Memóriakártyák töredezettségmentesítése

Készülék tartozékok, kiegészítők témái, pl akkumulátor, memóriakártya, headset, stb
SaGa59
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009-06-19 pén. 20:54:16
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Memóriakártyák töredezettségmentesítése

Hozzászólás Szerző: SaGa59 »

Újabb kérdésem van...

Meglehetősen lassan indul a telefonom, kikapcsolás után. Több percig is elszuttyog. Ha kiveszem az SD kártyát, akkor pillanatok alatt bebootol és ha visszatolom a kártyát, működik minden ahogy kell, de ez így nem tetszik túlzottan

Az automatikusan induló programokat kiegyeltem, leszedtem a Handy Shell-t, a rompatchert (előtte a patcheket letiltottam), meg még pár olyan cuccot, ami automatán akar indulni, de nem segít.

Lehet, hogy az a gondja, a 8 gigás kártyát több mint feléig felötlöttem doksikkal (ezekkel dolgozom, nap mint nap), programokkal (mint egy USB drive-ot, hogy kéznél legyenek), meg párszáz fotóval és boot közben ellenőrzi?

Lehet, hogy holnap lementek mindent, majd csinálok egy káryaformatot és meglátom... Vagy majd akkor, ha megjön az új FW verzió, akkor úgyis újra kell pakolni a cuccokat...

--
SaGa
nylacika
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 989
Csatlakozott: 2009-02-18 szer. 16:35:32
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 51 times
Been thanked: 32 times

Re: Memóriakártyák töredezettségmentesítése

Hozzászólás Szerző: nylacika »

SaGa59 írta:Újabb kérdésem van...

Meglehetősen lassan indul a telefonom, kikapcsolás után. Több percig is elszuttyog. Ha kiveszem az SD kártyát, akkor pillanatok alatt bebootol és ha visszatolom a kártyát, működik minden ahogy kell, de ez így nem tetszik túlzottan

Az automatikusan induló programokat kiegyeltem, leszedtem a Handy Shell-t, a rompatchert (előtte a patcheket letiltottam), meg még pár olyan cuccot, ami automatán akar indulni, de nem segít.

Lehet, hogy az a gondja, a 8 gigás kártyát több mint feléig felötlöttem doksikkal (ezekkel dolgozom, nap mint nap), programokkal (mint egy USB drive-ot, hogy kéznél legyenek), meg párszáz fotóval és boot közben ellenőrzi?

Lehet, hogy holnap lementek mindent, majd csinálok egy káryaformatot és meglátom... Vagy majd akkor, ha megjön az új FW verzió, akkor úgyis újra kell pakolni a cuccokat...

--
SaGa
Formázd le a kártyát, megoldódik minden.
Avatar
sutyi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1000
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 19:54:07
Készüléktípus: Nokia E51 PCode 0554359 Black
Tartózkodási hely: ...süt a nap,egy felhőn fekszem...
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: Memóriakártyák töredezettségmentesítése

Hozzászólás Szerző: sutyi »

SaGa59 írta:Újabb kérdésem van...

Meglehetősen lassan indul a telefonom, kikapcsolás után. Több percig is elszuttyog. Ha kiveszem az SD kártyát, akkor pillanatok alatt bebootol és ha visszatolom a kártyát, működik minden ahogy kell, de ez így nem tetszik túlzottan

Az automatikusan induló programokat kiegyeltem, leszedtem a Handy Shell-t, a rompatchert (előtte a patcheket letiltottam), meg még pár olyan cuccot, ami automatán akar indulni, de nem segít.

Lehet, hogy az a gondja, a 8 gigás kártyát több mint feléig felötlöttem doksikkal (ezekkel dolgozom, na mint nap), programokkal (mint egy USB drive-ot, hogy kéznél legyenek), meg párszáz fotóval és boot közben ellenőrzi?

Lehet, hogy holnap lementek mindent, majd csinálok egy káryaformatot és meglátom... Vagy majd akkor, ha megjön az új FW verzió, akkor úgyis újra kell pakolni a cuccokat...

