Nokia 6700 Classic

Nokia S4x szériával foglalkozó témák
trixi78
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010-10-12 kedd 08:49:38
Készüléktípus: Nokia 6700Classic
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 6700 Classic

Hozzászólás Szerző: trixi78 »

Sziasztok, mióta frissítettem új FW-re, nincs Email beállítási lehetőségem,csak manuális kapcsolódással tudom ellenőrizni, érkezett-e új. Nem tudtok olyan progit ami, akár időközönként értesít új Email-ről?
Ezt a Nokia nagyon elb....ta. A párom 6303-án, beállítható milyen időközönként ellenőrizze, és értesít is.
Köszi
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia 6700 Classic

Hozzászólás Szerző: Damir »

trixi78 írta:Sziasztok, mióta frissítettem új FW-re, nincs Email beállítási lehetőségem,csak manuális kapcsolódással tudom ellenőrizni, érkezett-e új. Nem tudtok olyan progit ami, akár időközönként értesít új Email-ről?
Ezt a Nokia nagyon elb....ta. A párom 6303-án, beállítható milyen időközönként ellenőrizze, és értesít is.
Köszi
Szia!

Amikor visszatetted a mentést, akkor a beállítások is visszakerültek? Ha igen, akkor meg kéne próbálni, hogy azokat nem rakod vissza.
trixi78
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010-10-12 kedd 08:49:38
Készüléktípus: Nokia 6700Classic
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 6700 Classic

Hozzászólás Szerző: trixi78 »

Damir írta:
trixi78 írta:Sziasztok, mióta frissítettem új FW-re, nincs Email beállítási lehetőségem,csak manuális kapcsolódással tudom ellenőrizni, érkezett-e új. Nem tudtok olyan progit ami, akár időközönként értesít új Email-ről?
Ezt a Nokia nagyon elb....ta. A párom 6303-án, beállítható milyen időközönként ellenőrizze, és értesít is.
Köszi
Szia!

Amikor visszatetted a mentést, akkor a beállítások is visszakerültek? Ha igen, akkor meg kéne próbálni, hogy azokat nem rakod vissza.
Köszönöm, a gyors választ.
Nem raktam vissza mentést, de most utánaolvastam, külföldi fórumokon, és úgy néz ki a Nokia kihagyta ezt a funkciót az új Fw-ből, egyáltalán nincs az üzenetek menüben Email beállítási lehetőség. Az Email-be belépve van olyan lehetőség, hogy "Értesítés új e-mail érkezésekor", de semmit nem ér. Mint kiderült az S40 nem támogatja ezt a funkciót (nokia messaging), viszont akkor nem értem miért változtatták meg a bevált kliens-t.
ArniM5
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2011-01-02 vas. 15:59:51
Készüléktípus: Nokia 6700 Classic
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 6700 Classic

Hozzászólás Szerző: ArniM5 »

Sziasztok

Épp ma jött meg a 6700 C-m Eddig N97 Minim volt. Végig olvasva a n97 mini és a 6700 topicot azt látom , hogy mindenki a symbianos mobilokat magasztalja.
Én napi használatra , munkára használom a telefont. Nem azért , hogy kirakjam az asztalra. Szó szerint kimenekültem a symbianos N97miniből. Szerintem telefonnak alkalmatlan. Lassú és körülményes a kezelése. Egy kézzel lehetetlen használni. Multimédiás eszköznek már jobb lehet, de ez a része számomra inkább látványos mint hasznos. Ismerőseim is osztják ezt a véleményt és már rég eladták a Minit. Most én következtem.

Szóval átnyergelek erre a fórumra. Az N97 fórumon rengeteg segítséget kaptam, köszönöm mindenkinek. Remélem a 6700-ban megtalálom az igazi telefont. Igy külsőre tetszik nagyon a fémház és azt érzem , hogy van benne anyag. A napi használat majd később derül ki.
Avatar
Hentes
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2009-03-01 vas. 19:45:45
Készüléktípus: Nokia 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 6700 Classic

Hozzászólás Szerző: Hentes »

Sziasztok, van egy 6700 c-01 telom, probalom atirni a pc kodot, de nem engedi az NSS egyszeruen nem csinal semmit, gondoltam nem erdekes megcsinalom ohoenix-el (ha jol tudom az is atirja amire en akarom) de az meg valami dt1 illetve dt2 hibaval nem, is latja a freamwert amit leszedtem, tud valaki segiteni nekem? koszonom, magyarositani akarnam, es uj szoftot felrakni.

koszonom.
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Nokia 6700 Classic

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

Hentes írta:Sziasztok, van egy 6700 c-01 telom, probalom atirni a pc kodot, de nem engedi az NSS egyszeruen nem csinal semmit, gondoltam nem erdekes megcsinalom ohoenix-el (ha jol tudom az is atirja amire en akarom) de az meg valami dt1 illetve dt2 hibaval nem, is latja a freamwert amit leszedtem, tud valaki segiteni nekem? koszonom, magyarositani akarnam, es uj szoftot felrakni.

koszonom.
Szia!
A kérdésedet itt tedd fel! ;)
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
gus8k
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011-06-15 szer. 15:59:51
Készüléktípus: e51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nokia 6700 Classic térkép probléma!

