Akkumulátor formázás

Készülék tartozékok, kiegészítők témái, pl akkumulátor, memóriakártya, headset, stb
picur220
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2009-05-20 szer. 16:46:53
Készüléktípus: N79
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Akkumulátor formázás

Hozzászólás Szerző: picur220 »

pll nem tudom honnan szedte ezt a hülyeséget, de el lehet felejteni. Nyugodtan töltőn hagyhatod az akksit, nem fog sem túltödtődni, sem felrobbanni sem egyéb hülyeségeket csinálni. A túlmerítéses részben van vmi, de az meg a gyakorlatban lehetetlen, mert a telefon kikapcsol 8-10%-os töltöttség körül.
Egy biztos, formázás nincs, teljesen mindegy, mikor meddig van töltőn, mert a töltő kikapcsol feltöltött állapotnál, és érzékelhetően le is hűl.
Elketyegett már a töltőn a telo 2 hetet? Mi lett vele? (gondolom semmi...)
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Akkumulátor formázás

Hozzászólás Szerző: Macika »

picur220 írta:pll nem tudom honnan szedte ezt a hülyeséget, de el lehet felejteni. Nyugodtan töltőn hagyhatod az akksit, nem fog sem túltödtődni, sem felrobbanni sem egyéb hülyeségeket csinálni. A túlmerítéses részben van vmi, de az meg a gyakorlatban lehetetlen, mert a telefon kikapcsol 8-10%-os töltöttség körül.
Egy biztos, formázás nincs, teljesen mindegy, mikor meddig van töltőn, mert a töltő kikapcsol feltöltött állapotnál, és érzékelhetően le is hűl.
Elketyegett már a töltőn a telo 2 hetet? Mi lett vele? (gondolom semmi...)
Nézd, elég sajátságos stílusban állítasz nem feltétlenül igaz dolgot.
A túltöltés valóban ELVILEG nem lehetséges, ha az ember GYÁRI töltőt és GYÁRI akksit használ. Szerintem Te is tudod, hogy hány esetben nem így van.
A túlmerítés teljesen jogos, hiszen ha 8-10%-nál ki is kapcsol a készülék (ami nagyjából igaz), attól függetlenül még az önkisülés létezik, de egyes készülékeknél még a belső óra (és egyéb apróbb fogyasztó) is megy tovább a lemerüléstől függetlenül.
2-3 hétig egy lemerült készülék képes annyira leszívni egy nem igazán új akksit, hogy igen nehezen hozható csak vissza az életbe.

Szerintem ne írj le olyat, hogy valaki hülyeséget ír, még ha teljesen igazad is lenne.

Formázás valóban nincs, csepptöltés szintén nincs Líthiumos technológiánál.
Avatar
BlackOps
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2408
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:23:35
Készüléktípus: Galaxy S6 Duos
Nem: Férfi
Has thanked: 3 times
Been thanked: 42 times

Re: Akkumulátor formázás

Hozzászólás Szerző: BlackOps »

picur220 írta:pll nem tudom honnan szedte ezt a hülyeséget, de el lehet felejteni. Nyugodtan töltőn hagyhatod az akksit, nem fog sem túltödtődni, sem felrobbanni sem egyéb hülyeségeket csinálni. A túlmerítéses részben van vmi, de az meg a gyakorlatban lehetetlen, mert a telefon kikapcsol 8-10%-os töltöttség körül.
Egy biztos, formázás nincs, teljesen mindegy, mikor meddig van töltőn, mert a töltő kikapcsol feltöltött állapotnál, és érzékelhetően le is hűl.
Elketyegett már a töltőn a telo 2 hetet? Mi lett vele? (gondolom semmi...)
Nem feltétlenül, kell elfogadnod, hogy akik írták, azok értenek, hozzá, (bár sztem igen) de talán figyelmesebben kellene olvasnod.
Ez egy elmélet, amelyből a folyamatok megérthetőek, de a hivatalosan kereskedelmi forgalomba hozott termékek már biztonsági rendszereket tartalmaznak, hogy az olyanok mint te is, biztonságosan tudják használni, annak ellenére, hogy nem értik mi történik a folyamatban.


