Sztereó Bluetooth Headset-ek (A2DP)

Készülék tartozékok, kiegészítők témái, pl akkumulátor, memóriakártya, headset, stb
Avatar
Starwing
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 07:39:04
Készüléktípus: Nokia N95 8GB
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Sztereó Bluetooth Headsett-ek (A2DP)

Hozzászólás Szerző: Starwing »

harobi írta:
Starwing írta:
DjTommy írta::arrow: Eredetileg starwing írása :!:

Pénteken vettem egy olyan BT-donglét,amiről írtam.Igaz,"csak"
Jabra A120s-t találtam,de örömmel jelentem,BEVÁLT!
Bedugtam a telóba,bekapcsoltam a donglét,aztán a BT-fülest,rádió bekapcs a telón,és láss csodát,hallani a fülesben!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Mindenkinek,akinek számít a telefonról történő vezetéknélküli rádióhallgatás,csak ajánlani tudom!!!!!

Mérete:45mm x 30mm x 13mm
Szerintem egyáltalán nem nagy.Szép,letisztult,igényes kialakítású.

Kép

Sőt kapsz hozzá még egy kb. 1x2cm-es öntapadós tépőzárat/fekete/,amivel bárhová(én a teló hátlapjára raktam)rögzítheted.

Szóval nekem nagyon bejött!!!!! 8-)

Köszi,hogy "áthoztad" a hozzászólásomat! ;) :cool3:

Egyébként azóta is használom az N95 8GB+Jabra A120s+Jabra BT8030 - kombót és nagyon bejött!!!!! :cool3:
Érdekelne, hogy a Jabra fejhallgató a Bluetooth Dongle-val hogyan működik TV nézés közben? Nem késik a hang? Én használnám TV nézésre is az A120s kiegészítővel, de csak akkor ruháznék be, ha tökéletesen működik! Köszönettel! :bye1:
Hali!Kipróbáltam a Donglét és a fülest TV-vel,és a hang egyáltalán nem késik.Ha csatornát váltsz,akkor talán kb.fél mp-et,de hamar "behozza a lemaradást!" :lol:
Csak ajánlani tudom! :up:
--=<(STARWING)>=--


N-GAGE név: starwing5
poisonborz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2009-02-11 szer. 15:37:30
Készüléktípus: N95
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Sztereó Bluetooth Headsett-ek (A2DP)

Hozzászólás Szerző: poisonborz »

Kép

Fél éve van Jabra BT620-am, szóval gondoltam megosztok pár tapasztalatot...

A füles formája elsőre kicsit szokatlan, és egy kicsit eláll, de meg lehet szokni, és végülis "aranyos" :D Szemüvegeseknek kényelmetlen lehet ha lecsúszik a keret mögé, de az összes ilyen típusú füles ilyen, ezzel nem lehet mit kezdeni. A két oldalt amúgy erős, vastag műanyagpánt fogja össze, ami garantáltan nem fog eltörni csak úgy, ami nem mondható el sok más ilyen fülesről, különösen a nokia bt füleseiről.
A kezelés amúgy rendkívül egyszerű, kétoldalt a füles hatalmas felületére kell csak kattintgatni, egyedül a track fel-le, ill a hangerőnek van egy kétállású kapcsolója. A hívásfogadás, számok közti ugrálás nagyon gyors. A hívásfogadás gond nélkül megy, a mikrofon még forgalomban is tisztán vesz mindent (ami azért meglepő, mert kívülről egy lyukon kívül nem is látszik).
Kétoldalt a kék villogás minden indításnál bekapcsol, csak a mindkét oldali gomb 5mp-es lenyomásával lehet kikapcsolni. Bár ez kicsit zavaró, de legalább megakadályozza hogy véletlenül kapcsoljuk be.

A bluetooth jel elég erős, és tényleg van néha pár szakadás, nem vészes mennyiségű. Amúgy gyanakszo hogy ez nem a füles, hanem a teló, vagy maga az a2dp protokoll hibája, néha úgy is szakadt, hogy egyáltalán nem mozogtam...

