Fóliát a telefonra?!

Készülék tartozékok, kiegészítők témái, pl akkumulátor, memóriakártya, headset, stb
Avatar
djzolko
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2011-06-07 kedd 08:40:11
Készüléktípus: Lumia 800
Has thanked: 24 times
Been thanked: 61 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: djzolko »

Maki73 írta:
oggy írta:
naes írta:Sziasztok!
Ti hogy álltok a kijelző összekarcolásával?
Mert nekem a drága karcálló n8-as üveg kijelző "behajszálkarcolódott":( SZóval nem vészes, ha megtisztítom akkor viszont látni. És idegesít rendesen főleg hogy nem tudom mi csinálta.....
Tegnap vettem egy ilyen telot, de a gyári fóliát rajtahagyom a kijelzőn, amíg nem akar magától távozni.
Utána meg rögtön ráteszek egy direkt rávaló fóliát, hogy még véletlenül se karcolódjon össze.

..de még az is lehet, hogy a fóliára rakok mégegy fóliavédő védőfóliát.. :D
Tegyél rá még legalább 3-at,legalább nem látod a kijelzőn normálisan a színeket,és a kép is elmosódott lesz.
Már többen írták,hogy semmi baja nem lesz a kijelzőnek fólia nélkül normál használat mellett./hacsak nem dobálod,vagy egy zacskó csavarral zárod össze/
Nem okoskodni akartam,mindenki maga dönti el mit csinál a telefonjával,de hidd már el,hogy teljesen felesleges az a fólia.
Január óta használom a telót és nálam minden műszaki cikk nagy becsben van,de a fóliát azon nyomban lerántottam róla,és még csak egy hajszál repedés,karc sincs a kijelzőmön.
Nekem meg a fólia levételétől számított első héten került rá egy hajszálkarc. Az érdekes az, hogy közelében sem járt a telefon farmergombnak, meg szegecsnek, meg ilyesminek. Ami összekarcolhatta, az a papírpénz alatta, vagy egy mumus az éjszaka leple alatt. Azóta viszont semmi nincs rajta, mostmár hátlappal a combom felé teszem zsebre. Szóval azért én óvatosságra intenék mindenkit a Gorilla Glass-szel kapcsolatban, mert képes összekarcolódni a semmitől, miközben képes ellenállni a betonra való leejtés, de másnak ugyanettől meg ripityára tört. Szóval egy fólia nem árthat, de a gyárit én lekapnám, mert nagyon hamar kezd buborékosodni.
naes
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2009-03-10 kedd 16:03:35
Készüléktípus: n95 8gb
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: naes »

Hát örülök, hogy több mindenkit felrántottam a karcolás témával....így azzal értek én is egyet, hogy totál olyankor lesz rajta valami, megjegyzem biztosan nekem is így született rá, amikor beteszed nyugodtan a zsebedbe, el is felejtkezel róla, aztán meg lám lám valami lesz rajta. Más meg dobálja és még direkt se tud rátenni semmit. Na ez a bosszantó!

Más....gondoltatok már arra hogy ezzel gariba beküldeni a szervizbe?!
Csak hát elég hülyén jön ki.Egy hajszál karc miatt?!Bár fentebb írta valaki, hogy körömmel érezhető karccal bevitte szervizbe.
Csinálnának egyáltalán valamit?
Kíváncsi vagyok!
Avatar
cooler21
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2009-02-19 csüt. 23:55:52
Készüléktípus: N8-00
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: cooler21 »

