Memóriakártyák

Készülék tartozékok, kiegészítők témái, pl akkumulátor, memóriakártya, headset, stb
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Memóriakártyák

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

htqd írta:Sziasztok!
Nemrég frissítettem a telefonom (egy Nokia 6300) firmware-ét. Sajnos figyelmetlen voltam és benne hagytam a memóriakártyát. Azóta a kártya használhatatlan - a telefon nem ismeri fel (jelszót kér), valamint ha berakom egy kártyaolvasóba, a meghajtók között nem jelenik meg, a gép alig működik és az event viewer-ben az alábbi üzenetet kapom:

Lehet, hogy hülyeség volt, de megpróbáltam egy low-level formázást ezzel, hátha: http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low ... rmat-Tool/, de egy óra szenvedés (szinte semmit sem csinált) után leállítottam.
Szerencsére semmi adatveszteség nincs, mert korábban lementettem róla mindent, tehát ezzel nem kell foglalkozni.
A kérdésem: vissza lehet hozni valahogy az életbe, vagy kuka és vegyek egy másikat?
Köszönöm.
még jó hogy a hozzászólásod előtti hsz-ben pont erre a hibára van leírva a megoldás (de minek ha az emberek már olvasni se tudnak?). amugy van egy csomó, direkt memkártyához készült program. azokkal többre mennél mint egy ilyen elsősorban hdd-hez való programmal.
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
htqd
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013-03-29 pén. 11:21:36
Készüléktípus: Nokia 6300
Nem: Férfi
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Re: Memóriakártyák

Hozzászólás Szerző: htqd »

Köszönöm a képességeimre vonatkozó megjegyzést :), de pont azért írtam ide, mert ezzel az FExplorer-es megoldással már többször találkoztam, viszont tudtommal a telefonomon (Nokia 6300) nem működik, mivel a program Symbian-os (legalábbis ez alapján: http://www.gosymbian.com/fexplorer_new.php) és ugyanez a helyzet az MMC Password Finder-rel is. Van az S40-esekre is valami megoldás?
A HDD LLF-fel azért próbálkoztam, mert ez legalább harder szinten látott valamit, míg a korábbi próbálkozásaim (MMC Medic, SD Formatter) totál csődöt mondtak (a gép belassul, semmit sem ismer fel). Tudnál ajánlani valami más programot? Köszönöm.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Memóriakártyák

Hozzászólás Szerző: Macika »

htqd írta:Köszönöm a képességeimre vonatkozó megjegyzést :), de pont azért írtam ide, mert ezzel az FExplorer-es megoldással már többször találkoztam, viszont tudtommal a telefonomon (Nokia 6300) nem működik, mivel a program Symbian-os (legalábbis ez alapján: http://www.gosymbian.com/fexplorer_new.php) és ugyanez a helyzet az MMC Password Finder-rel is. Van az S40-esekre is valami megoldás?
A HDD LLF-fel azért próbálkoztam, mert ez legalább harder szinten látott valamit, míg a korábbi próbálkozásaim (MMC Medic, SD Formatter) totál csődöt mondtak (a gép belassul, semmit sem ismer fel). Tudnál ajánlani valami más programot? Köszönöm.
Nos, szóval ha mindenki lehiggadt, akkor a következő a helyzet.

Elkövettél több hibát is. (Nem vagy egyedül, de ez nem nagyon vigasztaló Számodra).

A kártya neve Secure Digital. Azaz ELVILEG biztonságos kártya.

Elkövetted azt a hibát legelőször is, hogy megadtál a készülék/kártya új korában egy biztonsági kódot a kártyának, pedig szerintem a kutya sem akarta meglesni az adataidat rajta, de milyen jó mégis a tudat, hogy kódolva van, mert mi lesz, ha.... (Sokan kerültünk ilyen hibába...)
Elkövetted a második hibát, hogy nem jegyezted meg kellőképpen azt a kódot, sőt akár az is lehet, hogy magára az eseményre sem emlékszel már, hiszen nem mai készülék a 6300 (nekem egyébként az egyik kedvencem, szerintem zseniális készülék a maga módján).
Elkövetted a harmadik hibát is, hogy nem olvastál ALAPOSAN a szoftverfrissítés előtt, így nem villant fel a piros lámpa a fejedben, pedig sok helyen le van írva, hogy a kódra mindaddig nincs szükség, míg a telefon rendszerterületén ott van a kód (ez a beírás után kerül rögtön oda) és nem akarod más eszközben olvasni a kártyát.
Sajnos a szoftverfrissítéssel fullra resetelődik a készülék, így onnantól kezdve nincs már ott a kód a rendszerterületen (ahonnan egyébként ki lehet olvasni egy megfelelő box-szal hackelés és patchelés nélkül is az elfelejtett kódot, HA nem történt még a resetelés meg).
Innentől viszont már nincs mit tenni, ha nem tudod az eredeti kódot, akkor az a kártya kuka.

Eredetileg TÉGED védett volna, most sajnos ELLENED véd.

