Samsung Galaxy S III (GT-I9300)

Samsung márkájú készülékek témái
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Samsung Galaxy S III (GT-I9300)

Hozzászólás Szerző: moco »

Kép Kép

Kép
Kép

Samsung GALAXY S III termékspecifikációk:
Hálózat

2.5G (GSM/ GPRS/ EDGE): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
3G (HSPA+ 21Mbps): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
4G (Magyarországon nem elérhető)
Kijelző
4,8” HD Super AMOLED (1280×720) (12,1 cm)
Gorilla Glass2 technológia
Operációs rendszer
Android 4.0.4 (Ice Cream Sandwich)
Rendszer
Processzor: Samsung ARM Cortex A9 32nm-alapú Exynos 1.4GHz négymagos processzor Soc. 4412
RAM: 1 GB
Memória
16,32,64GB+ microSD (64GB-ig)
MicroSD kártya foglalat
Kamera
Hátoldali:
8 Megapixel, autofókusz, vaku, „Zero Shutter Lag”, BIS kamera
Előlapi:
1,9 Megapixel, HD @30fps „Zero Shutter Lag”, BIS kamera
Videó
Kodek: MPEG4, H.264, H.263, DivX, DivX3.11, VC-1, VP8, WMV7/8, Sorenson SparkFelvétel és lejátszás: Full HD (1080p)
Audió
Kodek: MP3, AMR-NB/WB, AAC/AAC+/eAAC+, WMA, OGG, FLAC, AC-3, apt-X
Egyéb tulajdonságok
S Beam, Buddy photo share, Share shot
AllShare Play, AllShare Cast
Smart stay, Social tag, Group tag, Face zoom, Face slide show
Direct call, Smart alert, Tap to top, Camera quick access
Pop up play
S Voice
Burst shot & Best photo, Recording snapshot, HDR
Google™ Mobilszolgáltatások
Google Search, Google Maps, Gmail, Google LatitudeGoogle Play Store, Google Play Books, Google Play MoviesGoogle Plus, YouTube, Google Talk,Google Places, Google Navigation, Google Downloads
Csatlakoztathatóság
WiFi a/b/g/n, WiFi HT40GPS/GLONASSNFCBluetooth® 4.0(LE)
Szenzor
Gyorsulásmérő, RGB fény, digitális iránytű, közelségérzékelő, girométer, barométer
Méretek
136,6 x 70,6 x 8,6 mm 133g
Akkumulátor
2,100 mAh
Szín:
Marble White, Pebble Blue

Kép

Az S3 rengeteg extrával érkezik.

Smart Stay - Innovatív Smart stay funkciójával a Samsung GALAXY S III automatikusan felismeri, hogy mikor és meddig tartod a szemedet a kijelzőn például egy e-könyv vagy egy honlap olvasása közben. Az előlapi kamera követi a szemmozgásodat, és a kijelző olvasása alatt végig gondoskodik a fényerőről. Ez egy valóban szemet kényeztető újdonság!

Direct Call - A Samsung GALAXY S III pontosan tudja, mikor szeretnél hívást indítani. Ha üzenetírás közben úgy döntesz, inkább felhívnád a címzettet, elegendő a készüléket a füledhez emelned, és a Direct call már tárcsázza is neked a számot. Nem kell többé a hívásnaplóban vagy a kontaktok között kutakodnod. Bízd a hívást a Samsung GALAXY S III-ra.

Smart Alert - Milyen praktikus lenne, ha a mobilod figyelmeztetne, mi minden történt mióta legutóbb letetted a kezedből. A Samsung GALAXY S III érzékeli, amikor felveszed, és egy rövid rezgéssel figyelmeztet, ha nem fogadott hívásod volt vagy új üzeneted érkezett. Ugye milyen figyelmes?

Social Tag - Most még könnyebben tarthatod a kapcsolatot a barátokkal és a szeretteiddel. A Social tag a fényképgalériában található képeken lévő arcokat a közösségi oldalakon lévő barátaidhoz társítja. Ha ezzel megvagy elég megnézni egy képet, amin szerepelnek, és már látod is a legfrissebb posztjaikat is.

