Sony Ericsson Satio

Sony Ericsson márkájú készüléktípusok témái
Mangerd
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009-06-25 csüt. 18:05:50
Készüléktípus: SE K810i - SE Satio
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Sony Ericsson Satio

Hozzászólás Szerző: Mangerd »

Június óta várom, hogy kapható legyen (már mint előfizusan) az i8910 HD, de mivel még mindig nem kapható, a Satio meg igen. Hogy melyik a jobb? Én az Omnia HD-t szerettem volna, de mivel a Satio-ba minden létező dolgot igyekeztek beletuszkolni (ami ritkaság, pl az i8910-n nincs xenon) japán-svédek beértem ezzel. Eddig még nem bántam meg! :cool2:
Első érintőképernyős telefonom, de könnyen hozzá szoktam. K810i-ről váltottam és mintha ugyanazt kaptam volna nagy, érintőképernyős, symbian-os kiadásban. Ami nekem nagyon pozitív, mert imádtam ezt a telefont, (most is csak 2 okból válok meg tőle: 1) haladni kell a korral, 2) munkatárs egy jó ajánlatot tett rá)

Eddig ami picit zavar, hogy nagy kamera védő miatt kényelmesen csak az alatt lehet fogni, viszont a súlypontja a telefon tetején van, ezért nem meri az ember túl lazán tartani, nehogy dobjon egy szaltót. Illetve még nem sikerült rávennem a Sygic-et, hogy vegyen GPS jelet (a hozzá kapott Google maps veszi)

Ja és van hozzá egy érdekes kis szerkezet, aminek pontos funkciójára nem jöttem rá, viszont egy USB kártyaolvasó használható, így gyakorlatilag van egy 16gigás pendrive-om, amin végre átvihetem a hetek óta ígért HD filmet havernak :whaaa:



Lehet, hogy nem a legjobb, vagy a legtökéletesebb telefon és a 12M pixel is csak egy szép szám, de még jelenleg a legjobb telefon a szolgáltatóm kínálatában (én legalábbis simán a szifon, N97, S8000 elé sorolom) :taps2:
Avatar
plunk
Kiemelt 4. szint
Kiemelt 4. szint
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:55:32
Készüléktípus: Sony Z3c [Lollipop]
Tartózkodási hely: Tűzfal megett
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: Sony Ericsson Satio

Hozzászólás Szerző: plunk »

Mangerd írta: Eddig ami picit zavar, hogy nagy kamera védő miatt kényelmesen csak az alatt lehet fogni, viszont a súlypontja a telefon tetején van, ezért nem meri az ember túl lazán tartani, nehogy dobjon egy szaltót. Illetve még nem sikerült rávennem a Sygic-et, hogy vegyen GPS jelet (a hozzá kapott Google maps veszi)
Szia!

Az a Google Maps biztos GPS jel alapján navigál? (mert én mintha arra emlékeznék hogy hálózat/internet alapján teszi ezt) Így - ha tényleg az van amire én gondolok - még nem talált valódi GPS jelet a telefon és ez először akár jópár percbe is kerülhet. A-GPS-el ezt be lehet gyorsítani (igaz pár forinba kerül mert netről szedi le a műholdpozíciót), de így már csak másodpercekbe mérhető a jelfogás. Véletlen ebbe nincs beépített program ami képes műhold jelet fogni? ("Navigációnak" hívják nálam) Illetve ha Google mapsot háttérbe rakod nincs valami ikon a főképernyőn hogy műholdat keres, mert ez Symbianon ki szokta mutatni ha ilyen komolyabb dolgokon ügyködik a telefon. Csak arra akartam utalni, hogy nem biztos hogy a GPS progi hibája hogy nincs jel.
Kép :balra: :balra: Szignózási segédlet
Phoenix Internal Service Software 2009.17.0.38220 :king:
Otthon sose frissíts a jelenleginél kisebb szoftververzióra!
Mangerd
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009-06-25 csüt. 18:05:50
Készüléktípus: SE K810i - SE Satio
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Sony Ericsson Satio

Hozzászólás Szerző: Mangerd »

A guglimaps-hez net kell, de utána felül kiírta, hogy gps 6 meg gps 7 (gondolom annyival kommunikál) és főképernyőn volt gps jel is fent.

A Sygic viszont, amikor rányomok, hogy auto. felismerés "érzékelési hiba"-t ír ki, ha a GPS vevő bekapcsolra nyomok, azt mondja ellenőrizzem a beállításaimat :duhos2: Majd holnap ha lesz időm megnézem a Garminnal vagy Ndrive-val mit csinál... (Kár lenne, ha a Sygic jelentené a problémát, apukám 6650-jén az volt a legjobban bevált)


Szerk: Melóhelyen kiraktam ablakhoz próbaképpen és szinte egyből megtalálta a holdakat, és azóta nincs vele baj, rögtön talál jelet szabadban vagy ablak mellett (sőt még a lakásban is megtartja, míg a 6650 az ablaktól 1-1,5 méterre elveszti)! :taps1: Remélem csak a rettenetes köd miatt van, hogy hajlamos forogni és mozogni a térképen, miközben meg se moccanok :stupid: Kíváncsi vagyok, hogy majd derűsebb időben is csinálja-e...
Avatar
gti16v
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 17:40:14
Készüléktípus: SONY Z NOKIA N8
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: NP.1.1 csatlakozás:2004-08-25 szer. 17:23:11
Has thanked: 18 times
Been thanked: 1 time

