Sztereó Bluetooth Headset-ek (A2DP)

Készülék tartozékok, kiegészítők témái, pl akkumulátor, memóriakártya, headset, stb
Avatar
noys69
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2009-11-07 szomb. 11:23:33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Sztereó Bluetooth Headset-ek (A2DP)

Hozzászólás Szerző: noys69 »

manca

Köszi az infót, de sajna ezzel nem vagyunk még előrébb.
AVRCP => Audio/Video Remote Control Profile
Tehát a távirányításért felelős dolog.
Stop, Play, Track léptetés mind2 irányban és a hangerő.
Sajnos eddig is találkoztam már olyan párosítással ahol ezek az alapdolgok sem mind működtek.
Pl: Samsung S5230 telo + Motorola S705 Bt Headset.
Valóban el tudom képzelni hogy ezen szabvány mellett ott küldözgeti még a tegeket is, de valószinűleg benne nem foglaltatik. Ugyanis akkor kötelező lenne minden STEREO.BT-s készüléknek ezt tudnia. - Vagy legalábbis a javának illene....
Bár mint látjuk az elöbbi Samsungos példa is csak a szabályt hivatja erősíteni :(
Ésszerűen gondolkodva, elég kevés kijelzős headset létezett még pár éve, mikor ez a szabvány napvilágot látott.
Még 1 éve is bolondnak néztek mikor szakboltokban efelöl érdeklődtem. Talán autórádióknál, esetleg HIFI készülékeknél kezdték igazán ezt a dolgot komojabban fejleszteni.
Bt-s kapcsolat a telo és az autórádiója közt. Ha már a hívásnál kijelzi a hívót, miért ne írná ki a strimelt zene címét is....
Egyébbként néhány más telós cég is néha-néha megjelentet egy kijelzős darabot, és ha jóltudom már régebben is előfordult hogy ezek képesek voltak tegeket is kiírni...
Mindeggy.......

iPhone:
Szomszéd haver, iPhone 3GS (kártya-free) készüléke volt a második tesztalanyom az MW600 -amhoz.
Nagy reményekkel indult a párosítás, de sajnos visszalépést éltünk át.
A régebbi SonyEricsson HBH-DS980 simán belelátott a telefonkönyvébe.
Név szerint lehetett tallózni a kontaktjai közül, majd hívni...
Ez az MW600al nem megy !!!
Tegek se ezen se azon.
Azt hozzátenném még, hogy ez a telefonkönyves dolog, lehet még a régi 3G-s készülékén ment. Viszont a rendszeres frissítések nagyon sokat váltóztattak eddig is a phonon.
Ha konkrét kérdésed van esetleg kipróbálhatok dolgokat, de ez csak akkor érdekes szerintem ha megeggyezik a telód a fentiekkel leírtal. Tehát nem T-s, és nem is tört, meg 3GS-s.

Ár:
Sajnos a WESTENDben lévő márkabolt ennyire drága.
Viszont jófejek voltak. Akkor épp volt a fülesből. Ki nem bonthatták, de mikor a zsebemből előhúztam, saját telót hoztak hogy a tegeket kipróbálhassam. Nagyon örültem hogy végre láttam mit is tud valójában a fülesem :)

Speedshop : 15000 Ft.
for-max.hu : 12900 Ft.
Speedshopnál árgaranciával sikerült is alkudnom AZ AKKOR TALÁLT LEGALACSONYABB ÁRRA, bár nem rohantak válaszolni....
Ne vedd 13000nél drágábban!!! :)

Ui.: SonyEricsson HBH-DS980 eladó.... :)
Sony Ericsson Yari ( U100 ), SONY MW-1 , SonyEricsson MW-600 , Sennheiser CX-400, iPod 160 Gb , Infinixx BTadapter ,Sony TMR-BT8IP ez egy másik adapter...
SonyEricsson HBH-DS980 eladó...
manca
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010-03-24 szer. 06:35:38
Készüléktípus: 5230
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Sztereó Bluetooth Headset-ek (A2DP)

Hozzászólás Szerző: manca »

noys69 írta:
iPhone:
Szomszéd haver, iPhone 3GS (kártya-free) készüléke volt a második tesztalanyom az MW600 -amhoz.
Szia!