Óriási hangerőre ne számítsatok tőle, de biztos vagyok benne, hogy átlagfelhasználónak teljesen elég (telefonból a vezetékes sem tud nagyon hangosabb lenni). Viszont kiemelném, hogy a basszusok meglepően jók és tiszták.

Az akkuk viszont baromi jól bírják, a leírt 14 órát simán hozzák, igazából használat alatt nekem még sosem merült le, 2-3 hét után inkább rádugtam a töltőre (usb) - ami elég jól néz ki, mindkét oldalt külön akksi van, amik állapotát külön-külön a körkörös led pirostól zöldig folyamatosan jelzi.

Összességében nagyon meg vagyok elégedve vele, szerintem a lassan 15ezer alá is kúszó árát bőven megéri - és itthon szerintem messze a legjobb ár/érték arányú bluetooth fülhallgató. Remélem segítettem pár embernek a döntésben.... :)
balu8113
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2009-02-16 hétf. 06:08:08
Készüléktípus: nokia n79
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Sztereó Bluetooth Headsett-ek (A2DP)

Hozzászólás Szerző: balu8113 »

Sziasztok! Van vkinek tapasztalata SAMSUNG SBH650 Bluetooth Stereo Headszett-el kapcsolatban? választ előre is köszi!
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Sztereó Bluetooth Headsett-ek (A2DP)

Hozzászólás Szerző: Segal »

balu8113 írta:Sziasztok! Van vkinek tapasztalata SAMSUNG SBH650 Bluetooth Stereo Headszett-el kapcsolatban? választ előre is köszi!
a samsung sztereó bt füleseket nem szokták agyondicsérni de konkrétan ezzel még nem találkoztam.
balu8113
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2009-02-16 hétf. 06:08:08
Készüléktípus: nokia n79
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Sztereó Bluetooth Headsett-ek (A2DP)

Hozzászólás Szerző: balu8113 »

Közben találtam egy másik érdekességet: http://www.sennheiser.com/sennheiser/ho ... 2411&row=1
Jelenleg is egy cx-500-asat használok ami elég szépen szól. Az MM200 pedig itthon is kapható, bár nem olcsó 25.000Ft-os áron![/url][/url]
Avatar
nagyix
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2009-01-27 kedd 10:51:17
Készüléktípus: LG G3 gold HTC ONE2 M8
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hernád
Has thanked: 50 times
Been thanked: 4 times

Re: Sztereó Bluetooth Headsett-ek (A2DP)

Hozzászólás Szerző: nagyix »

Sziasztok!
Én egy Nokia HS-12W tip-ú headset-et használtam idáig, azonban a legújabb generációs telefonokkal (nekem N85) nem kompatibilis sajnos.
Korábban N82-vel használtam, utána Omniával, mind a kettővel jól működött. A hangminősége nagyon jó véleményem szerint. Szépen szólnak a mélyek és a cincogás sem hiányzik belőle. Ebbe is benne van az RDS funkciós rádió, hiváskor kiírja a hívó nevét, kiírja a zeneszámok címét, adatait.
Mindenkinek ajánlom, bár "régi" konstrukciónak számít, még mindíg borsos árat kérnek érete (25e körül megy)

-mivel nekem már nem jó, ha valakit éredkel írjon- (most volt szervízbe "kivizsgáláson" , tökéletes állapotú, 11 hónapos még garis)
xeex
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2009-01-21 szer. 15:06:22
Készüléktípus: Samsung galaxy note+Nokia N97
Nem: Férfi
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Re: Sztereó Bluetooth Headsett-ek (A2DP)

Hozzászólás Szerző: xeex »

Sziasztok!

