Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Samsung márkájú készülékek témái
Anakin76
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2010-06-13 vas. 13:07:17
Készüléktípus: Galaxy S4
Tartózkodási hely: London
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: Anakin76 »

Nyugi :laugh: Koszonom még egyszer!!! :Notworty: Akkor nekem a KJ3 kell,mert Angliában lakom!!!!Még annyit,hogy melyik kernelt ajánlod??A fentebb emlitettet??
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: Macika »

Anakin76 írta:Nyugi :laugh: Koszonom még egyszer!!! :Notworty: Akkor nekem a KJ3 kell,mert Angliában lakom!!!!Még annyit,hogy melyik kernelt ajánlod??A fentebb emlitettet??
Ez olyan, hogy milyen nőt ajánlok, szőkét-e, barnát-e, vöröset-e.
Amelyik neked tetszik.
Próbálj ki párat, nem hiszem, hogy erre nincs időd/lehetőséged...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
doongoo
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2010-12-06 hétf. 10:23:51
Készüléktípus: Galaxy S2 [Biftor v10]
Nem: Férfi
Has thanked: 50 times
Been thanked: 82 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: doongoo »

gyomoko írta:sziasztok
az lenne a kérdésem hogy azt hol tudom megnézni hogy mennyi sms-t küldtem? régebbi teloknal ahol a hivasinfok voltak ott ezt is megtudtam nézni de most valahogy nem találom. Szerintetek mennyi megbízható a trafic monitor?
https://market.android.com/details?id=c ... RnZXQiXQ..
Handcent SMS számolja is az elküldött SMS-eket
These users thanked the author doongoo for the post:
gyomoko (2011-11-25 pén. 23:01:27)
Rating: 2.63%
ZOPO ZP980 2GB/32GB
stock rooted

Ha segítettem, nyomj egy köszönömöt!
doongoo
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2010-12-06 hétf. 10:23:51
Készüléktípus: Galaxy S2 [Biftor v10]
Nem: Férfi
Has thanked: 50 times
Been thanked: 82 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: doongoo »

Anakin76 írta:Nyugi :laugh: Koszonom még egyszer!!! :Notworty: Akkor nekem a KJ3 kell,mert Angliában lakom!!!!Még annyit,hogy melyik kernelt ajánlod??A fentebb emlitettet??
A kernelek általában mind másra vannak kihegyezve (valami akksiélettartamra, vcalami teljesítményre, stb.). A készítők általában leírják, hogy kiknek ajánlják és kiknek nem, olvass utána és dönts magad
These users thanked the author doongoo for the post:
Anakin76 (2011-11-25 pén. 21:27:59)
Rating: 2.63%
ZOPO ZP980 2GB/32GB
stock rooted

Ha segítettem, nyomj egy köszönömöt!
Avatar
Ziegekommand
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010-09-03 pén. 18:15:50
Készüléktípus: Samsung Galaxy SII
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: Ziegekommand »

Hali!

Kérhetnék vmi linket ahhoz, hogy kell értelmezni az Odex-Deodex Odexed-Deodexed dolgokat? :)
Nem igazán van halvány lilám se
Köszönöm!
CheckROM RevoHD v4 (Kernel: DarkKnight 2.6.35.14-Siyah-v2.1 /

Hülyeségnek csak alsó határa létezik 8D
Avatar
Limahl
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 9347
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 12:52:06
Készüléktípus: Samsung galaxy s7 edge
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.
Has thanked: 264 times
Been thanked: 1859 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: Limahl »

Ziegekommand írta:Hali!

Kérhetnék vmi linket ahhoz, hogy kell értelmezni az Odex-Deodex Odexed-Deodexed dolgokat? :)
Nem igazán van halvány lilám se
Köszönöm!

