Nokia C1-01

Nokia S4x szériával foglalkozó témák
Amarillo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012-01-02 hétf. 00:14:36
Készüléktípus: Nokia C1-01
Nem: Férfi
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Nokia C1-01 (WH-102 HEADSET PROBLÉMA)

Hozzászólás Szerző: Amarillo »

Sziasztok, Kedves Fórumtagok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Bízom benne tehát, hogy a felvetett problémára valaki tudja közületek a megfelelő megoldást.

Korábban az egyik topicban már írtam Nektek arról, hogy van egy Nokia C1-01 típusú telefonom, amivel kapcsolatban segítséget kértem s nagyon hamar kaptam is tőletek.
Újabb probléma merült föl a Nokia C1-01 készülékével kapcsolatban. Rengeteget használom headsettel a készüléket, és így a gyári csomagolásban vele együtt vásárolt WH-102 headset már el is használódott. Ezzel még nem is volt gond a hangminőséget illetően. Aztán vásároltam hozzá ugyanilyen WH-102-es hedit, és a hívott felek közül néhányan panaszkodnak, hogy a mikrofonba bemondott beszédhangom iszonyú doboz hangon szólal meg náluk. Én viszont kiválóan jól hallom a hívott felet, és a lejátszott zenéket, FM rádióműsort is. A 3,5mm-es jack aljzat és a kábelen levő dugó sem jelez semmilyen kontakthibára utaló gondot.
Az új WH-102 headset megvásárlása óta már több is van ebből a típusú tartozékból. Ezek mindegyike új, és az összessel azt a jelenséget produkálja a hívott emberek elmondása szerint a C1-01 telefon, hogy rendkívül doboz hangon hallanak engem.
De ha a készülékből kihúzom a headsetet akkor minden oké.
A készüléken a közelmúltban szoftver update történt. 04.40 helyett, 05.16 verziójú szoft van rajta.
De az eredeti headset ami tönkrement, az újabb verziójú szofttal is kifogástalan volt.
Próbáltam a mikrofont távolabb tenni a számtól, próbáltam halkítani a készüléket, de így sem oké.
Hozzáértő fórumozó társaim véleménye szerint mi lehet a doboz beszédhangot eredményező hiba oka?

Köszönöm megtisztelő válaszotokat.

Üdv. Amarillo

Szerk.: Bocsika mindenkitől, véletlenül elírtam az előző bejegyzésben a szoftver verziót,

Természetesen így helyes: 06.15

Továbbá, RM-607
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára potter55 2012-03-31 szomb. 22:51:14-kor.
Ok: Tudod szerkeszteni a hozzászólásodat, erre legközelebb figyelj oda. Köszönöm.
arti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012-06-24 vas. 06:21:11
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Nokia C1-01

Hozzászólás Szerző: arti »

Sziasztok! Valaki tudna nekem segiteni, hogyan lehet még hangerőt hozzáadni a maximumhoz, ugyanis elég halk. Köszi
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Nokia C1-01

Hozzászólás Szerző: potter55 »

arti írta:Sziasztok! Valaki tudna nekem segiteni, hogyan lehet még hangerőt hozzáadni a maximumhoz, ugyanis elég halk. Köszi
Nem lehet.
These users thanked the author potter55 for the post:
arti (2012-06-24 vas. 16:25:34)
Rating: 2.63%
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Amarillo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012-01-02 hétf. 00:14:36
Készüléktípus: Nokia C1-01
Nem: Férfi
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Nokia C1-01 (RM-607 DOWNGRADE)

Hozzászólás Szerző: Amarillo »

Sziasztok Kedves Fórumozó Nokiás Tagtársak!


Korábban már írtam Nektek és kértem a megtisztelő segítségeteket ezen a fórumoldalon. Mégpedig azzal kapcsolatban, hogy a Nokia C1-01 (RM-607) kártyafüggetlen telefonom a rajta levő 06.15-ős szoftverrel túlvezérli a WH-102 headszet mikrofonját.

Nos, a probléma megoldódott. Így tehát tapasztalataim alapján mind azon kedves C1-01
(RM-607) készüléktulajdonosnak a legnagyobb jó szándékkal javasolom akik WH-102 headszettel is használják a készüléküket, hogy a telefont NE FRISSÍTSÉK a 06.15-ös sw verzióra!!!
Én ezzel a szoftverfrissítéssel nagyon ráfáztam, mert a headszett mikrofonja ahogy korábban említettem is a környezeti zajokra lett érzékeny, és ez által a beszélgetések teljes egésze elveszett.

Ezekre a típusú RM-607-es független telefonokra a 06.15-ös szoftver verziónál újabb javított frissítés MÉG NINCS ami megoldaná a fentebb leírt problémát.

Ezért a probléma megoldása a következő!

ÁM MÉG MIELŐTT AZ ITT LEÍRTAKNAK BÁRKI NEKIÁLLNA, FELHÍVOM MINDENKI SZÍVES FIGYELMÉT ARRA, HOGY KIZÁRÓLAGOSAN SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE CSELEKEDJEN, ÉS ENNEK TUDATÁBAN VÉGEZZE EL AZ ITT LEÍRT MŰVELETET SAJÁT KÉSZÜLÉKÉN!!!!

Tehát, én úgy oldottam meg a fentebb leírt problémát, hogy az általatok is ismert NAVIFIRM programmal letöltöttem a készülék korábbi, 04.40-es szoftverét, és a szintén mindenki által ismert PHOENIX-el , vissza downgradeltem a telefont.
A C1-01 (RM-607 downgrade sikeres, és azóta a korábbi, 04.40-es szoftverrel kifogástalanul működik a telefon a WH-102 használata esetén.


