Akksik

Készülék tartozékok, kiegészítők témái, pl akkumulátor, memóriakártya, headset, stb
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: potter55 »

adam000005 írta:Letöltöttem a Handy Taskman progit. Itt hol tudom megnézni?

Szerk.: Megvan, olyan van, hogy Program lista ebben vannak olyanok, hogy: Zenelejátszó, GSMEngine, Készenlét, Napló és Üzenetek. A Zenelejátszót leállítottam és a RAM felugrott 9.7ről 10.6ra, ez jót jelent?
Igen, mert nem fut a háttérben és nem fogyasztja az aksit. A naplót és az üzeneteket is bezárhatod, a többit hagyjad.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
xgnome
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009-01-29 csüt. 08:08:03
Készüléktípus: Galaxy S3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: xgnome »

Sziasztok,
nincs fél éves sem az új akksim ,teló 2 perc alatt lemerül .
Számla, meg minden megvan hozzá. Vagyis a gari még nem járt le rá.
Gond nélkül cserélni fogják szerintetek ?
Avatar
tomika085
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2009-01-29 csüt. 16:30:25
Készüléktípus: Samsung S7 Edge
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: tomika085 »

xgnome írta:Sziasztok,
nincs fél éves sem az új akksim ,teló 2 perc alatt lemerül .
Számla, meg minden megvan hozzá. Vagyis a gari még nem járt le rá.
Gond nélkül cserélni fogják szerintetek ?
Ha nincs fél éves akkor tuti cserés. :D
Múlt: Nokia 3310, Nokia 3410, Samsung X660, Samsung E250, Nokia N95 8Gb, Nokia N96, Samsung I9000.
Jelen: Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy S4, Galaxy S4 Mini, Nokia N80
xgnome
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009-01-29 csüt. 08:08:03
Készüléktípus: Galaxy S3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: xgnome »

köszi,
szó nélkül becserélték =))
Avatar
kerek07
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010-03-16 kedd 20:50:09
Készüléktípus: SGS 2
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: kerek07 »

Üdv! 5800mban bl-5j 1320mA akksi van. Azt szeretném megtudni, hogy mennyi ideig lesz még használható kb. ha naponta sacc 8órát van a laptopomra kötve és modemként használom. Elég gyorsan lemerül, így folyamatosan a töltőn van. Azért kérdem, mert volt egy Acer laptopom jó régen kb 3évig 1x sem vettem ki az akkumulátort és szinte folyamatosan töltőn volt. Fénykorában 2-3órát is bírt, mára használhatatlan. Így jártam a mostani Toshibámmal, ma jó ha 30-40percet kibír.
Azért kérdezem, hogy kb. mikorra lesz esedékes új áramforrást vásárolnom a Nokiámba, mert sajnos csak úgy van internetelérésem ha telefont modemként használom a mobilnetes előfizetésemmel.
Minek Neked ész? Van számítógéped!
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: Macika »

kerek07 írta:Üdv! 5800mban bl-5j 1320mA akksi van. Azt szeretném megtudni, hogy mennyi ideig lesz még használható kb. ha naponta sacc 8órát van a laptopomra kötve és modemként használom. Elég gyorsan lemerül, így folyamatosan a töltőn van. Azért kérdem, mert volt egy Acer laptopom jó régen kb 3évig 1x sem vettem ki az akkumulátort és szinte folyamatosan töltőn volt. Fénykorában 2-3órát is bírt, mára használhatatlan. Így jártam a mostani Toshibámmal, ma jó ha 30-40percet kibír.
Azért kérdezem, hogy kb. mikorra lesz esedékes új áramforrást vásárolnom a Nokiámba, mert sajnos csak úgy van internetelérésem ha telefont modemként használom a mobilnetes előfizetésemmel.
A legdrágább megoldást választod. De ha nicns lehetőséged másra, akkor ez van, ezt kell elfogadni.

A lithiumos akksik élete a töltési ciklusoktól függ, ami nem időre megy, hanem töltés-számra. 6-800 töltést (teljes töltési ciklust (100%-ról 0-ra - pontosabban kikapcsolásig - merítést, majd 100%-ra feltöltést)) elbírnak ezek az akksik. Ez minden további nélkül lehet 2-3 év is simán, gond nélkül.
Más a helyzet a folyamatos töltés esetén, ilyenkor hónapokban lehet mérni az akksi élettartamát.

