Sony Xperia Z

Sony Ericsson márkájú készüléktípusok témái
kakuk100
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 898
Csatlakozott: 2009-06-17 szer. 20:01:16
Készüléktípus: LG G5+Lumia 950XL+Sg.S7 edge
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Has thanked: 172 times
Been thanked: 50 times

Re: Sony Xperia Z

Hozzászólás Szerző: kakuk100 »

migabi24 írta:
kakuk100 írta:
reddoors írta: Ez ami a Sony Z-ben van nem az a hajlékony kijelző :).Abban biztos lehetsz :). Azért ha nem vagyunk elfogultak , be kell vallani , hogy ezt nagyon elszúrták ... :( Nem olyan mint amilyennek lennie kell. Ennél sokkal jobb van a HTC , és Lg készülékekben . Majd holnap kiderül milyen lesz a Galaxy S4-ben.
Remélem nem vagyok elfogult az enyémmel, de én jónak találom a kijelzőmet. Te vagy a profi szakértő és elhiszem, hogy a Z-t elszúrták, de remélem nem mindegyiket. Én is nagyon várom a Galaxy S4 et. Na majd holnap már okosabbak leszünk. Nem sokára meg kéne, hogy jelenjen. Ha jól emlékszem március végét írtak.
most vetted a z-t máris az s4-et várod, nem vagy semmi :-)
Az, hogy várom az S4 et nem jelent semmi mást mint, hogy nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy mi újdonság lesz benne, meg egyáltalán milyen lesz.Ez még nem jelenti azt, hogy meg is veszem. Gondolom ezzel sokan így vannak talán Te is.
migabi24
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1004
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 18:04:34
Készüléktípus: HTC ONE
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szeged
Has thanked: 5 times
Been thanked: 38 times

Re: Sony Xperia Z

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

de ha jobb lesz ami várható, úgy is elcsábulsz és akkor kár volt a z, én is várom mert az S3 már megérett a cserére, bár én inkább a htc one felé kacsingatok :-)
Múlt:6600,7610,SE-S700,6230i,6630,SE-W810i,6680,N73,SE-P990,6120c,E50,N95-8Gb,N82,E66,N78,N79,i8510 8Gb,iPhone 3G 16GB,iPhone 3G-S 16Gb,i8910HD 16Gg,Wawe,Galaxy S 8Gb,I8910 HD, Galaxy S2, Galaxy S3, Galaxy S4
kakuk100
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 898
Csatlakozott: 2009-06-17 szer. 20:01:16
Készüléktípus: LG G5+Lumia 950XL+Sg.S7 edge
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Has thanked: 172 times
Been thanked: 50 times

Re: Sony Xperia Z

Hozzászólás Szerző: kakuk100 »

migabi24 írta:de ha jobb lesz ami várható, úgy is elcsábulsz és akkor kár volt a z, én is várom mert az S3 már megérett a cserére, bár én inkább a htc one felé kacsingatok :-)
Lehet, hogy igazad van, de egyenlőre nekem nagyon tetszik a Z is. Nincs nagy gond ha nagyon megtetszik az S4 mert van egy unokaöcsém aki nagyon vágyik a Z re. Szeretem az S3 at is. Szóval nehéz a döntés, de majd meglátjuk. Én jól meggondolnám a helyedbe a HTC-t.Többektől hallottam rossz véleményt a HTC-kről. Persze lehet kivétel, de nem jellemző.
rviktor
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013-03-15 pén. 14:41:14
Készüléktípus: Sony Xperia Z
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Sony Xperia Z

Hozzászólás Szerző: rviktor »

reddoors írta:Hogy bírja a gyűrődést a puha műanyag kijelző?
http://www.youtube.com/watch?v=zYgkK5jP8w4
Ennire nem siralmas a helyzet:)

A sony telefonok többségén van egy kijelző előtti plusz réteg ami alatt üveg van.
ez bemutatja hogy viselkedik:
http://youtu.be/4GzYnDnZDRg
ez meg azt hogy lehez a Z-ről leszedni:
http://youtu.be/r_OYQxA76WY
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Sony Xperia Z

Hozzászólás Szerző: reddoors »

rviktor írta:
reddoors írta:Hogy bírja a gyűrődést a puha műanyag kijelző?
http://www.youtube.com/watch?v=zYgkK5jP8w4
Ennire nem siralmas a helyzet:)

