Akkumulátor formázás

Készülék tartozékok, kiegészítők témái, pl akkumulátor, memóriakártya, headset, stb
Darren
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 20:23:48
Készüléktípus: N85
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Akkumulátor formázás

Hozzászólás Szerző: Darren »

Nem találtam még ilyen témát, és mivel végre megvettem a rég várt N85-öm, felteszem a kérdést: ki mit tud a li-ion aksik formázásáról? Egyértelműnek tűnik, de ahány leírás erről, annyi féle 'módszer', és ennek a telefonnak az aksiját nagyon nem akarom elrontani... Tehát egyszeri töltés 16 órán keresztül? Vagy 3x teljesen feltöltés és lemerítés? Vagy ne görcsöljek ezen és hagyjam a fenébe...
Viva la Siemens SX1...
Avatar
-Dr-Strust-
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 16:20:33
Készüléktípus: Sony Xperia Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Z:/private mappa :)
Has thanked: 31 times
Been thanked: 32 times

Re: Akkumulátor formázás

Hozzászólás Szerző: -Dr-Strust- »

A lítiumos akkukat nem szabad formázni! Igazából nem is tudod formázni...

A lítiumos akkukat akkor töltöd amikor akarod... A lényege annyi, hogy 3-4 szeres max töltöttség után érik el a teljes kapacitásukat ;)
Lemeríteni nem szabad, de nem is tudod mert a telefon előbb kikapcsol mint hogy lemerülne az akku ;)
Kép
Kép
Avatar
BlackOps
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2408
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:23:35
Készüléktípus: Galaxy S6 Duos
Nem: Férfi
Has thanked: 3 times
Been thanked: 42 times

Re: Akkumulátor formázás

Hozzászólás Szerző: BlackOps »

Darren írta:Nem találtam még ilyen témát, és mivel végre megvettem a rég várt N85-öm, felteszem a kérdést: ki mit tud a li-ion aksik formázásáról? Egyértelműnek tűnik, de ahány leírás erről, annyi féle 'módszer', és ennek a telefonnak az aksiját nagyon nem akarom elrontani... Tehát egyszeri töltés 16 órán keresztül? Vagy 3x teljesen feltöltés és lemerítés? Vagy ne görcsöljek ezen és hagyjam a fenébe...
Lítium-ion akkumulátorok töltése
Egyetlen módszer van a lítium-bázisú akkumulátorok töltésére. Az úgynevezett "csoda-töltők", melyek az akkumulátorok feljavítását illetve élettartamuk megnövelését ígérik, a lítium-kémiában nem léteznek, ahogyan a szuper gyorstöltők sem. A lítium-ion akkumulátort előállítók használati utasításai határozottak, szigorúak, a töltést ezek szerint kell végezni. A lítium-ion nagyon tiszta technológia, így semmi szükség nincs az úgynevezett "formázásra", amit a korábban használatos nikkel-bázisú akkumulátoroknál végre kellett hajtanunk. Az első töltés semmiben nem különbözik az ötödiktől, vagy akár az ötvenediktől. A forgalmazók azt tanácsolják, hogy első alkalommal töltsük az akkumulátort 8 órán át, de ez a tévhit még a nikkeles időkből maradt fenn. A töltő 3-4 óra után automatikusan kikapcsol...
Galaxy S6 Duos SM-G920FD :cool3:
G920FXXU3COI9
PHOENIX SEGÉDLET ver.:2.0
Darren
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 20:23:48
Készüléktípus: N85
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Akkumulátor formázás

Hozzászólás Szerző: Darren »

Köszi a válaszokat!
Viva la Siemens SX1...
jtamas88
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2009-03-06 pén. 00:01:23
Készüléktípus: Nokia c7
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Akkumulátor formázás

Hozzászólás Szerző: jtamas88 »

Én úgy vettem észre, nemcsak telefonoknál, hogy a modern lithium-ion akkuknak nem nagyon tudod befolyásolni az élettartamát vagy üzemidejét se pozitív, se negatív irányba, mert ezek úgy le vannak védve. (Lemerülés előtt kikapcsol, vezérelt töltés stb)