S Voice – Tedd interaktívvá az okostelefonod. Például szólj neki, hogy kapcsolja be a kijelzőt. Sőt, arra is megkérheted, hogy kapcsolja ki az ébresztőt még pár percre, hogy jusson
még egy kis extra alvás neked. Vedd fel a bejövő hívást (vagy utasítsd el), tekerd fel (vagy le) a zene hangerejét, vagy kapcsold be a fényképezőgépet egyetlen hangparanccsal.

S Beam – Itt az ideje, hogy te is egyszerűen és gyorsan megoszthasd tartalmaidat a közeledben lévő barátaiddal. Az S Beammel azonnal létrejön a kapcsolat, hogy aztán egy pillanat alatt átmásolhasd a dokumentumokat, kontaktokat, fényképeket, zenéket, videókat vagy bármi egyebet. Elég összeérinteni a készülékek hátulját, csatlakozni, megosztani és utána élvezni az új élményt.

AllShare Cast – Mekkora élmény lenne, ha az okostelefonod kijelzőjét vezetékes kapcsolat nélkül is meg tudnád jeleníteni egy nagy képernyőn? Ezt az élményt már te is átélheted. Az AllShare Cast erről is gondoskodik, és így tökéletes megoldást nyújt a gamereknek. Miután a közös játék megjelenik a nagy képernyőn, az okostelefont használhatod a játék irányítására is. Nincs több vezeték, nincs több bonyodalom.

Buddy Photo Share - kontaktokkal lehet pillanatok alatt képeket megosztani. Csináltál egy képet Julcsiról, küld el neki azonnal. Nem kell kikeresni, egyből felismeri az S3, hogy ő van a képen, s már mehet is neki e-mailben.

AllShare Play - Ismerkedj meg a készülékek közötti tartalommegosztás új módjával. Az AllShare Play a DLNA és a Wi-Fi Direct technológiával segít neked, hogy másokkal is együtt tudj dolgozni egy anyagon, mivel hozzáférést biztosít azokhoz a dokumentumokhoz és multimédiás fájlokhoz is, amelyek csak egy távoli képernyőn elérhetők.

Pop up play - A Samsung GALAXY S III 4,8 hüvelykes kijelzőjén valódi élmény egyszerre több dolgot is futtatni, és mindez roppant egyszerű is. A Pop up play funkciónak és a négymagos processzornak köszönhetően a képernyőn egy külön kis ablakban nézheted az elindított HD videót, miközben például épp e-mailt vagy smst írsz. A videoablakot kedvedre átméretezheted és a képernyő bármely pontjára áthelyezheted, hogy közben a barátaiddal is tudjál csetelni vagy a neten böngészni. Ne maradj ki semmiből!

Buddy photo share - Végre itt a fényképkezelés és -megosztás legegyszerűbb módja. Az okostelefonod felismeri a képen látható arcokat és egymáshoz társítja azokat az általad megadott csoportprofilok alapján. Most már csak egy érintés, és mindenki megkapja a neki szánt képeket.

Best photo - A Samsung GALAXY S III tudja, mikor hozod a legjobb formád, és gondoskodik róla, hogy sose maradj le egy mosolyról, és ne pislantós arcok legyenek a képeiden. A kamera automatikusan 8 sorozatfelvételt készít, és ezek közül választja ki számodra a legjobban sikerült képet.

LTE (depends on country - Van amikor a fejlődés gyorsan elér minket. Nagyon gyorsan. Az LTE sávszélessége jelenleg 30 és 60 megabit közötti, és ennél csak gyorsabb lesz. Streamelj videókat, tölts fel tartalmakat a felhő tárhelyre, vagy élvezd a legújabb online játékok elképesztő grafikai világát.

