Sony Ericsson Xperia Arc

Sony Ericsson márkájú készüléktípusok témái
bukest
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 09:00:22
Készüléktípus: Sony Ericsson Xperia Arc
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Sony Ericsson Xperia Arc

Hozzászólás Szerző: bukest »

Sziasztok.

Esetleg vki vett még Arcot? Nekem nagyon. bejön. Dizàjn: 10*.

Kép



Színek Midnight Blue Misty Silver
Méret 125.0 x 63.0 x 8.7 mm / 4.9 x 2.5 x 0.3 hüvelyk
Súly 117.0 gr / 4.1 uncia
Képernyő 854x480 pixels / 4.2" 16,777,216 colour TFT /
Platform Android
Memória Telefon memória: 1 GB (320 MB szabad tárhely) / RAM: 512 MB / Memóriakártya bemenet: microSD™, 32 GB-ig /
* Az aktuálisan szabad memória változhat a telefon előzetes beállításától függően

Akkumulátor-élettartam
Az akkumulátor teljesítménye a hálózat feltételeinek és konfigurációjának, valamint a telefon használatának függvényében változhat.
Hálózatok Beszélgetési idő:
(maximum) Készenléti idő:
(maximum) Videóhívás:
(maximum)
GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 6 óra 55 perc 430 óra
UMTS/HSPA 800/850/1900/2100 7 óra 400 óra
UMTS/HSPA 900/2100 7 óra 400 óra
Zenehallgatási idő: 31 óra
Az UMTS/HSPA hálózat elérhetősége helytől függően változhat.

A készenléti idő meghatározása egy szabványként alkalmazott érték. A meghatározás célja a különböző mobiltelefonok összehasonlításának lehetősége ugyanazon körülmények között. Az olyan tényezők, mint - beleértve, de nem kizárólagosan - hálózat, beállítások, hely, mozgás, jelerősség és adatforgalom jelentősen befolyásolhatják a készenléti energiafogyasztást. Következésképpen a Készenléti idő értékek összehasonlítását különböző mobiltelefonoknál csak felügyelt, kísérleti körülmények között lehet elvégezni. A mobiltelefonok használatakor, azaz a mobiltelefon céljának megfelelő használat közben mért készenléti idő a fenti tényezők miatt az itt meghatározottnál jelentősebb rövidebb lehet.
SAR információkKörnyezetvédelemre vonatkozó nyilatkozat = Későbbiekben bejelentve = Nem alkalmazható
Kamera
• rekesznyílás - f/2.4• Vörösszemeffektus-csökkentés• Vaku / fotófény típus - LED• Digitális zoom - intelligens zoom, akár 2,46x közelítés• Kamera - 8.1 Megapixel• Videóstabilizátor• Videófelvétel• Videofény• Érintőfókusz• A Sony Exmor R™ mobil CMOS érzékelője• Mosolyfelismerés• Képblogolás• Képstabilizátor• HD Videó rögzítés (720p)• Geo tagging• Arcfelismerés• Automatikus fókuszálás
Zene
• Sony Ericsson zenelejátszó• Támogatja a zenei hangokat - MP3, AAC• TrackID ™ - zenefelismerés• PlayNow™• Bluetooth™ sztereo (A2DP)• Album art
Internet
• Google Voice Search• Android™ Market• Webböngésző - WebKit• Pásztázás és zoom• Google™ kereső• Könyvjelzők
Szórakozás
• Rádió - FM rádió RDS-sel• YouTube™• Videó megjelenítés• Video streaming• Mozgásvezérléses játékok• Média• 3D játékok
Összekapcsolhatóság
• ANT+ technológia• Google Maps™ - Street View megjelenítéssel• Google Latitude™• Szinkronizálás a Sony Ericsson Sync alkalmazással• Szinkronizálás Facebook™-kal• Szinkronizálás Google Sync-kel• Szinkronizálás - Exchange ActiveSync®• Micro USB támogatás• WiFi™ tanúsítvány• USB támogatás• USB háttértár• TV-kimenet• HDMI támogatás• Modem• Bluetooth™ technológia• aGPS• 3,5 mm audio csatlakozás
Üzenetek
• Google Mail™• Szöveges üzenetek (SMS)• Prediktív szövegbevitel• Képüzenet-kezelés (MMS)• Chat• E-mail• Párbeszéd
Kommunikáció
• Google Talk™• Zajcsökkentés• Twitter™ - Integrált Timescape™• Rezgő hívásjelzés• Kihangosító• Sony Ericsson Timescape™• Facebook™ alkalmazás
Dizájn
• Billentyűzet - Kijelzőre vetíthető QWERTY• Háttér animáció• Érintőképernyő• Reality kijelző Mobile BRAVIA® Engine meghajtóval• Háttérkép• Automatikus elforgatás
Szervező
• Elektronikus használati útmutatók• Google Calendar™• Telefonkönyv• Infinite gomb• Repülés üzemmód• Dokumentumolvasók• Naptár• Számológép• Android™ platform• Ébresztőóra

Üdv,
bukest

Betettem egy képet hozzá, hogy tudják is, melyik telefonról van szó. Esetleg kibővíthetnéd a topikot paraméterekkel is...moco
Sony Ericsson Xperia Arc, CyanogenMod-7.1.0-XperiaArc-LT15i-KANG
bukest
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 09:00:22
Készüléktípus: Sony Ericsson Xperia Arc
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: Sony Ericsson Xperia Arc

Hozzászólás Szerző: bukest »

Alapból a 2.3.2 androiddal érkezik, ez frissíthető 2.3.3-ra.

