Kamera Lencsék

Készülék tartozékok, kiegészítők témái, pl akkumulátor, memóriakártya, headset, stb
zoldflip
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kamera Lencsék

Hozzászólás Szerző: zoldflip »

Még az előző fórumban készült az optika rejtelmeiben kukacoskodó témám, amiben kiderült, hogy eddig kettő -általam- ismert gyártó forgalmaz valamilyen formában a mobil telefonjaink kameráját kiegészítő optikai megoldásokat. Melyek két eltérő alapelgondoláson nyugszanak, míg az egyik gyártó egy gyűrűt ragasztat a vásárlói körének mobiltelefonjára, amihez mágneses elven rögzíti a lencsét -amit, mint tudjuk nem tesz jót a GPS-es telóknak, de talán a giroszkópnak sem. Úgy a másik egy öntapadós, így a fémek drága előállítását mellőzve -véleményem szerint- sokkal előnyösebb terméket forgalmaz, a szállítással együtt ~20$ helyett, pusztán ~10$ körüli áron.

ezekről képek itt...

Kép Kép

és a két gyártó, az előzőnek megfelelő sorrendben a gyakorlatban... :)

Kép Kép

Azonban azóta néhány új lehetőséget ígérő felhelyezhető lencsét is találtam, így a kibővített lista zoomolást, makró- , nagylátószögű- (halszemobjektív), horizontálisan, avagy http://www.locomolife.com/ebay/listings ... 02EBAY.jpg]vertikálisan nyújtott-[/url] , a fókuszpontban lévő tárgyak többszörösét megjelenítő képeket, vividikus (a fényredukálását eredményező lencsékkel készült), és motion blur effektelt felvételeket garantálnak.
Ami továbbá érdekes információval szolgálhat sokunknak, hogy míg a digitális effektek gyakran videózás közben nem elérhetőek, úgy a felszerelt lencsék ezt a problémát nem hordozzák magukban, így akár az extrém sportokban már jól megszokott halszemobjektíves videó felvételeket, vagy a természettudományokkal foglalkozó csatornák makró-fókuszált felvételeit is előidézhetjük, a zsebünkben, avagy abból. :)

Továbbá szeretném bejelenteni, hogy bár némi változással, de rövidesen hozzájutok egy öntapadós halszemobjektívhez és egy makróobjektívhez, így amint lehet beszámolót adok az -azt hiszem nyugodtan mondhatom- első nem házilag készített optikai célokra használat és a kezünkben megfordult kütyüről. Addig is szeretném, az ilyen irányú fényképezgetések iránt érdeklődőek véleményét, esetleges tapasztalatinkat, ha itt megosztanánk.
Én pedig amint hozzájutok eme két kis "piaci játékszerhez", közzéteszem a felvételeim, többek között remélhetőleg videókat is, hátha valaki még kedvet kap ehhez... :bye1:
csaszykj
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2009-01-27 kedd 22:16:29
Nem: Férfi
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Kamera Lencsék

Hozzászólás Szerző: csaszykj »

Hali!

Erről eddig nem is nagyon hallottam, de felkeltette viszont az érdeklődésem.
Kérdésem az lenne, hogy ezeket a lencséket ( nem a mágnesest ) simán lehet cserélgetni, vagy fix-en lehet csak a telefonra kameralencséjére?
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Kamera Lencsék

Hozzászólás Szerző: Segal »

csaszykj írta:Hali!

Erről eddig nem is nagyon hallottam, de felkeltette viszont az érdeklődésem.
Kérdésem az lenne, hogy ezeket a lencséket ( nem a mágnesest ) simán lehet cserélgetni, vagy fix-en lehet csak a telefonra kameralencséjére?
általába hátlap is van hozzá és ahoz a módosított hátlaphoz passzol a lencse tehát a legrosszabb verzió 1 féle lencse használható és 1 féle telefonhoz.
csaszykj
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2009-01-27 kedd 22:16:29
Nem: Férfi
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Kamera Lencsék

Hozzászólás Szerző: csaszykj »

Segal írta:
csaszykj írta:Hali!