Macika!
thx (a hsz-t, bár nem szorulok védelemre ;) , de így nem nekem kell helyretennem...)
Galaxy S6 Duos SM-G920FD :cool3:
G920FXXU3COI9
PHOENIX SEGÉDLET ver.:2.0
Z 3
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2009-06-15 hétf. 14:34:19
Készüléktípus: nokia N95+8gb+duinoGPS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Akkumulátor formázás

Hozzászólás Szerző: Z 3 »

1)Volt egy siemens M35ösöm,lecseréltem,elraktam a fiókba.Félév után előakartam venni...nem kapcsol be...na jó töltő...2napot töltött,semmi,még a töltőn se akart bekapcsolni.Anyum 5110ese 3évnyi fiokörködés után,töltőre dugva úgy bekapcsolt mint a huzat

2)Van egy autós tartóm,és ahhoz adtak töltőt.Nem gyári nokia,hanem valami kínai.Akkor az a töltő simán túltöltené a telómat?Ha megy a GPS meg a zenelejátszó akkor ne is hagyjam a töltőt rajta?
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Akkumulátor formázás

Hozzászólás Szerző: moco »

"Tévhitek az akkumulátorokról

Érdemes feleleveníteni az ismereteinket a lítium-ionos akkumulátorokról. Ezek az akksik már rég nem azok az akksik!
"Az első alkalommal töltse az akkumulátort minimum 8 órán keresztül!" Ilyen és hasonló - már bocsánat, de nincs rá jobb szó - ökörségeket még manapság is hallhatunk "szakképzett" eladók szájából, miközben a lítium-ionos akkumulátoroknál semmi szükség nincs az úgynevezett formázásra. Sőt! Kifejezetten nem szeretik, ha túlságosan lemerítjük őket. Pedig ez szokott lenni a második rossz tanács: "Az első néhány alkalommal merítse le teljesen és ne töltsön rá a félig lemerült akkumulátorra!" Hát nézzük a tényeket és a tévhiteket! A lítium-ion akkumulátorok kis gondozási igényűek, ezt rajtuk kívül alig néhány akkumulátorról mondhatjuk el. Nem "emlékeznek" és nem szükséges tervszerűen tölteni-üríteni őket. Ez a három tulajdonság emelte ki ezt a technológiát a többi közül és tette napjaink igencsak energiaigényes berendezéseinek ideális kiszolgálójává. A technológia kiforrott, biztonságos, de korán sem érte el a teljesítőképessége határait. Folyamatos fejlesztésének köszönhetően félévente újabb, jobb változatokkal találkozhatunk a készülékekben. Bár a líthium-ionos akkumulátorok esetében nem igaz a Moore-törvény, azaz a kapacitásuk nem duplázódik évente, mégis kimutatható, hogy tíz év alatt nagyjából duplájára nőtt a teljesítő képességük. Az már más tészta, hogy a készülékek energiaigénye viszont ennek a többszörösére...

Töltés

Ne legyenek illúzióink a mindenféle csodatöltőkkel kapcsolatban. A lítium-ionos akkumulátorok egyetlen módon tölthetők, mégpedig úgy, ahogyan azt a gyártójuk javasolja. Ne várjuk élettartam növekedést és arra se számítsunk, hogy egy másik töltővel gyorsabban fel tudjuk őket tölteni! A töltésre vonatkozó fizikai és kémiai jellemzők nagyon szigorúak és a gyártók ezekhez méretezik a tötőket. Az ettől eltérő értékeket használó csodatöltők legtöbb esetben kárt okoznak. Fontos tehát, hogy megfelelő töltőt használjunk a megfelelő akkumulátorhoz!
A technológia olyan, hogy az első, az ötvenedik vagy a háromszázadik töltés semmiben nem különböznek egymástól. Egy lítium-ionos akkumulátor 300-500 teljes töltés-ürítési ciklust bír ki nagyjából, ezt a számot nem befolyásolja, hogy hányszori ki-be dugdosással érjük el ezt a számot. Az akkumulátorokhoz adott gyári töltők "tudják", mi kell a kiszolgált akkumulátornak, így a feszültséget és az áramerősséget az optimális szintetn tartják. Az akkumulátor élettartamát az növeli leginkább, ha a töltés folyamán minél kevesebb ideig kapja meg a maximális töltési feszültséget és ha nem töltik fel teljesen. A cellánkénti 4,2 Volt helyett csak 4,1 Voltra töltött akkumulkátor 10%-kal kevesebb energiát szolgáltat vissza, de élettartama sokkal hosszabb lehet, mint a mindig teljesen feltöltötteké.

Mit ne tegyünk?

Soha ne merítsük teljesen le az akkumulátorunkat, ehelyett próbáljuk minél gyakrabban töltögetni őket. Akkor is töltsünk rá este, ha a kijelző szerint még kibírnák a következő napot is.Soha ne tartsuk hidegben az akkumulátorokat, így például ne hagyjuk télen a kocsiban a navigátort. Ne is töltsük hidegen, azaz ha a kocsiban maradt, várjuk meg amíg az autó és a navigátor bemelegszik, és csak ezután dugjuk a szivargyújtós töltőre!. A gyakori hideg környezet 40%-kal csökkenti a várható élettartamot.
Annak ellenére, hogy az akkumulátorok kémiailag nem emlékeznek, nagyjából harminc naponta töltsük fel őket teljesen, ezzel kiküszöböljük az akkumulátor belsejében lévő áramkörökben eltárolt digitális hibákat, amelyek azt eredményezik, hogy a készülék többet vagy kevesebbet mutat töltöttségi szintként, mint ahogyan az a valóságban áll.

