Samsung I8510 Flash

Samsung márkájú készülékek témái
kely1988
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009-08-11 kedd 22:37:36
Készüléktípus: Nokia 5800XM Red
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Samsung I8510 Flash

Hozzászólás Szerző: kely1988 »

delbarta írta:
kely1988 írta:
delbarta írta:Nekem most az ZXIE1 és DJIC1_(Australia) van fent mert akkor még nem volt XXIC1_(UK). Ez most elég jól szuperál, úgyhogy nem bántom, majd ha kijön valami újabb, de ha most csinálnám, akkor az ZXIE1 & XXIC1_(UK) párosítást próbálnám. Volt már fent nekem több fajta is, a flash topicban le is írtam néhányról a tapasztalatom.
Nah ez az amit nem vágok itt: hogy érted a párosítást? Láttam külföldi fórumokon hogy több féle firmet kevernek össze, de nem nagyon vágtam le hogy mi értelme van... El tudnád magyarázni?
Igazából nem kell keverni a fw-eket, de azért csinálják, mert pl. az adott firmben nincs benne az a nyelv amit használni akarnak. A CSC tartalmazza a nyelvi elemeket, ezért ezt szokták összekeverni az újabb fw-ekkel, amikben nincs benne a használni kívánt nyelv. Ez persze néha számos hiba forrása. Néhány ilyen pl. java, wlan, wap probléma, kifagyások, belassulás, de bármi hiba írható ennek a számlájára. Ha jól szűrtem le az eddigi olvasgatásokból, ezek a fw-ek nem a samsungon keresztül, hivatalosan jelennek meg, hanem az újabb kiadású telefonokon már alapból rajta vannak és az újabbakat élelmes emberek leszedik és pénzért árulják (a share4gsm-ről tudok akik ezt csinálják).
Nah akkor most már értem, csak a csc-t keverik mint ennek a topiknak a kezdő hozzászólásában a srác, és azzal voltak gondok, többet között neked is...

Időközben felraktam a telóra az XXIC1 South Africa firmet, és azt kell mondjam hogy elég jó ez, az akksi egyértelműen sokkal jobban bírja, érezhetően javult a sebesség is... Képminőségről nem tudok nyilatkozni, nem próbáltam tegnap gépen megnézni, csak találomra lőttem a képeket, próbálgattam a beállításokat, vagy 30 percig kb., és most reggelre még nem ment le 1 csík sem...
Persze screensaver meg screencapture ki van lőve, témaanimáció is, optikai joy megy, garmin felrakva, videómegosztás kilőve, wlan keresés kilőve, kb ennyi...
guszty
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009-01-21 szer. 21:42:43
Készüléktípus: innov8
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Samsung I8510 Flash

Hozzászólás Szerző: guszty »

ha már megtaláltam...


SAMSUNG GSM FIRMWARE FILES CODE EXPLANATION


Example code explanation of D900XEFH6:

D900 = Model
XE = Region
F = Year
H = Month
6 = Revision

Region codes:

BD Cyprus, Greece
CP Finland
DB Vietnam
DC Thailand
DD India
DT Australia
DX Indonesia, Malaysia, Philippines, Singapore, Vietnam
JA South Africa
JC Algeria, Morocco, Nigeria, South Africa, Tunisia
JP Arabic
JR Arabic
JV Algeria, Egypt, Iran, Iraq, Kuwait, Morocco, Nigeria, Oman, Pakistan, Saudi Arabia, South Africa, Syria, Tunisia
XA Austria, France, Germany, Italy, Netherlands, Switzerland, United Kingdom
XB Denmark, Norway, Sweden
XC Portugal, Spain
XD Croatia, Czech, Hungary, Slovakia
XE Bulgaria, Estonia, Kazakhstan, Latvia, Lithuania, Russia, Ukraine
XF Bulgaria, Croatia, Romania
XX Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom
ZC China, Hong Kong
ZT Taiwan
Mobile carrier codes:

BO T-mobile
AM Vodafone
AO O2
AN E-Plus
Release year codes:

A 2001
B 2002
C 2003
D 2004
E 2005
F 2006
G 2007
H 2008
I 2009
Release month codes:

A January
B February
C March
D April
E May
F June
G July
H August
I September
J October
K November
L December


csak azt nem értem hogy ha az xx magyar is akkor miért nincs benne?
amúgy az xxib2-höz is jó a fent említett lengyel nyelv
http://www223.megaupload.com/files/7d04 ... 0XXIB2.rar
apollo 6.05 volt a jó hozzá, a 6.10 lefagyott meg csinált egy csomó com portot.
a java meg nekem is problémás... a 2 java progi nem fér meg együtt és az alkalmazáskezelő lefagy örökre ha az egyiket letörlöm, de ha újra telepítem már működik... csak az alkalmazások mappából lehet normálisan törölni.
nameg a már emlegetett net: a tmobil nem megy de legalább wlan van:(
megpróbálom eredeti angolba azt majd lesz valahogy, végeredményben lehet rá magyar progit rakni, ékezeteket meg amúgy sem szeretem...
schulcz86
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2009-04-23 csüt. 19:48:02
Készüléktípus: Samsung InnoV8
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Samsung I8510 Flash

Hozzászólás Szerző: schulcz86 »

Telefon újraflashelésén gondolkozom, mert túl sok a probléma vele, és gyanítom, hogy ezzel meg tudnám oldani (pl gps indításakor az esetek 50%-ában újraindul a telefon, nagyon lassú a képnézegető, néha töltés helyett lemeríti önmagát és nem is engedi tölteni 1 db-ig, fényképező hardverhiba szokott lenni, stb, stb..)

Pár kérdés ezzel kapcsolatban:
melyik firmet ajánljátok, melyiket tegyem fel? Legújabb magyart (most is az van), vagy a legfrissebb idegen nyelvűt? (és ha igen, abból melyiket, ezek hivatalosak?)
Ékezetes karakterekkel mi a helyzet nem magyar nyelvűnél? SMS miatt érdekelne :)
Bonyolult megcsinálni? Kb mennyi idő az új firm feltöltése és utána még mennyi idő alatt lehet rá visszadobni mindent? Elsősorban Garminra és társaira gondolok, amiket nem 2 pillanat telepíteni. Sosem csináltam még ilyet, így vettem készen telepítetten. :)
koveradam
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009-09-30 szer. 09:34:49
Készüléktípus: samsung innov 8
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Samsung I8510 Flash

Hozzászólás Szerző: koveradam »

Szia!

Nekem 3 hónapja van fent a I8510ZXIE1 FW. 2009-05-13 kiadott firmware! Azóta egyszer sem akadt ki a telefon és érezhetően gyorsabb a képnézegetés meg alapvetően az egész telefon! Az ékezetes karakter támogatás működik sms-nél gond nélkül!Annyi hogy ez egy Ázsiai firmware és csak angol és kínai nyelv van benne! De telepítés előtt jól megjegyzed hol kell átállítani és akkor átállítod angolra!
A flash körülbelül 5-10 percet vett igénybe nálam! Garmin körülbelül 10 perc ha jól csinálsz mindent! A firmware linkjét megtalálod ebben a topikban a 4 oldalon!!!
Remélem valamennyit segítettem!

Üdv
schulcz86
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2009-04-23 csüt. 19:48:02
Készüléktípus: Samsung InnoV8
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Samsung I8510 Flash

Hozzászólás Szerző: schulcz86 »

koveradam írta:Szia!

Nekem 3 hónapja van fent a I8510ZXIE1 FW. 2009-05-13 kiadott firmware! Azóta egyszer sem akadt ki a telefon és érezhetően gyorsabb a képnézegetés meg alapvetően az egész telefon! Az ékezetes karakter támogatás működik sms-nél gond nélkül!Annyi hogy ez egy Ázsiai firmware és csak angol és kínai nyelv van benne! De telepítés előtt jól megjegyzed hol kell átállítani és akkor átállítod angolra!
A flash körülbelül 5-10 percet vett igénybe nálam! Garmin körülbelül 10 perc ha jól csinálsz mindent! A firmware linkjét megtalálod ebben a topikban a 4 oldalon!!!
Remélem valamennyit segítettem!

Üdv
Megcsináltam az átflashelést, valóban ment gond nélkül, meglepett az új menünézet, előző szoftvernél nagyon nem ilyen volt :) És valóban, tényleg sokkal gyorsabb lett a teló!
Viszont egyvalamit elrontottam... a telefonkönyv kimentést.. valami régebbi változat van meg most nekem pc studio-ba, amikor elindítom, mert az új számok hiányoznak belőle. Hogyan kellett volna lementeni, illetve az ott lévőeket hogy tudom most egyszerűen visszatölteni rá?
(Mivel még flashelés előtt csináltam 1 biztonsági mentést a telefonról, így támadt 1 olyan ötletem, hogy visszateszem rá az I8510XXHJ3-as magyar firmet ami volt rajta és ide fórumba is felkerült, aztán majd arról csinálok 1 rendes mentést a telefonkönyvről, amint megtudom hogyan kellett volna, majd ismét vissza ez a friss angol firm. Csakhogy a magyar nem akar visszamenni, az Apollo PDA Status résznél a modemtelepítés után azt írja, hogy: Error: Loading ROFS2 failed! és nem megy tovább.. mind2 apolloval próbáltam és ugyanaz!
Ötletek?

