Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Samsung márkájú készülékek témái
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: Segal »

tothmark1 írta:Hi mindenki!

Vettem egy Samsung Galaxy S II telefont. Valaki részletesen le tudja írni lépésről lépésre, hogyan kell rootolni és a legújabb firmwaret rárakni?

Köszönöm a válaszoló(k)nak!
Márk
A roomolós galaxy s2 témába pár napja írtam le nagyon részletesen a dolgok menetét most idecopyzom neked de utánna ilyesmivel ott foglalkozzunk. köszi
Segal írta:Na szóval akkor vágjunk bele megpróbálom minél részletesebben leírni a lényeget. Elösször is látom hogy még a KE2-es ROM-ot használod a telefonon ami nagy hiba mert már van lényegesen jobb tehát 2 legyet fogunk 2 csapásra elintézni :mrgreen: vagyis romot is frissítünk.
Windows-on indítsd el az Odin-t ne csinálj vele semmit csak fusson. Kapcsold ki a telefonod tartsd lenyomva a hangerő lefelé gombját és a menü gombot és miközbe ezeket nyomod a bekapcsoló gombra is tenyerelj rá. Az eredmény hogy teljesen más képernyő fogad ekkor nyomd meg a hangerő felfelé gombot ez a download menü. Dugd rá a telefont az adatkábelre és az odinba a com rész be fog sárgulni. Semmi más dolgod nincs csak a pda részbe betallózni ezt

Kód: Egész kijelölése

Tiltott fájlmegosztó!/85R3M75102
és a startra kattintani. Amit letőltöttél az be van csomagolva ki kell csomagolnod ha .tar kiterjesztés fogad akkor jól csináltad. Semmi más dolgod nincs csak várni 4-5 percet és ha végzett (PASS felirat) akkor látni fogod hogy újraindul a telefon. Húzd le nyugodtan frissítetted a szoftverét.
Odin-t kapcsold ki aztán megint be és a telefonon is csináld meg megint a download menübe való belépést (hangerő le menü plusz bekapcxsolás majg hangerő fel) megint dugd rá az adatkábelre megint pda és megint start csak most ezt tallózd http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1103399 Ez kb tényleg csak 10 mp és megint újraindul a telefon immár a sárga háromszöggel. Az is eltüntethető de egyelőre abba ne menjünk bele mert csak induláskor látszik pár másodpercig funkcionalitásilag semmi hátrányt nem jelent. Lehúzod a telefont az adatkábelről, bezárod az Odint (letörlöd a wint :lol: ) és örülsz rootolva van a legfrissebb szoftveres telefonod. Ezután letöltöd a root explorer nevü alkalmazást és matathatsz a telefonba meg használhatod azokat az alkalmazásokat amit rootot igényelnek. Hidd el csak elsőre tűnik bonyolultnak de egyszerű lesz.
These users thanked the author Segal for the post:
Amate (2011-06-29 szer. 02:18:06)
Rating: 2.63%
Amate
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2011-05-30 hétf. 18:12:50
Készüléktípus: SGS4 [XXUAME2] - SGS2 [XWLS8]
Has thanked: 19 times
Been thanked: 6 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: Amate »

Segal írta:
tothmark1 írta:Hi mindenki!

Vettem egy Samsung Galaxy S II telefont. Valaki részletesen le tudja írni lépésről lépésre, hogyan kell rootolni és a legújabb firmwaret rárakni?

Köszönöm a válaszoló(k)nak!
Márk
A roomolós galaxy s2 témába pár napja írtam le nagyon részletesen a dolgok menetét most idecopyzom neked de utánna ilyesmivel ott foglalkozzunk. köszi
Segal írta:Na szóval akkor vágjunk bele megpróbálom minél részletesebben leírni a lényeget. Elösször is látom hogy még a KE2-es ROM-ot használod a telefonon ami nagy hiba mert már van lényegesen jobb tehát 2 legyet fogunk 2 csapásra elintézni :mrgreen: vagyis romot is frissítünk.
Windows-on indítsd el az Odin-t ne csinálj vele semmit csak fusson. Kapcsold ki a telefonod tartsd lenyomva a hangerő lefelé gombját és a menü gombot és miközbe ezeket nyomod a bekapcsoló gombra is tenyerelj rá. Az eredmény hogy teljesen más képernyő fogad ekkor nyomd meg a hangerő felfelé gombot ez a download menü. Dugd rá a telefont az adatkábelre és az odinba a com rész be fog sárgulni. Semmi más dolgod nincs csak a pda részbe betallózni ezt

