Samsung N9005/N900 Galaxy Note 3

Samsung márkájú készülékek témái
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Samsung N9005/N900 Galaxy Note 3

Hozzászólás Szerző: Segal »

Samsung Galaxy Note 3

Kép

Kép

Kép

Bejelentés időpontja: Szeptember 4

5,7 Colos (1080 x 1920 pixel) FullHD Super AMOLED kijelző (Gorilla Glass 3 védelem)
151,2 x 79,1 x 8,3 miliméter 168 gramm súly
Snapdragon S800
Andreno 330
13 megapixeles képstabilizátoros kamera 4K videórögzítési lehetőséggel
3 giga LPDDR3 RAM
microSIM
3200 mAh akksi
Android 4.3
32/64 giga belső memória micro sd-vel bővíthető
NFC, BT 4.0, GPS, Wifi (802.11a/b/g/n/ac),
USB 3.0-ás micro usb
Megjelenési időpont: szeptember 25-én.
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5555
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

Re: Samsung N9005 Galaxy Note 3

Hozzászólás Szerző: ferret »

Állítólag két verzió lesz(csak tudnám ennek mi értelme)
"a processzor pedig annak kérdése, hogy 3G-s vagy LTE-s verzióról beszélünk, előbbi ugyanis 4+4 magos, magonként 1,9 GHz-es órajelen ketyegő Exynos SoC-vel (lesz 4 darab 1,9 GHz-es A15-ös mag, valamint szintén ennyi 1,3 GHz-es A7-es), utóbbi viszont 2,3 GHZ-es órajelen futó Snapdragon 800-zal lesz szerelve, tehát ebben az esetben nem csak a gyorsabb adatátvitel miatt lesz érdemes a 4G-s változatot választani. A két eszközben azonban közös a 3 GB RAM, viszont a videórögzítésben is lesznek eltérések az egyes verziók között, bizonyos modellek esetén ugyanis 4K-s felbontást is elérhetünk, másoknál viszont be kell majd érnünk az 1080p-vel másodpercenként 60 képkockával."

Forrás:mobilarena
Kép Kép
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Samsung N9005 Galaxy Note 3

Hozzászólás Szerző: reddoors »

ferret írta:Állítólag két verzió lesz(csak tudnám ennek mi értelme)
"a processzor pedig annak kérdése, hogy 3G-s vagy LTE-s verzióról beszélünk, előbbi ugyanis 4+4 magos, magonként 1,9 GHz-es órajelen ketyegő Exynos SoC-vel (lesz 4 darab 1,9 GHz-es A15-ös mag, valamint szintén ennyi 1,3 GHz-es A7-es), utóbbi viszont 2,3 GHZ-es órajelen futó Snapdragon 800-zal lesz szerelve, tehát ebben az esetben nem csak a gyorsabb adatátvitel miatt lesz érdemes a 4G-s változatot választani. A két eszközben azonban közös a 3 GB RAM, viszont a videórögzítésben is lesznek eltérések az egyes verziók között, bizonyos modellek esetén ugyanis 4K-s felbontást is elérhetünk, másoknál viszont be kell majd érnünk az 1080p-vel másodpercenként 60 képkockával."
Forrás:mobilarena
Hogy mi értelme? Hát csupán anyagi vonzata van, :) így még több a haszon a készülékeken , hiszen a Samsung a saját procijával is forgalmazza . Ahol nincs még 4G hálózat ott felesleges a 4G LTE képes telefon.
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Samsung N9005 Galaxy Note 3

