Nokia 9500

Minden Nokia kommunikátorokkal foglalkozó témák
torrentdanix
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nokia 9500

Hozzászólás Szerző: torrentdanix »

Kép

Külső, Fényképező:
Elérkezett az a nap is, mikor a Nokia kiadta a sikeres 9210i kommunikátor utódját, a 9500-t. Mikor először kezembe vettem ezt a telefont, várakozásaimmal ellentétben viszonylagosan könnyűnek éreztem (230 gramm). Előtte egy Nokia N-Gage-et használtam, és méretbeli paramétereit nézve nehezebbre számítottam. A készülékhez kapunk alaptartozékként egy USB-s adatkábelt, egy asztali töltőt, egy sima töltőt, és egy headset-et is, ami sajnos nem sztereó. Memóriakártyát viszont nem. Ez a készülék is az MMC típusú kártyákkal bővíthető, mint azt már megszoktuk a Nokiától. A bővítőegység betehelyezéséhez nem kell az akkut eltávolítani, de miután behelyeztük a kártyát, akkor a hátlapot muszáj rátenni, mert csak ezután ismeri fel a készülék. A külső részen a gombok teljesen átlagosan helyezkednek el. A szürke és a még szürkébb szín keveredése figyelhető meg a telefon külsejét illetően. Minden borítás minőségi anyagból készült, és az illesztések is tökéletesek. Akárhogy próbáltam hajtogatni, feszegetni, egy reccsenést sem tudtam kicsikarni belőle, ami egy felsőkategóriás készüléktől teljes mértékben el is várható. A nyitómechanizmus szintén strapabírónak látszik. A készülék tetején található a hangszóró, melyről részletesebben később esik szó. A töltő és az adatkábel felett található az IrDA port. Ami nekem nagyon tetszett, hogy ha a készüléket kinyitva használjuk, akkor akár az asztalra is letehetjük, mert nem fog elcsúszni, ugyanis alján gumicsíkok helyezkednek el. Ezek hosszas használat után is tapadnak.
Elkövetkezett a bekapcsolás pillanata. A PIN-kód kérés után a külső kijelzőn a jól megszokott Series 40-es kezelőfelületet találtam. Mivel ez egy kommunikátor, egyből kinyitottam a belső kijelzőt, és elém tárult a 640*200 pixel felbontású, 65 ezer színű, TFT „monitor”. Valóban elgondolkodtató a kérdés: mit is látok én most tulajdonképpen? Egy telefont, egy PDA-t vagy egy számítógépet!? A későbbiekben kiderül, hogy a Nokia milyen jól oldotta meg e három, az üzleti ember számára nélkülözhetetlen funkciók egy gépbe való integrálását.
Először essék szó a Series 40-es felületről, avagy mit is csinálhatunk a külső kijelzőn. Egy ilyen készülék esetén fura kimondani, de itt található maga a telefon rész. A régebbi típusokból ismert módon működik a hívások kezelése, és szokás szerint a kikapcsoló gombon tudjuk a profilokat is változtatni. Sok ember számára új profil lehet a „Repülőgép” üzemmód, melyet aktiválva kikapcsolhatjuk a készülék telefon funkcióját, ekkor kikapcsol a telefon rádiófrekvenciás része a külső kijelzővel együtt, de eközben a kommunikátor funkciókat minden gond nélkül használhatjuk. A menübe belépve viszonylag szegényes kínálat tárul elénk a funkciókat tekintve, azaz jó pár lényeges dolgot nem tudunk itt beállítani, bekapcsolni. Viszont, csak itt kapott helyet a kamera. A jól megszokott módokon készíthetünk vele képet, azaz „szokásos”, „arckép” és „éjszakai” választásunk van, de videót is képes rögzíteni természetesen hanggal együtt. Maximum 640*480-as felbontást produkál. Őszintén szólva, egy ilyen drága készülékbe nyugodtan beletehettek volna egy 1,3 Mpixeles objektívet, ami mondjuk a 7710-ben található. Maga a készülék gyenge fényviszonyok között is elfogadható képet készít, persze nem ezzel kell megörökíteni a családi kirándulást. Továbbá dicséretre méltó, hogy végre nincs korlátozva 1 percesre a videó felvétel hossza. A maximum 1 óra így is valamilyen szintű limintnek minősül, de legalább ez valamivel elfogadhatóbb, kevés felhasználónak fog ez bosszúságot okozni. Üzenetet akár a külső, akár a belső kijelzőn is írhatunk, de ami a lényegi különbség, hogy a külső részen csak SMS küldésre van lehetőségünk. A kommunikátor részen természetesen e-mail és multimédia üzenet létrehozására is van lehetőség. SMS íráskor a gombok lenyomása egyértelmű, azaz pontosan tudjuk, hogy lenyomtuk-e a gombot, vagy esetleg nem sikerült túl finoman értünk hozzá. Íráskor azonban ha két ujjunk előszeretettel tartózkodik egy sorban, mondjuk az 1-3-as, 4-6-os, 7-9-es billentyűn, akkor nagyon szokatlan lehet, hogy mikor az egyik ujjunkkal lenyomjuk a gombot, a másik oldalon is megmozdul a műanyag. Itt meg kell még említenem, hogy a Bluetooth, vagy az IrDA bekapcsolására a külső részen nincs lehetőségünk.