Hozzászólás Szerző: gus8k »

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy 6700-as firmware frissítés után (13.10) amit phoenix-el raktam rá (leírás alapján), hogy magyarul is tudjon a készülék. A frissítés után sajnos nem tudom elindítani rajta a nokia map programot. Indulásnál a telefon egyszerűen újraindítja magát. Ha rárakom ovi suite-ra, hogy frissítsem a térképeket akkor kiírja,hogy nincs telepített térkép szoftver a készüléken, vagy a készülék nem alkalmas rá. Ha ovi suite-n keresztül frissítem a telefont, akkor visszakerül rá az angol firmware és ugyanezt a hibát produkálja. Ha visszaállítom phoenixel gyári állapotra akkor is. Arra gondoltam, hogy kellene egy 6700 classic-nak a térkép mentése hátha azzal életre tudom kelteni. Mit tudok tenni? Sajnos itt már elvesztettem a fonalat.

Üdv,
Gus8k
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia 6700 Classic térkép probléma!

Hozzászólás Szerző: Damir »

gus8k írta:Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy 6700-as firmware frissítés után (13.10) amit phoenix-el raktam rá (leírás alapján), hogy magyarul is tudjon a készülék. A frissítés után sajnos nem tudom elindítani rajta a nokia map programot. Indulásnál a telefon egyszerűen újraindítja magát. Ha rárakom ovi suite-ra, hogy frissítsem a térképeket akkor kiírja,hogy nincs telepített térkép szoftver a készüléken, vagy a készülék nem alkalmas rá. Ha ovi suite-n keresztül frissítem a telefont, akkor visszakerül rá az angol firmware és ugyanezt a hibát produkálja. Ha visszaállítom phoenixel gyári állapotra akkor is. Arra gondoltam, hogy kellene egy 6700 classic-nak a térkép mentése hátha azzal életre tudom kelteni. Mit tudok tenni? Sajnos itt már elvesztettem a fonalat.

Üdv,
Gus8k
Szia!

Próbáltad újra feltenni a szoftvert? :roll:

Sajnos azt hiszem, hogy az S40-be így nem lehet belenyúlni....
ArniM5
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2011-01-02 vas. 15:59:51
Készüléktípus: Nokia 6700 Classic
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 6700 Classic

Hozzászólás Szerző: ArniM5 »

ArniM5 írta:Sziasztok

Épp ma jött meg a 6700 C-m Eddig N97 Minim volt. Végig olvasva a n97 mini és a 6700 topicot azt látom , hogy mindenki a symbianos mobilokat magasztalja.
Én napi használatra , munkára használom a telefont. Nem azért , hogy kirakjam az asztalra. Szó szerint kimenekültem a symbianos N97miniből. Szerintem telefonnak alkalmatlan. Lassú és körülményes a kezelése. Egy kézzel lehetetlen használni. Multimédiás eszköznek már jobb lehet, de ez a része számomra inkább látványos mint hasznos. Ismerőseim is osztják ezt a véleményt és már rég eladták a Minit. Most én következtem.

Szóval átnyergelek erre a fórumra. Az N97 fórumon rengeteg segítséget kaptam, köszönöm mindenkinek. Remélem a 6700-ban megtalálom az igazi telefont. Igy külsőre tetszik nagyon a fémház és azt érzem , hogy van benne anyag. A napi használat majd később derül ki.
Sziasztok

Közel 2 hónapja használom a 6700 classicot. Számomra ez a tökéletes telefont. Igazából nem is értem miért vesznek az emberek mást. Biztos a reklámok hatása gondolom.Így jártam anno én is. Úgy látom mindenki csak szenved ezekkel az érintőképernyős telefonokkal. Ha vki kér tőlem egy telefonszámot a telefonkönyvből (vagy fordítva) egy igazi kínszenvedés mire elmentegetik a kért új számot (vagy megkeresi) az érintőképernyős telefonjukkal. Izzadva nyomkodják két kézzel az érintő képernyőt, mert egy kézzel egyiket sem lehet használni. Ami nekem 2 sec az egy érintősön akár 1 perces művelet is lehet. De modern divatos telefonjuk van gondolják ami szemmel láthatóan is kényelmetlen és nehézkesen kezelnek.

Úgy gondolom egy 6700 a fémtokkal már megfogni is kellemes és nem úgy néz ki, mint egy hó lapát. Használata egyszerű gyors és nem igénnyel semmilyen különleges szaktudást. Nem fagy le, nem kell utólag programokat keresgélni rá fórumokon, hogy egyáltalán használni lehessen. Mégis tud mindent amit muszáj. Puszta élvezet az egész telefon, csak ajánlani tudom azoknak akik tényleg telefont keresnek nem pedig divatot és kellemetlenséget.


:taps1:
gus8k
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011-06-15 szer. 15:59:51
Készüléktípus: e51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nokia 6700 Classic térkép probléma! Megoldva!!!

Hozzászólás Szerző: gus8k »

Sziasztok!

2-3 napja tettem fel a kérdés-t térkép probléma ügyben. Megoldottam! A következőképpen jött össze a dolog: Kivettem a 4GB memória kártyát amit az e52-ből raktam át és lőn csoda elindult a térkép prg. , de miért azt nem tudom. Innen már simán ment minden beraktam egy másik karit (1GB) formáztam és lőn csoda tudom frissíteni OVI suite-n keresztül. Azért szánalmas ez az egész miért nem ad vissza 1 hibát, hogy formázd le a kártyát mert ugyan tudom olvasni, de valami nem jó. Mindenesetre köszönöm a hozzászólást, de nem kellett visszavinnem és újrafrissíteni mert már kezdtek rémisztgetni, hogy annyi a telefonomnak.
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Nokia S40”