Samsung Galaxy S III (GT-I9300)

Samsung márkájú készülékek témái
Avatar
gerisgeris1970
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:37:07
Készüléktípus: Huawei P9 Lite
Nem: Férfi
Has thanked: 298 times
Been thanked: 24 times

Re: Samsung Galaxy S III (GT-I9300)

Hozzászólás Szerző: gerisgeris1970 »

Sziasztok!
Váltani szeretnék symbianról (és elszakadnék a nokiától is) androidra és SGS3 készüléket néztem ki magamnak.Átolvastam a vele kapcsolatos fórumot,moddingolást is,de rengeteg dolog homályos még nekem.Annyit szeretnék kérdezni ha veszek egy független vagy akár szolgáltatós készüléket azon tudok témákat telepíteni?Vagyis hogyan tudom elérni,hogy egész más kinézetet kapjon?mind symbiannál a téma váltás.Nem rom cserére gondoltam,csak simán téma.Azt tudom,hogy a témázás valami kernel függő dolog(remélem jól tudom?).Azt is tudom,hogy samsung a touchwiz kezelőfelületet használja mobiljain és ha másik lancsert rakok fel akkor egész másképpen néz ki.Jól informálódtam?
Bocs ezekért a láma kérdésekért,Nektek ez már biztos röhejes dolgok,de én most akarok belecsöppenni az android világba.
LG G3-16 Gb
V 20p-EUR-XX
+root
Avatar
szutty
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2010-09-13 hétf. 21:33:09
Készüléktípus: SGS 4 SGS 4 mini Note 10.1
Has thanked: 66 times
Been thanked: 82 times

Re: Samsung Galaxy S III (GT-I9300)

Hozzászólás Szerző: szutty »

gerisgeris1970 írta:Sziasztok!
Váltani szeretnék symbianról (és elszakadnék a nokiától is) androidra és SGS3 készüléket néztem ki magamnak.Átolvastam a vele kapcsolatos fórumot,moddingolást is,de rengeteg dolog homályos még nekem.Annyit szeretnék kérdezni ha veszek egy független vagy akár szolgáltatós készüléket azon tudok témákat telepíteni?Vagyis hogyan tudom elérni,hogy egész más kinézetet kapjon?mind symbiannál a téma váltás.Nem rom cserére gondoltam,csak simán téma.Azt tudom,hogy a témázás valami kernel függő dolog(remélem jól tudom?).Azt is tudom,hogy samsung a touchwiz kezelőfelületet használja mobiljain és ha másik lancsert rakok fel akkor egész másképpen néz ki.Jól informálódtam?
Bocs ezekért a láma kérdésekért,Nektek ez már biztos röhejes dolgok,de én most akarok belecsöppenni az android világba.
Az alap kinézetért a launcher felelős (home képernyőn az ikonok, widgetek stb)
Ha témázni akarsz az is nagyon könnyű, de viszont hogy az mennyen ahhoz romolnad kell. Ami azt jelenti hogy fel kell raknod egy deodexelt, vagy egy főzött romot. Ha ez megvan akkor rengeteg témát tudsz választani.
These users thanked the author szutty for the post:
gerisgeris1970 (2012-11-08 csüt. 10:47:39)
Rating: 2.63%
SGS 4 mini: stock
SGS 4:Wanam 1.5
Note 10.1: stock + root
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Samsung Galaxy S III (GT-I9300)

Hozzászólás Szerző: moco »

