Sony Ericsson Xperia Mini (ST15i) / Mini Pro (SK17i)

Sony Ericsson márkájú készüléktípusok témái
Avatar
dilajoska
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2009-01-27 kedd 11:31:09
Készüléktípus: Leeco Le Max 2 X829
Nem: Férfi
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Sony Ericsson Xperia Mini (ST15i) / Mini Pro (SK17i)

Hozzászólás Szerző: dilajoska »

GombSt írta:Hogyan húzol 1.9Ghz-ig egy CPU-t annak károsodása nélkül? Erre egyszerűen architektúrálisan képtelen, ráadásul a sokkal komolyabb tuning potenciállal megáldott asztali processzorok között is ritka az olyan amit hidrogén hűtés nélkül 90%-al túl lehet hajtani! Tudom miről beszélek, mert én is vettem már részt ilyen extrém tuningban, ha nem lett volna a hidrogén hűtés akkor a processzor lábai egyszerűen elolvadtak volna. Arról nem is beszélve, hogy így is csak egy rövid időre lehetett elérni ezt, tartós használatra így is alkalmatlan. Ezek mellett pedig akkora áramfelvétellel dolgozott, hogy a normál 400-500W-os táp helyett 4000W-ot kellett a rendszernek biztosítani.

A másik meg, hogy a proci tuningpotenciálja nem a kerneltől függ. Na meg szerinted mennyi idő alatt merülne le és olvadna szét a tekefon ilyen túlhajtás mellett? :)
látom hogy nem ismered az adnroidot de kerneltől függ(oc kernel).ne hasonlítsd a pc-s procikhoz mert itt túl húzás esetén csak kifagy a telefon mindenféle károsodás nélkül.a hő növekszik de annyira nem hogy kárt szenvedjen a telefon.kicsit nézz körül a neten mielőtt így hasonlítgatod pc-hez!!!!
Avatar
GombSt
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2009-06-15 hétf. 14:05:30
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Sony Ericsson Xperia Mini (ST15i) / Mini Pro (SK17i)

Hozzászólás Szerző: GombSt »

dilajoska írta:látom hogy nem ismered az adnroidot de kerneltől függ(oc kernel).ne hasonlítsd a pc-s procikhoz mert itt túl húzás esetén csak kifagy a telefon mindenféle károsodás nélkül.a hő növekszik de annyira nem hogy kárt szenvedjen a telefon.kicsit nézz körül a neten mielőtt így hasonlítgatod pc-hez!!!!
A kernelnek akkor van hozzá köze ha védelmi mechanizmusok vannak implementálva melyek nem engedik egy bizonyos szintél tovább húzni. PC-n is túlhajtás esetén fagyás és instabilitás lehet az eredmény ha nem kap elegendő feszültséget és mobilos környezetben is, ebben nem különbözik a kettő. Tanultál te villamosságtant? Szerinted egy proci esetében mely felvesz X voltot egy adott frekvencián mennyivel kell megnövelni a feszültséget, hogy stabil maradjon 90%-os túlhajtás mellett? Mert nem egyenes arányosság van a kettő között és ekkora teljesítmény többlet súlyosan tudja károsítani az áramköröket. És hiába más egy PC-s proci, az architektúra közel azonos, csak itt a rendszer nem annyira moduláris, hogy a CPU egy mozdulattal eltávolítható/cserélhető legyen.

A legtöbb mobilos (és PC-s) proci underclockolva van. Túlhajtani csak annyira érdemes amennyit a konstrukció üzemi állapotban tud. Azért vannak visszafogva, mert figyelni kell a fogyasztásra és a hőelvezetésre. Senki sem szeretne megolvadt rezet vagy aranyat találni a felnyitott készülékházban (mellesleg az Xbox360-ak hírhedt RROD hibáját is az okozza, hogy eredendően elhibázott a hűtés, így vagy a memória modulok adják fel egy idő után, vagy rosszabb esetben a proci lábai megolvadnak).