én első nap dobtam rá egy brando fóliát ennek már több mint fél éve, meg se moccan rajta, sztem a színek is jók, meg éles, bár kétségtelen, hogy picit ront rajta, de annyira megszokható, hogy semennyire sem zavar. a karc meg úgyis keletkezik, ha akar, hát keletkezzen a fólián :D
ha ingyen lenne a csere, biztos kísérleteznék, de erről nem tudok. majd ha a kollega visszakapja, kiderül :whaaa:
Avatar
totika111
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2010-02-14 vas. 14:16:24
Készüléktípus: N8 Silver
Tartózkodási hely: Fót
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: totika111 »

cooler21 írta:én első nap dobtam rá egy brando fóliát ennek már több mint fél éve, meg se moccan rajta, sztem a színek is jók, meg éles, bár kétségtelen, hogy picit ront rajta, de annyira megszokható, hogy semennyire sem zavar. a karc meg úgyis keletkezik, ha akar, hát keletkezzen a fólián :D
ha ingyen lenne a csere, biztos kísérleteznék, de erről nem tudok. majd ha a kollega visszakapja, kiderül :whaaa:
Én írtam nekik egy reklamáló levelet. Be is illesztem: Én: Nem tudom minek reklámozzák az N8 okostelefont, úgy mintha azon karcálló Gorilla Glass lenne, mivel nekem általános használat mellett is karcos lett. Tehát tokban tartom zsebben, nem az aprópénz mellé teszem, mégis van rajta egy-két hajszálkarc. A készülékemen 24 hónapos Nokia garancia van és nagyon remélem, hogy nem azért fizettem plusz ~20.000Ft-ot a Nokia garanciáért, hogy ha a "karcálló" üveg megkarcolódik, akkor azt ne cseréljék ki garanciában. Nokia:
Tisztelt Uram!
Köszönjük a levelét!
Amennyiben ezt a problémát tapasztalja a készülékén, szíveskedjen leadni egy hivatalos Nokia szervizpontban, ahol a kollégák megvizsgálják, cserére egyenlőre sajnos nem kerülhet sor.
Üdvözlettel:Nokia Központi Ügyfélszolgálat
Reklamációs OSZTÁLY
SE K300i > Nokia 5300 > SE W705i > Nokia 5800 Navigation Edition > N97 Black 32Gb > N8 Silver Belle v111.030.0609 Ovi Maps v3.06
Avatar
djzolko
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2011-06-07 kedd 08:40:11
Készüléktípus: Lumia 800
Has thanked: 24 times
Been thanked: 61 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: djzolko »

totika111 írta:
cooler21 írta:én első nap dobtam rá egy brando fóliát ennek már több mint fél éve, meg se moccan rajta, sztem a színek is jók, meg éles, bár kétségtelen, hogy picit ront rajta, de annyira megszokható, hogy semennyire sem zavar. a karc meg úgyis keletkezik, ha akar, hát keletkezzen a fólián :D
ha ingyen lenne a csere, biztos kísérleteznék, de erről nem tudok. majd ha a kollega visszakapja, kiderül :whaaa:
Én írtam nekik egy reklamáló levelet. Be is illesztem: Én: Nem tudom minek reklámozzák az N8 okostelefont, úgy mintha azon karcálló Gorilla Glass lenne, mivel nekem általános használat mellett is karcos lett. Tehát tokban tartom zsebben, nem az aprópénz mellé teszem, mégis van rajta egy-két hajszálkarc. A készülékemen 24 hónapos Nokia garancia van és nagyon remélem, hogy nem azért fizettem plusz ~20.000Ft-ot a Nokia garanciáért, hogy ha a "karcálló" üveg megkarcolódik, akkor azt ne cseréljék ki garanciában. Nokia:
Tisztelt Uram!
Köszönjük a levelét!
Amennyiben ezt a problémát tapasztalja a készülékén, szíveskedjen leadni egy hivatalos Nokia szervizpontban, ahol a kollégák megvizsgálják, cserére egyenlőre sajnos nem kerülhet sor.
Üdvözlettel:Nokia Központi Ügyfélszolgálat
Reklamációs OSZTÁLY
Érdekes ez a Gorilla Glass. Haverom már régóta mondogatja, hogy az üveg hajlamos a hajszál karcokat összeszedni. Ezek szerint igaza van. :) Akkor viszont nem ismeretlen ez a tulajdonsága. Mármint, ha ő hallott erről, biztos sokan mások is. Érdemes rá vigyázni. :(
Avatar
bazy
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 716
Csatlakozott: 2011-02-10 csüt. 15:21:04
Készüléktípus: SGS3+CM11 Snapshot+CM11kernel
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Pest Állam/Nagykőrös City :)
Has thanked: 495 times
Been thanked: 163 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: bazy »

