Akksik

Készülék tartozékok, kiegészítők témái, pl akkumulátor, memóriakártya, headset, stb
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: Macika »

MrAngelo írta:Ha már töltés...
Van ugye több fajta Nokia töltő, az olcsóbb készülékekhez csak 350mAh-s töltöt adnak, a drágábbakhoz pedig 850-körülit (pontosan nem tudom). Na most ha lassabban töltöm, elvileg később is merül le. Még ha ez nem is igaz, nem lehet, hogy a lassú töltés jobb az akksinak? Van otthon mind a 2 féle töltőm, és mivel úgyis egész éjszaka rajta lóg a telefon, tölthetném a gyengébbel is. Vagy az erősebb akksihoz erősebb töltő kell? :hmm2:
Én mindig a legkisebb töltőáramú töltőt használom.

N97-re pedig az USB-t.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Az N95 topicból...
Itt nem annyira off
nsee írta:
MrAngelo írta: Az N82-höz is 5-ös van gyárilag, de van itthon néhány AC3 is és ég és föld a kettő közti különbség. Viszont mivel általában éjjel töltöm, lehet jobb lenne a gyengébbel mert reggelre úgyis feltölti és talán jobban kímélheti az akksit, lassabban merül le... :hmm2: vagy ez hülyeség?
Nem hülyeség. Saját tapasztalatom szerint meghosszabbítható az üzemidő. Nem tudom számokkal bizonygatni mert mindig másképpen használom :)
Köszi az infót, így hogy ketten is megerősítettétek, áttérek az éjszakai lassú töltésre.
pisti1985
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010-06-21 hétf. 16:15:58
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: pisti1985 »

Olyan problémám lenne, hogy az 5800 1 napot bír. Szerintem az nem természetes?
Mit lehet neki csinálni? Fél éves a telő.
Pisti.
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: Damir »

pisti1985 írta:Olyan problémám lenne, hogy az 5800 1 napot bír. Szerintem az nem természetes?
Mit lehet neki csinálni? Fél éves a telő.
Pisti.
Szia!

Nem természetes. Lődd ki a háttérben futó alkalmazásokat, vedd vissza a fényerőt a felére, ha feltetted a Garmint, akkor a leírásának a GYIK részébe olvass bele.
pisti1985
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010-06-21 hétf. 16:15:58
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: pisti1985 »

Damir írta:
pisti1985 írta:Olyan problémám lenne, hogy az 5800 1 napot bír. Szerintem az nem természetes?
Mit lehet neki csinálni? Fél éves a telő.
Pisti.
Szia!

Nem természetes. Lődd ki a háttérben futó alkalmazásokat, vedd vissza a fényerőt a felére, ha feltetted a Garmint, akkor a leírásának a GYIK részébe olvass bele.
Köszi az infókat.
Megcsinálom aztán elválik mi lesz belőle.
A Garmin fent van, úgyhogy azt is megcsinálom.
Pisti.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Hi aLL
Vettem egy gyári akksit, nem gyári dobozos de a hologram is stimmel viszont az energy profiler 1284mAh-nak írja. (a gyári gyárit meg 1154-nek asszem) Tudom, nem ad pontos értéket de akkor is érdekes, hogy másként ismeri fel őket. 'Papíron' 1050-es.
Namost az a helyzet, hogy ez sokkal hamarabb merül, ráadásul tegnap is csupán 2x jelzett és már ki is kapcsolt. Feltettem töltőre és nem egész egy óra alatt feltöltötte. A töltő 850mAh-s tehát elvileg 70-80 perc kéne neki.
Lehet hogy hülyeség de arra gondoltam, nem lehetséges hogy ahogy öregszik a telefon, egyre többet fogyaszt? Nem tudom mire gondoljak, ezt az akksit visszavihetem és vehetek helyette dobozost plusz 3ezerért de nem tudom van-e értelme mivel elméletileg ez is gyári. :confused2:
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: Macika »

MrAngelo írta:Hi aLL
Vettem egy gyári akksit, nem gyári dobozos de a hologram is stimmel viszont az energy profiler 1284mAh-nak írja. (a gyári gyárit meg 1154-nek asszem) Tudom, nem ad pontos értéket de akkor is érdekes, hogy másként ismeri fel őket. 'Papíron' 1050-es.
Namost az a helyzet, hogy ez sokkal hamarabb merül, ráadásul tegnap is csupán 2x jelzett és már ki is kapcsolt. Feltettem töltőre és nem egész egy óra alatt feltöltötte. A töltő 850mAh-s tehát elvileg 70-80 perc kéne neki.
Lehet hogy hülyeség de arra gondoltam, nem lehetséges hogy ahogy öregszik a telefon, egyre többet fogyaszt? Nem tudom mire gondoljak, ezt az akksit visszavihetem és vehetek helyette dobozost plusz 3ezerért de nem tudom van-e értelme mivel elméletileg ez is gyári. :confused2:
Eszméletlen mennyiségű hibás (a gyári végső teszten megbukott) akkumulátor van forgalomban kínai barátaink jóvoltából. A legnagyobb akkumulátorgyára ott van a Nokiának (meg a legnagyobb telefongyára is). A kínaiak pedig kihordják a gyárból a végső teszten megbukott akksikat és eladják gyári eredetinek, csomagolás nélkül. Holott, ami megfelel a teszten, az KIZÁRÓLAG gyárilag becsomagolva hagyhatja el a gyárat.
Itthon ezeket kapjuk meg olcsóbban.
Ez az egyik.

