Szoftverfrissítés Phoenix-szel

Nokia telefonok szoftverfrissítésével kapcsolatos témák
Avatar
BlackOps
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2408
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:23:35
Készüléktípus: Galaxy S6 Duos
Nem: Férfi
Has thanked: 3 times
Been thanked: 42 times

Re: Szoftverfrissítés Phoenixel

Hozzászólás Szerző: BlackOps »

plunk írta:
darenmarlo írta:Szevaasztóók

Lenne egy óóriási kéréésem és kérdésem!!!!Könyörgök SEGÍÍÍTSEN VALAKI!!!
Szóval van egy Nokia 6131 em aminek az a baja hogy bekapcsolom odáig oké hogy beírom a pin kódomat aztán betölt és huss ujra tölti magát ezt 3 szor megcsinálja és pááff kikapcsol.Namost feltettem ezt a Phoenix-et meg elolvastam hogy halott telókat hogyan kell ezt és ezt csinálni amit meg is tettem ill próbáltam de ahogy kéri hogy nyomjam meg a bekapcs gombot nuku vááár aztán kiírja hogy prószáld úújra.Mivel nincs USB kapcsolat(lent jobb alsó sarokba mutatja mellesleg csak ilyenkor választható ki a dead phone... izé)eleve nem is értem hogyan frissítené a telót.

Plíííz valaki mondja meg mi a rossebet lehet vele kezdeni vagy vigyen telószervízbe.CSAK VAN VMI otthoni trükk :cry3:
Elöre is köszi a segítséget
Email:leni666@freemail.hu :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3:
Próbáltad már a mélyformázást? (* és zöld és 3as meg bekapcs gomb folyamtosan nyomva) Mindent visszaállít mintha a gyárból jött volna ki.
plunk! darenmarlo!
S40-nél NINCS FORMÁZÁS, ez csak az s60 sajátja. (Szimbi János-nak kell lennie)
darenmarlo!
A bekapcs gombot csak egy pillanatra nyomd meg, de mielőtt a géphez csatolod vedd ki az akkut, majd rakd vissza, és addig ne nyomogass semmit, amíg nem kéri, úgy menni fog. :cool3: :laza3:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BlackOps 2009-05-05 kedd 06:34:18-kor.
Galaxy S6 Duos SM-G920FD :cool3:
G920FXXU3COI9
PHOENIX SEGÉDLET ver.:2.0
Avatar
BlackOps
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2408
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:23:35
Készüléktípus: Galaxy S6 Duos
Nem: Férfi
Has thanked: 3 times
Been thanked: 42 times

Re: Szoftverfrissítés Phoenixel

Hozzászólás Szerző: BlackOps »

Csabikat írta:Sziasztok! SEGÍTSÉÉÉÉÉÉG!!!!
Régóta olvasgatom a fórumotokat, és én is fw frissítésre adtam a fejem. Nem kellett volna :sad: 6500Slide-mat gsm dealertől vásároltam és meg sem fordult a fejemben a product code. Az NSU-tól angol lett. Egy napja próbálom NSS-l kiolvastatni okosságot, de nem megy. Frankón feltelepül, teló PC Suite-l kontakt majd NSS indít. Rákatt a kiolvasásra, de semmi. Próbáltam már PC Suite szoft. kikapcs-bekapcs , Vírusirtó ki-be(2009-sKaspersky-m van), NSS többször fel le.Eztán a Phoenix-el próbálkoztam volna, de már egy régebbi verzió telepítésénél elakadt a dolog. Mindent feltesz, kivéve a service software-t. Már a telepítés kezdetén kiírja DK2 driver instalation failed :wacko: Ezt is többször próbáltam felrakni,de nem megy... :whaaa: Már egyetlen Nokia driver sincs a gépen, sőt még az NSS-t is leszedtem...semmi :(
Még valami...a Phoenixslayer-n találtam az összetevők között egy - DK2 Dongle Driver v 7.14.0.25 nevű fájlt. Ez mi lehet? Nem ez okozza a problémát?
Valakinek már problémája hasonlóan az enyémhez. Ő is megpróbált több verziót a Phoenixből, de ua. a [color=#FF0000]DK2 Driver Instalation Failed[/color].Neki Vistája volt.
Segítsetek!
Előre is köszi!!!
Ott a nagy problémád, hogy régebbi verzióval sz :censored: kodsz, újat tegyél fel, pontosan arról az oldalról amit írtál, az feltesz mindent.
A következő gondod az lesz, hogy mielőttt ezt megteszed a régebbi verzát le kell pucolni (pl revo uninstaller), aztán a registryt is ki kell takarítani,(pl wisecleaner), ha az uninstall,clean kész akkor jöhet az új verza. MINDEN BENNE VAN. (xpsp2,xpsp3,vista32-n megy)

ps.: az NSS-nek is mennie kell, a 6500s-t simán viszi, (ez a verza: NSS103814 ) persze más nokia proginak NEM KELL futnia, csak telepítve legyen. (NSU pc sunyi)
Galaxy S6 Duos SM-G920FD :cool3:
G920FXXU3COI9
PHOENIX SEGÉDLET ver.:2.0
Csabikat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009-05-05 kedd 00:31:41
Készüléktípus: 6500Slide
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Szoftverfrissítés Phoenixel