koszi az infokat.
ka szoval: for-max-ban talan szerdatol lesz (en is oket talaltam, mint joarasok, a speed-et nem szeretem, de ott legalabb van raktaron).
(reggel megprobaltam ezt az arcsokkento dolgot a speed-ben, de nem adtak meg, mivel nincs a for-max-ban keszleten. mondtam nekik, semmi gond, 2 nap mulva lesz naluk is, koszi, megvarom, es megveszem ott. :-) )

amire en hasznalni szeretnem:
- reggel radiozas (most a nokiat hasznalom, de az halk nagyon)
- neha zenehallgatas iphone-rol
- iphone 3gs (t-s, fuggo, nem tort) es nokia 5230 telefonalas. mindketto egyszerre van nalam, elsosorban az iphone-t hasznalom

kimeno telefonalasnal mindket telo eseten megfelel nekem a keszulekrol valo hivasinditas (foleg, ha ennek koszonhetoen mindig a hasznalt telo jele jut el a headset-hez), nem kell a headset-rol, hanghivast nem hasznalok, ami fontos, hogy mindket telorol at tudja e adni a hivoszamot/nevet? hogy ne kelljen elovenni a zsebembol egyiket sem.

a multipont miatt tetszett meg a kutyu, jo volna, ha az egyik telo a tokban az ovemen, a masik a zsebemben, nekem meg a nyakamban a headset, es eleg azt piszkalnom. igazabol a sennheiser mm200 kialakitasa tetszik, az tuti nem esik le a nyakamrol (de az nekem draga).

neha vezetek is, es a regi egyfules bt-s headset-em megadta magat.

koszonom
Avatar
noys69
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2009-11-07 szomb. 11:23:33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Sztereó Bluetooth Headset-ek (A2DP)

Hozzászólás Szerző: noys69 »

manca

Sennheiser MM 200

Hát igen, szemeztem én is vele.
Akku kapacitás ígéretesnek tünt akkoriban
és még nem létezett az MW600 sem.
A feltételezhező minősége, a multipont, az usb-s bontható töltő, és vélhetően a nagy hangerő komoly vételi szándékot ébresztett bennem.
Viszont hogy nincs benne rádió, nem bontható a fülesrész, meg a "jó" ára. Hálisten elriasztott a zsebbenyúlástól...
Ezért lett beszerezve hejette a HBH-DS980.
És ekkor vettem a nyakamba :)
a kijelzőjével eggyütt azoknak a bizonyos Teg-eknek a hiányát :)
Én is a nyakbaakasztós verzióban hiszek, igaz, szigorúan bonthatós variációban. Ezzel persze jött a - "milyen hosszú a madzagom" probléma.
Legyen rövid, szimetrikus, bontható. A hosszát jól belehessen állítani, ugyanis a mikrofon állt. nagyon érzéken a távolságra.
Ráadásul minőségi, agybadughatós és ha lehet textilbevonatu a madzagja.
Szóval ilyen nemlétezik :)
Hát kezdtem barkácsolni, bontani, forrasztgatni.
Sikerült kifejlesztenem egy elképzelésemnek megfelelő darabot.
Nem teljesen esztétikus kivitelben, esetlegesen összeforrasztgatva nemigazán minőségi összetevőkből, mégis büszkén viseltem kb 1 évig. Mikoris sajnos megadta magát...
Akkor jött a Sennheiser CX-400....
Ha most ezt átalakítanám barkácsolhatnék belőlle "szinte" tökéletest :)

Hangerő:
Megemlítetted, ezért figyelmeztetlek. Ne várj dobhártyaszaggató élményt, főleg az eredeti fülessel.
Nem elriasztásként írom, de nem szeretném ha emiadtt dobnád a sufnisarokba....
Viszont egyre több jót olvasok a hangminőségéről. Bár azt is írják, az előd ez a bizonyos HBH-DS980, kicsit több méllyel rendelkezett.
Amiket leírtál, ahhoz ideális választás szerintem. Legalábbis ismereteim szerint.
Szerintem aludj rá eggyet, aztán holnap futás a For-Max-ba.
Gyorsboltos bácsi arcát megnéztem volna, mikor közölted vele hogy "semmi gond" :)


Át szaladtam a szomszédba, a biztonság kedvéért kipróbáltuk mégegyszer.Szépen kiírja a hívót az iphonnal is.