Engem a legjobban az érdekelne, hogy hogyan van megoldva a mikrofon dolog. N95-öm van, ami elvileg támogatja az a2dp és az avrcp profilt is (vagy legalábbis így olvastam). Már régen gondolkodom rajta, hogy kellene nekem valami headset (stereo), ami bluetooth-on keresztül csatlakozik a telefonhoz. Van egy dolog, amit nem igazán emelnek ki sehol.
A tesztben azt írtátok, hogy a jabra 620s-en van külön mikrofon csatlakozó. Erre szeretnék rákérdezni. A headsetben benne van a mikrofon, vagy külön kell hozzá csatlkoztatni? Magyarán megveszem a headsetet, párosítom, és utána zenét is tudok hallgatni, meg hívni is tudok, illetve hívást fogadni gond nélkül, esetlegesen a hanghívás funkciót is tudom használni rögtön, vagy kell még hozzá külön mikrofont venni?
Tudom, hogy buta kérdés, de új vagyok, és még soha nem is láttam élőben stereo bluetoothos headsetet, így csak azt tudom, amit leolvastam a netről eddig. A választ ezért előre is nagyon köszönöm!

A másik kérdésem még annyi lenne, hogy azt a headsetet lehet-e használni laptophoz, amin van bluetooth, és akár skype-on vagy msn-en beszélni vele, vagy voip-ot bonyolítani a segítségével? Mondjuk, ha nem az sem baj, a legfontosabb a telefon...

Még egyszer köszi a válaszokat!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára xeex 2009-02-22 vas. 13:04:37-kor.
Avatar
TommyX
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 21:10:52
Készüléktípus: Nokia Lumia 1520 + 808 PV
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Somogy-megye
Has thanked: 0
Been thanked: 33 times
Kapcsolat:

Re: Sztereó Bluetooth Headsett-ek (A2DP)

Hozzászólás Szerző: TommyX »

xeex:
Megpóbálom leírni, remélem megérted :taps1:
A lényeg, hogy a A2DP-s headseteken van mikrofon, ha te összekötöd a telefonnal, akkor nem kell külön csatlakoztatni semmit.
Szóval ha te zenét hallgatsz/filmet nézel és jön egy hívásod, akkor a hivófelet te a fülesben hallod és a füles mikorfonjába megy a te hangod, ha beszélsz :yes:
:cool3:
Kép

Hand's Up Music isn't dead as long as we're alive \O/
Kezdő N8 tulajok számára ajánlott!
Nyugodj Békében KilleR! :cry3:
xeex
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2009-01-21 szer. 15:06:22
Készüléktípus: Samsung galaxy note+Nokia N97
Nem: Férfi
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Re: Sztereó Bluetooth Headsett-ek (A2DP)

Hozzászólás Szerző: xeex »

DjTommy írta:xeex:
Megpóbálom leírni, remélem megérted :taps1:
A lényeg, hogy a A2DP-s headseteken van mikrofon, ha te összekötöd a telefonnal, akkor nem kell külön csatlakoztatni semmit.
Szóval ha te zenét hallgatsz/filmet nézel és jön egy hívásod, akkor a hivófelet te a fülesben hallod és a füles mikorfonjába megy a te hangod, ha beszélsz :yes:
:cool3:
Köszi! Akkor nyugodtan vehetek egy jabra 620s-et az n95-ömhöz?
Avatar
TommyX
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 21:10:52
Készüléktípus: Nokia Lumia 1520 + 808 PV
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Somogy-megye
Has thanked: 0
Been thanked: 33 times
Kapcsolat:

Re: Sztereó Bluetooth Headsett-ek (A2DP)

Hozzászólás Szerző: TommyX »

xeex írta: Köszi! Akkor nyugodtan vehetek egy jabra 620s-et az n95-ömhöz?
Szerintem igen :cool3:
Kép

Hand's Up Music isn't dead as long as we're alive \O/
Kezdő N8 tulajok számára ajánlott!
Nyugodj Békében KilleR! :cry3:
Válasz küldése

Vissza: “Kiegészítők”