Valamint hogy is kellett volna akkor telefonkönyvet menteni? :) Illetve a most meglévőeket hogyan varázsoljam vissza bele? Ott vannak pc studio-ba is, illetve külön-külön vcf fájlokban is.
delbarta
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 17:40:57
Készüléktípus: SGS3 NeatROM v6.3 [4.3]
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Samsung I8510 Flash

Hozzászólás Szerző: delbarta »

schulcz86 írta:Valamint hogy is kellett volna akkor telefonkönyvet menteni? :) Illetve a most meglévőeket hogyan varázsoljam vissza bele? Ott vannak pc studio-ba is, illetve külön-külön vcf fájlokban is.
Többek között ezért nem használom erre a pc studio-t. Ha más nyelvű volt a flash előtt, nem működik. Legjobb módszer ha folyamatosan szinkronizálod az outlook-kal. Teljesen korrektül csinálja a dolgát. A naptár, névjegyzék, feljegyzések témában. Az sms-eket nem viszi át. Próbáltam már több módszert, programokat, de az sms-ekről már lemondtam, eddig egyik sem sikerült normálisan. A vcf fájlokat vissza tudod rakni a névjegyzékbe, de lehet, hogy csak egyesével. Majd ránézek később.

Szerk.: A PC Studio is tud olyat, hogy beillesztés. Próbáld ki, hogy a vcf fájlokat kimásolod a vágólapra és ide beilleszted. A másik megoldás az Outlook. Ott van egy import funkció amivel be tudod hozni a vcf-eket. Ezután már csak szinkronizálnod kell a telefonnal.
hazse
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009-05-04 hétf. 09:40:13
Készüléktípus: Nokia 5800 Nokia 6500 SLIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Samsung I8510 Flash

Hozzászólás Szerző: hazse »

Szasztok.

A mai napon szereztem egy ilyen i8510-es telót. Melyik soft-ot érdemes rátenni, ami eddig a legjobb?

A magyar nyelv jó lenne, ha lenne.

Köszi.
jurin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009-10-21 szer. 13:36:32
Készüléktípus: samsung i 8510
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Samsung I8510 Flash

Hozzászólás Szerző: jurin »

Sziasztok!Nekem eléggé nagy problémám van!!Szval Londonban élek,sétálgatok áá mondom veszek egy ilyen telcsit.Nincs rajta magyar nyelv sebaj pakolok rá.hunhool ahogy leirta hogyan rakjak rá magyar nyelvet meg is tettem.De!!!Mikor be akarom kapcsolni a telefont csak a kijelzön samsung innov8 felirat majd ujraindul be sem tölt és nem csinál semmit a készülék!!Aki tud nekem segiteni ebben vagyb msn online navigálni hogy hogyan hozható ez helyre az tegye meg nekem ezt a szivességet legyen szives.Ha nem ingyen van az se baj.Utalok pénzt is ha kell!! msn cimem janko24@freemail.hu
Elöre is köszönöm a segitségeteket!
anonym1s
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2009-10-22 csüt. 17:25:59
Készüléktípus: I8000
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Samsung I8510 Flash

Hozzászólás Szerző: anonym1s »

En is igy jartam az enyemmel. Nalam rossz volt a pda code-pda csc fajl parositas, de eros a gyanum hogy a nem megfelelo phone-pda code parositas is ezt a hibat okozza. A megoldas nagyon egyszeru, tolts ra egy regebbi pda code fajlt a magyar csc fajlhoz, de arra ugyelj hogy a phone es pda code verzioszamaban a ket elso karakter egyezzen. Tehat ha a phone xx-el kezdodik akkor arra nem tolthetsz xe-vel kezdodo pda fajlt, hanem csak xx-el kezdodot.

Egyebkent en is angliaban elek de itt (birmingham) a hasznalt boltosok £150 alatt nem adnak innov8-at, es ha te olyan jol allsz anyagilag hogy
jurin írta:sétálgatok áá mondom veszek egy ilyen telcsit
akkor szerintem jut meg £10 arra hogy beugorj egy ilyen boltba es megcsinaltasd valamelyik turbanos, nem az iden barnult telefonbuzeratorral.
jurin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009-10-21 szer. 13:36:32
Készüléktípus: samsung i 8510
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Samsung I8510 Flash

Hozzászólás Szerző: jurin »

köszönöm szépen a helpet!Megoldottam!!! :whaaa: :bolond2: :whaaa:
Válasz küldése

Vissza: “Samsung”