Samsung N7100 Galaxy Note II

Samsung márkájú készülékek témái
Avatar
phoebus
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009-12-25 pén. 00:52:02
Készüléktípus: I9506 LTE-A
Has thanked: 0
Been thanked: 14 times

Re: Samsung N7100 Galaxy Note II

Hozzászólás Szerző: phoebus »

Segítsetek ki, hogy is cserélem ki/melyik az a CSC file-t a ROM image-ben, az egy fájlból álló ROM-ról van szó.
Az XEF francia ROM CSC-jét akarom az XEH-ra cserélni. Erősítsetek meg, hogy a DMB2 CSC jó lesz a DMB6-ba is, ugye?
"Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal?"
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Samsung N7100 Galaxy Note II

Hozzászólás Szerző: reddoors »

phoebus írta:Segítsetek ki, hogy is cserélem ki/melyik az a CSC file-t a ROM image-ben, az egy fájlból álló ROM-ról van szó.
Az XEF francia ROM CSC-jét akarom az XEH-ra cserélni. Erősítsetek meg, hogy a DMB2 CSC jó lesz a DMB6-ba is, ugye?
Most a LTE verziós ROM-ról beszélsz ? -mert én nem nagyon látok csak T-Mobile verziót. Független XEH termékkódos ROM-ot nem találok.

Amúgy a chace.img és a hidden.img fájlokat kell cserélni. Ezek együttesen a ROM CSC része.

Úgy látom az LTE verzió mindegyike single CSC verziós , és szolgáltatós. Gondolom a te készüléked is hálózatfüggő készülék. Egyedül Franciaországban adtak ki hálózatfüggetlen LTE készüléket XEF termékkóddal.
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
phoebus
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009-12-25 pén. 00:52:02
Készüléktípus: I9506 LTE-A
Has thanked: 0
Been thanked: 14 times

Re: Samsung N7100 Galaxy Note II

Hozzászólás Szerző: phoebus »

reddoors írta:
phoebus írta:Segítsetek ki, hogy is cserélem ki/melyik az a CSC file-t a ROM image-ben, az egy fájlból álló ROM-ról van szó.
Az XEF francia ROM CSC-jét akarom az XEH-ra cserélni. Erősítsetek meg, hogy a DMB2 CSC jó lesz a DMB6-ba is, ugye?
Most a LTE verziós ROM-ról beszélsz ? -mert én nem nagyon látok csak T-Mobile verziót. Független XEH termékkódos ROM-ot nem találok.

Amúgy a chace.img és a hidden.img fájlokat kell cserélni. Ezek együttesen a ROM CSC része.

Úgy látom az LTE verzió mindegyike single CSC verziós , és szolgáltatós. Gondolom a te készüléked is hálózatfüggő készülék. Egyedül Franciaországban adtak ki hálózatfüggetlen LTE készüléket XEF termékkóddal.
Kösz az irányadást, gondolom amit aláhúztam fentebb az a cache.img akar lenni. Jól gondolod, függő a "gépem", de majd kicserélem a szolgáltatós ROM-ot.
Szóval kösz mégegyszer. :up:
"Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal?"
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Samsung N7100 Galaxy Note II

Hozzászólás Szerző: Macika »

phoebus írta:Jól gondolod, függő a "gépem", de majd kicserélem a szolgáltatós ROM-ot.
Szóval kösz mégegyszer. :up:
Az a probléma, hogy azt nem lehet tudni, hogy miben különbözik a függő és a független LTE ROM, mivel LTE verzióból csak francia van független, ezt próbálta reddoors mondani.
N7100-nál elég a 2 nevezett fájl cseréje, egy korábbi, azonos verziójúból átemelve.

Szerintem szerezz egy azonos verziójú francia függő LTE ROM-ot és egy XEF-et (ha van ilyen) és hasonlítsd össze, miben térnek el egymástól a benne lévő fájlok.

