Nokia 6303 Classic

Nokia S4x szériával foglalkozó témák
841425
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010-11-06 szomb. 23:46:26
Készüléktípus: 6303
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 6303 Classic

Hozzászólás Szerző: 841425 »

laci5909 írta: Ha nincs benne memóriakártya, akkor semmit.Ha van benne akkor feltelepíti mint eltávolítható meghajtót!
Utána adattárolás módban,működnie kell! (Nokia módban csak PcSuit és egyebek!!! )Csak a kártyán lévő adatokat látja!
Ezzel a módszerrel.
Igazad van, eddig működött is így, a fentebb leírt múltkori malőrömig.
Most valahogyan vmilyen nokia-drivereket szeretnék újratelpíteni (volt több is,ugye), ami után remélhetőleg ismét tudok kapcsolatot létrehozni a két készülék között. Ilyesmi segítséget szeretnék onkrétabban^^.
Avatar
laci5909
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2009-02-22 vas. 10:33:31
Készüléktípus: Nokia 3110classic +5130Xpressm
Tartózkodási hely: SZEGED
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Nokia 6303 Classic

Hozzászólás Szerző: laci5909 »

841425 írta:
laci5909 írta: Ha nincs benne memóriakártya, akkor semmit.Ha van benne akkor feltelepíti mint eltávolítható meghajtót!
Utána adattárolás módban,működnie kell! (Nokia módban csak PcSuit és egyebek!!! )Csak a kártyán lévő adatokat látja!
Ezzel a módszerrel.
Igazad van, eddig működött is így, a fentebb leírt múltkori malőrömig.
Most valahogyan vmilyen nokia-drivereket szeretnék újratelpíteni (volt több is,ugye), ami után remélhetőleg ismét tudok kapcsolatot létrehozni a két készülék között. Ilyesmi segítséget szeretnék onkrétabban^^.
Ha a telefont és a gépet kábellel összekötöd (Nem usb hubon keresztül!!) Akkor telepítenie kell,anélkül hogy bármit is csinálnál!
Semmihez nem kell nyúlni! Ha nem megy indítsd el a varázslót! (Talán nem halt be a teló usb-je,mert akkor szívás...)
Vagy nézd meg a hardver összetevőknél hogy mit mutat! (Sárga kérdőjel, vagy pirossal áthúzva.)Kattints a javításra, ha így sem megy akkor nem tudom mi baja. :hmm2: (Lehet hogy a teló úgy van beállítva alapból hogy Nokia mód?)
Át kell állítani hogy kérdezze meg mit akarsz! ( Kérdés kapcsolódáskor.)Lehet hogy telepítés előtt megkérdezi hogy mit a karsz,
ne törődj vele,csak miután telepítette! Ha kéri hogy indítsd újra a számítógépet,akkor indítsd újra! (Nem később mert nem lesz jó! )
laci5909

Ericsson:GA-2618,GA-2628,(féltéglák)
Alcatel OT-311,Nokia:3310,3330,3410,Motorola:C385,V547,Samsung:X600,...
Jelenleg:Nokia3110c,Nokia5130XpressMusic+4Gb-MicroSDHC+AD54zenevezérlő.
http://p.mobile9.com/laci5909/
adge
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010-11-08 hétf. 12:17:40
Készüléktípus: nokia6600
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 6303 Classic

Hozzászólás Szerző: adge »

Sziasztok!
Segítséget kérnék, nokia 6600 fold készülék billentyűzet cseréhez. Ki szeretném cserélni a billentyűzetet és a szétszedés menetéhez kérnék leírást.
Előre is köszönöm.
841425
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010-11-06 szomb. 23:46:26
Készüléktípus: 6303
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 6303 Classic

Hozzászólás Szerző: 841425 »

laci5909 írta: Ha a telefont és a gépet kábellel összekötöd (Nem usb hubon keresztül!!) Akkor telepítenie kell,anélkül hogy bármit is csinálnál!
Semmihez nem kell nyúlni! Ha nem megy indítsd el a varázslót! (Talán nem halt be a teló usb-je,mert akkor szívás...)
Vagy nézd meg a hardver összetevőknél hogy mit mutat! (Sárga kérdőjel, vagy pirossal áthúzva.)Kattints a javításra, ha így sem megy akkor nem tudom mi baja. :hmm2: (Lehet hogy a teló úgy van beállítva alapból hogy Nokia mód?)
Át kell állítani hogy kérdezze meg mit akarsz! ( Kérdés kapcsolódáskor.)Lehet hogy telepítés előtt megkérdezi hogy mit a karsz,
ne törődj vele,csak miután telepítette! Ha kéri hogy indítsd újra a számítógépet,akkor indítsd újra! (Nem később mert nem lesz jó! )
Kipróbáltam hub nélkül. Ugyanúgy "Nincs válasz a gazdagéptől". Tehát nem változott semmi.
"Adattár" usb-üzemmódban:
Megnéztem eszközkezelőben: "A Windows nem tudja elindítani ezt a hardvereszközt, mert az eszköz konfigurációs információi (a rendszerleíró adatbázisban) nem teljesek vagy sérültek. (Kód: 19)" - üzenet fogadott az eszközállapot résznél.
Hardver hozzáadása varászló végén is ugyanezt^^ az üzenetet kaptam.

