Mozgásérzékelő, giroszenzor topik

Készülék tartozékok, kiegészítők témái, pl akkumulátor, memóriakártya, headset, stb
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Giroszkóp

Hozzászólás Szerző: moco »

Macika írta:
MrAngelo írta:Igen, valóban nem giroszkóp, abban tényleg van mozgó alkatrész de mégis mindenki annak hívja.
Ja, nem tudtam, hogy szintre hozó tanfolyam van itt...

Akkor ne is inkább giroszkóp legyen, hanem mondjuk vasbödön. És ha majd mindenki vasbödönnek hívja, akkor az lesz a helyes...
Macika! Te csak nem kötözködsz? :o
Nem mindegy hogy hívjuk azt az izét? :D
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Giroszkóp

Hozzászólás Szerző: Macika »

mofere írta:Ha úgy terjedt el,hogy giroszkóp,mindenki így nevezi,akkor ez már így is marad...
Nem vitázni óhajtok, de ezzel mindenki csak a tudatlanságát árulja el, aki nem tudja, mi az a giroszkóp.

Olyan ez, amikor valaki - az intelligensség látszatát keltve - idegen szavakat használ, ám ezzel csak égeti magát az olyanok előtt, akik tudják, mit jelentenek azok az idegen szavak.

Szerintem is a mozgásérzékelő a legmegfelelőbb megnevezés.
De ha már muszáj előkelően külföldiül nevezni, akkor viszont NEM giroszkóp, hanem giroszenzor!

Érdekes rákeresni a google-ben, külföldi oldalakon sokkal kevesebb helyen találni tévesen giroszkópnak nevezni a készülékekbe épített mozgásérzékelőt.
Avatar
rydair
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1579
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 02:00:18
Készüléktípus: Samsung P6800 + Note 3 + Gear
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Wellington - Budapest
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times

Re: Giroszkóp

Hozzászólás Szerző: rydair »

Macika írta:
mofere írta:Ha úgy terjedt el,hogy giroszkóp,mindenki így nevezi,akkor ez már így is marad...
Nem vitázni óhajtok, de ezzel mindenki csak a tudatlanságát árulja el, aki nem tudja, mi az a giroszkóp.

Olyan ez, amikor valaki - az intelligensség látszatát keltve - idegen szavakat használ, ám ezzel csak égeti magát az olyanok előtt, akik tudják, mit jelentenek azok az idegen szavak.

Szerintem is a mozgásérzékelő a legmegfelelőbb megnevezés.
De ha már muszáj előkelően külföldiül nevezni, akkor viszont NEM giroszkóp, hanem giroszenzor!

Érdekes rákeresni a google-ben, külföldi oldalakon sokkal kevesebb helyen találni tévesen giroszkópnak nevezni a készülékekbe épített mozgásérzékelőt.
:D na akkor már én is beszállok :D
mert tudniillik az eredeti neve a forrásaim szerint gyorsulásmérö ;)
A gömb nem más mint egy töredezettségmentesített kocka...
Phablet :D
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Giroszkóp

Hozzászólás Szerző: potter55 »

Hát úgy néz ki hogy van egy pár neve ennek a kicsi szerkezetnek.
Szerintem mindegy hogy hívják örüljetek hogy van a telefonba mert nekem sajnos nincs benne. És ha lenne akkor engem nem érdekelne hogy hívják csak használnám a jó programokat és játékokat amik használják ezt az izét.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Giroszkóp