Egyébként nem értem, miért nem szeded ki az akksit a laptopodból, ha ilyen jól tudod, hogy mivel jár az állandó töltés.
Nekem egy T61-es Lenovo-m van, 2008. szeptemberi, az akksi pedig 99%-os a saját tesztje szerint, pedig lassan 2,5 éves lesz. Itthon SOHA nincs benne az akksi, ha pedig elmegyek vele itthonról, akkor igyekszem mindig lemeríteni újratöltés előtt. Ez a minimális odafigyelés évente 20-30e Ft megspórolását jelenti nekem.
Érdemes tehát - szerintem - odafigyelni rá.

Egyetlen ok teheti indokolttá az állandó akksi-bentlétet, ha sűrűn van áramszünet ott, ahogy használod a laptopot. Más esetben aligha.
Azt írod, hogy napi 8 órát van rajta a telód modemként, mindvégig töltőn van ezalatt. Tehát nem mozogsz vele. Tehát ha AKARNÁL, akár spórolhatnál is.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

kerek07 írta:Üdv! 5800mban bl-5j 1320mA akksi van. Azt szeretném megtudni, hogy mennyi ideig lesz még használható kb. ha naponta sacc 8órát van a laptopomra kötve és modemként használom. Elég gyorsan lemerül, így folyamatosan a töltőn van. Azért kérdem, mert volt egy Acer laptopom jó régen kb 3évig 1x sem vettem ki az akkumulátort és szinte folyamatosan töltőn volt. Fénykorában 2-3órát is bírt, mára használhatatlan. Így jártam a mostani Toshibámmal, ma jó ha 30-40percet kibír.
Azért kérdezem, hogy kb. mikorra lesz esedékes új áramforrást vásárolnom a Nokiámba, mert sajnos csak úgy van internetelérésem ha telefont modemként használom a mobilnetes előfizetésemmel.
Egy tipp a mobil netes előfizetéssel kapcsolatban.Olcsóbban lehet venni USB modemet,mint amennyi egy új Nokia akksi.Aztán bele a SIM kártya és lényegesen gyorsabb neted lesz mint a telóval.Ugyanis ezek az USB modemek simán viszik a 7,2 Megabitet.Lassan 2 éve használom.
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: Macika »

Walaki01 írta:
kerek07 írta:Üdv! 5800mban bl-5j 1320mA akksi van. Azt szeretném megtudni, hogy mennyi ideig lesz még használható kb. ha naponta sacc 8órát van a laptopomra kötve és modemként használom. Elég gyorsan lemerül, így folyamatosan a töltőn van. Azért kérdem, mert volt egy Acer laptopom jó régen kb 3évig 1x sem vettem ki az akkumulátort és szinte folyamatosan töltőn volt. Fénykorában 2-3órát is bírt, mára használhatatlan. Így jártam a mostani Toshibámmal, ma jó ha 30-40percet kibír.
Azért kérdezem, hogy kb. mikorra lesz esedékes új áramforrást vásárolnom a Nokiámba, mert sajnos csak úgy van internetelérésem ha telefont modemként használom a mobilnetes előfizetésemmel.
Egy tipp a mobil netes előfizetéssel kapcsolatban.Olcsóbban lehet venni USB modemet,mint amennyi egy új Nokia akksi.Aztán bele a SIM kártya és lényegesen gyorsabb neted lesz mint a telóval.Ugyanis ezek az USB modemek simán viszik a 7,2 Megabitet.Lassan 2 éve használom.
Ez valóban jó ötlet, DE!
Mivel ugyanaz a SIM van hozzá, az internetezés alatt hanghívással elérhetetlen a szám.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

Macika írta:
Walaki01 írta: Egy tipp a mobil netes előfizetéssel kapcsolatban.Olcsóbban lehet venni USB modemet,mint amennyi egy új Nokia akksi.Aztán bele a SIM kártya és lényegesen gyorsabb neted lesz mint a telóval.Ugyanis ezek az USB modemek simán viszik a 7,2 Megabitet.Lassan 2 éve használom.
Ez valóban jó ötlet, DE!
Mivel ugyanaz a SIM van hozzá, az internetezés alatt hanghívással elérhetetlen a szám.
Nekem spec külön SIM van a telóban és egy másik az USB stickben.Bár az tény,a netes kártyával nem műxik a hanghívás.Viszont mivel az teljesen más tel.számmal rendelkezik,azon nem is hív senki. :yes:
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
laci64
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 6026
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:12:46
Készüléktípus: Galaxy S2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tápiószecső
Has thanked: 52 times
Been thanked: 808 times

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: laci64 »

És ennek mi köze az akksikhóz?
Ha valaki segít itt a fórumba neked egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet gomb felett lévő :up: kis gombbal!
Válasz küldése

Vissza: “Kiegészítők”