Ezekután a csatlakozás után a telefonon egyik usb-üzemmódot sem választottam a felkínáltak közül. Ilyenkor a számítógép egy bizonyos "MTP Device"- ként látta. Ennek az "MTP Device"-nek a tulajdonságainál frissítettem az illesztőprogramot. És jó lett. Ilyenkor a sajátgépben NOKIA nevű Portable Device-ként látom. Memória kártyát itt elérem. Total Comander nem látja, mert ugye nem meghajtó.
Ezt a fentebbi frissítés-gombot próbáltam Adattár üzemmódban is, ott nem bírta frissíteni ("A varázsló nem talált a jelenleg telepítettnél alkalmasabb szoftvert a hardverhez.").

Portabel Device-ként elérem a telefon fájljait, de én szeretném megoldani, hogy adattár üzemmód is múkodjon.

ui.: köszönöm a gyors válaszokat, meg, hogy foglakozol/tok a témámmal.
Avatar
laci5909
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2009-02-22 vas. 10:33:31
Készüléktípus: Nokia 3110classic +5130Xpressm
Tartózkodási hely: SZEGED
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Nokia 6303 Classic

Hozzászólás Szerző: laci5909 »

Nagyon úgytűnik itt a gépeden van valami elkutyulva!(Valami Nokiás program nem indul a rendszerrel együtt? Mert ez is okozhatja!)Az én gépemen a következő Nokiás progik vannak: Phoenix,Navifirm,Nemezis.
Én a többi "vacakot kihajítottam" nekem nem kell! S40-es telóhoz értelmetlen a többi progi.(Pláne az elmúlt 3 év terméséhez!
Kiváltképp ha frissítve lett a szoftver!Ez csak az s40 szériára vonatkozik! A többire nem!)Nálam minden működik tökéletesen,
Windows Xp sp3 full.Nálam az adattárolás módban a gép, nem a gyári gyors eltávolítás módra van állítva. (hogy csak kihúzom)
Hanam a hardver biztonságos eltávolítása! Így a sebesség megegyezik a kártyaolvasóéval,sőt nagyobb.De így el kell távolítani
nem egyszerűen kihúzni!( A memkarit sem kell kivenni a telóbol mert "minek" felesleges!) :lol:
Ha a gépeden van fent valamilyen Nokiás progi.Állítsd be hogy "ne induljon a Windows-al"! Ha ezekután sem megy.
Minden Nokiás cuccot (programot) törölj,és kezdd előlröl! (Ha másik usb-re dugod,újratelepíti! Lehetőleg használd mindig ugyanazt az aljzatot! Akkor nem lesz gond!) :bye1:
laci5909

Ericsson:GA-2618,GA-2628,(féltéglák)
Alcatel OT-311,Nokia:3310,3330,3410,Motorola:C385,V547,Samsung:X600,...
Jelenleg:Nokia3110c,Nokia5130XpressMusic+4Gb-MicroSDHC+AD54zenevezérlő.
http://p.mobile9.com/laci5909/
urbijoe
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010-11-15 hétf. 18:16:34
Készüléktípus: 6303
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 6303 Classic

Hozzászólás Szerző: urbijoe »

helló
hogy lehetne a nokia 6303i-n azt beálitani,hogy mikor rá van csatlakoztatva a bluetooth headset akkor a telefonba is lehessen beszélni ?mert csak a headset-ben lehet
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia 6303 Classic

Hozzászólás Szerző: Damir »

urbijoe írta:helló
hogy lehetne a nokia 6303i-n azt beálitani,hogy mikor rá van csatlakoztatva a bluetooth headset akkor a telefonba is lehessen beszélni ?mert csak a headset-ben lehet
Szia!