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

potter55 írta:Hát úgy néz ki hogy van egy pár neve ennek a kicsi szerkezetnek.
Szerintem mindegy hogy hívják örüljetek hogy van a telefonba mert nekem sajnos nincs benne. És ha lenne akkor engem nem érdekelne hogy hívják csak használnám a jó programokat és játékokat amik használják ezt az izét.
Ugye, ezért hívjuk giroszkópnak. Mindenki tudja mit jelent.
Én így hallottam először, bevallom fogalmam nem volt róla mi az egyáltalán, nem is néztem utána. Aztán nem sokkal később 'felvilágosodtam' de ha 10000 emberből 9999 giroszkópnak hívja és én nem, akkor én lennék a hülye. Hogy a külföldi oldalakon hogy hívják nem érdekel, én nem külföldön lakok. Ha vasmacskának hívnák (ami szintén hibás elnevezés mert ugye a genetikailag nincs túl sok köze pl. az oroszlánhoz) akkor az lenne az elfogadott.
Mindenesetre ha minden érintettnek megmondod, hogy az nem giroszkóp hanem giroszenzor és mindenki úgy fogja hívni, akkor nem lesz belőle vita. Bár inkább eszmecserének mondanám.

UI: Örülök, hogy elindítottad a témát mert igazából nem nagyon lenne miről beszélgetni a giroszenzorral kapcsolatban.
:yeah:
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Giroszkóp

Hozzászólás Szerző: Macika »

MrAngelo írta:Ugye, ezért hívjuk giroszkópnak. Mindenki tudja mit jelent.
És mindenki rosszul. Sajnos.

Én nem állok be a sorba! Végülis pedagógus vagyok az első diplomám szerint! :)

A giroszkópról kevesen tudják, hogy az egy stabilizáló szerkezet, amibe ha pl. beleülnél, BÁRMILYEN giroszkópon kívüli eső mozgást mozdulatlanságként élnél át.
Ezt alkalmazzák pl. a helikopterekre szerelt kamerákban (ún. WesCam, itthon az RTL-nek van/volt ilyen a HA-RTL lajstromjelű MD-500-as gépen, nagyon sok anyagot forgattak vele)
De az összes amerikai filmben giroszkópos technikával készült képeket látunk, amikor sűrűn lakott városban a toronyházak felett vagy éppen vízfelszín felett pár méterrel szalad a kamera.

De sok más helyen is használnak giroszkópot, olyan helyeken, ahol a föld helyzetéhez viszonyított mozdulatlanságra van szükség.

Az a bajom azzal, ha telefonban lévő elmozdulásérzékelőt giroszkópnak nevezzük, hogy EGÉSZEN MÁS a giroszkóp, még csak nem is hasonlít SEMMIBEN!

Miért ne legyünk jólértesültek, ha nem kerül semmibe, csak MINIMÁLIS igényességbe magunkkal szemben???
Avatar
maggi_1886
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1369
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 19:51:36
Készüléktípus: ZTE Blade Nokia N82
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Giroszkóp

Hozzászólás Szerző: maggi_1886 »

Macika írta:
MrAngelo írta:Ugye, ezért hívjuk giroszkópnak. Mindenki tudja mit jelent.
És mindenki rosszul. Sajnos.

Én nem állok be a sorba! Végülis pedagógus vagyok az első diplomám szerint! :)

A giroszkópról kevesen tudják, hogy az egy stabilizáló szerkezet, amibe ha pl. beleülnél, BÁRMILYEN giroszkópon kívüli eső mozgást mozdulatlanságként élnél át.
Ezt alkalmazzák pl. a helikopterekre szerelt kamerákban (ún. WesCam, itthon az RTL-nek van/volt ilyen a HA-RTL lajstromjelű MD-500-as gépen, nagyon sok anyagot forgattak vele)
De az összes amerikai filmben giroszkópos technikával készült képeket látunk, amikor sűrűn lakott városban a toronyházak felett vagy éppen vízfelszín felett pár méterrel szalad a kamera.

De sok más helyen is használnak giroszkópot, olyan helyeken, ahol a föld helyzetéhez viszonyított mozdulatlanságra van szükség.

Az a bajom azzal, ha telefonban lévő elmozdulásérzékelőt giroszkópnak nevezzük, hogy EGÉSZEN MÁS a giroszkóp, még csak nem is hasonlít SEMMIBEN!

