Samsung i8510 (innov8)

Samsung márkájú készülékek témái
delbarta
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 17:40:57
Készüléktípus: SGS3 NeatROM v6.3 [4.3]
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Samsung i8510 (innov8)

Hozzászólás Szerző: delbarta »

kely1988 írta:Erről esetleg véleménye valakinek?
Igen, ez egy orbitális baromság. Fingja nincs az egészhez és osztja az észt, mások meg elhiszik, anélkül, hogy utánaolvasnának egy kicsit és sikeresen megrövidítik az akksijuk élettartamát.

Egy kis összefoglaló Necc-től:
Emberek!
Jó lenne végre agyilag felfogni, hogy a lítium alapú akkumulátorok működési elve gyökeresen eltér a telefonokból már a dinoszauruszok kora óta kihalt nikkel alapú akkumulátoroktól!!
Sorolom is:
1) Lítium alapú akkumulátort TILOS FORMÁZNI gyakorlatilag lítium alapú akkumulátort NEM TUDSZ FORMÁZNI MERT NINCS FORMÁZÁS! Az akkumulátorba épített elektronika az előírt cellafeszültség elérésekor megszakítja a töltési folyamatot!
2) Lítiumalapú akkumulátoroknál nincsen csepptöltés! Ha egyszer feltöltötted akkor nem tudsz rátölteni, mert az elektronika kb. 3.89V cellatöltés elérésekor letilt, és csak kb. 3.87V környékén engedélyez újra tölteni.
3) Lítium alapú akkumulátorokat TILOS LEMERÍTENI! Annál tovább őrzi meg az élettartamát az akkumulátor, ha a lehető legkisebb mértékig van lemerítve. Erre a telefonokban előszeretettel használt Li-polymer akkumulátorok még érzékenyebbek Li-ion társaiknál!
4) Nincs memóriaeffektus, azaz az akkumulátorra bármikor bármennyi ideig lehet tölteni, az se baj ha csak 5 percig töltöd vagy csak félig töltöd fel, ezzel abszolút nem ártasz neki!
Néhány angolul:
http://www.wisegeek.com/what-is-a-lithi ... attery.htm
http://electronics.howstuffworks.com/li ... /printable
kely1988
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009-08-11 kedd 22:37:36
Készüléktípus: Nokia 5800XM Red
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Samsung i8510 (innov8)

Hozzászólás Szerző: kely1988 »

delbarta írta:
kely1988 írta:Erről esetleg véleménye valakinek?
Igen, ez egy orbitális baromság. Fingja nincs az egészhez és osztja az észt, mások meg elhiszik, anélkül, hogy utánaolvasnának egy kicsit és sikeresen megrövidítik az akksijuk élettartamát.

Egy kis összefoglaló Necc-től:
Emberek!
Jó lenne végre agyilag felfogni, hogy a lítium alapú akkumulátorok működési elve gyökeresen eltér a telefonokból már a dinoszauruszok kora óta kihalt nikkel alapú akkumulátoroktól!!
Sorolom is:
1) Lítium alapú akkumulátort TILOS FORMÁZNI gyakorlatilag lítium alapú akkumulátort NEM TUDSZ FORMÁZNI MERT NINCS FORMÁZÁS! Az akkumulátorba épített elektronika az előírt cellafeszültség elérésekor megszakítja a töltési folyamatot!
2) Lítiumalapú akkumulátoroknál nincsen csepptöltés! Ha egyszer feltöltötted akkor nem tudsz rátölteni, mert az elektronika kb. 3.89V cellatöltés elérésekor letilt, és csak kb. 3.87V környékén engedélyez újra tölteni.
3) Lítium alapú akkumulátorokat TILOS LEMERÍTENI! Annál tovább őrzi meg az élettartamát az akkumulátor, ha a lehető legkisebb mértékig van lemerítve. Erre a telefonokban előszeretettel használt Li-polymer akkumulátorok még érzékenyebbek Li-ion társaiknál!
4) Nincs memóriaeffektus, azaz az akkumulátorra bármikor bármennyi ideig lehet tölteni, az se baj ha csak 5 percig töltöd vagy csak félig töltöd fel, ezzel abszolút nem ártasz neki!
Néhány angolul:
http://www.wisegeek.com/what-is-a-lithi ... attery.htm
http://electronics.howstuffworks.com/li ... /printable
Amúgy engem is meglepett, főleg az hogy azt állította hogy ezt a Samsung írta meg neki emailben... Nem hinném hogy egy gyártó ilyet leírna emailben egy vevőjüknek, hacsak nem azt akarnák elérni hogy új akksit kelljen venni... :P
delbarta
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 17:40:57
Készüléktípus: SGS3 NeatROM v6.3 [4.3]
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Samsung i8510 (innov8)

