LG Optimus One (P500)

LG márkájú készüléktípusok témái
Avatar
sozs
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 13:23:33
Készüléktípus: LG K42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times
Kapcsolat:

LG Optimus One (P500)

Hozzászólás Szerző: sozs »

Kép

Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 113,5 x 59 x 13,3 milliméter
Tömeg 129 gramm
Színvariációk fekete, wine, titán, kék, ezüst, lila

Kijelző
Kijelző átlója 3,2 hüvelyk
Kijelző felbontása 320 x 480 pixel
Kijelző típusa Kapacitív TFT-LCD érintőkijelző
Színárnyalatok száma 262 000

Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Memória 512 MB RAM / ? MB ROM
170 MB belső multimédiás tárhely
Memória bővíthetősége microSDHC

Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 7,2 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 2.1 (A2DP)
WiFi 802.11 b/g
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS vevő van

Alapfunkciók
Profilok csak néma
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van

Szoftverek
Platform Android 2.2
WAP / HTML böngésző van / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok gyárilag nincs
Valutakonverter gyárilag nincs
Extra szoftverek LG App Advisor, Car Home, Facebook, LAtitude, Layar, Maps, Market, News and Weather, ThinkFree Office, Twitter, YouTube

Multimédia
Fő kamera 3 megapixeles, autofókuszos
Másodlagos kamera nincs
Videofelvétel van (640 x 480 pixel)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van (csak gyári)
FM-rádió van

Üzemidő
Alap akkumulátor 1500 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 700 óra (2G) / 550 óra (3G)
Beszélgetési idő 8 óra (2G) / 7 óra 30 perc (3G)

Egyebek
DivX/XviD támogatás, 3,5 milliméteres fülhallgató kimenet, fényérzékelő szenzor, giroszenzor

Kép
Avatar
sozs
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 13:23:33
Készüléktípus: LG K42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times
Kapcsolat:

Re: LG Optimus One (P500)

Hozzászólás Szerző: sozs »

Nálam jelentkezett beszélgetés közben full térerő mellett olyan kihagyás, mint mikor cellát vált a telefon, bár ezt még régen lehetett érezni manapság én egy készüléknél sem vettem ezt észre csak ennél. A 3G-n használva Pannon-Telenor hálózatában. Esetleg valakinek ilyen probléma illetve tipp? :hmm2:
Kavado
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011-07-04 hétf. 14:36:10
Készüléktípus: LG P500
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: LG Optimus One (P500)

Hozzászólás Szerző: Kavado »

Üdv, szerintem a szerviz a tipp. Nálam is jelentkezett 3g-n, ha meg csak gsm-n ment akkor kb. 48 %-os térerőnél már egyáltalán nem lehetett telefonálni. Most van szervizben, kíváncsi vagyok mi lesz a végeredmény? És vajon hány telefont érint? Ja: az enyém független készülék és T-mobilos hálózat.
Avatar
sozs
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 13:23:33
Készüléktípus: LG K42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times
Kapcsolat:

Re: LG Optimus One (P500)

Hozzászólás Szerző: sozs »