A sony telefonok többségén van egy kijelző előtti plusz réteg ami alatt üveg van.
ez bemutatja hogy viselkedik:
http://youtu.be/4GzYnDnZDRg
ez meg azt hogy lehez a Z-ről leszedni:
http://youtu.be/r_OYQxA76WY
Hát pont ennyire siralmas a helyzet. :) Elől lejött a logóval , felirattal együtt , nem látod ? :lol: :lol: :lol:
Nincs ez alatt semmi üveg , elhiheted nekem. Ha üveg lenne nem színeződne el a kijelző erősebb nyomás alatt. Egy bóvli műanyag lapot takar egy vastagabb "karcálló" fólia.
Én nem ajánlom senkinek az itt bemutatottakat , mert még a hajszálkarcokat is gyűjteni fogja a készülék. A SONY úgy látszik karcálló fóliát rak a műanyagra , ez neki a Gorilla Glass. Még nézni is rossz a taknyolást :bohoc: . Ne feledjük ez a telefon 200 ezer Ft .
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Sony Xperia Z

Hozzászólás Szerző: Damir »

Ez a videó szerint viszont üveg van a fólia alatt, legalábbis a T-nél: http://www.youtube.com/watch?v=Q2qdwsFd-Qw
rviktor
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013-03-15 pén. 14:41:14
Készüléktípus: Sony Xperia Z
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Sony Xperia Z

Hozzászólás Szerző: rviktor »

A Z-nél is. Üveg van:) a ruszkik szétszedték. Utána késsel karcolgatták.

Lőjetek le nekem tetszik:) Gyári fólia van rajta ami egyébként nem karc, hanem törésgátló. Nem mellesleg cserélik a szervízben a fóliát.

Egyébként értem mi a problémád a kijelzővel, S3 után fakónak tűnt. Aztán hozzászoktam ennek szép a fehérje, az S3-nak meg a feketéje.
Az elszíneződést viszont erős nyomással és csak körömmel tudom kicsiholni a gépből. Bár az is tény az S3-ból így se.

Én maximálisan elégedett vagyok a telefonnal. 4 óra (3g-s) beszélgetéssel, folyamatos e-mail szinkronnal, foursquare checkinekkel és facebook frissítésekkel 35 órát bírt a telefonom 4-ik töltés után, az S3-al meg a nap vége volt a cél.

AZ LTE álom rajta:) 60/20 Mbit a speed testen atom stabilan jön rajta és wifin is át tudja adni a számítógépnek.

A GPS is nagy erőssége bár az S3-is tudja a GLONASS-t, de ez mintha használná is... "hidegen" 15-20 mp-en belül 10 méter alatti a pontosság, és 30 mp-en belül 3-4 méter.

A füles tökéletes, a dokkoló rohadt kényelmes, a vízállóság nagyon tuti:) és az NFC-vel még a garázskaput is kinyitom.

A SmartTag-ek ötletesek (pl. Hálószobában lelövi a hangot, az adatforgalmat, a wifit, a GPS-t és megnyitja az alvás monitoromat:) Ha még egyszer lehúzom szépen visszakapcsol mindent és mire megnyitja az e-mail klienst már a friss levelek várnak.)
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Sony Xperia Z

Hozzászólás Szerző: reddoors »

rviktor írta:A Z-nél is. Üveg van:) a ruszkik szétszedték. Utána késsel karcolgatták.

Lőjetek le nekem tetszik:) Gyári fólia van rajta ami egyébként nem karc, hanem törésgátló. Nem mellesleg cserélik a szervízben a fóliát.

Egyébként értem mi a problémád a kijelzővel, S3 után fakónak tűnt. Aztán hozzászoktam ennek szép a fehérje, az S3-nak meg a feketéje.
Az elszíneződést viszont erős nyomással és csak körömmel tudom kicsiholni a gépből. Bár az is tény az S3-ból így se.

Én maximálisan elégedett vagyok a telefonnal. 4 óra (3g-s) beszélgetéssel, folyamatos e-mail szinkronnal, foursquare checkinekkel és facebook frissítésekkel 35 órát bírt a telefonom 4-ik töltés után, az S3-al meg a nap vége volt a cél.

AZ LTE álom rajta:) 60/20 Mbit a speed testen atom stabilan jön rajta és wifin is át tudja adni a számítógépnek.

A GPS is nagy erőssége bár az S3-is tudja a GLONASS-t, de ez mintha használná is... "hidegen" 15-20 mp-en belül 10 méter alatti a pontosság, és 30 mp-en belül 3-4 méter.

