Windows 7 tippek-trükkök,tapasztalatok

Kötetlen csevegések témái
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Windows 7 tippek-trükkök,tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

blpub írta:
fonix232 írta:Azaz nem engedte a távoli területre való kiterjesztést. De megoldottam, a dinamikus lemezkezelés csodákat tesz ;)
És rengeteget lehet szívni vele egy reinstall után... :)
Most egy ideig nem tervezem az újratelepítést, ha meg mégis akkor ubuntu live CD be, és átpakolom külső vinyóra :D
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
Avatar
DAv7
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2009-02-12 csüt. 17:54:43
Készüléktípus: GT-S5830
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vác
Has thanked: 7 times
Been thanked: 90 times

Re: Windows 7 tippek-trükkök,tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: DAv7 »

stunts666 írta:
DAv7 írta:...
Egy darabig ment a kártya. Kb 1 évig. Mostanság berakom kártyaolvasóba és kiírja, hogy ellenőrizzem vagy folytassam ellenőrzés nélkül. Bármire nyomok tök mindegy. Ellenőrzés felénél eltünik a meghajtó. Ha ellenőrzés nélkül nyomom, akkor meg kb 20-30 mp és megint eltűnik a meghajtó (Ugyan ez volt adatátviteli módban kábellel). Január 5.-ig biztos nem csinálta mert akkor telepítettem újra az egész telót. Ma leformáztam a kártyát. Először telefonba, utána Windows gyors formázás, majd teljes és ismét telefonba formáztam. De kártyaolvasóban ugyanúgy sz*rakszik. A jó hír viszont, hogy most adatkábellel nem szórakozik.
A Kártyaolvasó más gépen is rosszul működik, esetleg másik kártyával próbáltad?
Avatar
stunts666
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 788
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 22:44:14
Készüléktípus: HTC Desire 16Gb
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Windows 7 tippek-trükkök,tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: stunts666 »

DAv7 írta:
stunts666 írta:
DAv7 írta:...
Egy darabig ment a kártya. Kb 1 évig. Mostanság berakom kártyaolvasóba és kiírja, hogy ellenőrizzem vagy folytassam ellenőrzés nélkül. Bármire nyomok tök mindegy. Ellenőrzés felénél eltünik a meghajtó. Ha ellenőrzés nélkül nyomom, akkor meg kb 20-30 mp és megint eltűnik a meghajtó (Ugyan ez volt adatátviteli módban kábellel). Január 5.-ig biztos nem csinálta mert akkor telepítettem újra az egész telót. Ma leformáztam a kártyát. Először telefonba, utána Windows gyors formázás, majd teljes és ismét telefonba formáztam. De kártyaolvasóban ugyanúgy sz*rakszik. A jó hír viszont, hogy most adatkábellel nem szórakozik.
A Kártyaolvasó más gépen is rosszul működik, esetleg másik kártyával próbáltad?
Per pill nincs másik kártya de majd szerzek egyet. Próbáltam XP-n is. Ott is gondok voltak. Lehet a kártya hal meg???
Avatar
DAv7
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2009-02-12 csüt. 17:54:43
Készüléktípus: GT-S5830
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vác
Has thanked: 7 times
Been thanked: 90 times

Re: Windows 7 tippek-trükkök,tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: DAv7 »

Lehet, ahogy az is, hogy az olvasónak van baja.
Walron
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2009-01-19 hétf. 16:55:34
Készüléktípus: Samsung Galaxy Note 10+ 512 GB
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 3 times

Re: Windows 7 tippek-trükkök,tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Walron »

Egy kis kérésem lenne:

VPN szervert szeretnék csinálni az otthoni gépemről, hoyg elérjem laptopról avgy telfonról.

Hogy csináljam?

Win7 64bit 6.1.7600
Kis történelem: Siemens M35i -> Nokia 3310 -> Nokia 3410i -> Nokia 3510i -> Nokia 6610i -> Sony-Ericsson K700i -> Nokia E51 -> Nokia N95 -> Samsung I8910 8GB -> Ericsson T28 -> Samsung Galaxy I9100 8 GB -> HTC One X
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Windows 7 tippek-trükkök,tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Én az RDM+ (Renote Desktop for Mobile) nevű programot használom, az új, feltört verzió szinte tökéletes.

:arrow:
Ha rádugom a fényképezőm a gépre, tőlem is megkérdi, hogy ellenőrizze-e. Ezt az üzenetet hol lehet kikapcsolni ha azt szeretném, hogy ne ellenőrizze?
apesz9
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009-01-25 vas. 20:44:45
Készüléktípus: 6650 T-mobile
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Windows 7 tippek-trükkök,tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: apesz9 »

Sziasztok!
Bocsi az oktondi kérdésért, de valaki megmondaná nekem, hogy mi az az aero és hogy mire való? Kezdő win7 felhasználó vagyok és itt a topicban olvastam róla először. Csak sajna fogalmam sincs mi az!
Ja olvastam még lejjebb, hogy volt akinek nem lehetett a fényerőt változtatni. Minden ilyenre megoldás egy jó kis bios frissítés a gyártó oldaláról. Nekem nagyon sok problémámat megoldotta.
Ja nekem meg a pendrive-omat akarja állandóan ellenőrizni amikor rádugom. Kicsit idegesítő de nem találtam még megoldást a kiküszöbölésére.
Amúgy bejön a rendszer, xp után vista mellőzésével léptem tovább ide. Kicsit nagy ugrás :D
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Windows 7 tippek-trükkök,tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Aero = áttetszőség
Asztalon jobb klikk>személyre szabás. Itt meg tudod nézni a különbséget ha egyszerű vagy aero témát választasz.
apesz9
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009-01-25 vas. 20:44:45
Készüléktípus: 6650 T-mobile
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Windows 7 tippek-trükkök,tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: apesz9 »

MrAngelo írta:Aero = áttetszőség
Asztalon jobb klikk>személyre szabás. Itt meg tudod nézni a különbséget ha egyszerű vagy aero témát választasz.
OK! THX! :D
Walron
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2009-01-19 hétf. 16:55:34
Készüléktípus: Samsung Galaxy Note 10+ 512 GB
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 3 times

Re: Windows 7 tippek-trükkök,tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Walron »

apesz9 írta:Sziasztok!
Bocsi az oktondi kérdésért, de valaki megmondaná nekem, hogy mi az az aero és hogy mire való? Kezdő win7 felhasználó vagyok és itt a topicban olvastam róla először. Csak sajna fogalmam sincs mi az!
Ja olvastam még lejjebb, hogy volt akinek nem lehetett a fényerőt változtatni. Minden ilyenre megoldás egy jó kis bios frissítés a gyártó oldaláról. Nekem nagyon sok problémámat megoldotta.
Ja nekem meg a pendrive-omat akarja állandóan ellenőrizni amikor rádugom. Kicsit idegesítő de nem találtam még megoldást a kiküszöbölésére.
Amúgy bejön a rendszer, xp után vista mellőzésével léptem tovább ide. Kicsit nagy ugrás :D

Aero az a grafikus felülete a Win7nek mint Vistánál. Ez felelős a 3D-s effektekért ill. az áttetszőségért. Követelménye hogy menjen a gépeden a min. 128mb-os vid kari.
Kis történelem: Siemens M35i -> Nokia 3310 -> Nokia 3410i -> Nokia 3510i -> Nokia 6610i -> Sony-Ericsson K700i -> Nokia E51 -> Nokia N95 -> Samsung I8910 8GB -> Ericsson T28 -> Samsung Galaxy I9100 8 GB -> HTC One X
Válasz küldése

Vissza: “Kötetlen”