Kód: Egész kijelölése

Tiltott fájlmegosztó!/85R3M75102
és a startra kattintani. Amit letőltöttél az be van csomagolva ki kell csomagolnod ha .tar kiterjesztés fogad akkor jól csináltad. Semmi más dolgod nincs csak várni 4-5 percet és ha végzett (PASS felirat) akkor látni fogod hogy újraindul a telefon. Húzd le nyugodtan frissítetted a szoftverét.
Odin-t kapcsold ki aztán megint be és a telefonon is csináld meg megint a download menübe való belépést (hangerő le menü plusz bekapcxsolás majg hangerő fel) megint dugd rá az adatkábelre megint pda és megint start csak most ezt tallózd http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1103399 Ez kb tényleg csak 10 mp és megint újraindul a telefon immár a sárga háromszöggel. Az is eltüntethető de egyelőre abba ne menjünk bele mert csak induláskor látszik pár másodpercig funkcionalitásilag semmi hátrányt nem jelent. Lehúzod a telefont az adatkábelről, bezárod az Odint (letörlöd a wint :lol: ) és örülsz rootolva van a legfrissebb szoftveres telefonod. Ezután letöltöd a root explorer nevü alkalmazást és matathatsz a telefonba meg használhatod azokat az alkalmazásokat amit rootot igényelnek. Hidd el csak elsőre tűnik bonyolultnak de egyszerű lesz.
1000 köszönet a segítségért, baromi jól leírtál mindent (áttekinthető, lényegre törő, jól követhető) :yeah: , csak még 1 pontos adat hiányzik a teljességhez: az alábbi címről melyik fájlt kell betallózni? Csak azért kérdezem, mert van itt mindenféle, és enélkül a második fájl nélkül nehéz tovább lépni, sőt kifejezetten kockázatos: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1103399.

Ezek azok?
Attached Files
File Type: zip CF-Root-SGS2_XW_XEU_KE2-v4.0-CWM4.zip (7.01 MB, 6516 views)
File Type: zip CF-Root-SGS2_XW_XEU_KE7-v4.0-CWM4.zip (5.96 MB, 8521 views)
File Type: zip CF-Root-SGS2_XW_ODD_KE8-v4.0-CWM4.zip (7.01 MB, 3059 views)
File Type: zip CF-Root-SGS2_XW_OJV_KF1-v4.0-CWM4.zip (5.97 MB, 32489 views)

Ha igen, melyiket válasszam, mert nekem gyári KE2-m van? Bocs a hülye kérdésért, biztosan evidens, de rootolásban abszolút járatlan, friss androidosként inkább kérdezek, minthogy mellényúljak.
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: Segal »

Amate írta:1000 köszönet a segítségért, baromi jól leírtál mindent (áttekinthető, lényegre törő, jól követhető) :yeah: , csak még 1 pontos adat hiányzik a teljességhez: az alábbi címről melyik fájlt kell betallózni? Csak azért kérdezem, mert van itt mindenféle, és enélkül a második fájl nélkül nehéz tovább lépni, sőt kifejezetten kockázatos: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1103399.

Ezek azok?
Attached Files
File Type: zip CF-Root-SGS2_XW_XEU_KE2-v4.0-CWM4.zip (7.01 MB, 6516 views)
File Type: zip CF-Root-SGS2_XW_XEU_KE7-v4.0-CWM4.zip (5.96 MB, 8521 views)
File Type: zip CF-Root-SGS2_XW_ODD_KE8-v4.0-CWM4.zip (7.01 MB, 3059 views)
File Type: zip CF-Root-SGS2_XW_OJV_KF1-v4.0-CWM4.zip (5.97 MB, 32489 views)

Ha igen, melyiket válasszam, mert nekem gyári KE2-m van? Bocs a hülye kérdésért, biztosan evidens, de rootolásban abszolút járatlan, friss androidosként inkább kérdezek, minthogy mellényúljak.
Én ezzel rootoltam CF-Root-SGS2_XX_OXA_KF2-v4.0-CWM4.tar de rootolás előtt csinálj egy romfrissítést mert a KE2 valóban a gyári és a KF3 már milliószor jobb ha az fentvan akkor jöhet a hozzászólásban említett fájlal a root.
Avatar
hanti
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 09:27:08
Készüléktípus: NOTE 4 C
Nem: Férfi
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: hanti »

kleingy írta:
hanti írta:JIG-et hol lehet szerezni?
Mondjuk e-bayen. :)
Köszi ezt én is tudom! :lol:
Nálunk nem lehet kapni? :hmm2:
tothmark1
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009-11-09 hétf. 15:36:35
Készüléktípus: Samsung Galaxy Note 3 - N9005
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: tothmark1 »

Pár kérdés. Romfrissítéshez kell rootolni vagy nem? Mi a különbség a romfrissítés és a kernelcsere között? Melyik a legújabb firmware, ami hivatalos? Ha rootolok, az garanciavesztéssel jár,de ha unrootolok,akkor elvileg nem derül ki a rootolás,de hogy kell visszafelé csinálni?

