Samsung GT-i9500/9505/i9506/i9515 Galaxy S4

Samsung márkájú készülékek témái
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Samsung GT-i9500 Galaxy S4

Hozzászólás Szerző: Segal »

Pedig ez bőven elég lesz tudja nagyon jól a Samsung is. Meg kell hagyni mióta átvették az Apple gondolkodásmódját azóta sokkal sikeresebbek (lassan a tanítójuknál is)
Régen mit csináltak? Jöttek a hétköznapi telefonjaikkal és nagyon nem is tudtak labdába rugni a Nokia mellett. A Nokia buta és okostelefonjai is messze több eladást generáltak. Aztán jött az Apple és késöbb az Android a Samsung meg első körbe csak ötvözte a kettő előnyeit. Apple dizájn (akárki akármit mond többször hallottam a saját fülemmel hogy az S1-et annak hitték de még az én S2-mre is többen mondták) és az Android előnyeit mert már az elején boritékolható volt hogy sikeres lesz (bár akkor még az nem hogy ennyire).
Úgy értem régebben is csinált okostelefonokat a Samsung nem 1-2 symbianes járt is nálam és ugyan jók voltak de az elsőket nagyon elverte a Nokia utóbbiakat ugyan már nem nagyon de a Nokia név ellen akkor sem tudtak mit kezdeni sehol sem voltak hozzájuk képest. Aztán tudjuk hogy a Nokia elbízta magát és mi lett a vége de a Samsung közel sem ezt csinálja.
Az S2 után egyértelmű volt hogy változtatni kell a koncepción hisz tudták nagyon jól hogy ha nem teszik akkor az Apple az összes készüléküket ki fogja tudni tiltani Amerikából tehát ki kellett találni valami új dizájnt. Ebből lett az S3 ami elég meredek ötlet volt és alapesetben azt mondom nem is lehetett volna ekkora siker de mögétették azokat a szoftveres extrákat amiket aztán addig reklámoztak amig már éjjel álmodba is ezeket láttad és ezzel eladták azt a rengeteg S3-at. Ha meg kész a tuti recept akkor egy fogyasztói társadalomba mit is tudhatna az utód?
Dizájnba egyértelműen azt ami egybeforrt a Samsung nevével hogy ha legközelebb meglátják a készüléket akkor annyira egyértelmű legyen hogy az egy Samsung mint amennyire az Apple részéről hogy az egy iPhone. Szoftveres oldalon meg olyanokat beletenni amiket megintcsak jól lehet reklámozni hogy beleégessék a retinádon keresztül az agyadba most jelen esetben a gesztusokat, szemkövető dolgokat, érintésnélküliséget, dupla kamerát stb. (van még dögivel)
Tehát tulajdonképpen azt hogy a jelenlegi telefonodnál már van ami jobb és többet tud ideje cserélni. És ha az S3-al meg voltál elégedve és azt látod hogy ez is úgy néz ki csak readásul még többet is tud akkor miért ne váltanál ha megteheted??
Persze ittvagyunk mi kockák akik egyből jönnek azzal hogy a főzött romokkal a szoftveres oldal minimum 90% tutira áthozható a régebbi telefonokra ami tény és való de azt kell megérteni hogy az android vásárlók alsó hangon minimum 80%-a nemhogy nem romol de még a root-ot sem csinálja meg. Mégh akkor sem ha felnyitod a szemét hogy okosabb lesz a készüléke. Látja a tiédet, baromira tetszik neki, szeretné imádná de amint arra terelődik a beszélgetés hogy jó akkor vágjunk bele azonnal tűzzel vassal védekezik hogy kizárt.
Tehát a Samsung messze nem az új Nokia sokkal inkább az új Apple és a vicc hogy utóbbi is tétlenül nézi kb ugyanúgy mint anno a Nokia. Mióta nincs Pistájuk azóta kész végük van gyárilag karcok, vicces térkép, akkuzabáló os frissítés és leginkább a magyarázkodás meg jogi utak. Ami változatlan náluk az egyedül az ár ami régen azt mondom oké mert valóban minőséget árultak (persze rohadtul túlárazva de mégis működött a koncepció) de manapság a minőség csorbát szenved de az ár ugyanott van.
Tökéletes jele a hanyattlásuknak az iPad mini ugyanis annak egyszerűen nem lehetett volna megszületnie hisz a nagytesó alatt vágja a fát házon belül kb olyan mintha egy olcsósított iPhone jelenne meg (előbbutóbb megfog mert rá lesznek kényszerülve)
A Samsung meg nem azt csinálja mint a Nokia hogy ül a pénzén hanem vagy bevásárolja magát valahova (tulajdonképpen mára mindenhol ottvan) vagy elkezd valami új saját alkatrészt gyártani mert akkot egyrészt nem kell haszonkulcsot fizetnie az alkatrészért a másik gyártónak, akkor és annyi van kész belőle amikor ők akarják és atomra pontosan úgy ahogy ők akarják a legkisebb kockázat sincs hogy egy beszállító meggyengülése miatt leáll az x termék forgalmazása.
A másik a megjelenési időpontja a termékeknek az még a zseniális náluk. Felépítették ezt az elösször kijön az új galaxy-ba aztán a Note-ba aztán a Note tablet változatába miközbe középkategóriába is szivárog lefelé apránként a felsőkategória és akkora választékuk van mint égen a csillag ha csak 2-3 dolog különbözik akkor is kiadnak egy másik készüléket mert a gondolkodás módjuk szerint lehet hogy valakinek épp arra van szüksége miért is menne a konkurenciáért egy hasonlóért.
Tehát sokmindent lehet gondolni de lebecsülni a Samsungot oltári nagy felelőtlenség lenne nagyon hosszú sikeres pályafutás vár még rájuk és még messze nincsenek a pályájuk csúcsán.
Én is hozzáteszem nekem sem származik semmi hasznos a fényezésükből egyszerűen csak ez az álláspontom.
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Samsung GT-i9500 Galaxy S4