gerisgeris1970 írta:Sziasztok!
Váltani szeretnék symbianról (és elszakadnék a nokiától is) androidra és SGS3 készüléket néztem ki magamnak.Átolvastam a vele kapcsolatos fórumot,moddingolást is,de rengeteg dolog homályos még nekem.Annyit szeretnék kérdezni ha veszek egy független vagy akár szolgáltatós készüléket azon tudok témákat telepíteni?Vagyis hogyan tudom elérni,hogy egész más kinézetet kapjon?mind symbiannál a téma váltás. Nem rom cserére gondoltam,csak simán téma.Azt tudom,hogy a témázás valami kernel függő dolog(remélem jól tudom?).Azt is tudom,hogy samsung a touchwiz kezelőfelületet használja mobiljain és ha másik lancsert rakok fel akkor egész másképpen néz ki.Jól informálódtam?
Bocs ezekért a láma kérdésekért,Nektek ez már biztos röhejes dolgok,de én most akarok belecsöppenni az android világba.
Szia. Nagy ugrás lesz :)
3 féle képpen tudod változtatni a telód kinézetét:
1. Felteszel egy deodexelt romot (ebben tudod saját kezűleg is akár változtatni az ikonokat és egyebeket) http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1868004
2. Felteszel egy launchert. viewtopic.php?f=141&t=3141
3. Felteszel egy neked tetsző, főzött romot. http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1566
Ezek közül csak a 2. pont az, amihez nem kell hozzányúlnod a romhoz, csak telepíteni kell.
Az 1 és 3 ponthoz rootolni is kell a telefont.
Pár példa, hogy ki-hogyan módosította a telefonja kinézetét: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1633561
Ui. én a gyári független telefon vételét javasolnám inkább, ha megteheted.

Az xda-ra nem ár már most regisztrálnod és ott körbenézni.
These users thanked the author moco for the post:
gerisgeris1970 (2012-11-08 csüt. 10:47:53)
Rating: 2.63%
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
tradd1
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2009-12-23 szer. 23:32:49
Készüléktípus: Samsung Galaxy S
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

Re: Samsung Galaxy S III (GT-I9300)

Hozzászólás Szerző: tradd1 »

tnorbi írta: Én pont ilyen vagyok :D Hááát, mintha egy kispolszkit, Porsche-ra cseréltem volna :D CM10 van a párom S-én(ami az enyém volt), és most az S3ason is. Nyomkodtam egymás mellett a kettőt, igaz, hogy hasonló a gyorsaság, de az S3 messze szebben animálja a mozgásokat, képernyőváltásokat. Nagyobb kijelző szerintem már magában megérné a váltást, elképesztő, hogy mennyire gagyinak tűnik mellette az S1, közben az még mindig egy NAGYON jó kis telefon.

Viszont a Samsung még mindig nem volt képes kiadni egy jó ROM-ot. Túl sok az általad említette feature a telefonban, amik visszavetik a gyorsaságot(amikor teli van pakolva alkalmazásokkal). RAM probléma nem igazán jelentkezik, szerintem nem is ezért akad be néha, hanem szimplán xarul dolgoztak a samu szoftveresei. CM10el eddig nagyon gördülékeny, jobb, mind a főzött sima Samsungos ROMok.

Ha van konkrét kérdésed, tedd fel nyugodtam. :confused3:
Köszi a választ!

Tegnap megnyomogattam pár üzletben kitett telefont, ezek persze sosem reprezentatívak teljesen, de mindegyik akadozott, belassult időnként, nem érződött a 4 magos "pure" felhasználói élmény. Azokon még ICS futott, mennyivel jobb a helyzet JB-nel, a samsung rom azt is visszahúzza?

Próbáltam őket 1 kézből használni, többé-kevésbé sikerült. Nektek mik a tapasztalatok 1/2 kezes használatról? Gondolom megszokható a 2 kéz, de vannak helyzetek hogy fontos 1 kézzel is használni a telefont.

A másik ami nekem fontos lenne, a videó felvétel, kép és hangminőség. A CM10-es romokban ez nem kiforrott, SGS-en is akadozik a videó, nincs 30fps bárhogy állítgatom. Csináltam próba videót egy ismerős SGS3+CM10 felállásával, az is beakadt 1-2 helyen, elveszítette a fókuszt stb. Az egyik cél a telefon cserére jó minőségű, folyamatos 30fps-es videózás lenne 720p-vel, ami elvileg nem nagy elvárás. Eredeti samu rommal készítve láttam pár szép SGS3 teszt videót a neten, de olvastam olyat is, hogy lenne még hova továbblépni. A hangminőség most konkrétan borzasztó CM10-zel SGS-en, voodoo sound-dal is (nem torzít, de nincs basszus, sokol rádió hangzást vesz fel) ég és föld hozzá képest egy N8-cal vagy iphone 4/4S/5-tel felvett videó minősége. SGS3-nál tudtok videó folyamatosságról, hangminőségről adni infót, ha valaki tesztelgette komolyabban?