Nagyon kezdő vagyok és nem akarom hazavágni a gépet, elég drága volt,de ezt nem kell mondanom:-)
gabee369
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011-06-29 szer. 12:40:08
Készüléktípus: Samsung I9100 Galaxy S II
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: gabee369 »

Én már rootoltam a KE2es rendszeremet. a rom frissítést megcsinálhatom erre, vagy le kell szedni a rootot? és most a KF3as rom a legfrissebb? azt is lehet rootolni?
Avatar
zsolie
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2010-01-30 szomb. 23:41:38
Készüléktípus: SGS4 XXUBMGA
Has thanked: 20 times
Been thanked: 10 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: zsolie »

tothmark1 írta:Pár kérdés. Romfrissítéshez kell rootolni vagy nem? Mi a különbség a romfrissítés és a kernelcsere között? Melyik a legújabb firmware, ami hivatalos? Ha rootolok, az garanciavesztéssel jár,de ha unrootolok,akkor elvileg nem derül ki a rootolás,de hogy kell visszafelé csinálni?

Nagyon kezdő vagyok és nem akarom hazavágni a gépet, elég drága volt,de ezt nem kell mondanom:-)
Szia! Gratulálok az út készülékedhez! Biztosan nem fogsz csalódni benne :shifty:
Ajánlom, hogy mielőtt hozzákezdesz olvasd el a következő fórumokon leírtakat, a kollégák nagyon részletesen és érthetően leírták a rom, root, kernelcsere menetét:
viewtopic.php?f=141&t=3092
http://pdafanclub.com/forum/index.php?topic=3409.0
De mindezek előtt ismerd meg a készülékedet, használd, tapasztald a tudását és majd menet közben kiderül, hogy szükséged van a rootra, kernelcserére, illetve milyen programokat szeretnél használni rajta.
Ha ezek után valahol elakadsz akkor nyugodtan kérdezz, valaki biztosan segíteni fog.
Az sgs-t nehéz teljesen hazavágni, én még nem is halottam róla itt a fórumon, de az nem azt jelenti, hogy lehetetlen.
Ha figyelembe veszed és betartod a fenti linkekben leírtakat, akkor biztosan nem lesz gond vele.
Sok sikert hozzá!
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: Segal »

tothmark1 írta:Pár kérdés. Romfrissítéshez kell rootolni vagy nem? Mi a különbség a romfrissítés és a kernelcsere között? Melyik a legújabb firmware, ami hivatalos? Ha rootolok, az garanciavesztéssel jár,de ha unrootolok,akkor elvileg nem derül ki a rootolás,de hogy kell visszafelé csinálni?

Nagyon kezdő vagyok és nem akarom hazavágni a gépet, elég drága volt,de ezt nem kell mondanom:-)
nem kell rootolni romfrissítéshez, a romfrissítés amikor frissebb lesz a szoftvered a kernelcserét meg akkor szokták írni ha root után induláskor bejön egy sárga háromszög és zavar akkor az eredeti kernelt lehet visszatenni és akkor nem lesz, KF3 a legújabb. Utolsót nem tudom
gabee369 írta:Én már rootoltam a KE2es rendszeremet. a rom frissítést megcsinálhatom erre, vagy le kell szedni a rootot? és most a KF3as rom a legfrissebb? azt is lehet rootolni?
Nem kell leszedni mehet egyből a legújabb ROM, azt is lehet rootolni de a KE2 eshez való nem lesz jó hozzá frissebbett kell szerezned. A modding témába vannak linkek.
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: moco »

gabee369 írta:Én már rootoltam a KE2es rendszeremet. a rom frissítést megcsinálhatom erre, vagy le kell szedni a rootot? és most a KF3as rom a legfrissebb? azt is lehet rootolni?
ha frissíted a romot, akkor elvileg ledarál mindent. a kf3 a legfrisebb.
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Avatar
zsolie
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2010-01-30 szomb. 23:41:38
Készüléktípus: SGS4 XXUBMGA
Has thanked: 20 times
Been thanked: 10 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: zsolie »

gabee369 írta:Én már rootoltam a KE2es rendszeremet. a rom frissítést megcsinálhatom erre, vagy le kell szedni a rootot? és most a KF3as rom a legfrissebb? azt is lehet rootolni?
Nem kell leszedni a rootot, telepítheted rá.
Tudtommal a KF3-as rom a legfrissebb ami nekünk is jó, hamarosan elkészül (talán ma) a KF3-as CWM root Chainfire-töl, de addig használhatod a KF2-es kernelt.
Válasz küldése

Vissza: “Samsung”