A belső rész:
A kommunikátor részén egy Series 80-as kezelőfelület tárul elénk a kijelzőn egy teljes QWERTY billentyűzet társaságában. A kijelző 65000 színű, és kellően kontrasztos, méltán nevezhető csúcskategóriásnak. A fényerejét gyorsbillentyűvel változtathatjuk, így ha gyorsan, éppen az adott fényviszonyokhoz próbáljuk igazítani, akkor nem kell turkálnunk a beállítások között. Ha kiszedjük a telefonból az akkumulátort, majd visszatesszük, akkor több mint egy perc alatt éled fel az operációs rendszer, mely szörnyen lassúnak mondható, ez a teljesítmény egyébként még a 9210i-t is „túlszárnyalja”. Bár hozzá kell tennünk, hogy operációs rendszer lévén nem kell naponta ki-be kapcsolgatni a telefont. Miután a bootolás megtörtént, elénk tárul az asztal, ahol mappákat hozhatunk létre, melyek az ikonjait szabadon megváltoztathatjuk. Gyorsgomb segíti továbbá a jegyzet mielőbbi előhívását, ha valamit netán hirtelen le szeretnénk jegyezni. A billentyűzet tetején 8 gomb található, melyek mindegyikével egy-egy funkció azonnal elindítható. Ezek közül csupán egyet konfigurálhatunk szabadon. A programokat egyébként a szoftver nem tölti be a memóriába, szóval mikor el akarjuk indítani, akkor erre szintén várni kell. A menü gomb a jobb alsó sarokban helyezkedik el, és már a 9210i-ben megszokott módon, a menü a bal felső sarkában jelenik meg. A vezérlést megkönnyítendő tartozik még a billentyűzethez egy kilenc állású joystick is.