Vannak ugye a .apk fájlok, ezekkel semmi gond sincs, mindenki tudja, hogy mire jók. Tulajdonképpen a .odex kiterjesztésű fájlok speciálisan egy-egy adott .apk fájlhoz kapcsolódnak, és az a fő feladatuk, hogy helyet takarítsanak meg a lemezen.
Ezek az "odex" fájlok a hozzájuk tartozó .apk fájl egyes részeit tartalmazzák (összegyűjtve), amelyeket a rendszer optimalizál a tényleges bebootolás előtt. Ez egyrészről gyorsítja magát a boot-folyamatot (illetve inkább a boot utáni "tétlen" állapotot), mivel egyes, nagyobb erőforrásigényű fájlok rendszerszintű részletei már előre betöltődnek (lásd. egy téma).

Az odexek árnyoldala, hogy pont emiatt nehézkes ezeket a fájlokat módosítani - ugyanis egy .apk-hoz egy (vagy akár több) egyedi, meghatározott .odex is tartozik, ami ugye egy elengedhetetlen részét képezi a fő APK-nak, de mivel előre betöltődnek egy meghatározz helyre, még a fájl elindítása előtt, hiába írjuk át vagy módosítjuk magát a .apk-t, az eredeti .odex-szel vagy odex-ekkel sajnos nem fog elindulni.

Itt jön képbe az deodex - ez tulajdonképpen az APK-k "újracsomagolása", magyarán egyesítése a megfelelő .odex-ekkel úgy, hogy minden apró kicsi részlet egy helyen legyen. Ez történhet egy sima fájllal, de akár egy ROM-mal is: egy ROM is lehet deodexelt, ami annyit tesz, hogy az összes ROM-fájl egyesítve, összesítve van, így nyugodtan lehet azokat - hozzáértéssel - módosítani
These users thanked the author Limahl for the post (total 3):
Ziegekommand (2011-11-25 pén. 17:55:55) • moco (2011-11-25 pén. 18:48:09) • Macika (2011-11-26 szomb. 01:03:11)
Rating: 7.89%
Samsung galaxy s7 edge
Avatar
Ziegekommand
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010-09-03 pén. 18:15:50
Készüléktípus: Samsung Galaxy SII
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: Ziegekommand »

Limahl írta:
Ziegekommand írta:Hali!

Kérhetnék vmi linket ahhoz, hogy kell értelmezni az Odex-Deodex Odexed-Deodexed dolgokat? :)
Nem igazán van halvány lilám se
Köszönöm!

Vannak ugye a .apk fájlok, ezekkel semmi gond sincs, mindenki tudja, hogy mire jók. Tulajdonképpen a .odex kiterjesztésű fájlok speciálisan egy-egy adott .apk fájlhoz kapcsolódnak, és az a fő feladatuk, hogy helyet takarítsanak meg a lemezen.
Ezek az "odex" fájlok a hozzájuk tartozó .apk fájl egyes részeit tartalmazzák (összegyűjtve), amelyeket a rendszer optimalizál a tényleges bebootolás előtt. Ez egyrészről gyorsítja magát a boot-folyamatot (illetve inkább a boot utáni "tétlen" állapotot), mivel egyes, nagyobb erőforrásigényű fájlok rendszerszintű részletei már előre betöltődnek (lásd. egy téma).

Az odexek árnyoldala, hogy pont emiatt nehézkes ezeket a fájlokat módosítani - ugyanis egy .apk-hoz egy (vagy akár több) egyedi, meghatározott .odex is tartozik, ami ugye egy elengedhetetlen részét képezi a fő APK-nak, de mivel előre betöltődnek egy meghatározz helyre, még a fájl elindítása előtt, hiába írjuk át vagy módosítjuk magát a .apk-t, az eredeti .odex-szel vagy odex-ekkel sajnos nem fog elindulni.

Itt jön képbe az deodex - ez tulajdonképpen az APK-k "újracsomagolása", magyarán egyesítése a megfelelő .odex-ekkel úgy, hogy minden apró kicsi részlet egy helyen legyen. Ez történhet egy sima fájllal, de akár egy ROM-mal is: egy ROM is lehet deodexelt, ami annyit tesz, hogy az összes ROM-fájl egyesítve, összesítve van, így nyugodtan lehet azokat - hozzáértéssel - módosítani
Hatalmas köszönet! :) Képbe lettem :bolond2: :yeah:
CheckROM RevoHD v4 (Kernel: DarkKnight 2.6.35.14-Siyah-v2.1 /