Kb. két hete használom a telefont, egy kis leírás róla.
1996 óta van mobilom, voltak kisebb "eltévelygésem" telefon márkába, de Nokia párti vagyok-voltam, 2010 Nokiával (avatar) kezdtem. Nagyon megtetszettek anno a 3550-es telók okos Symbian rendszere, és egész idáig ilyen telót használtam illetve még használom igaz nem fő telefonnak a 6120C-et.
Mivel nem találtam megfelelő tudású és áru Symbis Nokiát, átnyergeltem az Android rendszerre. Három lehetőség közül választhattam a Samsung Galaxy mini, ZTE Blade és az LG Optimus One között. A teszteket olvasva és kézben fogva (szerencsém volt kipróbálni a Pannon-Telenor üzletében) az LG lett számomra a nyerő. Tesztet a mobilarea.hu bárki elolvashatja, én csak a véleményemet írom ide le.
Tetszik a hátlap fogása, olyan gumis érzetet ad. A kapott 2 Gb kártya meglepetésvolt számomra, amit gyárilag a telefonba tettek. A készülék kicsit lassan indul el, de ha megy hiába a 600Mhz proci szidása, akadás nélkül futtatja az oprendszerét. Kis akadás előfordult, bár őszintén olyan ritkán, hogy elfelejtettem (pedig leírtam valahová) mikor is történt ilyen eset. Ami nekem nagyon furcsa volt, hogy a programok 98%-a nem zárható be, nincs kilépés és a háttérben fut tovább. Ráadásul a Symbiános Nokia 6120C-nél folyamatos menü gomb nyomására egyből kiadta a futó programokat, amiket ott egyből le is lőhettem, itt kicsit macerásabb még ha killet progit is használok.
Samsung S5230-at használtam mint tapitelefont, ahhoz képet az LG érzékelői pontatlanabbak, érzékelése rosszabb. A szótár nem beszélni Madzsart, de ugye erre van a tanítás, mikor manuálisan beírom a jó szót. Csak a kis + gomb, és az érzékelés pontatlansága miatt 3 sms-t küldtem el, mert a + helyett elküldte a rossz, félbehagyott szöveget. Folytatva kicsit a negatívumot, a beépített böngésző megőrjít, hogy egy akár rossz helyre érzékelt nyomására már nyitotta meg az oldalt, míg a Sámson ezt dupla kattal tette meg, így a hibás "egy kattintás" ott "visszavonható" volt.
Wifi. Számomra tökéletes, és míg haverom N8-a nem csípi a WAP titkosítást (bár leírás szerint ismeri), én mindenhol tudtam használni a Wifi előnyét, térerő mindig jó volt.
Internetezés. 6120c-et is szerettem Skype böngészésre használni. Ezért kíváncsi voltam mit ad a beépített böngésző. Az egy kattintáson kívül zökkenőmentes minden rajta a streemelés is könnyen lekezelte még 3G is. A kétujjas nagyitás is zökkenőmentesen megy a telefonon. Így ezzel semmi gond. Habár a kezdőlap a Google kereső, és ha képre keresek rá, sokszor nem jelenít meg semmit, csak alul van a számozás a találatok oldalainak.
Navigáció. Vannak kis pontatlanságok a helymeghatározó rendszerben Sygic, Igo, és a beépített Google Map programokkal is, bár ez a műholdak minél több befogása után szinte nullára csökkenik. Nekem viszont nagyon is megfelel.
Jöjjön a második lényeg a telefon telefonálásra használva. Nos itt már van kis bibi, amivel jó 10-15 éve találkoztam utoljára a beszéd közbeni tortyanással, mikor van egy pillanatnyi szakadás a hangba. Ez a cellaközti váltás miatt bekövetkező problémát rég megoldották, de úgy látom az LG "visszahozta". Bár a LG KF310 ilyet nem produkált, tehát nem ez a baj.
A másik számomra érthetetlen dolog a gyári füles. Tudom lehet venni hozzá jobbakat, de ilyen sz@rt még nem láttam, még a Nokia füles is jobb. Kemény rövid a drót, egy nagy fos az egész.
Egészébe véve tetszik a telefon és ezek után sem bánom a vételét. Én csak ajánlani tudom. :Notworty: :taps1:
Avatar
sozs
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 13:23:33
Készüléktípus: LG K42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times
Kapcsolat:

Re: LG Optimus One (P500)

Hozzászólás Szerző: sozs »

Ja még egy fontos adalék amit tesztben olvastam és meg tudom erősíteni, ez az akku. Olyan még nem volt, hogy csak telefonálásra használtam a telefont, de hiába az "bikaerős" 1500 mAh aksi, eddigi tapasztalatom az, hogy másfél nap, persze netezés navigálás, program futtatások mellett. Talán ez a telefon leggyengébb pontja.
istnag
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009-12-15 kedd 17:31:31
Készüléktípus: HTC One S JB 4.1.1
Nem: Férfi
Has thanked: 56 times
Been thanked: 72 times

Re: LG Optimus One (P500)

Hozzászólás Szerző: istnag »

sozs írta: Ami nekem nagyon furcsa volt, hogy a programok 98%-a nem zárható be, nincs kilépés és a háttérben fut tovább. Ráadásul a Symbiános Nokia 6120C-nél folyamatos menü gomb nyomására egyből kiadta a futó programokat, amiket ott egyből le is lőhettem, itt kicsit macerásabb még ha killet progit is használok.
Nem is kell bezárni,ez nem symbian...Nyomd a ház gombot hosszan,meglepődsz majd...Olvasgass egy kicsit az android memória kezeléséről!!!
sozs írta:A szótár nem beszélni Madzsart, de ugye erre van a tanítás, mikor manuálisan beírom a jó szót. Csak a kis + gomb, és az érzékelés pontatlansága miatt 3 sms-t küldtem el, mert a + helyett elküldte a rossz, félbehagyott szöveget. .
Ugye beállítottad elsődleges nyelvnek a magyart a bill.beállításainál...
sozs írta:Folytatva kicsit a negatívumot, a beépített böngésző megőrjít, hogy egy akár rossz helyre érzékelt nyomására már nyitotta meg az oldalt, míg a Sámson ezt dupla kattal tette meg, így a hibás "egy kattintás" ott "visszavonható" volt.
Kapacitív,rezisztív mond neked valamit? Itt van "X" a böngészőben.
sozs írta:Jöjjön a második lényeg a telefon telefonálásra használva. Nos itt már van kis bibi, amivel jó 10-15 éve találkoztam utoljára a beszéd közbeni tortyanással, mikor van egy pillanatnyi szakadás a hangba. Ez a cellaközti váltás miatt bekövetkező problémát rég megoldották, de úgy látom az LG "visszahozta". Bár a LG KF310 ilyet nem produkált, tehát nem ez a baj..
Nem lehet,hogy régi a SIM ed?
Avatar
sozs
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 13:23:33
Készüléktípus: LG K42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times
Kapcsolat:

Re: LG Optimus One (P500)

Hozzászólás Szerző: sozs »

1. Igen is merem, a házikó gomb hosszanti nyomásával előjön az utoljára használt hat progi.
2. Nem érted, Magyar van beállítva, még is sok szót nem ismer. Ehhez a hozzáadás annyira nem megy, hogy a + gombra nyomnék, aztán az alatta levő elküld gombra reagál, ezért küldtem el feleslegesen 3 db sms-t.
3. Igen, és pont az a lényege a kapacitívnek, hogy kezeli a multitouch megoldást. Igen van X, de az eltűnik és míg lehúzom addig feleslegesen töltődik be az oldal, idővesztegetés. Nekem akkor sem tetszik.
4. A SIM idén március táján lett cserélve, 6120C telefonomba használtam, és nem volt vele gond.
Avatar
sozs
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 13:23:33
Készüléktípus: LG K42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times
Kapcsolat:

Re: LG Optimus One (P500)

Hozzászólás Szerző: sozs »

Nos még egy érdekes dolog a telefon résszel. Sajnos azt kezdem észrevenni, hogy a térerő sokszor sz@rabb mint más telefonon. A városunk Pannon-Telenor által igen jól le van fedve térerő szempontból. Ki van kapcsolva a 3G még is a kijelzőn beszéd közben igen ugrál a jelszint, és főleg lefelé, és ez okozhatja a tortyogást. Kíváncsi lennék másnál is van ilyen probléma vagy én vagyok láma?
tlaca80
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011-08-19 pén. 11:43:58
Készüléktípus: Lg optimus one
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: LG Optimus One (P500)

Hozzászólás Szerző: tlaca80 »

Sziasztok!
Tettem fel gyári 2.3.3 romot a telóra,azóta ha bejövő hívásoknál szaggatottan szól az mp3! Mitől lehet ez?
Avatar
sozs
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 13:23:33
Készüléktípus: LG K42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times
Kapcsolat:

Re: LG Optimus One (P500)

Hozzászólás Szerző: sozs »

Gondolom csengőhangra gondolsz, passz. Nálam nincs ilyen gond, talán valami progiva akad össze?
Tegnap frissítettem fel Gingerbread-ra, a kikapcsolás gyors de indítás nem gyorsabb szerintem. Néhány ikon szokatlan, de nem gond. Gyors GPS találat mint ez előtt Igo, Sygic, Google próbálva. Viszont sokáig "boot-ol", már minden a kijelzőn van de néhány ikon nem kapta meg az "ikonját", és ilyenkor akadozik. A Full Screen Caller ID nem fut (csak a gyorsítótárban van benn, futó alkalmazások között nem), híváskor nem mutatja a képet, nem találok a beállítások között problémát, újraindításkor sem indul, pedig ki van pipálva. Gondom volt a gombok feletti sorral is (nem tudom mi a szép neve), az Opera mindig eltűnik ha berakom nem csak újra indításkor, nem tudom mi a baj. Találkoztam Angol szövegre is (figyelmeztetés) ami nem lett lefordítva ennyi idő alatt...... Még egy nagy baj legalább is nekem, valami lezabálja a telepítésre szánt belső memóriát. Nem tudom vissza telepíteni azokat a programokat amiket eddig használtam a telefonon. Ráadásul program frissítés után (pl.: Skype) mindig kevés lesz a hely, mint ha temp lenne fenn és az tele lenne.....
Számomra egy szónak is száz a vége, nem érzem jobb lett volna a teló tőle, sőt idegesítőbb lett.
Viszont szívesen várom az ötleteket, megoldásokat az idegesítő gondjaimra.
Válasz küldése

Vissza: “LG”