Akksik

Készülék tartozékok, kiegészítők témái, pl akkumulátor, memóriakártya, headset, stb
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Ahha. Most már ezt is tudom. Mindig a 850-essel töltöttem de most úgyis átszoktam a lassú töltőre. (350mAh) És veszek egy dobozos akksit.
Avatar
akidobos
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2009-08-12 szer. 18:01:27
Készüléktípus: Nokia N8-00 DG
Tartózkodási hely: Bátonyterenye
Has thanked: 35 times
Been thanked: 21 times

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: akidobos »

Üdv!
Évek óta nem használt 3650-ben most láttam, hogy " kigömbölyödött " az akksi. Vagy felpúposodott.
Ez mi lehet? Mindenesetre tölteni nem merem.
Nokia N8 RM-596 Pro Edition RC V7.1 111.040.0904. By Taylor http://www.smartphonepro.hu
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Megöregedett. Mi is púposak leszünk öregkorunkra. :D
fs64n5800
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010-10-04 hétf. 10:26:11
Készüléktípus: Nokia 5800 XpressMusic
Tartózkodási hely: Szekszárd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: fs64n5800 »

Sziasztok!
Energy profiler telepítve. Fogyasztáskijelző kikapcsolását követően leesik 0.02w-ra. Használat közben, mikor 3 alkalmazás megy ,Energy,menü,főképernyő. Ezek állandóan mennek mikor az energy-t használjátok nektek is? Ekkor felmegy 0.45-0.5 W. Ha vakuzok felugrik 3.2 W környékére. Ezek az adatok jók, nálatok is hasonló értékek vannak ? azonban a teló hamar lemerül. Ma is próbálgattam és az energy szerint 3.9 V van benne, a kijelzőn 6 csík. Fényképeztem vakuval úgy tizet kis megszakitásokban majd egyszer kiírta akksi fesz. alacsony. Na ekkor ismét megnéztem energy-vel 3.4V és csak 1 csík van. Ekkor még egy vakus képet csináltam és a teló ki is kapcsolt. LEMERÜLT. Véleményetek szerint mi lehet a gond, nemrég vettem a telót ujonnan, tehát elméletileg garis. Aztán rájöttem még valamire. A fényérzékelés közepes, ha a telót sötétbe viszem akkor aktív kijelző esetében lemegy 0.3 0.4 W környékére. Azonban ha kiviszem a neon világítás alá akkor erősíti a kijelző fényét, és felkúszik a fogyasztás 0.8-0.9 w-ra. Na most a kezelési azt írja "a készüléken található fényérzékelő érzékenységének beállítása. A fényérzékelő alacsony megvilágítású környezetben bekapcsolja, világos helyeken pedig kikapcsolja a fényeket".
Na most szerintem éppen fordítva működik tehát erősebb világításnál tőbb fényt ad" többet fogyaszt",hogy jobban láthassuk.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

fs64n5800 írta:Sziasztok!
Energy profiler telepítve. Fogyasztáskijelző kikapcsolását követően leesik 0.02w-ra. Használat közben, mikor 3 alkalmazás megy ,Energy,menü,főképernyő. Ezek állandóan mennek mikor az energy-t használjátok nektek is? Ekkor felmegy 0.45-0.5 W. Ha vakuzok felugrik 3.2 W környékére. Ezek az adatok jók, nálatok is hasonló értékek vannak ? azonban a teló hamar lemerül. Ma is próbálgattam és az energy szerint 3.9 V van benne, a kijelzőn 6 csík. Fényképeztem vakuval úgy tizet kis megszakitásokban majd egyszer kiírta akksi fesz. alacsony. Na ekkor ismét megnéztem energy-vel 3.4V és csak 1 csík van. Ekkor még egy vakus képet csináltam és a teló ki is kapcsolt. LEMERÜLT. Véleményetek szerint mi lehet a gond, nemrég vettem a telót ujonnan, tehát elméletileg garis. Aztán rájöttem még valamire. A fényérzékelés közepes, ha a telót sötétbe viszem akkor aktív kijelző esetében lemegy 0.3 0.4 W környékére. Azonban ha kiviszem a neon világítás alá akkor erősíti a kijelző fényét, és felkúszik a fogyasztás 0.8-0.9 w-ra. Na most a kezelési azt írja "a készüléken található fényérzékelő érzékenységének beállítása. A fényérzékelő alacsony megvilágítású környezetben bekapcsolja, világos helyeken pedig kikapcsolja a fényeket".
Na most szerintem éppen fordítva működik tehát erősebb világításnál tőbb fényt ad" többet fogyaszt",hogy jobban láthassuk.
Amiket írtál az szerintem teljesen normális. Bár ha 5800-d van (a nevedből ítélve, mert a profilodban nem adtad meg (kérlek pótold) ;) ) akkor a 3W nekem kicsit soknak tűnik. Nekem az N82-m fogyaszt 3 wattot vakuval pedig ez xenon és ez elvileg sokkal sokkal többet eszik.
A használati útmutató meg talán a régi telefonokból lett 'átkopipasztézve' bár eleve pontatlan volt mert fényben a kijelző valóban erősebben világít, a gombok viszont egyáltalán nem. A működése így normális, csak a leírás sántít.
fs64n5800
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010-10-04 hétf. 10:26:11
Készüléktípus: Nokia 5800 XpressMusic
Tartózkodási hely: Szekszárd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: fs64n5800 »

Szia!
Bocsánat a hiányosságért, pótoltam.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

fs64n5800 írta:Szia!
Bocsánat a hiányosságért, pótoltam.
No problemo. ;) Azért jobb ha tudjuk mert így könnyebben tudunk segíteni.
adam000005
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010-10-09 szomb. 12:36:17
Készüléktípus: n73
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: adam000005 »

Sziasztok!
Van egy Nokia N73 Music Edition-om, benne BP-6M akksi. Az lenne a kérdésem, hogy az normális, ha lemerül az akksi pár fényképezés (vakuval) , minimális zenehallgatás, és átlagos nyomkodás mellett 1-2 nap alatt?
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: potter55 »

adam000005 írta:Sziasztok!
Van egy Nokia N73 Music Edition-om, benne BP-6M akksi. Az lenne a kérdésem, hogy az normális, ha lemerül az akksi pár fényképezés (vakuval) , minimális zenehallgatás, és átlagos nyomkodás mellett 1-2 nap alatt?
Nekem N73-m van ugyanezzel az aksival. És nekem kb 1,5 óra zenehallgatás, nyomkodás, telefonálás után merül le kb 3 nap alatt.

Nem fut semmi a háttérben? Nézd meg egy taskman programmal.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
adam000005
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010-10-09 szomb. 12:36:17
Készüléktípus: n73
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Akksik

Hozzászólás Szerző: adam000005 »

Letöltöttem a Handy Taskman progit. Itt hol tudom megnézni?

Szerk.: Megvan, olyan van, hogy Program lista ebben vannak olyanok, hogy: Zenelejátszó, GSMEngine, Készenlét, Napló és Üzenetek. A Zenelejátszót leállítottam és a RAM felugrott 9.7ről 10.6ra, ez jót jelent?
Válasz küldése

Vissza: “Kiegészítők”