Én kijelzővédelemre még mindig a jó öreg I.S.-maximum védelemre(invisible shield fólia) esküszöm! :yes: Már majdnem egyidős a telóval, és se a telón, se a fólián még hajszálkarc sincsen. :o Mondjuk a lezáró csuszkagomb mellett kicsit kezdett levállni, de másutt betonbiztosan áll, ráadásul a színeket és fényt sem befolyásolja hátrányosan. Ha mégis "sikerül" megkarcolni a fóliát, max 2-3 napon belül nyoma sincs! :o Csakhát piszoknehéz elsőre jól feltenni, elég pepecs, egy délelőttöm rá is ment, de király lett! :mrgreen:
Eddigi telóim: 3310, 3410, Siemens C62, 3220, E51, N95, N97mini, N8, SGS3
Ha bárki segít itt neked a fórumban egy hozzászólásával,ILLIKmegköszönnöd az idézet gomb körül lévő kis :up: gombbal a jobb felső sarokban a hozzászólásnál! ;)
MEGOSZTÁSOM
Avatar
miller0214
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2011-03-06 vas. 21:32:35
Készüléktípus: Nokia C7
Has thanked: 13 times
Been thanked: 7 times

Re: Fóliát a telefonra?!

Hozzászólás Szerző: miller0214 »

Sziasztok.
Nokia C7-re milyen kijelzővédő fóliát javasoltok? Eddig a gyári volt rajta de már elég karcos lett.:S
Todo
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2010-01-17 vas. 20:48:02
Készüléktípus: Galaxy S7
Tartózkodási hely: SZEGED
Has thanked: 56 times
Been thanked: 444 times

Re: Fóliát a telefonra?!

Hozzászólás Szerző: Todo »

miller0214 írta:Sziasztok.
Nokia C7-re milyen kijelzővédő fóliát javasoltok? Eddig a gyári volt rajta de már elég karcos lett.:S
Szerintem ez is tökéletes:
http://www.haffner.hu/index.php?module= ... 7784,27786
These users thanked the author Todo for the post:
miller0214 (2011-08-08 hétf. 18:28:07)
Rating: 2.63%
kisbodza
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 13:04:05
Készüléktípus: Lumia 820
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Has thanked: 26 times
Been thanked: 4 times

Re: Fóliát a telefonra?!

Hozzászólás Szerző: kisbodza »

A végéről olvasd!
Tisztelt Uram,vagy esetleg Hölgyem!

Én otthon szoktam ironizálni,vagy a barátaimmal,kérem ön is így tegyen!
A karcálló nekem azt jelenti karcálló,semmi többet ,
Gondolom,ha ön,vagy bármelyik kedves családtagja vásárol pl. egy vízálló órát,és két hét múlva belemegy a víz,akkor halál nyugodtan megcsináltatja saját költségén,mert hát az,hogy 50 méterig vízálló,az nem azt jelenti,hogy nem lesz baja a vízben,hanem azt,hogy megáll benne a víz,mert magának ezt mondták a "szervízben" .
Erről ennyit,köszönöm a Nokia nagyszerű hozzáállását,részemről be is fejeztem vele.
Üdvözlettel,
Balogh István

-- Eredeti üzenet --
Feladó: <ContactCentre.Europe@nokia.com>
Címzett:
Elküldve: 2011. augusztus 12. 11:12
Tárgy : RE: WebForm Automated Email