Hozzászólás Szerző: Segal »

Na akkor még a téma elején egy kis összefoglaló
hands-on videó

S III vs S4 műszaki paraméterek

Az egyik legbrutálisabb dolog az optika méretnövekedése (a kép nagysága miatt csak linkelve)
KATT

S III S4 és Note II egymás mellett (a kép nagysága miatt csak linkelve)
KATT

A teljes Unpacked keynote
FIGYELEM CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE!!!!! (katasztrofálisan vérciki volt)
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Samsung GT-i9500 Galaxy S4

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Note II kicsiben :) . A kép alapján tisztán látszik.
Minden csatlakozó , funkciógomb ugyanott van kivéve a hátsó kamera led.
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Samsung GT-i9500 Galaxy S4

Hozzászólás Szerző: Segal »

reddoors írta:Note II kicsiben :) . A kép alapján tisztán látszik.
Pontosan. Viszont ha első körbe csak az S III-ra és a NOTE II-re fókuszálunk akkor látszik mekkora káva van a kijelző mellett bal és jobb oldalt és utánna hogy mekkora a GS4-en. Ha a NOTE II-re odafantáziáljuk a GS4 káváját akkor bennevan az előlapba szerintem minimum 0,3 col de lehet van az 0,4 is mert a kép csalóka ugyanis a GS4 keskenyebb is lett 0,8 milivel. Tehát innentől kezdve az tuti hogy a NOTE 3 térfogatba nem fog nőni mert vagy marad ez a méret és akkor akár 0,4 collal is nöhet (netes tippes 5,9) vagy amit én sokkal valószínübbnek tartok hogy 5,8 lesz és ott is lecsípnek oldalt 1 mlli környéket (meg persze vastagságba és súlyba) mert annak nagyobb reklámértéke van.
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Samsung GT-i9500 Galaxy S4

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Segal írta:
reddoors írta:Note II kicsiben :) . A kép alapján tisztán látszik.
Pontosan. Viszont ha első körbe csak az S III-ra és a NOTE II-re fókuszálunk akkor látszik mekkora káva van a kijelző mellett bal és jobb oldalt és utánna hogy mekkora a GS4-en. Ha a NOTE II-re odafantáziáljuk a GS4 káváját akkor bennevan az előlapba szerintem minimum 0,3 col de lehet van az 0,4 is mert a kép csalóka ugyanis a GS4 keskenyebb is lett 0,8 milivel. Tehát innentől kezdve az tuti hogy a NOTE 3 térfogatba nem fog nőni mert vagy marad ez a méret és akkor akár 0,4 collal is nöhet (netes tippes 5,9) vagy amit én sokkal valószínübbnek tartok hogy 5,8 lesz és ott is lecsípnek oldalt 1 mlli környéket (meg persze vastagságba és súlyba) mert annak nagyobb reklámértéke van.
Na tessék még a végén elbizonytalanítasz . :)
These users thanked the author reddoors for the post:
tnorbi (2013-03-15 pén. 14:59:02)
Rating: 2.63%
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Samsung GT-i9500 Galaxy S4

Hozzászólás Szerző: Segal »

reddoors írta:Na tessék még a végén elbizonytalanítasz . :)
Csak Neked csak most... (na jó én is rohadtul kiváncsi voltam.... :lol: :mrgreen: )
Ugyanaz az összehasonlító kép (S III, S4, NOTE II) csak melléraktam a NOTE III-at :D
Az első NOTE III kémfotó (ne vegyétek komolyan)
Tehát ha nem is használom ki azt a lehetőséget amit a GS4-nél kihasznált a Samsung hogy a 4 sarkot kijjebb tette akkor is 5%-al simán tudtam növelni a kijelzőméretet pusztán úgy hogy picit feljebb ment a Samsung felirat és lejjebb a menü gomb. Ez a gyári 5,5 colhoz képest is 5,77 col méretet eredményez (tehát 5,8) és nem lett keskenyebb a káva mint a GS4-nél tehát megvalósítható. Az 5,9 már marha necces szerintem az már nem valósítható meg. Ettől függetlenül mint írtam én az 5,8-ra szavazok és akkor esetleg valami minimális 1mm körülit esetleg le is tud csapni az oldalából a készüléknek a Samsung.
Ja meg megkapta azt a plusz valamilyen szenzort is az előlapra a NOTE III-am ami a GS4-en is ottvan :D
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Samsung GT-i9500 Galaxy S4