Felhasználói kézikönyv:
http://downloadcenter.samsung.com/conte ... 120531.pdf

SGS III programjai:
https://www.box.com/s/d0ae59485c9f61f7fff6

SGS3 "titkos" kódok
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1767929
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára moco 2012-08-18 szomb. 06:35:33-kor.
Ok: kódok
These users thanked the author moco for the post (total 7):
jokerkiller (2012-05-03 csüt. 21:15:50) • Salmi (2012-05-03 csüt. 21:33:44) • eriklili13 (2012-05-04 pén. 23:56:30) • szutty (2012-05-09 szer. 17:39:34) • imc27 (2012-12-03 hétf. 00:10:47) • jani25 (2013-02-25 hétf. 20:11:46) • bazy (2013-02-28 csüt. 18:22:00)
Rating: 18.42%
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
jokerkiller
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2009-10-29 csüt. 09:08:41
Készüléktípus: O+O64Gb+Nethunter
Nem: Férfi
Has thanked: 150 times
Been thanked: 16 times

Re: Samsung Galaxy S III (I9300)

Hozzászólás Szerző: jokerkiller »

A műanyag háznak és a lekerekített nexusra hajazó külsőnek nem örültem először, de minél többet nézzem, annál jobban tetszik :D Remélem akksi gondok sem lesznek, mert felemelt MAh ide vagy oda (végül is az S2-höz képest csak 500 MAh) de akkor is itt négy mag kér enni :D
Telefonok: Oneplus One 64gb :-) & Nokia n900 & xperia mini & samsung omnia 2 & xperia x8ak /legtöbb darabokban :D/
Tabletek: Nexus 7 16gb 2012 + Nexus 7 16gb 2012
Avatar
lipiN70
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 22:29:44
Készüléktípus: P8 Lite
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp\\XXII\XIII\XI.ker
Has thanked: 36 times
Been thanked: 79 times

Re: Samsung Galaxy S III (I9300)

Hozzászólás Szerző: lipiN70 »

These users thanked the author lipiN70 for the post (total 2):
jokerkiller (2012-05-03 csüt. 21:27:44) • moco (2012-05-04 pén. 07:02:52)
Rating: 5.26%
múlt: ericsson337>768>motorola3690>panasonicGD70>siemensC45>nokia3510i>3200>6230i>N70&6233>N958GB&3110C>E72&2700C>SGS&C5>Note I
Avatar
hunhool
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 989
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:11:14
Készüléktípus: Google Nexus5 32gb black
Tartózkodási hely: Nottingham,UK
Has thanked: 27 times
Been thanked: 38 times

Re: Samsung Galaxy S III (I9300)

Hozzászólás Szerző: hunhool »

háát ennél kicsit több/nagyobb ujdonságot vártam :/
mint egy elb...ott szappantartó.
These users thanked the author hunhool for the post (total 2):
Komi15 (2012-05-05 szomb. 15:05:14) • huppe (2012-05-09 szer. 11:18:29)
Rating: 5.26%
Google Nexus5 32gb Black
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Samsung Galaxy S III (I9300)

Hozzászólás Szerző: Segal »

hunhool írta:háát ennél kicsit több/nagyobb ujdonságot vártam :/
mint egy elb...ott szappantartó.
Maximálisan egyetértek az hogy számomra ez a dizájn elölről olyan középkategóriás Samsungnak hátulról meg HTC ONE X koppintás és nagyon nem bejövős az egy dolog de most nagyon leegyszuerűsítve ez tulajdonképpen egy gs2 csak nagyobb méretű és pixelszámú kijelzővel, nagyobb akksival és 4 maggal...
Engem kifejezetten aggaszt hogy a kijelző nevénél nem látom a + kifejezést mivel ez számomra arra utal hogy ez is PenTile matrix (magyarul hamis HD)
Nem értem miért kell 16 gigást is kiadni belőle csak arra jó hogy elsőként az jelenjen meg árba a 32-es ha jön max egy tizessel lesz drágább ami szerintem már a nem számít kategória hogy 180 vagy 190 a teló de az igen hogy tutira késöbb jön a 32-es (a 64-es meg szerintem olyan lesz mint a 32 gigás gs2 várhatod az idők végezetéig)
Nem vagyok egy megapixelhuszár de akkor is jobban örültem volna ha minimum egy 10 megapixelest kap mert akkor azért mégis azt lehet mondani hogy előrelépés de itt ugyanúgy 8 megapixel ami ugyan biztos jobb mint ami a gs2-be van de mégis csak félsiker a számomra.
Ami tetszik az viszont az akksi mérete és hogy megőrizte a memóriabővíthetőséget.
Egy valamibe viszont biztos vagyok ebből nem fognak 20 milliót eladni...
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5555
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