De mindegy, felesleges ezen vitázni. A lényeg, hogy az Xperia mini egy jó készülék, alapból is fürge, ha túl akarod hajtani akkor pedig csak ésszel érdemes! Minden feszültség növelés (ami elengedhetetlen a frekvencia növelésével együtt) drasztikusan megemeli az áramfelvételt így az üzemidő is garantáltan csökkenni fog.
Avatar
dilajoska
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2009-01-27 kedd 11:31:09
Készüléktípus: Leeco Le Max 2 X829
Nem: Férfi
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Sony Ericsson Xperia Mini (ST15i) / Mini Pro (SK17i)

Hozzászólás Szerző: dilajoska »

a hitetlenkedőknek!!!!és nem melegedik annyira a telefon hogy elolvadjon :) a bladem nagyobb igénybevételkor jobban melegedett cpu húzásnál!!!hidd el mivel nem állandó 1900 mhz fut ezért a kársosodásnak nagyon kicsi az esélye

Kép
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Sony Ericsson Xperia Mini (ST15i) / Mini Pro (SK17i)

Hozzászólás Szerző: reddoors »

És pozitív vagy negatív észrevételek a telefonnal kapcsolatban? Milyen az első benyomás? :)
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
dilajoska
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2009-01-27 kedd 11:31:09
Készüléktípus: Leeco Le Max 2 X829
Nem: Férfi
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Sony Ericsson Xperia Mini (ST15i) / Mini Pro (SK17i)

Hozzászólás Szerző: dilajoska »

elsőre annyi hogy nagyon gyors telefon, semmi akadá és a programok közötti váltás is szinte azonnal történik.a méretéhez képest teljesen jól használható és a 3 colos kijelző se zavar a nagyobb kijelző után.rá raktam egy full hd-s a divx filmet és a kép teljesen folyamatos volt egyedül a hanggal voltak gondok.egyetlen negatívum hogy a bladem kijelzője jobban és gyorsabban reagált a tapicskolásra.ennél ha pl gyorsan lapozok akkor valamikor rosszul reagál rá a kijelző és rosszul érzékeli az ujjamat, néhe meg nem is érzékeli hanem meg kell ismételni a lapozást de gondolom szokni kell.
Avatar
Secpali
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2009-06-22 hétf. 09:16:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Sony Ericsson Xperia Mini (ST15i) / Mini Pro (SK17i)

Hozzászólás Szerző: Secpali »

:D Azért látom leszívta az akksit rendesen, hogy felhúztad 1,9 Ghz-re :P De örülök, hogy nem sült meg. Én csak a pc-kből indultam ki, ahol ugye leolvadhat a proci környéke, ha nagyon túlmelegszik, és nincs megfelelő hűtés.
A tapicskolás mondjuk telefononként változik, hogy mennyire érzékeny, meg hogyan kell nyomni, nem tudom kalibrálni próbáltad-e a kijelzőt, és az segített-e? De amúgy tényleg a megszokás a központi kérdés ebben a tekintetben :yes: Egyébként ez most elgondolkodtatott engem, hogy lehet, hogy a pro lenne a megfelelő nekem, elvégre ott az ilyen dolgok kiküszöbölésére ott a qwerty, meg azért nekem a gépelés része még mindig furcsa az érintős kijelzőkön valahogy annyi év számítógépes klaviatúra püfölés után nehéz megérteni, hogy tapintással is lehet gépelni - mindig szétnyomkodom erőből azért őket a hatás kedvéért, szóval nem biztos, hogy nekem való :mrgreen: Volt a kezedben esetleg pro? Vagy valakinek? Milyen érzés a fizikai qwerty használata, gyorsan lehet gépelni vele ilyen piciben?
Avatar
GombSt
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2009-06-15 hétf. 14:05:30
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Sony Ericsson Xperia Mini (ST15i) / Mini Pro (SK17i)