Tisztelt Uram!
Köszönjük a levelét!
Megértjük a problémáját és a felháborodását, de karcállóság alatt természetesen nem "üvegpáncél" kristályszerekezetű kijelzőről beszélhetünk.
Mindazonáltal, sajnálatosan nem áll módunkban megcáfolni a központi szervíz szakvéleményét, így amennyiben mechanikai sérülést állapított meg a központi szervíz, igazából két lehetősége maradt:
1. Leadja egy második szakvéleményre, hivatkozván, hogy nem ért egyet az elsővel.
2. Felkeresi a Nemzeti Fogyasztóvédelem Körzeti Kirendeltségét.
Üdvözlettel:Nokia Központi Ügyfélszolgálat
Reklamációs Osztály


-----Original Message-----

From:
Sent: 11/08/2011 10:38:48 PM
To: ContactCentre.Europe@nokia.com

[Message:T. Nokia!
Reklamációval fordulok Önökhöz.Elöször is megvásároltam ezt a készüléket kb 100000 HUF-ért,aláírva újabb 2 év hűséget a T-mobile-nál,mert ez a Nokia csúcsmodellje,12 MP kamera Symbian^3 op rendszer,karcálló Gorilla glass üveg stb.Egy hónaposan kikapcsolt,másnap sikerült bekapcsolni,szervíz,szoftverfrissítés,majd 3 hét múlva újra kikapcsolt,de be már nem.
Szervíz,főpanelcsere,azóta minden rendben,teljesen jól működik.Aztán egyszercsak kiveszem a zsebből és a képernyő közepétől az aljáig egy hatalmas karc van.Mivel karcálló az üveg,beviszem a szervízbe,(Székesfehérvár),irány a központi szervíz,majd egy hét múlva jön vissza,hogy:"Tisztelt ügyfél!Mechanikai sérülésekből adódó hibákra nem terjed ki a garanciális javítás."De kérem,nem a hétéves 3310-esemről van szó,hanem egy "karcálló"-nak bezengett csúcstelefonról!!Ezután felhívtam az ügyfélszolgálatot(sokadszorra sikerült),kapcsolták volna a reklamációs osztályt,de folyamatosan foglalt volt,ezért felajánlottak egy visszahívást,amit nem győztem kivárni,és 3-4 óra elteltével sikerült őket elérni.Elmondtam a problémámat,a hölgy pedig azt mondta,beszél a szervízesekkel,és viszahív.Másnap újra én telefonáltam délután 2 felé,mire is a hölgy közölte velem,hogy már kora reggel választ kapott a szervízesektől,mégpedig,azt ,hogy nem cserélik garanciában a kijelzőt.Felháborodásomban írom e levelet,mert ezt nem tartom korrekt eljárásnak!Kérem,hogy cseréljék ki a kijelzőt garanciában,vagy pedig ne állítsák róla,hogy karcálló,megtévesztve ezzel a jóhiszemű vásárlókat!Várom mielőbbi válaszukat,
Balogh István]
[Phone model:N8-00]
"Mechanikai sérülés",még szerencse,hogy az,mert megijedtem,hogy szoftveres gond :taps2: :taps1:
Gratulálok...
Avatar
nsee
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:04:50
Készüléktípus: Huawei M20 - LG G4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: árnyékvilág
Has thanked: 75 times
Been thanked: 80 times

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: nsee »

Sziasztok!
Mi a tapasztalatotok kijelző védő fóliával kapcsolatban? Raktatok fel már e kettő közül valamelyiket?
- ScreenShield
- invisibleSHIELD

Kimondottan N8 érintés érzékenysége, a fólia miatt a görgetés esetleges akadása miatt (tapadás) kérdezem.
Ja és a tényleges karc állóság miatt is! :)
Huawei M20
LG G4
N8-00 Dark Grey
N95
Válasz küldése

Vissza: “Kiegészítők”