Szép álmokat :)
Sony Ericsson Yari ( U100 ), SONY MW-1 , SonyEricsson MW-600 , Sennheiser CX-400, iPod 160 Gb , Infinixx BTadapter ,Sony TMR-BT8IP ez egy másik adapter...
SonyEricsson HBH-DS980 eladó...
manca
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010-03-24 szer. 06:35:38
Készüléktípus: 5230
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Sztereó Bluetooth Headset-ek (A2DP)

Hozzászólás Szerző: manca »

noys69 írta:manca
Át szaladtam a szomszédba, a biztonság kedvéért kipróbáltuk mégegyszer.Szépen kiírja a hívót az iphonnal is.
Koszonom, meggyoztel.

Update:
Ma erkezett a For-MAx-ba cucc, de mivel nem rendeltem meg (nem mondtak hetfon) igy lemaradtam. Ma megrendeltem, remelem penteken kapok is.
Tuvok
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010-04-12 hétf. 16:21:54
Készüléktípus: LG
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Sztereó Bluetooth Headset-ek (A2DP)

Hozzászólás Szerző: Tuvok »

Tuvok
Elsősorban rád gondolva írtam ezt , mivel konkrétan felvetetted a problémát.
Ráadásul a dolog lényege egy sima hedadset csonk, ami antennaként funkcionál a telefonban.
Valami LG Aréna forumon olvastam, hogy az FMstremelés mínőségjavítására is ugyanezt ajánlják.

Szaasz noys69!

Jó pár napja nem voltam itt. Köszi, hogy gondoltál rám! Bár nem próbáltam az FM transmitteres dolgot a csonkkal, de logikusnak tűnik. Én egyelőre a vezetékes headsettekkel futom a köreimet mégiscsak, mivel a zenehallgatás élménye az első, és csak utána következik a BT adta kényelem. Kipróbálni sajnos még nem tudtam egy BT headsettet sem, nem adtak egy üzletben sem a kezembe. A vezetékesekkel meg az a gondom, hogy túl jót se érdemes venni, de a belépő szintet nem találtam még meg. A sennheiserek nem szóltak jól vele, inkább a Sony. Az I-Phone 3GS fülese simán verte a saját headsettjét hangzásban, a mikrofon működött, de a hangerőszabályzó nem. Próbáltam egy Sony headsettet is, olyan fülese lehetett mint a tiednek. Nos az gyengébben muzsikált. Tehát úgy tűnik, hogy egy jó BT-összeállítás benne lenne vagy 30-ba. Ennyit meg nem ér meg nekem úgy, hogy van egy csúcs aktív-zajszűrős Sony MP3 lejátszóm. Ja, tesztekben láttam egy profi Sennheiser BT-t, de annak az ára kb 80. Több mint a teló.
Üdv!
Tuvok
manca
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010-03-24 szer. 06:35:38
Készüléktípus: 5230
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Sztereó Bluetooth Headset-ek (A2DP)

Hozzászólás Szerző: manca »

Tuvok írta:Az I-Phone 3GS fülese simán verte a saját headsettjét hangzásban.
Az iPhone fulese nem rossz, ket gondom van csak vele
1., kiesik a fulembol, megjobban, mint az iPod-ok fulese (ezert vadaszok agybadugosat)
2., erthetetlen szamomra, miert terveznek egy fulest ugy, hogy semmi nyakbarogzithetoseg nincs. annyiszor jartam amr ugy, hogy kiesett a fulembol, es raleptem a foldehullo reszre, hogy csak na.