--
SaGa
Esetleg mielőtt formáznál,töredezettségmentesítsd a kártyát.......jó tehet.
Gyakorlatilag az is egy meghajtó,ha rendezetten vannak rajta a dolgok,gyorsabban dolgozik.
Ha így sem javul,formázz..... :yes:
Kép
Avatar
szabi113
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 02:02:46
Készüléktípus: Xperia Z2 + iPod Touch 2G
Has thanked: 89 times
Been thanked: 16 times
Kapcsolat:

Re: Memóriakártyák töredezettségmentesítése

Hozzászólás Szerző: szabi113 »

sutyika írta:Esetleg mielőtt formáznál,töredezettségmentesítsd a kártyát.......jó tehet.
Gyakorlatilag az is egy meghajtó,ha rendezetten vannak rajta a dolgok,gyorsabban dolgozik.
Ha így sem javul,formázz..... :yes:
Neeee. Ilyet ne mondjunk már. A flash és az egyéb, mozgó alkatrészt nem tartalmazó háttértárolón, értelmetlen töredezettsémentesíteni. Hibá fogja valami átrendezni a szektorok tartalmát, ez nem vinyó, hogy bizonyos helyeket gyosabban ér el, és másokat meg lassabban. Mindegy, hogy az adatok szanaszét írodtak rá, vagy szépen sorjában.


SaGa59:A formázás meg fogja oldani gondjaidat. De ha már a kártyának nekiesel, akkor a helyedben a telcsit is legyalulnám a háromgombos módszerrel (a zöld+piros+kameragomb nyomvatartava bekapcsolás után.). A cuccaidat azért mentsd le mindenképpen :yes:
2002 óta (7650)Symbian fanatikus, de sajna lemaradtunk, így: Xperia Z2 (5.1.1), + 128GB µSD
Avatar
sutyi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1000
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 19:54:07
Készüléktípus: Nokia E51 PCode 0554359 Black
Tartózkodási hely: ...süt a nap,egy felhőn fekszem...
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: Memóriakártyák töredezettségmentesítése

Hozzászólás Szerző: sutyi »

szabi113 írta:Neeee. Ilyet ne mondjunk már. A flash és az egyéb, mozgó alkatrészt nem tartalmazó háttértárolón, értelmetlen töredezettsémentesíteni. Hibá fogja valami átrendezni a szektorok tartalmát, ez nem vinyó, hogy bizonyos helyeket gyosabban ér el, és másokat meg lassabban. Mindegy, hogy az adatok szanaszét írodtak rá, vagy szépen sorjában.
Mondod te.Én viszont tapasztalatból írtam, amit.Ezen nem fogunk összeveszni. :beer2:
Bízzuk SaGa59 kollégára.Vesztenivalója nincs,viszont ha gyorsult valamennyit ezáltal a teló,itt a két pont. :bye1:
Kép
SaGa59
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009-06-19 pén. 20:54:16
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Memóriakártyák töredezettségmentesítése

Hozzászólás Szerző: SaGa59 »

sutyika írta: Esetleg mielőtt formáznál,töredezettségmentesítsd a kártyát.......jó tehet.
Gyakorlatilag az is egy meghajtó,ha rendezetten vannak rajta a dolgok,gyorsabban dolgozik.
Ha így sem javul,formázz..... :yes:
Khmm...

Falsh Drive-okat by design nem töredezettségmentesítünk, mert értelmetlen illetve káros (lenne, ha sikerülne).

Értelmetlen, mert a működési elvük miatt elve "kvázi random" módon szórják szét a fájlokat a memóriában a fájlrendszerkezelők (a korai pendriveok talán még nem, de a mostanában forgalomba lévő ilyen eszközök már igen).

Káros, mert ha valóban lehetne töredezettség mentesíteni, a FAT és társai folyamatos írási terhelésnek lennének kitéve, márpedig ennek (az írhatóságnak) száma korlátos. Nem kicsi, de véges és egy klasszikus, FAT rendszerben dolgozó eszköznél a FAT és a root dir folyamatosan terhelődik. Pont emiatt találták ki a fentebb már említett "kvázi random" kezelést. Ezzel nagyjából minden bit kb ugyanakkora terhelést kap az életciklus alatt, nincs speciálisan kiemelt terület, ami jobban terhelődik.

Emellett, fej és egyéb, tehetetlenséggel rendelkező mozgó alkatrészek hiányában a töredezettség mint fogalom sem értelmezhető túlzottan egy memória esetén...