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

ferret írta:Állítólag két verzió lesz(csak tudnám ennek mi értelme)
"a processzor pedig annak kérdése, hogy 3G-s vagy LTE-s verzióról beszélünk, előbbi ugyanis 4+4 magos, magonként 1,9 GHz-es órajelen ketyegő Exynos SoC-vel (lesz 4 darab 1,9 GHz-es A15-ös mag, valamint szintén ennyi 1,3 GHz-es A7-es), utóbbi viszont 2,3 GHZ-es órajelen futó Snapdragon 800-zal lesz szerelve, tehát ebben az esetben nem csak a gyorsabb adatátvitel miatt lesz érdemes a 4G-s változatot választani. A két eszközben azonban közös a 3 GB RAM, viszont a videórögzítésben is lesznek eltérések az egyes verziók között, bizonyos modellek esetén ugyanis 4K-s felbontást is elérhetünk, másoknál viszont be kell majd érnünk az 1080p-vel másodpercenként 60 képkockával."
Forrás:mobilarena
ja, és majd az exynos kapja a 4K-t is :) na az lesz az igazi szopóka, tekintve hogy nálunk minden szolgáltató az LTE-st fogja nyomatni. ez megint csak a hörgő kapzsiság. ha a samsung akarná akkor akármelyik cpu tudná röhögve az lte-t is meg a 4k-t is egyszerre. más kérdés hogy nem akarnak nagyon aláverni a qualcomnak egy saját mindentudó cpu-val. de akkor is nagyon elszaladt a ló a samsunggal (már ami a piaci fölénnyel visszaélését illeti), csak aztán nehogy ez legyen a veszte :) a nokia is azt hitte hogy mindig ő lesz a király, aztán hopp kopp.
ezt a bőrnek imitált műanyagot meg inkább nem is minősítem, mert annyira nem illik egy ilyen csúcstelóhoz hogy az szavakkal el nem mondható. pedig ránézésre tényleg azt hittem bőr, még majdnem meg is dícsértem hogy na végre valami igényesebb anyagot is találtak ott koreában mint a szappantartókból ujrahasznosított műanyag, erre kiderül hogy ááá dehogy :D
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Samsung N9005 Galaxy Note 3

Hozzászólás Szerző: Segal »

bladehu2 írta:ja, és majd az exynos kapja a 4K-t is :) na az lesz az igazi szopóka, tekintve hogy nálunk minden szolgáltató az LTE-st fogja nyomatni. ez megint csak a hörgő kapzsiság. ha a samsung akarná akkor akármelyik cpu tudná röhögve az lte-t is meg a 4k-t is egyszerre. más kérdés hogy nem akarnak nagyon aláverni a qualcomnak egy saját mindentudó cpu-val. de akkor is nagyon elszaladt a ló a samsunggal (már ami a piaci fölénnyel visszaélését illeti), csak aztán nehogy ez legyen a veszte :) a nokia is azt hitte hogy mindig ő lesz a király, aztán hopp kopp.
ezt a bőrnek imitált műanyagot meg inkább nem is minősítem, mert annyira nem illik egy ilyen csúcstelóhoz hogy az szavakkal el nem mondható. pedig ránézésre tényleg azt hittem bőr, még majdnem meg is dícsértem hogy na végre valami igényesebb anyagot is találtak ott koreában mint a szappantartókból ujrahasznosított műanyag, erre kiderül hogy ááá dehogy :D
Szerintem pont az exynos-os nem biztos hogy bírni fogja a 4K-t a snapdragon simán tudja. Meglátjuk mi lesz a végleges de mivel itthon ugyis a snapdragonos lesz hivatalosan ezért végülis azt kapjuk amit az tud. Persze be lehet szerezni az exynosost is. Ami engem jobban bosszant hogy a nagyobb belső memóriásat nem lehet beszerezni itthon hivatalosan. Utánnajárok majd pontosan ha lesz időm hogy mik kellenek a külföldről rendelt telefonokhoz hogy itthon is éljen a samsung garija. Névre szóló számla tuti de hogy azon kívül kell e valami.
A hátlappal egyetértek és elhiszem hogy ez minőségibbnek hat de onnantól hogy tudja az ember hogy műanyag inkább mosolyogtató. Mint valami kínai gagyi.
A másik a kamera optikája. Értem én hogy mindegyikbe ilyen van (mármint méretre) de akkor is meg lehet azt úgy is csinálni hogy kívülről szép nagynak tűnjön mint pl az S4 esetében és nem ilyen légypiszok méretűre ami olyan illúzióromboló.
Tehát a hátlap és kamerakinézetet leszámítva tökéletes ez a telefon. Szerencsére hátlap millió lesz hozzá tehát az könnyen orvosolható a kamera meg max megszokható. Lényeg a lényeg dübörög a birtoklási vágy.
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Samsung N9005 Galaxy Note 3

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Samsung N9005 Galaxy Note 3

Hozzászólás Szerző: Macika »

