek, akik csatlakoztak a MeeGo-hoz.

Ja igen, mennyire fogadja jól a piac a döntést? 9%-ot (!!!!) estek a Nokia részvényei a bejelentés után. Szerintem ez árulkodó, bár Elopot nem fogja érdekelni, Ballmer haverjával üzletelgetnek egyet, ezzel tönkretéve a Nokiát.

Elop, TAKARODJ!!!!!

lucius:

Én ezt nem tudom elfogadni, a Nokia egy tőkeerős, sok pénzzel és jó fejlesztőkkel rendelkező vállalat, csak seggbe kellett volna rúgni magát, hogy gyorsabban és jobban teljesítsen. Ez amit Elop művel egy nagy semmi, a hozzászólás elején leírtam miért.

Volt egy oldal, ahol valaki pedzegette, hogy milyen jó lenne, ha az eddig a Nokiánál jó úton haladó emberkék összeállnának, és csinálnának egy céget, mintegy folytatva azt, amire ígéretet kaptunk az elmúlt egy évben. Nem is olyan rossz ötlet....
Nem akarok WP7-es Nokiát, egy újabb symbian és MeeGo-t szeretnék látni, az innovációt, amit a Nokia nyújtani tudott az N95-ig!
Todo
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2010-01-17 vas. 20:48:02
Készüléktípus: Galaxy S7
Tartózkodási hely: SZEGED
Has thanked: 56 times
Been thanked: 444 times

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: Todo »

Szerintem ha a nokia felkötötte volna a gatyáját, akkor egymaga a meglévő rendszereinek a fejlesztésével vissza tudott volna állni az élre, de sajnos a mai világban minden a pénzről szól, hogy ki kinek, és mennyit csúsztat a zsebébe! Véleményem szerint ha mindenáron egy másik rendszerrel kellett, hogy bővitse a palettát, akkor inkább az androidot kellett volna választania!
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: moco »

Én bizony összegyűjtöttem volna azokat az átlag, de okos és ügyes embereket, akik szarrá moddingolják a symbiant, jól megfizettem volna őket és csináltak volna egy jól használható symbianos Nokiát belőle, mint anno volt.
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
2ma
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009-05-19 kedd 19:09:22
Készüléktípus: N900+6650+X3-02+HTC Hero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: 2ma »

hát ha lehet inni az itt látható diagrammoknakhttp://www.engadget.com/2011/02/11/rip-symbian/, akkor bizony a symbian kuka, a meego pedig kb olyan lesz mint a maemo,talán kiadnak egy működő verziót belőle,aztán magára hagyják. buta döntés volt szerintem, meego-t kellet volna megcsinálniuk frankóra,de szerintem ott valami nagy gond lehet,ha ennyi idő alatt se jutotta vele sehova. de ha már tudták,hogy ez lesz, akkor meg kellett volna nekik venni a palm-ot és a webOS-t használni. Az úgy még akkor egyedi is lett volna. Viszont ha meg mindnen kötél szakad akkor android. A winfos szerintem a legrosszabb döntés volt amit hozhattak.
2ma
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009-05-19 kedd 19:09:22
Készüléktípus: N900+6650+X3-02+HTC Hero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: 2ma »

Damir írta:
Egyébként ez Eloptől egy eléggé kritikán aluli teljesítmény, lóf :censored: t nem csinált, csak a cimborákkal szövetkezett. Olyan mint nálunk egy kormányzati beruházás, a kedves politikusok haverjai csinálják az összeset. Ezt én is meg tudtam volna csinálni, sőt, bárki. Ha belerúgott volna a fejlesztőkbe, na az lett volna a teljesítmény. Ha láthattunk volna 1-2 hónapon belül egy N9-et, az lett volna a teljesítmény. Ha a PR2.0-t symbianra kiadják nagyon rövid időn belül, az lett volna a teljesítmény. Ez így egy jó nagy 0 :duhos2:

Én még megvárom, hogy mi lesz a vége ennek a hétnek, aztán lehet, hogy búcsút mondunk egymásnak.

szerintem itt nem elop hozta be a microsoft-ot,azmár lefutott meccs volt,és őt pont azért hozták be, hogy könnyebben menjen az "összeolvadás". Sajnálom a nokiát minden esetre, hardver szinten még mindig az egyik legjobb ha nem a legjobb gyártó.
Todo
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2010-01-17 vas. 20:48:02
Készüléktípus: Galaxy S7
Tartózkodási hely: SZEGED
Has thanked: 56 times
Been thanked: 444 times

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: Todo »

2ma írta:
Damir írta:
Egyébként ez Eloptől egy eléggé kritikán aluli teljesítmény, lóf :censored: t nem csinált, csak a cimborákkal szövetkezett. Olyan mint nálunk egy kormányzati beruházás, a kedves politikusok haverjai csinálják az összeset. Ezt én is meg tudtam volna csinálni, sőt, bárki. Ha belerúgott volna a fejlesztőkbe, na az lett volna a teljesítmény. Ha láthattunk volna 1-2 hónapon belül egy N9-et, az lett volna a teljesítmény. Ha a PR2.0-t symbianra kiadják nagyon rövid időn belül, az lett volna a teljesítmény. Ez így egy jó nagy 0 :duhos2:

Én még megvárom, hogy mi lesz a vége ennek a hétnek, aztán lehet, hogy búcsút mondunk egymásnak.

szerintem itt nem elop hozta be a microsoft-ot,azmár lefutott meccs volt,és őt pont azért hozták be, hogy könnyebben menjen az "összeolvadás". Sajnálom a nokiát minden esetre, hardver szinten még mindig az egyik legjobb ha nem a legjobb gyártó.
Ha emlékeim nem csalnak akkor a processzor is hardver és ebben az esetben már hardverilag is alul teljesít a nokia!
Avatar
Fnzoley
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2010-01-07 csüt. 17:32:22
Készüléktípus: Samsung galaxy s 2
Nem: Férfi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: Fnzoley »

Az itt látható vélemények alapján dobhatom a kukába a nokia telefonjaimat. Kár értük, szerettem őket. Ezek után gondolom senki se fog programokat irni vagy fejleszteni symbianra. Felesleges megtartani a telefonokat. Tovább kell lépni anrdoidra vagy iOS-ra. Sír szivem! :sad:
Avatar
luciuscornelius
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2009-01-07 szer. 11:44:58
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: Reagálj a fenti cikkeinkre

Hozzászólás Szerző: luciuscornelius »

Fnzoley írta:Az itt látható vélemények alapján dobhatom a kukába a nokia telefonjaimat. Kár értük, szerettem őket. Ezek után gondolom senki se fog programokat irni vagy fejleszteni symbianra. Felesleges megtartani a telefonokat. Tovább kell lépni anrdoidra vagy iOS-ra. Sír szivem! :sad:
Még egy ideig lesz symbian, csak nem a felső szegmensben.
Válasz küldése

Vissza: “Kötetlen”