Erről eddig nem is nagyon hallottam, de felkeltette viszont az érdeklődésem.
Kérdésem az lenne, hogy ezeket a lencséket ( nem a mágnesest ) simán lehet cserélgetni, vagy fix-en lehet csak a telefonra kameralencséjére?
általába hátlap is van hozzá és ahoz a módosított hátlaphoz passzol a lencse tehát a legrosszabb verzió 1 féle lencse használható és 1 féle telefonhoz.
Értem, köszönöm az infót.
Majd meglesem én is mit alkotnak ezzel a témával kapcsolatban külföldön, mivel jó dolognak tartom ezt.
luuna
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009-01-21 szer. 23:14:58
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Kamera Lencsék

Hozzászólás Szerző: luuna »

Segal írta:
csaszykj írta:Hali!

Erről eddig nem is nagyon hallottam, de felkeltette viszont az érdeklődésem.
Kérdésem az lenne, hogy ezeket a lencséket ( nem a mágnesest ) simán lehet cserélgetni, vagy fix-en lehet csak a telefonra kameralencséjére?
általába hátlap is van hozzá és ahoz a módosított hátlaphoz passzol a lencse tehát a legrosszabb verzió 1 féle lencse használható és 1 féle telefonhoz.

M'ért kell olyan dologra választ adni, amire nem tudunk!? :confused2:
Ott van az első leírásban, ha legalább elolvastad volna...

Amúgy igen, lehet cserélni, minden további probléma, és nyomok nélkül. :yes:
Avatar
panderson
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 22:23:39
Készüléktípus: E65
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Kamera Lencsék

Hozzászólás Szerző: panderson »

Sziasztok!

Használt azóta valaki ilyen lencséket? (Fórum keresőjével csak ezt a topic-ot találtam)

Itthon még mindig nem lehet beszerzni a Jelly lens -eket?

Köszi!
panderson
2b3c73o0
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011-10-08 szomb. 18:03:05
Készüléktípus: n8
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Kamera Lencsék

Hozzászólás Szerző: 2b3c73o0 »

Nokia N8 optikai zoom-ot kerestem, de csak egyfélét találtam (google), kb. 6000 Ft-ért.
2-3 hét várakozási idővel érkezik, de én türelmetlen voltam és készítettem házilag.
Használt, kedvező áron vásárolt optikákat használtam.Optikák 6000 Ft, autós tartó 3000 Ft, + állvány ? Ft.
Az objektív paramétereit nem számoltam, de az eredmény megtekinthető a Youtube-n:
[http://www.youtube.com/watch?v=AUNVee3IANs][http://www.youtube.com/watch?v=AUNVee3IANs]
A felhasznált eszközök is láthatóak a videóban.
Egy hátránya van,hogy a képek fejjel lefelé vannak, megoldható a helyes kép megjelenítése plusz lencsékkel, de akkor már torzulás lép fel (szín).
Ha normál távcsőre szereli az ember akkor a helyes képet láthatjuk.
Bármilyen telefonra egy kis ügyességgel megoldható, sok sikert.
Szerintem többet tud mint a "gyári" optika.
Okosságokat szívesen fogadok (nem okoskodásokat).
gyurci
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Kamera Lencsék

Hozzászólás Szerző: Macika »

2b3c73o0 írta:Nokia N8 optikai zoom-ot kerestem, de csak egyfélét találtam (google), kb. 6000 Ft-ért.
2-3 hét várakozási idővel érkezik, de én türelmetlen voltam és készítettem házilag.
Használt, kedvező áron vásárolt optikákat használtam.Optikák 6000 Ft, autós tartó 3000 Ft, + állvány ? Ft.
Az objektív paramétereit nem számoltam, de az eredmény megtekinthető a Youtube-n:
[http://www.youtube.com/watch?v=AUNVee3IANs][http://www.youtube.com/watch?v=AUNVee3IANs]
A felhasznált eszközök is láthatóak a videóban.
Egy hátránya van,hogy a képek fejjel lefelé vannak, megoldható a helyes kép megjelenítése plusz lencsékkel, de akkor már torzulás lép fel (szín).
Ha normál távcsőre szereli az ember akkor a helyes képet láthatjuk.
Bármilyen telefonra egy kis ügyességgel megoldható, sok sikert.
Szerintem többet tud mint a "gyári" optika.
Okosságokat szívesen fogadok (nem okoskodásokat).
gyurci
Ez profi munka és nagy ötlet!
Le a kalappal!!!
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Válasz küldése

Vissza: “Kiegészítők”