Re: Samsung Galaxy S III (I9300)

Hozzászólás Szerző: ferret »

Segal írta:Egy valamibe viszont biztos vagyok ebből nem fognak 20 milliót eladni...
Hidd el, el fognak. Az emberek megveszik, mert ez a legújabb és négy magos és hű.
Én nem csalódtam, de csak azért, mert várható volt, hogy semmi olyat nem nyújt, ami cserére késztetne. Talán ha egy árban lenne a Note-tal, akkor viszont az egyik szemem sírna a hatalmas kijelző után, amit a Note nyújt, ami miatt mellette döntöttem a GSII-vel szemben.
Egy év után nagyobb ugrást vár az ember kettesről, hármasra.
Az egy giga ram amúgy komoly? Viccesnek találom. :roll: Ja és ez a fényes, valószínűleg csúszós hátlap?
Amúgy jó maga a készülék, nagyon is, de mégis, valahogy többet várna az ember.
Nem baj, majd jövőre a GS4... :D
Kép Kép
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Samsung Galaxy S III (I9300)

Hozzászólás Szerző: Macika »

Segal írta:
hunhool írta:háát ennél kicsit több/nagyobb ujdonságot vártam :/
mint egy elb...ott szappantartó.
Maximálisan egyetértek az hogy számomra ez a dizájn elölről olyan középkategóriás Samsungnak hátulról meg HTC ONE X koppintás és nagyon nem bejövős az egy dolog de most nagyon leegyszuerűsítve ez tulajdonképpen egy gs2 csak nagyobb méretű és pixelszámú kijelzővel, nagyobb akksival és 4 maggal...
Engem kifejezetten aggaszt hogy a kijelző nevénél nem látom a + kifejezést mivel ez számomra arra utal hogy ez is PenTile matrix (magyarul hamis HD)
Nem értem miért kell 16 gigást is kiadni belőle csak arra jó hogy elsőként az jelenjen meg árba a 32-es ha jön max egy tizessel lesz drágább ami szerintem már a nem számít kategória hogy 180 vagy 190 a teló de az igen hogy tutira késöbb jön a 32-es (a 64-es meg szerintem olyan lesz mint a 32 gigás gs2 várhatod az idők végezetéig)
Nem vagyok egy megapixelhuszár de akkor is jobban örültem volna ha minimum egy 10 megapixelest kap mert akkor azért mégis azt lehet mondani hogy előrelépés de itt ugyanúgy 8 megapixel ami ugyan biztos jobb mint ami a gs2-be van de mégis csak félsiker a számomra.
Ami tetszik az viszont az akksi mérete és hogy megőrizte a memóriabővíthetőséget.
Egy valamibe viszont biztos vagyok ebből nem fognak 20 milliót eladni...
Dehogynem!!!

Nem kell beleesni a megapixel-bűvöletbe, ezekkel az üvegoptikákkal már egy 5 MP-es szenzor sem szolgálható ki rendesen. A 8 MP már így is túl van azon a minőségen, aminek értelme van. Nagyon jól tették, hogy inkább a képminőségre és leginkább a fotózáshoz kapcsolódó szolgáltatásokra gyúrtak rá...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Samsung Galaxy S III (I9300)

Hozzászólás Szerző: moco »

Az eddigi fake fotóknál sokkal elegánsabb volt, mint ami a tényleges.
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Samsung Galaxy S III (I9300)

Hozzászólás Szerző: moco »

VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Samsung Galaxy S III (I9300)

Hozzászólás Szerző: moco »

Kép
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Samsung”