Az a leírt módszer, amit előtted írtak, az ennek megfelelően nem is működhet Nálad, mert (egyrészt) csak symbianoson működik, a 6300 meg S40-es, (másrészt pedig) a resettel visszafordíthatatlanul elveszett az a fájl, amire ott utalnak.
Amgy a módszer az tökéletesen használható symbianon. HA nem volt még reset.

Nyugtasd meg magadat, hogy NEM azért jártál így, mert benne felejtetted a memóriakártyát!
Ha kivetted volna, akkor sem látná semmilyen eszköz, ha nem tudod beadni neki az eredeti lezáró kódot.
These users thanked the author Macika for the post:
htqd (2013-04-01 hétf. 13:43:03)
Rating: 2.63%
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Memóriakártyák

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

htqd írta:Köszönöm a képességeimre vonatkozó megjegyzést :), de pont azért írtam ide, mert ezzel az FExplorer-es megoldással már többször találkoztam, viszont tudtommal a telefonomon (Nokia 6300) nem működik, mivel a program Symbian-os (legalábbis ez alapján: http://www.gosymbian.com/fexplorer_new.php) és ugyanez a helyzet az MMC Password Finder-rel is. Van az S40-esekre is valami megoldás?
A HDD LLF-fel azért próbálkoztam, mert ez legalább harder szinten látott valamit, míg a korábbi próbálkozásaim (MMC Medic, SD Formatter) totál csődöt mondtak (a gép belassul, semmit sem ismer fel). Tudnál ajánlani valami más programot? Köszönöm.
ha ezt is leírtad volna elsőre akkor én sem azt írom amit. a 6300 -ra nem ugrott be hogy az s40, bocsesz. de Macika már leírta a kérdésedre a választ.
attól függetlenül ha van kedved/időd akkor érdemes még egy olyannal megpróbálkozni hogy leszeded a win32diskimager-t, csinálsz egy a kártyádnál KISEBB méretű pendrive-ról/sd-kártyáról egy image-t (előtte tegyél rá valami 10-20Mb-os fájlt hogy ne nullás legyen az image), majd azt felírod vele a rossz kártyádra. ezután előveszed az sd formatter -t (nekem a v2.0.0.2 by panasonic teljesen jó volt) és option-> format size adjusment: on, majd egy format-ot neki (lehet h a quick is elég, nem emlékszem már rá pontosan). én így hoztam vissza a teljesen döglött sd kártyámat amit semmi se akart tudni se megismerni se formázni (az sd fomatter se) miután a raspberry image-ek próbálgatásával sikerült valamit teljesen szétqrni rajta. amugy van olyan is hogy transcend autoformat 1.8 , az is kifejezetten memkártyákhoz készült. persze lehet hogy a jelszavas sd kártyán semmi nem fog segíteni, de játszani lehet vele még mielőtt kidobod. mondjuk ha az imager se tud rá írni (pedig azt nem nagyon érdekli hogy mi van vagy mi nincs a kártyán) akkor felesleges is vele tovább kísérletezni. legközelebb meg elsőre adj annyi infot hogy ne nézzelek olvasásképtelen laikusnak és akkor megspórolunk pár hsz-t :)
These users thanked the author bladehu2 for the post:
htqd (2013-04-01 hétf. 13:42:55)
Rating: 2.63%
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
kukszi
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2010-07-10 szomb. 19:16:45
Készüléktípus: Galaxy trend Alcatel POP C7
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 13 times
Been thanked: 188 times

Re: Memóriakártyák

Hozzászólás Szerző: kukszi »

Azért még egyet megapprobálsz tedd bele egy N95 teloba a kártyát és formázd meg . Nem szokta kérni a kódot.
These users thanked the author kukszi for the post:
htqd (2013-04-01 hétf. 13:42:48)
Rating: 2.63%
Skyp: kukuc-
htqd
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013-03-29 pén. 11:21:36
Készüléktípus: Nokia 6300
Nem: Férfi
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Re: Memóriakártyák

Hozzászólás Szerző: htqd »

Köszönöm Mindenkinek a segítséget és az ötleteket! Végül ez a legutolsó dolog nyert. A korábbi kereséseim során találkoztam ezzel az ötlettel, tegnap bevillant, a kártya egy E52-esbe be, ami vígan, jelszó nélkül leformázta. Azóta remekül működik. Azért költői kérdés marad számomra, hogy az S40-ben a jelszavas formázás az egy hiba, vagy feature?
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Memóriakártyák

Hozzászólás Szerző: Macika »

htqd írta:Köszönöm Mindenkinek a segítséget és az ötleteket! Végül ez a legutolsó dolog nyert. A korábbi kereséseim során találkoztam ezzel az ötlettel, tegnap bevillant, a kártya egy E52-esbe be, ami vígan, jelszó nélkül leformázta. Azóta remekül működik. Azért költői kérdés marad számomra, hogy az S40-ben a jelszavas formázás az egy hiba, vagy feature?
Ha nem adtál meg passwordot, akkor magától soha az életben nem zár le az SD-kártya.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Válasz küldése

Vissza: “Kiegészítők”