Hülyeségnek csak alsó határa létezik 8D
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: Segal »

Segal írta:Már most hiányzik az esgées2 :cry2: :cry2: Ma beadtam szervízbe.
Ma visszakaptam működik :taps1: :taps1: :taps1: :taps1: :taps1: :taps1: :taps1:

Tehát némi előzmény aztán a dráma ésatöbbi.
Eleinte csak annyit tapasztaltam hogy 1x-1x úgy viselkedik mintha csatlakoztattam volna valamilyan usb eszközt a készülékhez aztán a telefon képernyője is totál magától be tudott kapcsolni és utánna nem tudott lekapcsolni. Vagy nekem sikerült manuálisan vagy megfagyott az egész vas és újraindult. Az első jelenségek még nehezen de tűrhetőek voltak de ujtóbbi már nem. Nagy nehezen rászántam magam a hard resetre. A dráma ekkor kezdődött ugyanis a probléma megmaradt...
Ekkor már egyértelmű volt hogy szervíz lesz belőle de KJ3 szoftver volt rajta és 11 nemhivatalos frissítést mutatott. Akárhogy próbáltam régebbi szoftvert felrakni vagy mielőtt bármit is csinált volna az odin leállt hibával, vagy ugyan lefutott a romcsere de nem tudott bebootolni a telefon (reparticion pipával sem) sőt az egyik próbálkozás után amikor bootnál azt a sok sárga szöveget lefuttatja akkor nálam konkrétan piros szöveg jött csupa hibaüzivel. (szerintem a hibás micro usb miatt) Namost mivel ez egy G1 próbálkozásnál volt legalább a JIGelést meg tudtam csinálni így már azt írta nem volt custom rom csere de csak a j3 at engedte visszarakni. 2 napnyi elkeseredett kűzdelem után viszont meghoztam egy ppiok nehéz döntést hogy akkor megy J3 szoftverrel a szervízbe lesz ami lesz max kitalálják hogy nem csinálják meg esetleg a garanciát semlegesítik de akkor legalább tudom hogy ennyi volt és tőrténik valami. Így végül beadtam és vártam. Visszatértem szeretett N95 ös telefonomhoz ami full feltőltéssel bír jelenleg vagy 7-8 perc telefonálást és lemerül de ideiglenes jó volt. Aztán tegnap este jött az sms hogy mehetek. Ma persze már nyitásra ottvoltam és hatalmas megkönnyebbüléssel vettem tudomásul hogy megcsinálták. Fóliát, mikrofont és micro usb-t cseréltek rajta és azóta tökéletesen funkcionál. Elvégeztek rajta 70 tesztet is :D Az egyetlen negatívum az volt hogy visszaküldték a telefonom kb 5% aksival így a helyszinen sokáig nem tudtam próbálgatni de szerencsére nem is lett volna rá szükség. Engem mindenesetre meggyőzött a korrektségük hogy ebben a kapitalista világunkba nem próbáltak mindenféle kifogást találni hanem megcsinálták annak ellenére is hogy a szoftverbe beleköthettek volna. Szóval övetkező telefonom is Samsung lesz. Azt még nem tudom melyik az biztos hogy nem a NOTE és nem a Galaxy Nexus mert így még marad az esgées2 majd talán a 3 vagy esetleg a NOTE utódja meglátjuk. Február 26-án (esetleg 27-én már sokkal okosabb leszek ezügybe)
Na megyek is kezdem a visszaköltözést a kedvencemre :taps2: :bye1:
Ja és végül :Notworty: Samsung
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: Macika »

Segal írta:...
Nagyon örülök, hogy így zárult az eseted! :)
These users thanked the author Macika for the post:
Segal (2011-11-26 szomb. 01:28:00)
Rating: 2.63%
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: Segal »

Ja a lényeget nem írtam. Miközbe átvettem a telefonomat kiváncsiságból kipróbáltam a telefonomon hogy a NOTE ceruzáját tudja e kezelni de nem tudta. Persze csak mint érdekesség írom mert ugysem lenne semmi értelme csak ha valaki kiváncsi hogy vajon tudja e...
Válasz küldése

Vissza: “Samsung”