Miért ne legyünk jólértesültek, ha nem kerül semmibe, csa MINIMÁLIS igényességbe magunkkal szemben???

ebben igazad van :idea: de ha mindenki így tudja és vkinek szólsz ez miatt akkor abból csak a vita lesz. és nem szükséges mert így is tudja mindenki hogy mire gondolunk :!:
sajnos ezt a problémát nem fogod tudni megoldani :!:
Samsung Galalxy SII vk.6.4 final
Nokia N82 Black 2Gb Micro Sd
Avatar
plunk
Kiemelt 4. szint
Kiemelt 4. szint
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:55:32
Készüléktípus: Sony Z3c [Lollipop]
Tartózkodási hely: Tűzfal megett
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: Giroszkóp

Hozzászólás Szerző: plunk »

Manapság mindent rövidítünk, kicsinyítőjelzővel látunk el (mert sajna ez lett a divat), akkor simán nevezhetjük csak girónak (vagy girócskának :whaaa: :bolond2: ) a giroszenzort és a giroszkópot is. :yes:
Kép :balra: :balra: Szignózási segédlet
Phoenix Internal Service Software 2009.17.0.38220 :king:
Otthon sose frissíts a jelenleginél kisebb szoftververzióra!
AlMaster555
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009-01-23 pén. 15:26:02
Készüléktípus: Galaxy Ace
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Giroszkóp

Hozzászólás Szerző: AlMaster555 »

Egyébként a hivatalos elnevezés accelerometer, ami gyorsulásmérőt jelent. Nekem mondjuk gyanús volt, hogy fizika órán láttam valami giroszkópnak nevezett izét, de az egy inga szerű bizgentyű volt, gyanús volt nekem hogy ezt hogy hasznosítja a telefon. Igazából lényegtelen, én elfogadtam ezt az elnevezést, mint sok társam, ugyanis nem vagyok szakértő, és rohadtul nem izgat, hogy az most valójában hogy van elnevezve, a lényeg, hogy érzi a telefon helyzetét a földhöz viszonyítva, és kész. Általánosan elfogadott kifejezésekkel fölösleges vitába szállni, hiába van igaza az embernek, mert a végén csak annyi lesz, hogy hülyének nézik.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Giroszkóp

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Macika, először is gratulálok a diplomáidhoz és köszönjük, hogy felvilágosítottál minket a giroszkópról!
De mi a telefonban lévő giroszkópról beszélünk nem a helikopterekben lévőkről.
:mrgreen: (csak vicc volt)

Tudod ismerek diplomás embereket és tapasztalataim szerint nem feltétlen okosabbak nálam vagy nálunk.
Sajnos a diploma és a sok iskola túl nagy önbizalmat ad ezért szeretnek ítélkezni.
Mégegyszer mondom, csak a tapasztalataimat írtam le és nem személy szerint rád gondoltam.
Viszont tudom, hogy szeretnek büszkélkedni vele és szeretik fitogtatni tudásuk. Ezt akár veheted személyeskedésnek is, bár az én meglátásom, hogy te azért írtad mindezt hogy tudjuk, nem vagy egy 'hülyegyerek' és nem a levegőbe beszélsz. De sajnos azt kell mondanom, hogy 100 emberből 99 nem így gondolja, hanem hogy ez a nagyon vagány csávó ide jár okoskodni, húzna már innen...


Csak ismételni tudom magam, ha ezer emberből kilencszázkilencvenkilenc 'A'-nak nevezi a 'B'-t és te egyedül megpróbálod megmagyarázni hogy az pedig nem 'A' hanem 'B' akkor sajnos nagy a valószínűsége hogy téged fognak hülyének nézni. Ezzel nincs mit tenni, el kell fogadni. Ugyanakkor ha Segal giroszenzornak nevezte volna el a topicot, hidd el, sokan nem tudták volna miről is van szó valójában. Viszont ezek ismeretében örülnénk, ha Segal kolléga átírná a topic címét.

Ahogy Maggi írta, megoldhatatlan.
Válasz küldése

Vissza: “Kiegészítők”