Rootoláshoz apróbb trükk:

Ha még a 2.3.2 van rajta akkor Gingerbreak-el rootoljuk és utána frissíthetjük OTA 2.3.3-ra, a root megmarad. 2.3.3-nál sajna vissza kell rakni a 2.3.2-t és az előbb említett folyamattal oldhatjuk meg.

Jelenlegi legfrissebb verzió: 4.0.A.2.368 Generic LT15i 2011.08.01.

Mivel mind a három szolgáltatónál kapható, ezért érdemes lesz olvasgatni itt egy kicsit:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=962

Főleg a bootloader nyitás miatt.

Jelenleg a bootloader nyitása is megengedett, official SE lapon:

http://unlockbootloader.sonyericsson.com/instructions

Innen beszerezhetőek a szükséges driverek is.

Elsőre kb ennyi. :)

Üdv,

Bukest
Sony Ericsson Xperia Arc, CyanogenMod-7.1.0-XperiaArc-LT15i-KANG
bukest
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 09:00:22
Készüléktípus: Sony Ericsson Xperia Arc
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: Sony Ericsson Xperia Arc

Hozzászólás Szerző: bukest »

Ugyanebben a témában(bootloader nyitás)itt egy használható magyar nyelvű leírás:

Bootloader nyitás SE Arc
Sony Ericsson Xperia Arc, CyanogenMod-7.1.0-XperiaArc-LT15i-KANG
istnag
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009-12-15 kedd 17:31:31
Készüléktípus: HTC One S JB 4.1.1
Nem: Férfi
Has thanked: 56 times
Been thanked: 72 times

Re: Sony Ericsson Xperia Arc

Hozzászólás Szerző: istnag »

bukest írta:Sziasztok.

Esetleg vki vett még Arcot? Nekem nagyon. bejön. Dizàjn: 10*.
Sajnos nem.. :sad: Szerintem is a legszebb telefon a piacon jelenleg. Azért "kicsit"" úgy érzem túlárazták :hmm2: Írhatnál róla mi tetszik,mi nem, ilyeneket. Hangminőség,Wifi,kamera,stb... :yes:
Köszi.
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Sony Ericsson Xperia Arc

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Igen, nagyon túl van árazva, a 2magos telefonok árához közelít, úgy , hogy nincs semmi extra anyaghasználat , tiszta műanyag a forma viszot nagyon szép.
Az X10 ára is emelkedett mióta van hivatalos 2.3.3 frissítés , 70ezer Ft felett van. Pár hete 60ezer Ft alatt is lehetett venni.
Huawei MATE 9 Android 7
bukest
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 09:00:22
Készüléktípus: Sony Ericsson Xperia Arc
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: Sony Ericsson Xperia Arc

Hozzászólás Szerző: bukest »

Igen, jól látjátok a helyzetet. Túl van árazva. ennyi pénzből(~110eHUF) egy SGS2-t is lehet venni ami hardverileg jobb nála. Nekem a forma és a dizájn tetszett. :)

Sajnos a jellemző csúszós műanyagok nem a legfelhasználóbarátabbak, de hozzá lehet szokni. Ujjlenyomatot kegyetlenül gyűjti. De ezen egy itt tanult farmer dörzsöléssel könnyen segíthetünk. xD Maga a hátlap életveszély. Nem tudom kifejezni hogy milyen vékony. Egyszer mertem eddig csak szétszedni. Szerintem sűrű levétel esetén fogyóeszköz lesz. Sajna nem a legjobb megoldás a memóriakártya foglalat sem. Ehhez ugyanis csak az akkumulátor kivétele után férünk hozzá. Menetközbeni cserét el is felejthetjük. Ezen kívül még lehetett volna a 3 előlapi fizikai gomb helyett érintésérzékeny is, de lehet ez a saját kis hülyeségem. :)

És pár pozitív szó is. :)

Mobile Bravia

Hát nem tudom, biztos van jelentősége, de én nem látom. Viszont a 4.2-es TFT LCD hihetetlenül gyönyörű!!! Eszméletlen minőségben jeleníti meg a képeket, videókat. Igen, biztos van jobb, de az én szememnek már ez is sok(k). xD Betekintési szögben van némi észrevehető torzulás, AMOLED ilyen szempontból sokkal jobb. Persze hangsúlyozom hogy elég xtrém helyzetben kell ahhoz nézni hogy jelentkezzen.