Iroda, személyes:
Négy nagy témakörre osztotta fel a Nokia a kommunikátor programjait. Az első nagy elem a „Személyes” rész. Itt található a névjegyzék, és az üzeneteinket is itt érhetjük el. A belső felületen küldhetünk SMS-t, MMS-t, faxot és e-mail-t. Ha levelezni szeretnénk, akkor konfigurálni kell egy e-mail fiókot, majd a beépített kliens segítségével minden gond nélkül letölthetjük üzeneteinket, és természetesen küldhetünk is. Sajnálatos, hogy a többi Symbian rendszert futtató Nokiához hasonlóan a 9500 sem ismeri a hitelesített SMTP szervereket. A Személyes részen található továbbá a felhasználóbarát, nagy tudású „Naptár”. Szinte az összes elképzelhető nézetet választhatjuk, mint akár a napi, heti, havi vagy az éves nézet. A dátumok, időpontok bevitele után gyönyörűen átláthatóak a feladataink, melyekhez hozzárendelhetünk egy figyelmeztetést, vagy egy jegyzetet. Ha még ez sem lenne elég, ki is színezhetjük az egészet. Bár egyebet nem tett ide a finn gyártó, de ha bármi személyes programunk lenne, annak az indító fájlját akár ide is telepíthetjük.
A következő nagy témakör az Iroda rész. Itt találjuk a számológépet, a kommunikátor saját kis Word, Excel, PowerPoint alkalmazásait, valamint egy fájlkezelőt. A három előbb említett „Office” alkalmazás kompatibilis a PC-n találhatóval. Ugyanúgy szerkeszthetjük dokumentumainkat, és rengeteg formázási lehetőséget is felkínál a program. Persze nem tanácsos szakdolgozatot írni rajta, de a célnak itt tökéletesen megfelel. Ugyanez vonatkozik a másik két programra is. A szintén itt található számológép az én tetszésemet elnyerte. Kellően nagy tudású ehhez a készülékhez. Dicséretes, hogy tudományos funkciók is helyet kaptak benne, de hát ne legyünk teljesen elégedettek, hisz akár a függvények kirajzolására is képes lehetne, ha a kijelző méreteit nézzük. (Ezen egyébként könnyen segíthet egy később telepíthető alkalmazás.) A fájlkezelő engem meggyőzött. Beleláthatunk a rendszermappákba is, és tetszés szerint küldhetünk fájlokat akár Bluetooth-on, infrán, vagy csatolva MMS-ben és e-mailben egyaránt. A kezelőből telepíthetjük az új alkalmazásokat, melyeket tetszés szerint tehetünk a memóriakártyára, vagy a telefon memóriájára, és a programindító ikont is bármelyik mappán elhelyezhetjük. A telefonnak egyébként 80 MB belső memóriája van. Ez, ha nem túl nagyok az igényeink, könnyedén kiszolgálhat minket jó ideig, utána pedig tetszés szerinti méretű memóriakártya vásárolható, amennyiben pénztárcánk ezt megengedi.