Köszönöm előre is!
Avatar
tnorbi
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 5000
Csatlakozott: 2009-05-26 kedd 12:50:40
Készüléktípus: Huawei Mate 9
Nem: Férfi
Has thanked: 493 times
Been thanked: 507 times

Re: Samsung Galaxy S III (GT-I9300)

Hozzászólás Szerző: tnorbi »

tradd1 írta:
tnorbi írta: Én pont ilyen vagyok :D Hááát, mintha egy kispolszkit, Porsche-ra cseréltem volna :D CM10 van a párom S-én(ami az enyém volt), és most az S3ason is. Nyomkodtam egymás mellett a kettőt, igaz, hogy hasonló a gyorsaság, de az S3 messze szebben animálja a mozgásokat, képernyőváltásokat. Nagyobb kijelző szerintem már magában megérné a váltást, elképesztő, hogy mennyire gagyinak tűnik mellette az S1, közben az még mindig egy NAGYON jó kis telefon.

Viszont a Samsung még mindig nem volt képes kiadni egy jó ROM-ot. Túl sok az általad említette feature a telefonban, amik visszavetik a gyorsaságot(amikor teli van pakolva alkalmazásokkal). RAM probléma nem igazán jelentkezik, szerintem nem is ezért akad be néha, hanem szimplán xarul dolgoztak a samu szoftveresei. CM10el eddig nagyon gördülékeny, jobb, mind a főzött sima Samsungos ROMok.

Ha van konkrét kérdésed, tedd fel nyugodtam. :confused3:
Köszi a választ!

Tegnap megnyomogattam pár üzletben kitett telefont, ezek persze sosem reprezentatívak teljesen, de mindegyik akadozott, belassult időnként, nem érződött a 4 magos "pure" felhasználói élmény. Azokon még ICS futott, mennyivel jobb a helyzet JB-nel, a samsung rom azt is visszahúzza?

Próbáltam őket 1 kézből használni, többé-kevésbé sikerült. Nektek mik a tapasztalatok 1/2 kezes használatról? Gondolom megszokható a 2 kéz, de vannak helyzetek hogy fontos 1 kézzel is használni a telefont.

A másik ami nekem fontos lenne, a videó felvétel, kép és hangminőség. A CM10-es romokban ez nem kiforrott, SGS-en is akadozik a videó, nincs 30fps bárhogy állítgatom. Csináltam próba videót egy ismerős SGS3+CM10 felállásával, az is beakadt 1-2 helyen, elveszítette a fókuszt stb. Az egyik cél a telefon cserére jó minőségű, folyamatos 30fps-es videózás lenne 720p-vel, ami elvileg nem nagy elvárás. Eredeti samu rommal készítve láttam pár szép SGS3 teszt videót a neten, de olvastam olyat is, hogy lenne még hova továbblépni. A hangminőség most konkrétan borzasztó CM10-zel SGS-en, voodoo sound-dal is (nem torzít, de nincs basszus, sokol rádió hangzást vesz fel) ég és föld hozzá képest egy N8-cal vagy iphone 4/4S/5-tel felvett videó minősége. SGS3-nál tudtok videó folyamatosságról, hangminőségről adni infót, ha valaki tesztelgette komolyabban?