Hozzászólás Szerző: delbarta »

A samsungnál is lehetnek outsider irodisták akik a mélekre válaszolnak. Egyébként még mindig adnak olyan kezelési útmutatót li-ion akkukhoz amiben ez van, mert nem nyomtattak újakat a régit osztogatják továbbra is a barmok.
stukker
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:02:03
Készüléktípus: LG G4 D815
Nem: Férfi
Has thanked: 27 times
Been thanked: 13 times

Re: Samsung i8510 (innov8)

Hozzászólás Szerző: stukker »

kely1988 írta:Az egyik külföldi fórumon írta az egyik srác, hogy írt a Samsungnak, hogy nagyon emrül az akksija, és azt írták neki vissza hogy lehetséges javítani az akksi "erején" úgy ha csutkára merítjük, és 14 órás töltésre rakjuk kikapcsolt állapotban...
Ezt a csutka állapotot úgy tudjuk elérni hogy addig nyomkodjuk a telót amíg ki nem kapcsol, aztán bekapcsolgatjuk addíg amíg lehet, és ha már nem is kapcsol be akkor rakjuk fel tölteni...
Erről esetleg véleménye valakinek? Én úgy tudtam hogy ezeket az akksikat nem szabad hagyni lemerülni...
Erre nagyon egyszerű a válasz, te nem tudod teljesen lemeríteni az akumlátort, mert a teló elektronikája előtte kikapcsol. Hogy te azt hiszed teljesen lemerült, ez egy dolog. Ezáltal nem teszed tönkre az akut, ha hagyod hogy csutkára lemerült állapotban kikapcsol. Ha nagyon merül, az inkább rossz témáktól, háttérben futó processzektől van. A legritkább esetben az akku hibája. Én nem is emlékszem arra, hogy itta fórumon valaki emiatt cserélt volna. Ugyan felvetődött a probléma, de aztán hamar elcsendesült, cseréről nem jött válasz. :cry3:
LG G4 D815 (32GB)
64 gb SAMSUNG class10 mikroSD
Avatar
slimtomi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2009-08-12 szer. 22:06:09
Készüléktípus: SAMSUNG i8510 Innov8
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Samsung i8510 (innov8)

Hozzászólás Szerző: slimtomi »

Már megint az akksi téma :wacko: Pár perce rendeltem eBay-en 2db Samsung Capacity akkumulátort, mindkettő 1200 mAh-ás. Ha megjönnek, tesztelem őket és azonnal írok ide, milyenek. Én 1000 mAh-ás akksival kaptam a telóm, pedig a Samsung mindenhol az 1200mAh-sal reklámozta.
Nem a hardverekből kellene havonta kiadni újat, hanem azok programozásában kellene picit jobban elmélyülni. Ez a technika jövője!
delbarta
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 17:40:57
Készüléktípus: SGS3 NeatROM v6.3 [4.3]
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Samsung i8510 (innov8)

Hozzászólás Szerző: delbarta »