A BT hangminoseget nem ismerem zene ugyben, de szerintem az egesz telefon/mp3 keresztmetszet szuk, igy sokat nem ronthat a fules. en meg mindig flac-ban teszemel a jobb zeneket.
manca
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010-03-24 szer. 06:35:38
Készüléktípus: 5230
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Sztereó Bluetooth Headset-ek (A2DP)

Hozzászólás Szerző: manca »

nos, meg van az eszkoz, de nem boldogulok vele. parositva van az iphone-al(1), es a nokia 5230-al(2)

egyszer mar kapcsolodott mind a kettohoz. pl az iphone-on szolt a zene, es ha hivtak a nokiat, akkor atdobta magat, de vissza sose. ha az 1-es telefont valasztom ki, akkor hiaba csorog a 2-es (nokia), nincs a bt csatlakozva. :-(

valamit biztos rosszul csinalok.

update1
odaig jo vagyok, hogy ha jon egy hivas monjuk a 2-re, es a headset az 1-en all, akkor at tudok valtani a headset-en az 1-rol a 2-re, es akkor fel tudom venni. ad1, ez ido, ad2, ehhez hallanom kene a taskaban a telot.

mas: a nokia csak a hivoszamot adja at, az iphone a nevet is (es a szam tipusat is (ertem itt: home, mobile, work))

update2
olvasgatva a hasznalatit, ugy tunik, hogy nem fogja tudni lekezelni ket telefon hivasait. ha jol sejtem, akkor a multipoint csak arrol szol, hogy egyiken zenet hallgatok, masikrol tud hivast fogadni. arra viszont nem jo, hogy ket csatlakozatott eszkoz kozul mindig azt fogadja, amelyik csorog. szomorusag ez igy, mert semmi haszna. :-(
Avatar
noys69
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2009-11-07 szomb. 11:23:33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Sztereó Bluetooth Headset-ek (A2DP)

Hozzászólás Szerző: noys69 »

manca
Rémülten olvastam a tapasztalataid.
Szerintem még ne add fel, mert ez a multis csatlakozás nem mindíg a legegyszerűbb folyamat.
Tapasztalatom sajna nincs, viszont találtam régebben egy leírást.
Egy fórumon többeknek volt vele gondja.
Az eggyik tagnak problémamantesen működött és részletesen leírta a csatlakoztatás menetét.
Ez nem MW600 volt az igaz, viszont tuti SE.
KERESGÉLEM NEKED A BEJEGYZÉST!
Eggyenlőre nem találtam meg, viszont itt egy link ami ezügyben hasznos lehet mindenki számára.

http://mobilarena.hu/teszt/mindent_a_bl ... eljes.html

Keres, keres, keres.....
Manca te nem vagy véletlenül másfelé Ford2000 ?
Sony Ericsson Yari ( U100 ), SONY MW-1 , SonyEricsson MW-600 , Sennheiser CX-400, iPod 160 Gb , Infinixx BTadapter ,Sony TMR-BT8IP ez egy másik adapter...
SonyEricsson HBH-DS980 eladó...
manca
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010-03-24 szer. 06:35:38
Készüléktípus: 5230
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Sztereó Bluetooth Headset-ek (A2DP)

Hozzászólás Szerző: manca »

noys69 írta:manca

http://mobilarena.hu/teszt/mindent_a_bl ... eljes.html

Manca te nem vagy véletlenül másfelé Ford2000 ?
Igen, ezt az oldalt en is vegignyalaztam, es itt is kerdeztem a forumban, ahogy jol sejted, egy masik (regebbi) nickkel.

Sajna nem jutttam elorebb, meg az SE HU-val is probaltam twitteren kapcsolatot teremteni. Sajna igy feleslegesen kidobott penznek erzem a vetelt, mivel a zene annyira nem erdekelt, kimondottan a mulipoint-ra mentem.

Ja, es ha netan megtalalod az emlitett oldalt, varom nagyon!

Thx
Makarenko45
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009-03-30 hétf. 19:30:07
Készüléktípus: Nokia C5 + BH-505
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Sztereó Bluetooth Headset-ek (A2DP)

Hozzászólás Szerző: Makarenko45 »

Sziasztok!

Van egy Nokia BH-505 fülesem és olyan probléma merült fel, hogy nem reagálnak a gombjai.
Egyedül a bekapcsoló gomb működik, de az csak addig amíg bekapcsolom, kikapcsolni már nem engedi,
olyankor kapcsolatot bontok és 5perc múlva kikapcsol magától a füles.
Nem tudja valaki, hogy mi lehet a gond? Esetleg nem kapcsoltam be véletlenül a HOLD funkciót?
Remélem lehet orvosolni ezt a hibát!
Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv, Karcsi.
Válasz küldése

Vissza: “Kiegészítők”