A felszín alatt

Annak ellenére, hogy a lítiom-ionos akkumulátorok ennyire elrejedtek, megvannak a maguk hátrányai is. Amit mi, a felhasználók nem látunk, mert a monofedeles kialakítás eltakarja, az a beépített biztonsági berendezések tömkelege. Ezek védenek a túltöltéstől, az alulmerüléstől, a túlmelegedéstől, a nyomás megnövekedésétől. Ezen biztonsági berendezéseknek köszönhető, hogy a lítium-ionos akkumulátorok veszélyes meghibásodásának esélye gyakorlatilag nulla. Viszont ezek a berendezések oldanak le, ha a készülék túlmelegszik, sok esetben ezáltal lehetetlenné téve a rendeltetésszerű használatot. Ezért ne helyezzük el például az eszközt olyan helyre, ahol a töltésből eredő melegedéshez a napfény vagy a gépjármű fűtése által közölt hő is hozzáadódik.

Felmelegedés

Mérnökileg a legnagyobb kihívást az jelenti, hogyan tartsuk meg az akkumulátor teljesítőképességét és élettartamát magas hőmérséklet mellett is. Ezzel a problémával főként a laptopot használók találkoznak, hiszen a laptopok felépítése miatt nem minden esetben kerül megfelelő hűtés az akkumulátoroknak, amelyek a vezetékről történő felhasználás esetén melegednek, és lassan, de biztosan veszítenek kapacitásukból. A meghibásodás csökkent üzemídőben mutatkozik először

Élettartam

Erről a kérdésről az összes gyártó óvatosan nyilatkozik. Az kijelenthető, hogy egy lítium-ion akkumulátor várható élettartama 2-3 év, de az első év végére megfigyelhetünk kapacitás csökkenést, amely ráadásul független attól, hogyan és mennyit használtuk az akkumulátort.

Akkumulátor Akadémia oldal, angolul. (http://www.batteryuniversity.com/)

(kiollózva: http://www.technet.hu/pdamania/20090527 ... atorokrol/)
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
soundman
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009-09-07 hétf. 12:47:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Akkumulátor formázás

Hozzászólás Szerző: soundman »

Van egy Li-polymer akksim, amit a PDA-mhoz vettem kb. 1 éve. Mivel új telót vettem, ezért először egy hétig ritkán volt töltőn, majd 2 hétig egyáltalán nem töltöttem. Ezek után nem tudtam egyáltalán rátölteni, az akksi töltését visszajelző led nem világít.
Lehet-e és ha igen, hogy és milyen szervízben lehetne a túlmerült akksimra rá-, feltölteni.
Előre is köszönöm a segítséget, ezen a fórumon sok hasznosat megtudtam a Li-plymer akksi töltéséről.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Akkumulátor formázás

Hozzászólás Szerző: Macika »

soundman írta:Van egy Li-polymer akksim, amit a PDA-mhoz vettem kb. 1 éve. Mivel új telót vettem, ezért először egy hétig ritkán volt töltőn, majd 2 hétig egyáltalán nem töltöttem. Ezek után nem tudtam egyáltalán rátölteni, az akksi töltését visszajelző led nem világít.
Lehet-e és ha igen, hogy és milyen szervízben lehetne a túlmerült akksimra rá-, feltölteni.
Előre is köszönöm a segítséget, ezen a fórumon sok hasznosat megtudtam a Li-plymer akksi töltéséről.
ELVILEG (ha nem merült a visszahozhatatlan szint alá) ha több órára rádugod töltőre, akkor visszajöhet az életbe, de valószínűleg már károsodva, csökkentett kapacitással.
Ha 24 óra töltőn lét után sem indult be a töltés, akkor az akksi menthetetlenül elpusztult sajnos.
soundman
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009-09-07 hétf. 12:47:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Akkumulátor formázás

Hozzászólás Szerző: soundman »

Macika írta:ELVILEG (ha nem merült a visszahozhatatlan szint alá) ha több órára rádugod töltőre, akkor visszajöhet az életbe, de valószínűleg már károsodva, csökkentett kapacitással.
Ha 24 óra töltőn lét után sem indult be a töltés, akkor az akksi menthetetlenül elpusztult sajnos.
Biztos a lemerülési szint alá került, mert se a hálózati, se az USB töltőről nem tölt. Most beszéltem egy ismerőssel, beméri az akksit és megnézi mit lehet tenni vele. Azért, köszönöm az infót. :confused3:
soundman
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009-09-07 hétf. 12:47:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Akkumulátor formázás

Hozzászólás Szerző: soundman »

Az akkumulátorban 0 voltot mértek, ezek szerint valóban meghalt az akksi, így új akksi lesz a vége. :sad: Köszönöm a segítséget. :Notworty:
Válasz küldése

Vissza: “Kiegészítők”