Ha ugyanúgy csak a két fájlban, mint az N7100-as, akkor nyugodtan cserélheted/romolhatod, nem lesz gond.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Samsung N7100 Galaxy Note II

Hozzászólás Szerző: reddoors »

phoebus írta:
reddoors írta:
phoebus írta:Segítsetek ki, hogy is cserélem ki/melyik az a CSC file-t a ROM image-ben, az egy fájlból álló ROM-ról van szó.
Az XEF francia ROM CSC-jét akarom az XEH-ra cserélni. Erősítsetek meg, hogy a DMB2 CSC jó lesz a DMB6-ba is, ugye?
Most a LTE verziós ROM-ról beszélsz ? -mert én nem nagyon látok csak T-Mobile verziót. Független XEH termékkódos ROM-ot nem találok.

Amúgy a chace.img és a hidden.img fájlokat kell cserélni. Ezek együttesen a ROM CSC része.

Úgy látom az LTE verzió mindegyike single CSC verziós , és szolgáltatós. Gondolom a te készüléked is hálózatfüggő készülék. Egyedül Franciaországban adtak ki hálózatfüggetlen LTE készüléket XEF termékkóddal.
Kösz az irányadást, gondolom amit aláhúztam fentebb az a cache.img akar lenni. Jól gondolod, függő a "gépem", de majd kicserélem a szolgáltatós ROM-ot.
Szóval kösz mégegyszer. :up:
Igen , az akart lenni , elírtam. Amúgy modem (modem.bin) fájlt is lehet cserélni nem csak CSC-t. Ha modemet is lecseréled akkor akár a legfrissebb N7105XXDMC3-at fel lehet rakni.
http://www.sammobile.com/firmwares/
Huawei MATE 9 Android 7
rocskar2
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010-05-30 vas. 00:13:28
Készüléktípus: Samsung Galaxy Note II
Nem: Férfi
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Samsung N7100 Galaxy Note II

Hozzászólás Szerző: rocskar2 »

hali
lehetséges, hogy zsebben hordva, szilikon tokkal, megkarcolódik a kijelző??? egy fél centis karc....
akkor nem karc álló????
help!
mit csináljak???
ráadásul pont középen :'(

üdv
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Samsung N7100 Galaxy Note II

Hozzászólás Szerző: reddoors »

rocskar2 írta:hali
lehetséges, hogy zsebben hordva, szilikon tokkal, megkarcolódik a kijelző??? egy fél centis karc....
akkor nem karc álló????
help!
mit csináljak???
ráadásul pont középen :'(

üdv
A kijelző karcálló , én majdnem fél éve zsebben hordom. A lényeg , hogy ne legyen fém tárgy mellé rakva , mert akkor keletkezhetnek karcok. Ha belegondolsz az ablaküveget is meg tudod karcolni egy fém tárgyal , kulccsal vagy fémpénzzel pedig az igazán kemény... :)
These users thanked the author reddoors for the post:
rocskar2 (2013-04-25 csüt. 11:15:36)
Rating: 2.63%
Huawei MATE 9 Android 7
rocskar2
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010-05-30 vas. 00:13:28
Készüléktípus: Samsung Galaxy Note II
Nem: Férfi
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Samsung N7100 Galaxy Note II

Hozzászólás Szerző: rocskar2 »

Azért vagyok zabos, mert nem volt semmi olyan hatás, ami okozhatta volna :(
Szervizben el tudják tüntetni? Ha igen akkor mennyiért? még több mint 2 év garija van.
thx
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Samsung N7100 Galaxy Note II

Hozzászólás Szerző: reddoors »

rocskar2 írta:Azért vagyok zabos, mert nem volt semmi olyan hatás, ami okozhatta volna :(
Szervizben el tudják tüntetni? Ha igen akkor mennyiért? még több mint 2 év garija van.
thx
Nem lehet eltüntetni sajnos ...
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Samsung N7100 Galaxy Note II

Hozzászólás Szerző: Segal »

reddoors írta:
rocskar2 írta:Azért vagyok zabos, mert nem volt semmi olyan hatás, ami okozhatta volna :(
Szervizben el tudják tüntetni? Ha igen akkor mennyiért? még több mint 2 év garija van.
thx
Nem lehet eltüntetni sajnos ...
dehogynem lehet eltüntetni csak legolcsóbban is kb 40-be fáj a kijelzőcsere hozzá. Az tutira eltünteti de ilyen polirozás vagy hasonló megoldással tényleg nem lehet.
Az a baj hogy ezt a Samsung nem fogja megcsinálni garanciába.
Válasz küldése

Vissza: “Samsung”