Hozzászólás Szerző: Segal »

Hoppá egy Samsung kiegészítő amivel kézi játékkonzollá alakíthatjuk a GS4-et (látszik a videóba hogy más telefonokhoz is jó lesz)
Videó
Kép
Amate
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2011-05-30 hétf. 18:12:50
Készüléktípus: SGS4 [XXUAME2] - SGS2 [XWLS8]
Has thanked: 19 times
Been thanked: 6 times

Re: Samsung GT-i9500 Galaxy S4

Hozzászólás Szerző: Amate »

http://www.youtube.com/watch?v=YswwO2bC9rY

Egyébként valaki tudna segíteni? Korábban feltettem egy kérdést, amire csak az S3 esetében lehet választ adni: milyen a hangja mondjuk az s2-höz képest? Itt a külső hangszóróra, illetve még inkább a fülessel való hallgatásra gondolok. Gondolom, a HTC One- amin még szintén gondolkodom -megeszi reggelire (több szempontból is- mégsem érdekel annyira). De ha "csak" olyan lenne fülessel, mint annak idején a Nokia N5800-a... Szóval abból indulok ki, hogy valamivel jobb lesz a hang, mint az s3-ban. Az általam belinkelt videón 2 hangszóróról mesél a fazon. Mi is ez pontosan...? Bocs, de zenész fülem van és annyit elvárnék egy ilyen árfekvésű készüléktől, hogy kíméljen meg a változó bitsűrűségű, rotyogó hatást keltő tömörítésektől. S2-n még fülessel is dobozhangot és kissé rotyogó hangot kaptam még FLAC formátum esetén is. Ha audiofileknek való csúcsminőséget nem is várok el egy okostelefontól, de azért szóljon tisztességesen. A másik aggodalmam a már megint lent elhelyezett hangszóró. S2-n is ott volt, csak most szerencsére az ellenkező oldalra tették, így játéknál kevésbé esélyes, hogy ráfogjon az ember. De a tokba téve nem lesz hallható a csengés. S2-nél sajna így volt. Most vagy atom hangereje lesz és átviszi még a tokot is, vagy nem tudom, mi lesz ezzel.
A kezelőfelülettel nincs semmi problémám, azt csípom. :D
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Amate 2013-03-15 pén. 16:50:06-kor.
Avatar
nagyix
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2009-01-27 kedd 10:51:17
Készüléktípus: LG G3 gold HTC ONE2 M8
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Hernád
Has thanked: 50 times
Been thanked: 4 times

Re: Samsung GT-i9500 Galaxy S4

Hozzászólás Szerző: nagyix »

Segal írta:Hoppá egy Samsung kiegészítő amivel kézi játékkonzollá alakíthatjuk a GS4-et (látszik a videóba hogy más telefonokhoz is jó lesz)
Videó
Kép
Jó kis cucc, bár feketében jobban néz ki :hmm2:
Már rendeltem is belőle :whaaa:
Köszi az infót :Notworty:
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Samsung GT-i9500 Galaxy S4

Hozzászólás Szerző: Segal »

A megjelenési idő Angliába április 26 itthon május eleje. Itthon csak az LTE verzió lesz kapható. A nagy kérdés a SOC mivel 2 félével is írták ami ugye alapesetben azt jelenti hogy Amerikába megy a Snapdragon 600-as verzió Európába meg az Exynos Octa de állítólag kezdetbe mindenhova Snapdragonnal megy mivel az Octa késik kicsit. Ez egyelőre pletyka de mivel a betutatón taperolható változatba is Snapdragon Soc volt ezért elég valószínű.
Került fel antutu teszt is.
Kép
Ez is Snapdragon 600 Soc-al készült!! (nem rossz eredmény a Sony Xperia Z 20000 a HTC ONE 22000-et tud)

A kínai prototipus GS4-be (i9502) viszont Exynos Octa volt és azon is le lett futtatva az antutu (persze a végleges változat tutira többet fog kapni de kiindulási alapnak jó ez is)
Kép

Közben kikerült mégegy kiegészítő a netre az S View Cover tok a telefonhoz amin egy hatalmas lyuk van
Kép

Persze adok hozzá videót is hogy miért kapta a kivágást
S View Cover Videó
These users thanked the author Segal for the post:
moco (2013-03-15 pén. 18:16:47)
Rating: 2.63%
Válasz küldése

Vissza: “Samsung”