Multimédia, beállítások
A harmadik témacsoport a Média. Az Internetböngészőt itt találjuk, mely az Opera legfrissebb változatát tartalmazza. Megbirkózik WAP és internet oldalakkal egyaránt. Tökéletesen boldogul a komolyabb oldalakkal, bár ehhez nem árt egy WLAN kapcsolat, lévén a kommunikátor még nem ismeri a 3G hálózatokat. A programban rengeteg beállítási lehetőség van, melyek szerintem minden igényt kielégítenek. Külön letöltésvezérlő is helyet kapott benne. Megemlítendő, hogy a navigálás egy oldalon kurzor segítségével történik, melynek mind sebességét, mind gyorsulását beállíthatjuk. A kurzort a belső joystick-kal vezéreljük. Szintén a Média mappában találhatóak a „Képek”, a „Hangrögzítő”, a zenelejátszó és az előre telepített RealPlayer. A „Képek” alatt megnézhetjük a telefonra rátett képeinket, és itt van módunk a kamerával készített fotók megtekintésére is. Az alkalmazás az alapvető szerkesztési funkciókat tudja, mint a forgatás, vagy a tükrözés, melyek elsőre feleslegesnek tűnhetnek, de amikor esetleg szükségünk van rá, igen jól jön. A Hangrögzítő egy komplett diktafonként funkcionál, a felvett hang hossza csak a szabad memória méretétől függ.
Akár a 10 méter messze beszélő ember hangját is megfelelő hangerővel képes felvenni, persze ha a közelben más hangforrás nincs. A zenelejátszón ezt a felvételt meg is hallgathatjuk, de más formátumok lejátszására is képes, mint például az mp3. Ezáltal akár mp3 lejátszóként is funkcionálhat a készülék. Igaz, alaptartozékként nem adnak hozzá sztereó headset-et, mely számomra kissé érthetetlen. Ha a készülékhez hozzácsatlakoztatjuk a Nokia sztereó fülhallgatóját, akkor a rátett zenéket kiváló hangminőségben élvezhetjük. Hangfájlokat a készülék külső hangszóróján is hallgathatjuk, persze koránt sem olyan jó minőségben, de egy ekkora hangszórótól ne is várjon az ember többet. A rádió funkciót sajnos kimaradt a 9500-ból. A RealPlayer-t segítségével tekinthetjük meg felvett videóinkat. A számítógépen 3gp formátumban kódolt mozgóképeinket a készüléken is megtekinthetjük, de képes MPEG4 fájlok visszajátszására is. Külön öröm, hogy az s60-as RealPlayer-el ellentétben itt már teljes képernyőre tudjuk tenni a videókat. Számomra továbbra is csalódás, hogy nem tud semmilyen kódolású avi-t lejátszani, melynek érzésem szerint sokkal több hasznát lehetne venni. Meg kell említeni, hogy internetes adások vételére is alkalmas a lejátszó, melynek a beállításait a vezérlőpultban találjuk.
Az utolsó nagy csoportban található a fentebb említett vezérlőpult, és a készülék egyéb adatmozgató tulajdonságai. Tudunk a készüléken tárolt adatokról biztonsági másolatot készíteni, mely nagyon hasznos lehet, ha egy éppen feltelepített program tönkreteszi az operációs rendszert, és csak a teljes formázás segítene. Továbbá, ha előző készülékünk is Symbian operációs rendszerrel rendelkezett, akkor a neveket és a naptár bejegyzéseket könnyedén átvihetjük egyik készülékről a másikra. Ha előtte régi típusú kommunikátorunk volt, akkor a rajta lévő további adatokat is áthozhatjuk az Adatmozgató segítségével, és a memóriakártyán tárolt információkat is átalakíthatjuk vele, hogy e készülék is kompatibilis legyen velük. A készülék modemként szintén használható, erre az Eszközök -> Modem-ben találjuk az aktiválást. Ha aktív a net/wap kapcsolatunk, akkor a kapcsolatkezelővel nyomon követhetjük, hogy mennyi volt eddig az adatforgalmunk, mióta használjuk éppen az adott kapcsolatot, vagy akár az IP címünket is megnézhetjük. A kapcsolatokat bonthatjuk is e menüpont alatt. A Súgó szintén az Eszközök alatt található, mely egy kezdőnek valószínűleg nagy segítségére válik. Térjünk vissza a vezérlőpultra, ahol a készülék egyéb beállítási lehetőségeit találjuk, két oszlopos felosztásban, mely az átláthatóságot meglehetősen megkönnyíti. Az itt található funkciók ésszerűen vannak csoportokba rendezve, így bármit könnyen megtalálhatunk, beállíthatunk. Dicséretes, hogy lehet nagyítani a vezérlőpultban, így a gyengébben látóknak sem akadály a menüpontok elolvasása. A főmenüben található az óra, valamint itt állíthatjuk be az ébresztéseinket. Világóra is található benne rengeteg várossal. Egy érdekes dolgot találunk a világóra mellett, ami kijelzi, hogy aznap mikor kel fel a nap, illetve, hogy mikor nyugszik.