Köszönöm előre is!
JB-el sokat javult a telefon... Nem a 4 maggal van probléma, ahogy írtam is, inkább a szoftverrel, illetve, hogy csak 1 GB RAM van, ami magában elegendő lenne, de teli van rakva sok felesleges dologgal a telefon. CM 10-el még nem próbáltam a videót, de van tömérdek app a marketen. Továbbá a gyári ROMra van ez: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1691145 . Hangzást hallgatás közben érted? Mert CM10-en is brutálul szól a füles :D
tradd1
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2009-12-23 szer. 23:32:49
Készüléktípus: Samsung Galaxy S
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

Re: Samsung Galaxy S III (GT-I9300)

Hozzászólás Szerző: tradd1 »

tnorbi írta:JB-el sokat javult a telefon... Nem a 4 maggal van probléma, ahogy írtam is, inkább a szoftverrel, illetve, hogy csak 1 GB RAM van, ami magában elegendő lenne, de teli van rakva sok felesleges dologgal a telefon. CM 10-el még nem próbáltam a videót, de van tömérdek app a marketen. Továbbá a gyári ROMra van ez: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1691145 . Hangzást hallgatás közben érted? Mert CM10-en is brutálul szól a füles :D
Köszi! Ez, hogy vannak custom camera app-ok SGS3-ra, jó hír.
Ha hangzást a videó felvétel során felvett hangra értettem. Már az SGS is nagyon szépen szól fülessel :)
Avatar
tnorbi
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 5000
Csatlakozott: 2009-05-26 kedd 12:50:40
Készüléktípus: Huawei Mate 9
Nem: Férfi
Has thanked: 493 times
Been thanked: 507 times

Re: Samsung Galaxy S III (GT-I9300)

Hozzászólás Szerző: tnorbi »

tradd1 írta:
tnorbi írta:JB-el sokat javult a telefon... Nem a 4 maggal van probléma, ahogy írtam is, inkább a szoftverrel, illetve, hogy csak 1 GB RAM van, ami magában elegendő lenne, de teli van rakva sok felesleges dologgal a telefon. CM 10-el még nem próbáltam a videót, de van tömérdek app a marketen. Továbbá a gyári ROMra van ez: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1691145 . Hangzást hallgatás közben érted? Mert CM10-en is brutálul szól a füles :D
Köszi! Ez, hogy vannak custom camera app-ok SGS3-ra, jó hír.
Ha hangzást a videó felvétel során felvett hangra értettem. Már az SGS is nagyon szépen szól fülessel :)
Van ám :D Marketen is találhat párat... :D

Őszintén szólva nem nagyon jön be a felvett hang minősége... Nem tudom, hogy egy app-al orvosolható e ez a dolog... Ha igen, akkor tuti, van jobb megoldás a gyárinál.
Avatar
Bega76
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010-02-03 szer. 12:12:08
Készüléktípus: Samsung Galaxy S4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5 times

Re: Samsung Galaxy S III (GT-I9300)

Hozzászólás Szerző: Bega76 »

Sziasztok! tudja valaki,hogy jelly bean-en hol tudom bekapcsolni a hívásvárakoztatást?
Samsung Galaxy S4 Omega V9 rom / Adam kernel
Avatar
Limahl
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 9347
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 12:52:06
Készüléktípus: Samsung galaxy s7 edge
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.
Has thanked: 264 times
Been thanked: 1859 times

Re: Samsung Galaxy S III (GT-I9300)

Hozzászólás Szerző: Limahl »

Bega76 írta:Sziasztok! tudja valaki,hogy jelly bean-en hol tudom bekapcsolni a hívásvárakoztatást?
tácsázó,hivás,további beállitások,és ott megleled ;)
These users thanked the author Limahl for the post:
Bega76 (2012-11-09 pén. 16:47:51)
Rating: 2.63%
Samsung galaxy s7 edge
Avatar
Bega76
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010-02-03 szer. 12:12:08
Készüléktípus: Samsung Galaxy S4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5 times

Re: Samsung Galaxy S III (GT-I9300)

Hozzászólás Szerző: Bega76 »

Limahl írta:
Bega76 írta:Sziasztok! tudja valaki,hogy jelly bean-en hol tudom bekapcsolni a hívásvárakoztatást?
tácsázó,hivás,további beállitások,és ott megleled ;)
Köszönöm! Mindenhol kerestem.... :D :lol:
Samsung Galaxy S4 Omega V9 rom / Adam kernel
Válasz küldése

Vissza: “Samsung”