Hozzászólás Szerző: Csabikat »

pll írta:
Csabikat írta:Sziasztok! SEGÍTSÉÉÉÉÉÉG!!!!
Régóta olvasgatom a fórumotokat, és én is fw frissítésre adtam a fejem. Nem kellett volna :sad: 6500Slide-mat gsm dealertől vásároltam és meg sem fordult a fejemben a product code. Az NSU-tól angol lett. Egy napja próbálom NSS-l kiolvastatni okosságot, de nem megy. Frankón feltelepül, teló PC Suite-l kontakt majd NSS indít. Rákatt a kiolvasásra, de semmi. Próbáltam már PC Suite szoft. kikapcs-bekapcs , Vírusirtó ki-be(2009-sKaspersky-m van), NSS többször fel le.Eztán a Phoenix-el próbálkoztam volna, de már egy régebbi verzió telepítésénél elakadt a dolog. Mindent feltesz, kivéve a service software-t. Már a telepítés kezdetén kiírja DK2 driver instalation failed :wacko: Ezt is többször próbáltam felrakni,de nem megy... :whaaa: Már egyetlen Nokia driver sincs a gépen, sőt még az NSS-t is leszedtem...semmi :(
Még valami...a Phoenixslayer-n találtam az összetevők között egy - DK2 Dongle Driver v 7.14.0.25 nevű fájlt. Ez mi lehet? Nem ez okozza a problémát?
Valakinek már problémája hasonlóan az enyémhez. Ő is megpróbált több verziót a Phoenixből, de ua. a [color=#FF0000]DK2 Driver Instalation Failed[/color].Neki Vistája volt.
Segítsetek!
Előre is köszi!!!
Ott a nagy problémád, hogy régebbi verzióval sz :censored: kodsz, újat tegyél fel, pontosan arról az oldalról amit írtál, az feltesz mindent.
A következő gondod az lesz, hogy mielőttt ezt megteszed a régebbi verzát le kell pucolni (pl revo uninstaller), aztán a registryt is ki kell takarítani,(pl wisecleaner), ha az uninstall,clean kész akkor jöhet az új verza. MINDEN BENNE VAN. (xpsp2,xpsp3,vista32-n megy)

ps.: az NSS-nek is mennie kell, a 6500s-t simán viszi, (ez a verza: NSS103814 ) persze más nokia proginak NEM KELL futnia, csak telepítve legyen. (NSU pc sunyi)
Köszi a gyors választ! A Phoenix régebbi verzióit letekerítottam mielőtt egy újnak álltam volna neki, igaz a registryhez nem nyúltam. Utoljára a legújabb verziót szedtem le (amit Te is írtál)és próbáltam telepíteni. El is indul, szépen pipálgatta a már feltelepített drivereket. Eljutott a Phoenix Service-ig és ott megállt a fent már említett hibaüzivel. :duhos2:
Az NSS-ből is kipróbáltam több verzót, de semmi. Itt is szintén a legújabbal zártam a kaput és ugyan az a jelenség. Tehát katt a kiolvasásra, egy pillanatra felvillan valami szürke háttér és azután nagy semmi. Még több perc várakozással sem :(
Ha haza megyek este, még megpróbálom leírtani a registry-ből az elődök ujjlenyomatait és leírom hogy sikerült.
Még1xköszi :cry3:
Avatar
plunk
Kiemelt 4. szint
Kiemelt 4. szint
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:55:32
Készüléktípus: Sony Z3c [Lollipop]
Tartózkodási hely: Tűzfal megett
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: Szoftverfrissítés Phoenixel

Hozzászólás Szerző: plunk »

pll írta: plunk!
S40-nél NINCS FORMÁZÁS...
Bocs nem figyeltem h s40es a készülék. :eges:
Kép :balra: :balra: Szignózási segédlet
Phoenix Internal Service Software 2009.17.0.38220 :king:
Otthon sose frissíts a jelenleginél kisebb szoftververzióra!
Avatar
BlackOps
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2408
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:23:35
Készüléktípus: Galaxy S6 Duos
Nem: Férfi
Has thanked: 3 times
Been thanked: 42 times