Adatkommunikáció, összegzés:
Adatátviteli funkciókkal igen jól áll tesztalanyunk. Megtalálható benne a jól megszokott GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), mindemellett EDGE kapcsolat létesítésére is képes. Integrálták a Bluetooth-t és az IrDA-t is. Végre kimondhatom, hogy egyik sincs lekorlátozva, így bármit szabadon küldhetünk-fogadhatunk akár a PC-re, akár egy másik telefonra. Mindemellett újdonság a telefon talán a legfontosabb tulajdonsága, a Wireless LAN (WiFi, IEEE 802.11b, 2.4 GHz), azaz WLAN Hotspotokra való kapcsolódás képessége. A Nokia elsőként ebbe a készülékbe építette be ezt az adatátviteli formát. Ez az egész úgy néz ki, hogy megjelenik egy „W” betű a kommunikátor bal részén, ha ilyen Hotspot van a közelben. Ekkor be kell mennünk az Eszközök->Vezérlőpult->Csatlakozás->Vezeték nélküli Lan menüpontba, itt létre kell hozni egy új hozzáférési pontot. Ezek után, ha csatlakozni szeretnénk a világhálóra, már csak ki kell választanunk eme hozzáférési pontot, és ha a hálózat nyitott, akkor ingyen böngészhetünk a világhálón. Természetesen a telefont egy adatkábel(DKU-2) segítségével is hozzáköthetjük számítógépünkhöz, majd ezek után szinkronizálhatjuk adatainkat a két készülék között a PC Suite vagy az OMA Data Synchronization programok segítségével.
E telefonban minden megtalálható, amire egy üzletembernek szüksége lehet. Mégis azt mondom, hogy a gyér programkínálat miatt, jelenleg nem igen lehet kiaknázni az készülékben rejlő lehetőségeket. Ez idővel bizonyára javulni fog. Szerencsére a Java támogatás valamiben javít ezen a helyzeten, de mint tudjuk, egy Java program általában nem olyan jó minőségű, mint egy Symbian-os alkalmazás. A menüben történő böngészés kellemes, hisz azonnal reagál a telefon a neki adott utasításokra. Továbbá a WLAN funkció igen hasznos benne, hisz elég sok helyen el lehet érni már ezt a szolgáltatást. A csatlakozás egy ilyen WLAN pontra is könnyedén zajlik. Sajnálatos, hogy nem sztereó fülhallgatót mellékelnek a telefonhoz, pedig akkor mp3 lejátszónak is minden gond nélkül használható lenne.
Az elődmodellből öröklődik még egy apró hiba: a telefon nem képes rezegni. Érdekes továbbá, hogy a belső billentyűzet nem kapott megvilágítást, bár az is igaz, hogy nagyméretű kijelző elég fényes ahhoz, hogy a gombsor is látszódjon.
Mindent összevetve a NOKIA egy tökéletes, a mai kor elvárásainak megfelelő üzleti telefont hozott létre, mely az igényeket maximálisan kielégíti, és egyben tökéletes utódja a 9210i-nek.

Forrás: mobilaréna
csaszykj
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2009-01-27 kedd 22:16:29
Nem: Férfi
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Nokia 9500

Hozzászólás Szerző: csaszykj »

Sziasztok!

Hát, hozzájutottam egy ilyen telefonhoz.
Az a gondom vele csak, hogy egy nylonzacskóban van...
Egy "hozzáértő" hölgy, darabjaira szedte, és amikor megláttam, hogy egy cipős dobozból halássza elő, de atomjaira hullva, azt hittem mentem összeesek. :wacko: :duhos2:
A legszebb az egészben, hogy még mondta és mutatta is, hogy ennek van baja meg ennek......... :whaaa: :lol: :wacko:

Minden darabokban van, kés, laposfejű csavarhúzó és hasonló szerszámokkal lett szétszedve a telefon.
Szerintetek mit kezdjek vele?
Ha így beviszem valami telós boltba, elájulnak.... Szakszervizre nem is merek gondolni.......
Kukába nem hajíntok semmit sem, eladni nem akarom, így semmit sem ér...

Délután készítek egy képet a jó kis kommunikátorról, hogy is néz ki most.....
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Nokia 9500

Hozzászólás Szerző: botond »

Jesszus. :whaaa:

Nagyjából átérzem a helyzeted, nekem is kommunikátorom van. (9300)
Hát remélem ebből tanultál, nők kezébe nem telefon való...

Amúgy sokan szidják a kommunikátorokat, de szerintem minden igényt kielégít, és marha gyorsan lehet vele gépelni. Én teljesen meg vagyok elégedve a 9300-val. Bár 9500-át akartam venni anno, de erre volt keret. Már vagy 2 éve hűségesen szolgál, ráadásul esett párszor szegényke.