Hozzászólás Szerző: GombSt »

dilajoska írta:a hitetlenkedőknek!!!!és nem melegedik annyira a telefon hogy elolvadjon :) a bladem nagyobb igénybevételkor jobban melegedett cpu húzásnál!!!hidd el mivel nem állandó 1900 mhz fut ezért a kársosodásnak nagyon kicsi az esélye

http://www.kephost.com/images4/2011/10/ ... xa0qsp.png
Ez egyrészt még nem sok mindent bizonyít, másrészt meg ha abból indulunk ki, hogy a kép eredeti, akkor sem hinném, hogy egy rövid időnél hosszabb időtartamon ez egészséges a CPU számára! Azok a korlátok amikkel egy CPU rendelkezik azok nem a véletlen művei! Ráadásul ekkora túlhúzásnál már olyan hatalmas a fogyasztás, hogy garantáltan nem fog kibírni egy napot egy feltöltéssel. Ez már az extrém tuning kategória, mely nem a napi használathoz való.

Ráadásul nem értem minek egy X10 Minit (vagy Mini Pro-t aminek azonos a hardvere) ennyire túlhúzni, miközben alapból is piszok fürge tud lenni. Még játszani is simán lehet vele alapüzemben, nem kell ide a húzás. Ami pedig nem indul el azon a tuning sem fog segíteni (pl: Tegra 2-re van tervezve, stb).
Avatar
dilajoska
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2009-01-27 kedd 11:31:09
Készüléktípus: Leeco Le Max 2 X829
Nem: Férfi
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Sony Ericsson Xperia Mini (ST15i) / Mini Pro (SK17i)

Hozzászólás Szerző: dilajoska »

GombSt írta:
dilajoska írta:a hitetlenkedőknek!!!!és nem melegedik annyira a telefon hogy elolvadjon :) a bladem nagyobb igénybevételkor jobban melegedett cpu húzásnál!!!hidd el mivel nem állandó 1900 mhz fut ezért a kársosodásnak nagyon kicsi az esélye

http://www.kephost.com/images4/2011/10/ ... xa0qsp.png
Ez egyrészt még nem sok mindent bizonyít, másrészt meg ha abból indulunk ki, hogy a kép eredeti, akkor sem hinném, hogy egy rövid időnél hosszabb időtartamon ez egészséges a CPU számára! Azok a korlátok amikkel egy CPU rendelkezik azok nem a véletlen művei! Ráadásul ekkora túlhúzásnál már olyan hatalmas a fogyasztás, hogy garantáltan nem fog kibírni egy napot egy feltöltéssel. Ez már az extrém tuning kategória, mely nem a napi használathoz való.

Ráadásul nem értem minek egy X10 Minit (vagy Mini Pro-t aminek azonos a hardvere) ennyire túlhúzni, miközben alapból is piszok fürge tud lenni. Még játszani is simán lehet vele alapüzemben, nem kell ide a húzás. Ami pedig nem indul el azon a tuning sem fog segíteni (pl: Tegra 2-re van tervezve, stb).
én se használom folyamatosan de már játszottam teszt céjából 1900 mhz-en és annyira nem melegszik tutira hogy károsodjon.hosszabb használatnál már nem tudom de nem is próbálom ki.amúgy ez nem az x10 minim az teljesen más!!!fogyasztani meg persze hogy jobban fogyaszt.
Intru
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2009-07-03 pén. 14:27:58
Készüléktípus: Nokia N97 mini
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Sony Ericsson Xperia Mini (ST15i) / Mini Pro (SK17i)

Hozzászólás Szerző: Intru »

Androidos telókra milyen GPS program van ami ingyenes? Gondolok itt olyasmire mint a Nokiánál az ovi maps...
Avatar
Limahl
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 9347
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 12:52:06
Készüléktípus: Samsung galaxy s7 edge
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.
Has thanked: 264 times
Been thanked: 1859 times

Re: Sony Ericsson Xperia Mini (ST15i) / Mini Pro (SK17i)

Hozzászólás Szerző: Limahl »

Intru írta:Androidos telókra milyen GPS program van ami ingyenes? Gondolok itt olyasmire mint a Nokiánál az ovi maps...

nem igazán ebbe a topicba való a kérdés

olvasgas itt.

viewforum.php?f=141
Samsung galaxy s7 edge
Válasz küldése

Vissza: “Sony Ericsson”