VIGYÁZAT!!!! A KÉSZÜLÉK WISSZA DOWNGRADELÉSE MINDENKÉPPEN GARANCIAVESZTÉSSEL JÁR ABBAN AZ ESETBEN HA MÉG GARANCIÁLIS A KÉSZÜLÉK !!!!!!

A Készüléket vissza lehet downgradelni a korábbi szoftver verzióra a PHOENIX-el. Mégpedig azért mert a C1-01 (RM-607) telefon NEM BB5-ös széria, hanem DCT-4+

Sok sikert mindenkinek! Csak saját felelősségre és mindenki saját belátása szerint cselekedjen!!! Akinek szükséges lenne az itt leírt megoldás de nem akar vagy nem mer ennek nekiállni, az VIGYE SZERVIZBE A KÉSZÜLÉKÉT ÉS CSINÁLTASSA SZAKEMBERREL!!!! Bízom benne, hogy segítségére lehettem azoknak akik a fenti problémát szeretnék megoldani.

Üdv Mindenkinek!
Amarillo
Amarillo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012-01-02 hétf. 00:14:36
Készüléktípus: Nokia C1-01
Nem: Férfi
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Nokia C1-01 (SW 05.40)

Hozzászólás Szerző: Amarillo »

Sziasztok!

Újabb fórum bejegyzésemben azt kérdezném tőletek, hogy erre a bizonyos gyárilag független Nokia C1-01-re (RM-607) tud esetleg valaki valahol egy 05.40- es magyar nyelvet is támogató EURO B sw-t? Én néztem a navifirm progival, de csak Vodásat találtam.

Mert az igaz, hogy most a 04-40-es sw-vel jól működik a headszet, de a a micro sd kezelése viszont nem igazán jó.

Nagyon szépen köszönöm.

Üdv mindenkinek.

Amarillo
Amarillo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012-01-02 hétf. 00:14:36
Készüléktípus: Nokia C1-01
Nem: Férfi
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia C1-01 (RM-607 DOWNGRADE)

Hozzászólás Szerző: Amarillo »

penge922 írta:
Amarillo írta: Tehát, én úgy oldottam meg a fentebb leírt problémát, hogy az általatok is ismert NAVIFIRM programmal letöltöttem a készülék korábbi, 04.40-es szoftverét, és a szintén mindenki által ismert PHOENIX-el , vissza downgradeltem a telefont.
A C1-01 (RM-607 downgrade sikeres, és azóta a korábbi, 04.40-es szoftverrel kifogástalanul működik a telefon a WH-102 használata esetén.

Amarillo
Már csináltam hasonló műveletett de kérlek oszd meg a downgrade pontos leírásat vagy képben vagy videó bemutatásával?
Igaz a 06.15-öt használom headszettet soha nem próbáltam de nekem nagyon bevált!

Ui. Ja és 05.40- es magyar nyelvet is támogató EURO B sw-t nem tudok csak a Vodást látom én is! :D :szia:
Szia! Én tettem rá 05.40-est is. A WH-102 headszettel sajnos ugyanolyan rossz a 05.40-es sw mint az utána következő 06.15 volt. Mégpedig azért áll fenn a hiba a 05.40-es sw-vel is, mert a gyártó ennél a verziónál nyúlt bele elég alaposan a hangeszközök kezelésébe, ami sajnos a WH-102 hedi rovására ment. Így sajnos olyan szinten környezeti zaj érzékeny a headszet mikrofon mindkét sw esetében, hogy ahogy lépek a konyhában, vagy valami edény véletlenül megcsörren, elvész a beszélgetőpartner mondandója, vagy annak nagy része. Tehát a hiba megvolt már a 05.40-esben, és maradt a 06.15 sw-ben is.

A 06.15 hedi nélkül nekem is bejött. Ennek a verziónak már jó az SD kezelése, és stabil vele a készülék. A 04.40 sw-vel jól működik a headszet, csak éppen az SD kezelése hagy nem kevés kívánni valót maga után. Anno én is ezért cseréltem le, mint ahogy oly sokan.

Az általad kért anyagot összeállítom és hamarosan küldöm. Én is nagyon köszönöm a választ és a segítséget. Te is számíthatsz a segítségemre, mint ahogy a többi hozzám esetlegesen forduló fórumozó tagtársunk is.

Üdv. Amarillo
fbarbi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013-10-26 szomb. 22:12:45
Készüléktípus: Nokia c1
Nem:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Nokia C1-01

Hozzászólás Szerző: fbarbi »

Sziasztok! Nekem is Nokia C1-gyel kapcsolatban kellene egy kis segítség: A képernyő fehéren világít, semmire nem reagál. Hogyan tudom a telefonra mentett telefonszámokat megnézni, lementeni róla?
Előre is köszönöm
Barbi
Avatar
laci64
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 6026
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:12:46
Készüléktípus: Galaxy S2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tápiószecső
Has thanked: 52 times
Been thanked: 808 times

Re: Nokia C1-01

Hozzászólás Szerző: laci64 »

fbarbi írta:Sziasztok! Nekem is Nokia C1-gyel kapcsolatban kellene egy kis segítség: A képernyő fehéren világít, semmire nem reagál. Hogyan tudom a telefonra mentett telefonszámokat megnézni, lementeni róla?
Előre is köszönöm
Barbi
Ha nem tudod rendesen "bekapcsolni" akkor sehogy. Tehát amíg a rendszer nem áll fel, nincs rá esély.
These users thanked the author laci64 for the post:
fbarbi (2013-10-27 vas. 08:42:41)
Rating: 2.63%
Ha valaki segít itt a fórumba neked egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet gomb felett lévő :up: kis gombbal!
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Nokia S40”