Memóriakártyák töredezettségmentesítése

Készülék tartozékok, kiegészítők témái, pl akkumulátor, memóriakártya, headset, stb
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Memóriakártyák töredezettségmentesítése

Hozzászólás Szerző: botond »

Látom utána jártál a dolgoknak, szép munka, logikus, így elfogadom.
Ebből tehát kiderül, hogy a memóriák kezelése hardver szinten miben tér el a HDD-ktől.

Viszont valamiért mégis gyorsulást eredményez a defrag eljárás a memóriakártyákon is.
AlMaster555
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 15:26:02
Készüléktípus: Galaxy Ace
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Memóriakártyák töredezettségmentesítése

Hozzászólás Szerző: AlMaster555 »

Kicsit off, de hogy lehet az, hogy egy N82 1 percig bootol a hendsék.gif-ig? Nekem mindkét telóm 16-20 mp-ig bootol, az N78 igen szépen meg van pakolva progikkal, elég sok bootoláskor is előtérbe kerül, valamint sok apró fájllal stb. Sose tapasztaltam még, hogy így felmenjen a boot idő. Ez mitől lehet? Addig örülök, amíg nekem ilyen alacsony marad a warm-up :D

ON: Végigolvastam a topicot, de még ha nem is lennék tudatában a sok tech infónak amit itt felártatok, akkor is úgy gondolnám (már első blikkre is ez villant be), hogy egy mozgó alkatrészt nem tartalmazó flash meghajtón ugyan hogy lehet töredezettségmentesítést végezni? Ugyan az világos, hogy a winchesternél ez mekkora előny, annak nagyjából vágom a működési elvét.

Gondolom egy ilyen apróság esetében nincs ez a sok hacacáré, bár gőzöm nincs, hogy fizikailag hol tárolódnak az adatok, a csatlakozólábakat elnézve itt nem annyira valami köré épül a dolog, mint a HDD-nél a fej köré, hanem a kezelő olvasó az indexben (tudom, hogy nem ez a neve, de nem ez a lényeg) lévő útbaigazítás alapján lekéri a megfelelő helyről a megfelelő adatokat. Ami nem hinném hogy túl sok időt venne igénybe, mivel itt nincs ugrabugra, áramon fut az egész, más lehetőségre nem tudok gondolni.
Amitől gyorsabb lehet a dolog, az szerintem az, hogy a defrag megszabadítja a meghajtót a felesleges kacatoktól, amit a rendszer szépen egyenként beolvasna induláskor, arra viszont már nem tudom a választ, hogy a pendriveoknál mitől következik be a gyorsulás, mivel ha minden rész egyenlő "távol" van a júzertől, tökre 8as, hogy az most szanaszét van szórva, vagy libasorban fityeg, az 'index'-ből kiolvasott helyről összeszedi a gép és pikkpakk kész van vele.

Ha winchesterről van szó, teljesen evidens a dolog. Így viszont még homály fedi számomra. Ezen szerintem fogok még agyalni, nem is keveset. Ha jutok valamire, jelentkezem :D
Deviance
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2009-02-05 csüt. 16:06:25
Készüléktípus: n95
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Memóriakártyák töredezettségmentesítése

Hozzászólás Szerző: Deviance »

botond írta:Látom utána jártál a dolgoknak, szép munka, logikus, így elfogadom.
Ebből tehát kiderül, hogy a memóriák kezelése hardver szinten miben tér el a HDD-ktől.

Viszont valamiért mégis gyorsulást eredményez a defrag eljárás a memóriakártyákon is.
Azert mert a telefon gondolom ugyan ugy indexel mint a windows vagy ilyesmi, es lehet hogy sorba allitja es a telefonnak ettol konnyebb lehet, ezert a telefon nem akkor lassul be ha 4gigas kartyan rajta van 3gigas file hanem ha 5000db file :)
Avatar
gemisigo
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2009-09-23 szer. 11:04:32
Készüléktípus: Nokia 5800 XpressMusic
Tartózkodási hely: Pécs, általában
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Memóriakártyák töredezettségmentesítése

Hozzászólás Szerző: gemisigo »

Véletlenül botlottam ide, és látom ugyan, hogy a vitahullám már elült valamikor a nyár közepén, de ha valakit esetleg érdekel, hogy hol találta fején a szöget mindkét tábor szószólója, lelőhetem a poént :) Hátha valakit még érdekel ;)
SaGa59 írta: Mivel bármely sor kicímzése a rendszerben pontosan ugyanannyi időbe telik, mindegy, hogy a legelső vagy a "legbelső", bármely clustert pontosan ugyanannyi idő alatt képes kitolni magából a kártya. Tehát, ha a fájl fizikailag a 26-27-28-dik clustert foglalja, a beolvasása pont annyi időbe telik, mintha a 26-1234-8766 clusterebken lenne...
Ez így van. A kártyának. De az oprendszernek nem. A kártyának ugyanannyi erőfeszítésébe (és idejébe, bár ez sem teljesen igaz, de azért nincs számottevő eltérés) kerül visszaadni bármelyik címen tartózkodó cluster adattartalmát. Viszont a kártyának halványlila sejtelme sincs a rajta levő file-strtruktúráról (azt sem tudja, a FAT-ot eszik, isszák, vagy kenyérre kenik). A cluster-homokozóban az oprendszer tudja eldönteni a (mi esetünkben konkrétan a) FAT alapján, hogy mi a lapát és mi a kisvödör, meg mit hagytak ott a kutyák.