Hívás közben vagy felvétel előtt nem lehet átkapcsolni? Symbian-on lehet, abból indulok ki..... :roll:
urbijoe
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010-11-15 hétf. 18:16:34
Készüléktípus: 6303
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 6303 Classic

Hozzászólás Szerző: urbijoe »

Damir írta:
urbijoe írta:helló
hogy lehetne a nokia 6303i-n azt beálitani,hogy mikor rá van csatlakoztatva a bluetooth headset akkor a telefonba is lehessen beszélni ?mert csak a headset-ben lehet
Szia!

Hívás közben vagy felvétel előtt nem lehet átkapcsolni? Symbian-on lehet, abból indulok ki..... :roll:

sajnos nem,és marha idegesítő mikor elfelejtem kikapcsolni a headset-et és csak hallózok a telefonba de nem hallok semmit
841425
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010-11-06 szomb. 23:46:26
Készüléktípus: 6303
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 6303 Classic

Hozzászólás Szerző: 841425 »

laci5909 írta:Nagyon úgytűnik itt a gépeden van valami elkutyulva!(Valami Nokiás program nem indul a rendszerrel együtt? Mert ez is okozhatja!)Az én gépemen a következő Nokiás progik vannak: Phoenix,Navifirm,Nemezis.
Én a többi "vacakot kihajítottam" nekem nem kell! S40-es telóhoz értelmetlen a többi progi.(Pláne az elmúlt 3 év terméséhez!
Kiváltképp ha frissítve lett a szoftver!Ez csak az s40 szériára vonatkozik! A többire nem!)Nálam minden működik tökéletesen,
Windows Xp sp3 full.Nálam az adattárolás módban a gép, nem a gyári gyors eltávolítás módra van állítva. (hogy csak kihúzom)
Hanam a hardver biztonságos eltávolítása! Így a sebesség megegyezik a kártyaolvasóéval,sőt nagyobb.De így el kell távolítani
nem egyszerűen kihúzni!( A memkarit sem kell kivenni a telóbol mert "minek" felesleges!) :lol:
Ha a gépeden van fent valamilyen Nokiás progi.Állítsd be hogy "ne induljon a Windows-al"! Ha ezekután sem megy.
Minden Nokiás cuccot (programot) törölj,és kezdd előlröl! (Ha másik usb-re dugod,újratelepíti! Lehetőleg használd mindig ugyanazt az aljzatot! Akkor nem lesz gond!) :bye1:
Nah. Hát nem sikerült megoldást találni.
A problémát megoldom egy - amúgy is tervezett - winfos újratelepítéssel.
Éljen a jó öreg Bill Gates módszer! : D
zozor
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2010-05-11 kedd 22:29:39
Készüléktípus: L-820
Nem: Férfi
Has thanked: 10 times
Been thanked: 0

Re: Nokia 6303 Classic

Hozzászólás Szerző: zozor »

zozor írta:
potter55 írta:
zozor írta:Hellotok!

Lenne egy kis gondom: ha el akarom indítani az Ovi Áruházat, kiírja, hogy: "Ütköző Alkalmazások", valamint a kis ikonjában sárga alapon kis fekete felkiáltójel jelenik meg. Törölni nem engedi, mint ahogy a gyári alkalmazásokat és hangokat sem. Ezt hogyan tudom helyrehozni? HA a "Gyári beállítások visszaállítása" vagy a 10.10-es szoftvert újrarakom a készülékre, akkor ezzel megjavulna? Egyáltalán ugyanazt a szoftvert újra fel lehet telepíteni? Köszi!
szerk.: ja és az "Ütköző Alkalmazások" felirat után kikapcsol a telefon, majd elég sokára kapcsol vissza, mert visszakapcsolni nem lehet...
Meg lehet próbálni, hátha megjavul.
Ha nem és van rajta garancia akkor kérdezd meg a Nokiában is.
Köszönöm!:)
Üdv!
Újratelepítettem a szoftvert, és megint van egy kérdésem: a memóriakártyáról letörölte a zenéket tartalmazó mappát és a gyári térképeket- ezek szerint ki kellett volna venni a kártyát előtte? +a térképet a szervező menüpontba rakta, nem is lehet onnan áthelyezni, nincs rá lehetőség. Mert most azt írja ki, hogy 940MB a teljes memória, ebből 470MB foglalt, de csa 85 látszik( fényképek) és a PC suite 49MB. Szóval hogyhogy nincs több hely? Ha formázom a kártyát, az jót tenne neki? Viszont ezzel a szoftverrel pont a duplája lett a telefon memóriája, pont 10 MB. A végén megcsinálta a gép a visszaállítást. Remélem érthető a dolog, várom segítségeteket. Köszönöm: Zozor
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Nokia S40”