Kamera

Itt jelentkezik az Exmor R fejlesztés. Elsőre mikor fényképeztem: " B+..." xD Kegyetlen gyors. Megérinted a képernyőt és mire kimondanád hogy "egy" már el van mentve. A technológiából fakadó előnyök pedig egyértelművé teszik, ezzel a készülékkel rengeteg csodás képet lehet készíteni. Videó közbeni autofocus nagyon jól reagál. Teszi a dolgát észrevétlenül. Igazából nem ismerem a többi készüléket, de nekem hihetetlenül gyors és nagyon jó minőségi képeket készít. Videó 720p 30FPS. Ezt tudja is szépen, akadás nélkül.

Proci, rendszer, memória

Az 1GHz-s proci már kevésnek tűnik a piacon, főleg ebben az árkategóriában. Viszont kényelmesen teszi a dolgát, kiszolgálja a rendszert rendesen. Persze még nincs telepakolva annyira a gép, de nem akad, nem gondolkodik. Memóriából az 512 kevés lehet, de tudatos használattal ez is elég. Live hátterekkel, ikonokkal is folyamatos a görgetés pl homescreenek közt. Játékoknál a gyorsító szépen rásegít, igazából itt sem láttam még megakadni.

Wifi, teló, bluetooth

Itt nem tudok semmi xtrát írni, minden rendben működik. Sem jobb sem rosszabb egy átlagos készüléknél.


Igazából érdemes rá egy pár pillantást vetni ha a közelünkbe kerül. Akinek a teljesítmény, tudás a legfontosabb, annak természetesen nem ez a legjobb választás. Viszont egy igazi ikont kap kézhez aki ilyet vásárol. :)
16 vagy 32Gb-s memóriakártya nélkül ne is vegyünk ilyent. xD
A SonyEricssonos főképernyő nálam az első market kapcsolattal repült. :D De persze elegáns az is, csak nekem használhatatlan. Lényegében ennyi. :)

Üdv,

bukest
These users thanked the author bukest for the post:
istnag (2011-08-10 szer. 21:35:20)
Rating: 2.63%
Sony Ericsson Xperia Arc, CyanogenMod-7.1.0-XperiaArc-LT15i-KANG
bukest
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 09:00:22
Készüléktípus: Sony Ericsson Xperia Arc
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: Sony Ericsson Xperia Arc

Hozzászólás Szerző: bukest »

Pár kép. Ezek az elsők közül vannak. :) De ezeknél még jobbakat nem nehéz készíteni. :)

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... d9cbff3c17

Üdv,
bukest
Sony Ericsson Xperia Arc, CyanogenMod-7.1.0-XperiaArc-LT15i-KANG
bukest
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 397
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 09:00:22
Készüléktípus: Sony Ericsson Xperia Arc
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: Sony Ericsson Xperia Arc

Hozzászólás Szerző: bukest »

Kicsit felkapom a témát. :) Kezdek egész jól belejönni ebbe az Arc-os témába. Ha lennének kérdések, nyugodtan, hátha tudok segíteni. Ízelítőnek pár kép a testreszabhatóság jegyében. :)

Kép Kép Kép Kép Kép

Üdv,
bukest
Sony Ericsson Xperia Arc, CyanogenMod-7.1.0-XperiaArc-LT15i-KANG
Vice78
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2009-10-05 hétf. 21:37:43
Készüléktípus: Samsung Galaxy S2
Has thanked: 8 times
Been thanked: 0

Re: Sony Ericsson Xperia Arc

Hozzászólás Szerző: Vice78 »

Sziasztok!

Hogyan lehet a főképernyőről a plusz oldalakat eltüntetni?? Asszonynak vettük, de nem jövök rá, illetve a wifi sza......ik, mindig ki kell kapcsolni, holott az sgs-en tökéletes. Mi lehet a gond?? Köszi.
Illetve bocs, a factory reset az csak a gyári állapotot állítja vissza ugye, és töröl minden adatot, tehát eladás előtt érdemes megcsinálni ugye?

Ja, és üdv bukest, ex omnia hd.
A mennyben élek, a földön járok, a pokolban várok rád!!!

Gyári TMH KI4
Avatar
kleingy
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2010-02-23 kedd 21:40:34
Készüléktípus: i9100
Nem:
Tartózkodási hely: Érd
Has thanked: 8 times
Been thanked: 20 times

Re: Samsung Galaxy S - trükkök, modding, romolás

Hozzászólás Szerző: kleingy »

Arcnál nem lehet úgy, hogy előbb vízszintbe rakod a főképernyőt és utána lehet eltüntetni a felesleges főképernyőket? A Symbianon így volt megoldva.
CM9
Válasz küldése

Vissza: “Sony Ericsson”