--
SaGa
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SaGa59 2009-07-02 csüt. 07:59:23-kor.
SaGa59
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009-06-19 pén. 20:54:16
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Memóriakártyák töredezettségmentesítése

Hozzászólás Szerző: SaGa59 »

szabi113 írta:
SaGa59:A formázás meg fogja oldani gondjaidat. De ha már a kártyának nekiesel, akkor a helyedben a telcsit is legyalulnám a háromgombos módszerrel (a zöld+piros+kameragomb nyomvatartava bekapcsolás után.). A cuccaidat azért mentsd le mindenképpen :yes:
Az OK, csak még mindig nem tudom, hogy a sok rajtalévő fájl zavarja-e, vagy valami más.

Ha a fájlok száma, akkor nem biztos, hogy sokat segít, mert ami rajta van, azt mindenképp vissza akarom tenni, mert azért kértem ilyen telefont, hogy PDA-ként (is) használhassam a munkámhoz.

Mindegy, amint megjön az új Firmware bedarálom ami rajta van és újjáépítem...

--
SaGa
Potrien
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Memóriakártyák töredezettségmentesítése

Hozzászólás Szerző: Potrien »

A Nokia 5800 XM FAT32-es állományrendszert használ annak minden előnyével és hátrányával együtt. Jellegéből adódóan ott sem kerülnek egymás mellé a bitek, a 4 kilobájtos szerktorcsoportokban is maradhat még hely, tehát a defragolás itt is hasznos lehet, azok összerendezésére. Persze ne számítsunk a winchesterekre jellemző, a író-olvasó fej mozgása, tehetetlensége miatti szétszórtságra, de azért van ott rendetlenség elég. Én javaslom mindenkinek az időszakos használatát, tapasztalatból mondom, a zsúfolt kártyáknál észrevehető gyorsulást fog eredményezni. :blink:
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Memóriakártyák töredezettségmentesítése

Hozzászólás Szerző: botond »

potrien írta:A Nokia 5800 XM FAT32-es állományrendszert használ annak minden előnyével és hátrányával együtt. Jellegéből adódóan ott sem kerülnek egymás mellé a bitek, a 4 kilobájtos szerktorcsoportokban is maradhat még hely, tehát a defragolás itt is hasznos lehet, azok összerendezésére. Persze ne számítsunk a winchesterekre jellemző, a író-olvasó fej mozgása, tehetetlensége miatti szétszórtságra, de azért van ott rendetlenség elég. Én javaslom mindenkinek az időszakos használatát, tapasztalatból mondom, a zsúfolt kártyáknál észrevehető gyorsulást fog eredményezni. :blink:
Ezzel egyetértek.

Én eddíg mindegyik memóriakártyámat defragmentáltam, kezdve az első memóriakártyás telefonommal, és az eredmény érezhető volt.
A legjobban akkor érezhető, ha pl sok apró fájl van rajta.
Itt valóban nincs mozgó alkatrész, viszont a töredezett fájlok esetében a beolvasásnál a többszöri memóriacímzés miatt órajel ciklusok pazarlódnak el, emiatt lassul a beolvasás.
SaGa59
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009-06-19 pén. 20:54:16
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Memóriakártyák töredezettségmentesítése

Hozzászólás Szerző: SaGa59 »

potrien írta:A Nokia 5800 XM FAT32-es állományrendszert használ annak minden előnyével és hátrányával együtt. Jellegéből adódóan ott sem kerülnek egymás mellé a bitek, a 4 kilobájtos szerktorcsoportokban is maradhat még hely, tehát a defragolás itt is hasznos lehet, azok összerendezésére. Persze ne számítsunk a winchesterekre jellemző, a író-olvasó fej mozgása, tehetetlensége miatti szétszórtságra, de azért van ott rendetlenség elég. Én javaslom mindenkinek az időszakos használatát, tapasztalatból mondom, a zsúfolt kártyáknál észrevehető gyorsulást fog eredményezni. :blink:
Maradjunk annyiban, hogy te, amikor nézegeted a ""diszket" úgy látod, de a valóságnak ehhez semmi köze. a bited a memóriában meglehetősen "rendezetlen" állapotban tárolódnak, nem véletlenül. Amit te látsz, az már az elektronika által alaposan átcsócsált kinézet. A defragolás után, neked egy "rendezett" állapotot mutat, a valóságban meg pont ugyanolyan rendezetlen lesz...

Mindegy..

Leformáztam a telefont, visszamásoltam a fájljaimat, a boot tempó elfogadhatóra gyorsult. Elkezdtem visszapakolni az alkalmazásokat is és mindegyik után csinálok egy ki-be kapcsolást. Még bírja, bár még nem vagyok kész vele...
Válasz küldése

Vissza: “Kiegészítők”