Segal írta:
bladehu2 írta:ja, és majd az exynos kapja a 4K-t is :) na az lesz az igazi szopóka, tekintve hogy nálunk minden szolgáltató az LTE-st fogja nyomatni. ez megint csak a hörgő kapzsiság. ha a samsung akarná akkor akármelyik cpu tudná röhögve az lte-t is meg a 4k-t is egyszerre. más kérdés hogy nem akarnak nagyon aláverni a qualcomnak egy saját mindentudó cpu-val. de akkor is nagyon elszaladt a ló a samsunggal (már ami a piaci fölénnyel visszaélését illeti), csak aztán nehogy ez legyen a veszte :) a nokia is azt hitte hogy mindig ő lesz a király, aztán hopp kopp.
ezt a bőrnek imitált műanyagot meg inkább nem is minősítem, mert annyira nem illik egy ilyen csúcstelóhoz hogy az szavakkal el nem mondható. pedig ránézésre tényleg azt hittem bőr, még majdnem meg is dícsértem hogy na végre valami igényesebb anyagot is találtak ott koreában mint a szappantartókból ujrahasznosított műanyag, erre kiderül hogy ááá dehogy :D
Szerintem pont az exynos-os nem biztos hogy bírni fogja a 4K-t a snapdragon simán tudja. Meglátjuk mi lesz a végleges de mivel itthon ugyis a snapdragonos lesz hivatalosan ezért végülis azt kapjuk amit az tud. Persze be lehet szerezni az exynosost is. Ami engem jobban bosszant hogy a nagyobb belső memóriásat nem lehet beszerezni itthon hivatalosan. Utánnajárok majd pontosan ha lesz időm hogy mik kellenek a külföldről rendelt telefonokhoz hogy itthon is éljen a samsung garija. Névre szóló számla tuti de hogy azon kívül kell e valami.
A hátlappal egyetértek és elhiszem hogy ez minőségibbnek hat de onnantól hogy tudja az ember hogy műanyag inkább mosolyogtató. Mint valami kínai gagyi.
A másik a kamera optikája. Értem én hogy mindegyikbe ilyen van (mármint méretre) de akkor is meg lehet azt úgy is csinálni hogy kívülről szép nagynak tűnjön mint pl az S4 esetében és nem ilyen légypiszok méretűre ami olyan illúzióromboló.
Tehát a hátlap és kamerakinézetet leszámítva tökéletes ez a telefon. Szerencsére hátlap millió lesz hozzá tehát az könnyen orvosolható a kamera meg max megszokható. Lényeg a lényeg dübörög a birtoklási vágy.
De most miért? Eddig 16 gigásat kaptál, most 32-eset és kellene a 64-es?
Nekem ugyan nem...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Samsung N9005 Galaxy Note 3

Hozzászólás Szerző: Segal »

Macika írta:De most miért? Eddig 16 gigásat kaptál, most 32-eset és kellene a 64-es?
Nekem ugyan nem...
Ha kijött volna 16 gigás verzióba akkor meg sem vettem volna. Nem tudom mekkora lehet a rom benne de van egy olyan érzésem hogy kettő számjegyű lesz (sőt ez tulajdonképpen boritékolható)
Tehát marad durván 20 giga belső tárhely ami ugyan jól hangzik és ebben az esetben már meg is veszem a 32 gigást DE S4-nél látható hogy tiz max tizenpárezer különbség van a 16 és a 32 gigás verzió között tehát nem egetrengető plusz kiadással jár viszont ha jönnek a 4 giga körüli játékok akkor nagyon is jól tud jönni a plusz belső tárhely. Főleg ha külföldről rendeli az ember ahol akár még plusz 10 sem lenne a különbözet.
Persze meg kell várni hogy egyáltalán lesz e a snapdragonos verzióból 64 gigás mert S4-nél is xsak az exynososból láttam a nagyobb tárhelyeset. Inkább arról van szó egyelőre hogy legyek tisztába a feltételekkel hogyha ott a lehetőség akkor csak kattintani kelljen és ne akkor rohangálni információért.
Aminek viszont tényleg nagyon örülnék az a 128 gigás micro sd. Az tényleg az a kategória ami kerül amibe kerül kattintanám azonnal.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Samsung N9005 Galaxy Note 3

Hozzászólás Szerző: Macika »

Segal írta:Aminek viszont tényleg nagyon örülnék az a 128 gigás micro sd. Az tényleg az a kategória ami kerül amibe kerül kattintanám azonnal.
Az már létezik? Én még nem hallottam róla, csak pendrive-ról olyan méretben...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
tnorbi
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 5000
Csatlakozott: 2009-05-26 kedd 12:50:40
Készüléktípus: Huawei Mate 9
Nem: Férfi
Has thanked: 493 times
Been thanked: 507 times

Re: Samsung N9005 Galaxy Note 3

Hozzászólás Szerző: tnorbi »

http://www.sammobile.com/2013/09/06/gal ... ar-bundle/

Nem is vészes... Vajon itthon mennyi lesz...
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Samsung”