Ha lesz időm, ma este felviszem a készülékinfóba a 9500-át, úgy is épp ez van most soron.
Avatar
-Dr-Strust-
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 16:20:33
Készüléktípus: Sony Xperia Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Z:/private mappa :)
Has thanked: 31 times
Been thanked: 32 times

Re: Nokia 9500

Hozzászólás Szerző: -Dr-Strust- »

Ha el mered nekem küldeni postán az atomjaira szedett telót, akkor összesakkozom neked valahogy ;) De garanciát nem adok rá, hogy sikerül is... De egy próbát megér :)
(ha érdekel akkor írj privit ;) )
Kép
Kép
csaszykj
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2009-01-27 kedd 22:16:29
Nem: Férfi
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Nokia 9500

Hozzászólás Szerző: csaszykj »

botond írta:Jesszus. :whaaa:

Nagyjából átérzem a helyzeted, nekem is kommunikátorom van. (9300)
Hát remélem ebből tanultál, nők kezébe nem telefon való...

Amúgy sokan szidják a kommunikátorokat, de szerintem minden igényt kielégít, és marha gyorsan lehet vele gépelni. Én teljesen meg vagyok elégedve a 9300-val. Bár 9500-át akartam venni anno, de erre volt keret. Már vagy 2 éve hűségesen szolgál, ráadásul esett párszor szegényke.

Ha lesz időm, ma este felviszem a készülékinfóba a 9500-át, úgy is épp ez van most soron.
Hát mit mondjak, egy számítógép szerelés közben esett szó a telefonról, és ajándékba kaptam csak.
Ma összepakoltam, amennyire tudtam.
Kell egy komplett ház csere, ki van törve belőle sokminden.
A hangszóró hiányzik, meg 1-2 kütyü belőle, amúgy ép.
A kijelzőkön nem láttam semmi külső sérülést, a szallagkábelek, vagy flex kábelek, vagy mittomén hogy is hívják ezeket, épek.
A képeket is belinkelem róla, amiket ma készítettem.
Kép
Kép
Kép
Kép
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára csaszykj 2009-01-30 pén. 21:57:53-kor.
csaszykj
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2009-01-27 kedd 22:16:29
Nem: Férfi
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Nokia 9500

Hozzászólás Szerző: csaszykj »

strust írta:Ha el mered nekem küldeni postán az atomjaira szedett telót, akkor összesakkozom neked valahogy ;) De garanciát nem adok rá, hogy sikerül is... De egy próbát megér :)
(ha érdekel akkor írj privit ;) )
Összeraktam, lesd meg a képeket.
Gsm boltos ismerősömnek említettem, azt mondta hogy vigyem be, és megnézzük, menthető-e még.
Ha csak házcsere, és 1-2 apró kis kütyü kell bele, akkor meg is veszem hozzá simán, persze nem magyarországon, mert itthon elég drágán adják a cuccokat hozzá, ahogy néztem.
camaro383
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2009-01-29 csüt. 20:17:59
Készüléktípus: nokia e71
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 9500

Hozzászólás Szerző: camaro383 »

A kommunikátor részleget hol lehet megtalálni?
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Nokia 9500

Hozzászólás Szerző: Segal »

camaro383 írta:A kommunikátor részleget hol lehet megtalálni?
már a régi oldalnál is meg lett szüntetve így az újba sem került át :sad:
camaro383
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2009-01-29 csüt. 20:17:59
Készüléktípus: nokia e71
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 9500

Hozzászólás Szerző: camaro383 »

Segal írta:
camaro383 írta:A kommunikátor részleget hol lehet megtalálni?
már a régi oldalnál is meg lett szüntetve így az újba sem került át :sad:
És tudsz egy jó linket, ahol találok alkalmazásokat?
Régebben sok mindent innen töltöttem le, aztán voltam olyan hülye, hogy eladtam a készüléket (e90 miatt), de most rájöttem, hogy hiányzik nagyon és venni akarok egyet. Az e90 nem igazán vált be, unalmasnak tartottam. Ez persze csak a saját véleményem.
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Nokia 9500

Hozzászólás Szerző: botond »

camaro383 írta:A kommunikátor részleget hol lehet megtalálni?
Most már vannak fent kommunikátorok a készüléklistákon, így már ezekhez is lehet feltölteni.
A régi kommunikátor rész, mint olyan, az megszűnt, egybeolvadt a letöltésekkel. Tehát ha vannak progik, játékok kommunikátorokhoz, bátran töltsétek fel, besorolva a megfelelő típushoz.
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Nokia S80 - okostelefonok (kommunikátorok)”