Hol látod, hogy 1000-es? Mert én az enyémen semmi ilyesmit nem látok. :shock:
Avatar
slimtomi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2009-08-12 szer. 22:06:09
Készüléktípus: SAMSUNG i8510 Innov8
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Samsung i8510 (innov8)

Hozzászólás Szerző: slimtomi »

delbarta írta:Hol látod, hogy 1000-es? Mert én az enyémen semmi ilyesmit nem látok. :shock:
Ugyebár Samsung aksi van benne, és a hátulján nincs feltüntetve ez az érték, hanem a STANDARD BATTERY felirat jelzi, hogy mi a szitu. Az extended life akkukra, tehát a nem standardokra ráírják mire képesek. Ezt nem úgy szeretném írni, mint egy szakértő, pusztán a józan eszem diktálja, illetve amit ebayen találtam standard akkut, mellé írták hogy 1000 mAh. Sokaknál ez eredményezhette a készenlétidő-eltéréseket, azaz kinél ennyi, kinél annyi. Nálam is feltünően rövid a készenléti idő.
Viszont ha tévedek, nyugodtan javítson ki bárki, mert annak én is csak örülök :P

Szerk.: Am tudtátok h a hátlap nem véletlen fém? Nem csupán minőségi okokból, hanem valamiféle antenna szerepét is betölti. Egy érintkező van a kamera alatt amihez a hátlap érintkezik, azon a helyen gyárilag le is van karcolva a festék. Csak érdekesség! De ha GPS antenna, akkor valamiféle tetőantennát is lehetne szerkeszteni hozzá a jobb vételi minőség érdekében :hmm2:
Nem a hardverekből kellene havonta kiadni újat, hanem azok programozásában kellene picit jobban elmélyülni. Ez a technika jövője!
Avatar
-Dr-Strust-
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 16:20:33
Készüléktípus: Sony Xperia Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Z:/private mappa :)
Has thanked: 31 times
Been thanked: 32 times

Re: Samsung i8510 (innov8)

Hozzászólás Szerző: -Dr-Strust- »

http://mobilarena.hu/hir/nincs_1_ghz-es ... 10_hd.html

Remélem még nem volt... Ha mégis akkor bocsi :D 3 oldalt olvastam vissza :)
Kép
Kép
Avatar
plunk
Kiemelt 4. szint
Kiemelt 4. szint
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:55:32
Készüléktípus: Sony Z3c [Lollipop]
Tartózkodási hely: Tűzfal megett
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: Samsung i8510 (innov8)

Hozzászólás Szerző: plunk »

strust írta:http://mobilarena.hu/hir/nincs_1_ghz-es ... 10_hd.html

Remélem még nem volt... Ha mégis akkor bocsi :D 3 oldalt olvastam vissza :)
Rossz topik. :lol: :szia:
i8910
Kép :balra: :balra: Szignózási segédlet
Phoenix Internal Service Software 2009.17.0.38220 :king:
Otthon sose frissíts a jelenleginél kisebb szoftververzióra!
Avatar
slimtomi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2009-08-12 szer. 22:06:09
Készüléktípus: SAMSUNG i8510 Innov8
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Samsung i8510 (innov8)

Hozzászólás Szerző: slimtomi »

Ez a beépített RealPlayer írtó jó, de bizonyos időközönként kisebb fps számmal játsza le a divxes filmeket mondjuk úgy 10másodpercig aztán megint folyamatosan, majd újra kisebb fpssel. Arról hallottam h tán valamelyik szoftvernél már nem csinálja ezt. Melyik lehet ez a szoftver?
Am sztem azért akad néha mert nagyobb a felbontás mint a kijelzőjé és a kicsinyítés terheli meg a lejátszót.
Szóval ha valaki tud valami megoldást, örömmel hallgatom :D
Nem a hardverekből kellene havonta kiadni újat, hanem azok programozásában kellene picit jobban elmélyülni. Ez a technika jövője!
Válasz küldése

Vissza: “Samsung”