Re: Sony Ericsson Satio

Hozzászólás Szerző: gti16v »

hell

Van valakinek már ilyen telefonja a T-töl?

tapasztalat stb?

végre egy olyan teló aminek az adatai tetszenek(sok mp,xenon,nagy tapis kijelző,gps,és symbian).
viszont ennyi ,mást nem tudok róla....egy hiba,hogy nem nokia...de közben rájöttem,nem is nokiát,hanem a symbiant szeretem :-)

köszönöm,ha valaki ír saját +/- tapasztalatot.
telefon történelmem "sorrendben" :-) :
C25,5110,3210,7110,3310,3410,3510,3510i,V200,3220,6230,6230i,7610,6030,5140i,N73,N73ME,N93,N95,N82,N82 B.E.,5800,N73ME,N82 T,N93i,8800,XC-271,SGS+,N82,SII,NOW Sony Z/N8 Future:808
Avatar
soroscsaba
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009-03-18 szer. 01:29:26
Készüléktípus: Nexus S i9023
Tartózkodási hely: Pécs
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Sony Ericsson Satio

Hozzászólás Szerző: soroscsaba »

sziasztok...

elég kezdő vagyok még itt...1 hete van ilyen telóm és meg vagyok elégedve vele.a részletekbe nem tudok belemerűlni,mert igazán symbianos telom még nem sok volt.SE X1 ről váltottam Satiora.az elején annyira nem tetszett a böngészője ,de felraktam az Opera Mobilt és miden problémám megoldodott.fénylépeket nagyon szépeket készit...

5800 as programok nekem mind mukodnek rajta.érdemes be hackelni?esetleg mivel lesz jobb a gép??
Avatar
Salmi
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:20:43
Készüléktípus: N808 + N9 + Mate 10 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tatabánya
Has thanked: 68 times
Been thanked: 135 times
Kapcsolat:

Re: Sony Ericsson Satio

Hozzászólás Szerző: Salmi »

A hackeléssel el tudod érni, hogy ne kelljen minden fájlt szignózni és, hogy módosításokat hajts végre, amivel testreszabhatod a készüléked. Te döntöd el, hogy érdemes-e... ;)
Avatar
rydair
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1579
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 02:00:18
Készüléktípus: Samsung P6800 + Note 3 + Gear
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Wellington - Budapest
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times

Re: Sony Ericsson Satio

Hozzászólás Szerző: rydair »

Hali. Sajnos úgy értesültem, hogy feketében nem lesz kapható a teló magyarországon.. Ezen okból nekem is csak szürkét sikerült beszerezni.
No m1, lényeg a lényeg: itt egy benchmark róla, össze lehet hasonlítani N97-tel meg ilyesmikkel :) i8910 bench
Kép

Úgy dióhéjban pár szó: Garmin remekül működik, 5 aztal van benne (ugyanúgy mint ahogy az N900-ban 4)
Kicsit lassúcska amúgy a telefon, de nem lassabb mint bármelyik másik symbian, tehát kb másfél óra alatt sikerült megszokni. Szép nagy képernyője van, bekapcsolás után 140MB szabad ram 16GB kártyát zökkenőmentesen kezeli. Fényképeket is egész korrekteket csinál, makrót sötétben nem villantja úgy túl mint pl egy C905.
Opera mobile 10 remekül működik, a gyári böngésző sajnos laggol. Sajna egy hangszóró került bele, és az is elég siralmasan szól, és tovább rontja a helyzetet, hogy sem jack kimenet sem FM sugárzó nem került bele.. Viszont TV kábelt kapunk hozzá gyárilag. A nokiára írt phone torch nem megy rajta sajnos tehát marad a videófelvevős zseblámpázás. A v5 cuccok nagyja megy :) Az első sonyericsson, amin otthon érzem magam :D (a symbian miatt)
Úgy összegzésben ennyit tudok a gépről mondani: >> :yeah:
A gömb nem más mint egy töredezettségmentesített kocka...
Phablet :D
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Sony Ericsson Satio

Hozzászólás Szerző: potter55 »

rydair:
Gratulálok a telefonhoz ha még megvan. :D De szerintem a i8910 bench helyett Satio bench-et akartál írni. :D
Akkor ez a telefon se kell nekem, ha se létére nem szól jól.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Avatar
rydair
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1579
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 02:00:18
Készüléktípus: Samsung P6800 + Note 3 + Gear
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Wellington - Budapest
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times

Re: Sony Ericsson Satio

Hozzászólás Szerző: rydair »

potter55 írta:rydair:
Gratulálok a telefonhoz ha még megvan. :D De szerintem a i8910 bench helyett Satio bench-et akartál írni. :D
Akkor ez a telefon se kell nekem, ha se létére nem szól jól.
Nem, azon a linkelt képen valóban i8910 bench van ;) (összehasonlítás szempontjából)
A gömb nem más mint egy töredezettségmentesített kocka...
Phablet :D
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Sony Ericsson Satio

Hozzászólás Szerző: potter55 »

rydair írta:
potter55 írta:rydair:
Gratulálok a telefonhoz ha még megvan. :D De szerintem a i8910 bench helyett Satio bench-et akartál írni. :D
Akkor ez a telefon se kell nekem, ha se létére nem szól jól.
Nem, azon a linkelt képen valóban i8910 bench van ;) (összehasonlítás szempontjából)
De ez nem a Satio topikja? Ezt már nem értem. :wacko:
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Válasz küldése

Vissza: “Sony Ericsson”