Az mindenesetre, főleg az elején, nem árthat, ha lemerül állapotból (mikor már párszor szólt, hogy le fog merülni) a telefont kikapcsolt állapoban legalább 12 óráig töltöd.
Hiába nincs memóriaeffektus, meg sokkal fejlettebb technológia, azért az jót tesz nekik, ha végig töltjük (viszonylag lemerült állapotból viszonylag sokáig)
Valamint még a gyorstöltés egy marhaság, dehát mobiltelefon esetében ezen sem változtathatunk.
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Akkumulátor formázás

Hozzászólás Szerző: Damir »

jtamas88 írta:Én úgy vettem észre, nemcsak telefonoknál, hogy a modern lithium-ion akkuknak nem nagyon tudod befolyásolni az élettartamát vagy üzemidejét se pozitív, se negatív irányba, mert ezek úgy le vannak védve. (Lemerülés előtt kikapcsol, vezérelt töltés stb)

Az mindenesetre, főleg az elején, nem árthat, ha lemerül állapotból (mikor már párszor szólt, hogy le fog merülni) a telefont kikapcsolt állapoban legalább 12 óráig töltöd.
Hiába nincs memóriaeffektus, meg sokkal fejlettebb technológia, azért az jót tesz nekik, ha végig töltjük (viszonylag lemerült állapotból viszonylag sokáig)
Valamint még a gyorstöltés egy marhaság, dehát mobiltelefon esetében ezen sem változtathatunk.
Pont a töltésvezérlés miatt nem tudod tovább tölteni, ha egyszer tele van akkor lekapcsol a töltés, hiába van bedugva a töltő..... ;)
Avatar
Csubakka456
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:37:38
Készüléktípus: Nokia E7-00
Tartózkodási hely: Szeged
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Re: Akkumulátor formázás

Hozzászólás Szerző: Csubakka456 »

jtamas88 írta:Én úgy vettem észre, nemcsak telefonoknál, hogy a modern lithium-ion akkuknak nem nagyon tudod befolyásolni az élettartamát vagy üzemidejét se pozitív, se negatív irányba, mert ezek úgy le vannak védve. (Lemerülés előtt kikapcsol, vezérelt töltés stb).....azért az jót tesz nekik, ha végig töltjük (viszonylag lemerült állapotból viszonylag sokáig)
Ezt most nem értem. Szerinted sem tudjuk elrontani az akksit töltéssel de azért töltsük sokat, mert jót tesz neki?

Az, hogy jót tesz neki kifejtenéd bővebben? Persze Lithiumos akksiról van szó.
Avatar
stunts666
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 788
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 22:44:14
Készüléktípus: HTC Desire 16Gb
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Akkumulátor formázás

Hozzászólás Szerző: stunts666 »

Damir88 írta:
Pont a töltésvezérlés miatt nem tudod tovább tölteni, ha egyszer tele van akkor lekapcsol a töltés, hiába van bedugva a töltő..... ;)
Szerintem csak csepptöltésre áll át a teló ha fullon van az akksi. :tongue2:
Vagy tévedek??? :)
Avatar
Csubakka456
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:37:38
Készüléktípus: Nokia E7-00
Tartózkodási hely: Szeged
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Re: Akkumulátor formázás

Hozzászólás Szerző: Csubakka456 »

Akkor se formázza... csak csepptölti. Az meg egész más.
Avatar
niklebi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 00:11:29
Készüléktípus: Nokia N95 8GB
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Akkumulátor formázás

Hozzászólás Szerző: niklebi »

Szerintem ha a töltés befejeződött akkor az új telók hanggal jelzik hogy befejezték a töltést. Semmi értelme tovább a töltőn hagyni :!: Az úgynevezett csepptöltés bárhol olvastam a Litium akksiknál nem műkszik.
Egy idézet hivatalos töltési utasításból:
"Ne hagyjuk a teljesen feltöltött akkumulátort a töltőre csatlakoztatva, mert a túltöltés megrövidítheti az akkumulátor élettartamát. "
Válasz küldése

Vissza: “Kiegészítők”