A füles tökéletes, a dokkoló rohadt kényelmes, a vízállóság nagyon tuti:) és az NFC-vel még a garázskaput is kinyitom.

A SmartTag-ek ötletesek (pl. Hálószobában lelövi a hangot, az adatforgalmat, a wifit, a GPS-t és megnyitja az alvás monitoromat:) Ha még egyszer lehúzom szépen visszakapcsol mindent és mire megnyitja az e-mail klienst már a friss levelek várnak.)
Én örülök , hogy elégedett vagy vele. :) Használtam én is pár napig , volt szerencsém megismerni. Tudom mennyit bír az akksi és mikor merül igazán , úgy , hogy majdnem felgyullad a kezedbe. Tudom milyen vele a böngésző , mikor nem működik a ledes eseményjelző, és azt is tudom , hogy akár 1-1.5 óra alatt le lehet meríteni teljesen az akksit. Azt is , hogy ha kicsit erősebben megnyomod a kijelzőt csúnyán elszíneződik. Ennek a kijelzőnek semmi köze a SONY-hoz. Az meg , hogy Bravia alatt fut az a SONY-t minősíti. Nekem más a mérce , szerencsére volt /van szerencsém ennél sokkal de sokkal jobb készüléket használni a pénzemért. Én akkor leszek tökéletesen elégedett ha visszapostázzák a pénzem amire még sajnos kb. 3 hetet várnom kell! Még egyszer semmi esetre sem fizetnék ki ennyi ezért a telefonért, sőt ha őszinte akarok lenni 2 Ft sem, kicsit elhamarkodottan vásároltam. Szerencsére nem vagyunk egyformák , és mások az elvárásaink . :)

Szerintem a SONY második próbálkozása biztos vagyok benne , hogy jobban fog sikerülni. Ebbe a készülékbe megpróbáltak mindent belerakni ami kicsit beta-ra sikerült. Lehet , hogy a ZL már sokkal jobb választás lenne, ha őszinte akarok lenni :) nekem az tetszik a legjobban a mostani készülékek közül. Szép , és nagyon kicsi , kompakt mérete van, teljes 1 kezes használat.



Én úgy gondolom , hogy az nem megoldás , hogy egy gyárilag felrakott fóliát letépsz (ERŐSZAKKAL) a telefon kijelzőjéről (aminek elvileg fontos szerepe van Törésgátló), úgy , hogy lejön róla a logó , felirat meg minden. Ez abszurd , remélem ezzel egyetértesz velem :). Megveszed a telefonod 200 ezerért aztán szétbarmolod? Te leszedted róla ? Vagy leszednéd ? :) Kíváncsi lennék mit szólna a szervizes , ha meglátná a telefont SONY felirat nélkül, nem biztos , hogy élne a garanciád. ;)
Még egyszer mondom , a T alatt lehet üveg van , de a Z alatt nem hiszem , szerintem egy vékony hajlékony műanyag.
Huawei MATE 9 Android 7
kakuk100
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 898
Csatlakozott: 2009-06-17 szer. 20:01:16
Készüléktípus: LG G5+Lumia 950XL+Sg.S7 edge
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Has thanked: 172 times
Been thanked: 50 times

Re: Sony Xperia Z

Hozzászólás Szerző: kakuk100 »

Én is meg vagyok vele elégedve, bár nekem jobb lenne ha kicsit hangosabban szólna. Mivel táskában hordom.Szerintem Te reddoors kifoghattál egy gyárilag hibás darabot, mert azokat a hibákat amik nálad voltak sehol nem olvastam más fórumokon se. Általában meg vannak elégedve a telefonnal minden szempontból, bár pár elégedetlen mindenhol van. Viszont olvastam, hogy 2 tulajnak tégla lett, de nem lehet tudni mitől. Állítólag csak úgy magától. Ilyen is előfordul minden típusnál.Sok helyen elfogyott és hiánycikk.Nálam is jó az aksi. Estétől reggelig marad a 100% és csak 2-3 beszélgetés után fogy le pár %-ot.- Már most kb.2 naponta töltöm pedig elég sokat használom a megszokott dolgokra.
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Sony Xperia Z

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Újabb botrány az XPERIA Z körül.
Ez a" hirtelen halál" , amit a SONY már elismert. Dolgoznak a megoldáson:
http://www.gsmarena.com/some_sony_xperi ... s-5738.php
Huawei MATE 9 Android 7
Válasz küldése

Vissza: “Sony Ericsson”