Re: Szoftverfrissítés Phoenixel

Hozzászólás Szerző: BlackOps »

plunk írta:
pll írta: plunk!
S40-nél NINCS FORMÁZÁS...
Bocs nem figyeltem h s40es a készülék. :eges:
Én viszont figyelek ;)
no problem :beer2:
Galaxy S6 Duos SM-G920FD :cool3:
G920FXXU3COI9
PHOENIX SEGÉDLET ver.:2.0
Nokiiiia
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2009-01-17 szomb. 13:48:31
Készüléktípus: Nokia 5800XM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Szoftverfrissítés Phoenixel

Hozzászólás Szerző: Nokiiiia »

Sziasztok!

Halott Nokia N78-amat próbáltam újraéleszteni Phoenix-el,és egy ilyen hibaüzenetet kaptam.Mi lehet a gond?
Kép
Nokia 5800XM
Avatar
BlackOps
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2408
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:23:35
Készüléktípus: Galaxy S6 Duos
Nem: Férfi
Has thanked: 3 times
Been thanked: 42 times

Re: Szoftverfrissítés Phoenixel

Hozzászólás Szerző: BlackOps »

Nokiiiia írta:Sziasztok!
Halott Nokia N78-amat próbáltam újraéleszteni Phoenix-el,és egy ilyen hibaüzenetet kaptam.Mi lehet a gond?
Akku feltöltve, teló tutira kikapcsolva? (ki-be az akkut csatlakozás előtt)
Galaxy S6 Duos SM-G920FD :cool3:
G920FXXU3COI9
PHOENIX SEGÉDLET ver.:2.0
Nokiiiia
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2009-01-17 szomb. 13:48:31
Készüléktípus: Nokia 5800XM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Szoftverfrissítés Phoenixel

Hozzászólás Szerző: Nokiiiia »

pll írta:
Nokiiiia írta:Sziasztok!
Halott Nokia N78-amat próbáltam újraéleszteni Phoenix-el,és egy ilyen hibaüzenetet kaptam.Mi lehet a gond?
Akku feltöltve, teló tutira kikapcsolva? (ki-be az akkut csatlakozás előtt)
Teló tutira kikapcsolva,mert bekapcsolhatatlan :) Így az akkut se tudom hogy meddig van
Nokia 5800XM
Nokiiiia
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2009-01-17 szomb. 13:48:31
Készüléktípus: Nokia 5800XM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Szoftverfrissítés Phoenixel

Hozzászólás Szerző: Nokiiiia »

Mindig ott akad el,hogy: Flashing UPS data 0% ...

Flashing started
Creating product data items list
Product data items list created
Backup not required
Flashing phone
Initializing
Loading image files...
Opening RAW connection...
RAW connection successfully opened!
Waiting for USB device...
--- Press phone's power button! ---
Connection opened to BootCode successfully
First wait command succeeded.
Flashing Secondary boot code: 14784 Bytes
Secondary boot loaded
Skipping USB handshake...
Flashing Update Server Data: 2167910 Bytes
Flashing UPS data: 0%
Error Sending USB message to Secondary boot: 0x56
Failure flashing Update server: 0x84009427
Error sending Update Server binary data to Secondary Boot Server, 0x84009427
Nokia 5800XM
darenmarlo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009-05-05 kedd 00:05:48
Készüléktípus: 6131
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Szoftverfrissítés Phoenixel

Hozzászólás Szerző: darenmarlo »

Köszi a tanácsot de egyenlőre semmi kivettem százszor az aksit de SEMMI.A telepítésnél írták hogy szegyük le és telepítsük a teló szoftverét a gépre de minek??? :hmm: Ecccerüen nem akarja felismerni.Azt a mélyformázást meg nyomogattam én amit irtak de nem csinál ez semmit.Nekem az a legnagyobb bajom hogy szoftverfrissiteni Nokia Updaterrel lehetne vagy Pc suittal de ahoz be kéne kapcsolni vagy felismernie a gépnek de pont ezt nem csinálja kibe kapcsol ahogy betölti a témát hátteret stb.Magyaráztak vmi szervízkábelröl hogy csak azzal lehet mert a gyári USB nem jó hozzá.

Neharagudjatok biztos én vok a béna :? vagy nem tom használni ezt a FŐŐŐNIXET

:cry3: azért ha lenne más progi vagy egyéb ötlet :oops: szivesen fogadom NAGYON FONTOS LENNE köcceee :weep:
Válasz küldése

Vissza: “Szoftverfrissítés”