És itt jön a képbe az, amit (ha jól emlékszem) Botond kolléga emlegetett oly sokszor. Sőt, pontosan meg is fogalmazta, nem tudom, miért nem fogadja el senki, hogy a műveletek időbe kerülnek. A kulcsszó a címzés. Bár a kártyának (kvázi) ugyanannyi időbe telik visszaköpni bármelyik címen levő clustert, a procinak/oprendszernek a memórikezelés/FAT/indexek miatt nem ugyanannyi időbe kerül előállítani a különböző címeket, amiket postáz majd a kártyának, hogy 'ezt kérem, itt'.

Szóval, az egymás után lévő címeket sokkal gyorsabban kapjuk meg akkor is, ha a kártyán ezek nem sorban helyezkednek el. Az oprendszernek egyszerűbb azt mondani, hogy a 'következőt kérem', a kártyának meg ugye, mindegy. Ezen segít egy kicsit, ha a FAT a memóban lapít, de azért meg nem szűnteti a problémát. Vagyis itt a sok lúd gyesznót győz elv érvényesül, mert ez az időigény halmozódik, vagyis sok apró, vagy nagyobb, de nagyon töredezett file-ok esetében igenis számottevő lehet. Nem is beszélve arról a helyzetről, ha apró file-ok vannak szilánkokra törve. Ezért van (némi) értelme a töredezettségmentesítésnek. Szép szó, valaki töredezettségmentesíthetné :)

A formázás - visszamásolás pedig, mint tudjuk ősidők óta, a szegény ember defragja :ras:
SaGa59 írta: Mindettől függetlenül még mindig kíváncsi vagyok egy mérés eredményére a fentebb vázoltak szerint...
Én is. Valaki megcsinálhatná végre :) .
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Memóriakártyák töredezettségmentesítése

Hozzászólás Szerző: Macika »

gemisigo írta:Ez így van. A kártyának. De az oprendszernek nem.
Huncut vagy ám! :)

Mindenki azt hiszi, hogy a topic témája a KÁRTYA töredezettségmentesítése, erre kiderül, hogy az oprendszert kell töredezettségmentesíteni! :shock:
De mégsem jó. Hiszen az oprendszer nem mond olyat, hogy 'kérem a következőt'...
walk-man
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009-11-01 vas. 17:40:32
Készüléktípus: 5300
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Memóriakártyák töredezettségmentesítése

Hozzászólás Szerző: walk-man »

Sziasztok!
Van egy 5300-ás telóm.
Hogy kell rajta formázni a memóriakártyát?Köszi a segítséget

walk-man.
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Memóriakártyák töredezettségmentesítése

Hozzászólás Szerző: potter55 »

walk-man írta:Sziasztok!
Van egy 5300-ás telóm.
Hogy kell rajta formázni a memóriakártyát?Köszi a segítséget

walk-man.
Vagy a fájlkezelőben opciók és ott van hogy memóriakártya formázás vagy van külön menüpontja a telefon menüjében.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
walk-man
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009-11-01 vas. 17:40:32
Készüléktípus: 5300
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Memóriakártyák töredezettségmentesítése

Hozzászólás Szerző: walk-man »

Nem találtam meg sehol,de mostmár nem is látja a gép a kártyát...Újraindítás megvolt,de nulla.Ötlet?


szerk: felismerte.Rámegyek,hogy formázás, a művelet sikertelen. Ötlet?
t.benedek92
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 469
Csatlakozott: 2009-07-25 szomb. 11:50:36
Tartózkodási hely: Érd
Has thanked: 12 times
Been thanked: 12 times

Re: Memóriakártyák töredezettségmentesítése

Hozzászólás Szerző: t.benedek92 »

walk-man írta:Nem találtam meg sehol,de mostmár nem is látja a gép a kártyát...Újraindítás megvolt,de nulla.Ötlet?
Próbáld esetleg kártyolvasóval
"Attól hogy a kacsa nem tud úszni még nem biztos,hogy a víz a hülye."
walk-man
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009-11-01 vas. 17:40:32
Készüléktípus: 5300
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Memóriakártyák töredezettségmentesítése

Hozzászólás Szerző: walk-man »

Nincs :confused3:

Telóba kéne valamit kezdeni...

értékelem azért a kitartásotokat,és az ötleteket,de mostmár télleg kéne valamit alakítani... :D
Válasz küldése

Vissza: “Kiegészítők”