A másik az állásidő.
A Li-Ionokat kb. félig töltve adják ki a boltoknak, aztán attól függően, hány hétig/hónapig áll ott, annyit merül. Vannak olyan Li-Ionok, amik már alámerülve kerülnek a gazdáikhoz, azokat jó sokáig kell töltőn hagyni, hogy egyáltalán beinduljon a töltés. És ez természetesen károsította az akksit.

Az Energy profiler nekem még nem mutatott azonos értéket két gyári akksira sohasem. Valamennyi picivel mindig eltért. Tehát ez nem tragédia.

Aztán végül ne hagyjuk ki azt sem, hogy RENGETEG a hamisítvány Nokia akksi is van a piacon, hologram(szerű) matricával, ami MAJDNEM olyan, mint az eredeti.
Nekem is van egy ilyen BL-5F-em.
Kevésbé rutinosnak el lehet adni tuti eredetinek (hozzám ajándékba került). Még a kezek is meg a Original NOKIA Enhancements ovális logó is rajta van. Ha nem látsz mellette egy tuti eredeti hologramos matricát, akár el is hiheted az eredetiségét.
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

Macika írta:A kínaiak pedig kihordják a gyárból a végső teszten megbukott akksikat és eladják gyári eredetinek, csomagolás nélkül. Holott, ami megfelel a teszten, az KIZÁRÓLAG gyárilag becsomagolva hagyhatja el a gyárat. Itthon ezeket kapjuk meg olcsóbban.
Ehez csak annyit tennék hozzá hogy vettem 2 hónapja eredeti (nem csak eredetinek látszó hologrammú), bontatlan, gyárilag csomagolt n95 akksit, ugyanazt produkálta mint amit Angelo írt. 40perc alatt fullon (a normál 1,5 óra helyett), aztán 1 nap alatt lemerült úgy hogy az utolsó 3 csík az kb egyszerre tűnt el aztán 10 percre rá ki is kapcsolt :) és ezt 1 héten át játszottam vele, mondván hátha csak túlzottan le volt merülve mert sokat állt a polcon. de nem. simán méd-in-csájna feliratos sz.r volt, szóval a kici oco kinaík minőségbiztosítása is kb olyan mint a termékeik minősége, azaz vicc kategória. viszont vissza kell vinni, nekem szó nélkül kicserélték mikor elmondtam a tüneteket, és mivel meglepettségnek nyomát se láttam (pl. óó ez lehetetlen h rossz legyen, hiszen ez egy nokia termék!) így gondolom nem ez volt az első eset. mondjuk közben eladtam az n95-öt úgyhogy van egy bontatlan origi akkum ami talán még jó is :)
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Nagyon szépen köszönöm az infókat!
Ez teljesen ugyanaz mint az eredeti, a hologram színe kicsit eltér de csak a színe. Van egy gyári (telefonhoz kaptam) meg egy gagyi akksim úgyhogy össze tudtam hasonlítani. A gagyit ebayről vettem kb. ezer forintért postaköltséggel együtt, az volt írva, hogy OEM de panaszkodtam és negatív visszajelzéssel fenyegetőztem mert ez bizony nem OEM így visszakaptam a pénzem és az akksit is megtarthattam. Pont fele olyan teljesítményű mint a gyári. Az energy profiler 650mAh-t ír rá. A hologram teljesen más, sőt még egy arany ovális címke is van rajta pluszba meg egy fémkeret. :D ingyé' jó tartaléknak.
Akkor visszaviszem, nem lesz gond mert ismerősnél vettem csak most azt nem tudom mire cseréltessem ki. Ha a dobozos is lehet szar. :hmm2:
Egyébként asszem az eredeti akksim is kínai viszont azzal nem volt gond (azon kívül, hogy 2 év alatt felpúposodott).
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: Macika »

MrAngelo írta:Nagyon szépen köszönöm az infókat!
Ez teljesen ugyanaz mint az eredeti, a hologram színe kicsit eltér de csak a színe. Van egy gyári (telefonhoz kaptam) meg egy gagyi akksim úgyhogy össze tudtam hasonlítani. A gagyit ebayről vettem kb. ezer forintért postaköltséggel együtt, az volt írva, hogy OEM de panaszkodtam és negatív visszajelzéssel fenyegetőztem mert ez bizony nem OEM így visszakaptam a pénzem és az akksit is megtarthattam. Pont fele olyan teljesítményű mint a gyári. Az energy profiler 650mAh-t ír rá. A hologram teljesen más, sőt még egy arany ovális címke is van rajta pluszba meg egy fémkeret. :D ingyé' jó tartaléknak.
Akkor visszaviszem, nem lesz gond mert ismerősnél vettem csak most azt nem tudom mire cseréltessem ki. Ha a dobozos is lehet szar. :hmm2:
Egyébként asszem az eredeti akksim is kínai viszont azzal nem volt gond (azon kívül, hogy 2 év alatt felpúposodott).
A felpúposodás az a töltőáram nagysága miatt van.
Sajnos, a Nokia törekszik arra, hogy 2-2,5 óra alatt fel lehessen tölteni a legnagyobb akksit is, ennek az a ára, hogy örült nagy árammal töltik őket. Azt pedig hamar megbosszulja az akksi. Főleg a BP-6M (N73, 6280, 6233, 9300, stb.) púposodik előszeretettel, de nem ritka a púpos BL-5C sem.
Válasz küldése

Vissza: “Kiegészítők”