Mozgásérzékelő, giroszenzor topik

Készülék tartozékok, kiegészítők témái, pl akkumulátor, memóriakártya, headset, stb
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Mozgásérzékelő, giroszenzor topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

nokiae668 írta:Sziasztok!

Én azt ugy gondolom, hogy mindenkit akkor kezd el érdekelni, valami amikor már nem müködik! (kivétel, akit egyébkén is érdekel a dolog!)
egy egyszerű pl.: van egy motor vagy akármi ... az müködik és nem értesz különösebben hozzá akkor nem érdekel, hogy mi miért van rajta(leginkább belső alkatrész)!, de ha az nem müködik, már egyre jobban érdekelni fog, hogy mi lehet a baja, mert nem mind1 hogy 10e ft vagy 40e ft ott fizetsz a javításért(garancia kivétel), kicsit idegesítő ha nem tudom mi a baja valaminek és nem müködik! ;)
Teljesen igazad van, de SZERINTEM egy alapvető emberi igényesség kellene szoruljon mndenkibe, hogy ha valamit nevén nevez, akkor annak valóban az legyen a neve és ne súgjanak össze a háta mögött, mennyire buta, hogy nem tudja, mi mit jelent...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
yamael
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011-01-03 hétf. 22:06:29
Készüléktípus: Nokia 5230
Tartózkodási hely: Debrecen
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Mozgásérzékelő, giroszenzor topik

Hozzászólás Szerző: yamael »

Macika írta:
nokiae668 írta:Sziasztok!

Én azt ugy gondolom, hogy mindenkit akkor kezd el érdekelni, valami amikor már nem müködik! (kivétel, akit egyébkén is érdekel a dolog!)
egy egyszerű pl.: van egy motor vagy akármi ... az müködik és nem értesz különösebben hozzá akkor nem érdekel, hogy mi miért van rajta(leginkább belső alkatrész)!, de ha az nem müködik, már egyre jobban érdekelni fog, hogy mi lehet a baja, mert nem mind1 hogy 10e ft vagy 40e ft ott fizetsz a javításért(garancia kivétel), kicsit idegesítő ha nem tudom mi a baja valaminek és nem müködik! ;)
Teljesen igazad van, de SZERINTEM egy alapvető emberi igényesség kellene szoruljon mndenkibe, hogy ha valamit nevén nevez, akkor annak valóban az legyen a neve és ne súgjanak össze a háta mögött, mennyire buta, hogy nem tudja, mi mit jelent...

Elfogadom válaszod bár nem vegyésznek tanulok mert humán egészségügyis vagyok ahhoz meg inkább a pszichológia kapcsolódik...
Savaknál pedig igazad van nem mindegy, hogy sósav avagy kénsav, viszont ez a két dolog tényleg különbözik is míg a telefonban lévö szenzor egy és ugyanaz 1000+1 néven emlegetve.
Én mellékesen simán Giró-nak hivom mert rövid van köze hozzá és kész. Szerintem meg mindegy ki , hogy hivja mert sok HSZ-ben másnéven irták mégis mindenki tudta miröl van szó :lol3: :lol3:
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Mozgásérzékelő, giroszenzor topik

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

yamael írta:

Elfogadom válaszod bár nem vegyésznek tanulok mert humán egészségügyis vagyok ahhoz meg inkább a pszichológia kapcsolódik...
Savaknál pedig igazad van nem mindegy, hogy sósav avagy kénsav, viszont ez a két dolog tényleg különbözik is míg a telefonban lévö szenzor egy és ugyanaz 1000+1 néven emlegetve.
Én mellékesen simán Giró-nak hivom mert rövid van köze hozzá és kész. Szerintem meg mindegy ki , hogy hivja mert sok HSZ-ben másnéven irták mégis mindenki tudta miröl van szó :lol3: :lol3:
Na akkor én is bele vau.
Macikának teljes mértékben igaza van.Egyébként én a girot sem tudom igazán elfogadni,ugyanis a giro jelentése a nemzetközi nyelvekben kör körrel kapcsolatos.(pl Giro'd Italia,ami egy nemzetközi kerékpáros verseny)Tehát ez is a giroszkópra utal,aminek a lényege,egy magas fordulattal (Minimum 12-15000/min) pörgő kerék,valamint a hozzá kapcsolódó egyéb elemek.(tengelyek)Azon kívül,egy giroszkóp,vagy giroszenzor,nem derékszögben (90 fok)fordítaná el a képet,hanem igyekezne a mindenkori állapotát tartani.Tehát ha a telót 20 fokban elfordítanád,akkor a kép is 20 fokot fordulna.Ha 40 fokot,akkor a kép is 40-et és így tovább.Arról nem is beszélve,hogy lehetőség volna,mindkét irányban a 180 fokos képelforgatásra.Véleményem szerint,a helyes a mozgásérzékelő.
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
yamael
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011-01-03 hétf. 22:06:29
Készüléktípus: Nokia 5230
Tartózkodási hely: Debrecen
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Mozgásérzékelő, giroszenzor topik

Hozzászólás Szerző: yamael »

Vannak alkalmazások pl: vizmérce ami nem 90°-ban fordul el csak hanem teljesen normálisan mér minden telefondöntési helyzetben:D
És ha a telefon csak 90°-ban forgatna akkor ezek teljesen használhatatlan alkalmazások lennének :cool3:

tessék: http://www.youtube.com/watch?v=ugCX8KMLrIo

ezt a kört én nyertem:D

"bár az szentigaz, hogy mindkét irányban forgathatná a képet de csak alkalmazásoknál teszi ezt meg"
Válasz küldése

Vissza: “Kiegészítők”