Nokia 5530 XpressMusic

3xxx, 5xxx, 6xxx, 7xxx -es és N-Gage Nokia telefonokkal foglalkozó témák
Avatar
phoenix
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2011-12-21 szer. 15:48:27
Készüléktípus: Nokia C5-03
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veletek vagyok az idők végezetéig!
Has thanked: 3 times
Been thanked: 60 times

Re: Nokia 5530 XpressMusic

Hozzászólás Szerző: phoenix »

Peru írta:Sziasztok! Erre az oldalra keveredtem, és olvastam a kérdéseket. Mivel pont 5530-ast használok, gondoltam válaszolnék egy többek által felvetett problémára. Biztos sokan használnak még 5530-as telót, és szeretnék megúszni a nem olcsó szervizi javíttatást... Tehát, mi is a teendő, ha bejövő és kimenő hívásnál kikapcsol a telefon?!?!... Amint azt minden esetben tapasztaltátok, a javasolt soft frissítés nem segített! Nyilván, hisz az esetek 90%-ában ez nem soft hiba! Ha minden más funkció rendben működik a telón, csak a hívásfogadás, és hívás indítás közbeni kikapcsolás az egyedüli probléma, nem kell senkinek a legrosszabbra gondolnia! ... Megoldása a következő: (Hangsúlyozom, ez az esetek 90%-ára igaz!) Pattintsd le a kijelző körüli dísz keretet (Az enyémen ezüst-kékcsíkkal. a tiéden lehet fekete-piroscsíkkal) Kikapcsolni sem muszáj a telót, mivel jobban nem is kell szétszedni a beavatkozáshoz! Tehát, miután a keretet sikeresen eltávolítottuk, láthatóvá válik néhány csatlakozás a telefonban. Minket most a bekapcsoló gomb alatti keskeny szalagkábel érint legjobban, mivel ezt kell egy vékony csavarhúzóval, vagy egy keskeny kés hegyével, az alaplap élére rányomni minél jobban de azért óvatosan!!! Ez a szalagkábel átfordúl az alaplap élén, könnyen megtalálható, jól látható helyen van! Sajnos elég könnyen elmozdulhat, kisebb koccanásoknál, ütődéseknél általában. Miután helyre igazítottuk, vissza pattinthatjuk a dísz keretet, és kész is vagyunk! Ha mégsem működne a dolog, érdemes megismételni az eljárást, kissé határozottabb mozdulatokkal... (Remélem segítettem, nálam bevált.) Motto: "Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni!" ... Egyébiránt csatlakoznék, hogy a soft frissítgetéssel sem oldható meg minden probléma! Általában a műszaki analfabéta szajkózza megállás nélkül, mert valahol azt hallotta!!! Te meg ne dölj be neki!!! -üdv- Peru voltam. :bye1:
Szia!
Ha ezt képpel illusztrálod vagy akár videóval én megköszönöm neked!
Mert így lenne az igazi! :mrgreen:
De érdekes dolog így leírva is köszi ezt még én sem hallottam! :Notworty:
Nem tudom, mi (és főleg ki) miatt hintődött el az emberek agyában ez a "a szoftfrissítés mindent megold" vonal, de erősen butaság...
Ne felejtsd el megköszönni az idézet gomb mellett lévő :up: kis gombbal ha valaki segít neked!
Peru
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013-08-07 szer. 10:52:05
Készüléktípus: NOKIA
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5530 XpressMusic

Hozzászólás Szerző: Peru »

Nem fog menni az ilusztrálás, mivel csak ez a fényképezőm van a telómoban, de így vissza olvasva szerintem egész értelmesen leírtam... Elösször én is soft problémára gondoltam, de gyanús volt hogy minden más hibátlanul működött. Végül is megoldottam, és most hibátlan... -üdv- :yes: :bye1:
Avatar
phoenix
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2011-12-21 szer. 15:48:27
Készüléktípus: Nokia C5-03
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veletek vagyok az idők végezetéig!
Has thanked: 3 times
Been thanked: 60 times

Re: Nokia 5530 XpressMusic

Hozzászólás Szerző: phoenix »

Peru írta:Nem fog menni az ilusztrálás, mivel csak ez a fényképezőm van a telómoban, de így vissza olvasva szerintem egész értelmesen leírtam... Elösször én is soft problémára gondoltam, de gyanús volt hogy minden más hibátlanul működött. Végül is megoldottam, és most hibátlan... -üdv- :yes: :bye1:
Értem én csak biztosra akarok menni!
Tehát ami a videón van 01.27 másodpertől 01.32 másodpercig és az van bekarikázva! Igaz ???
http://www.youtube.com/watch?v=xJu10yhipC8
Nem tudom, mi (és főleg ki) miatt hintődött el az emberek agyában ez a "a szoftfrissítés mindent megold" vonal, de erősen butaság...
Ne felejtsd el megköszönni az idézet gomb mellett lévő :up: kis gombbal ha valaki segít neked!
Peru
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013-08-07 szer. 10:52:05
Készüléktípus: NOKIA
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5530 XpressMusic

Hozzászólás Szerző: Peru »

Nem az amelyik be van karikázva, hanem a másik, amelyikhez a piros kör széle hozzá ér! De írtam is, hogy a bekapcsoló gomb alatt!!! Azt kell az alaplap élére nyomni, hogy jobban érintkezzen. Vagy az alaplap hátulján, vagy az elején nem érintkezik rendesen, nem tudom, mert amikor az élére rányomod, értelem szerűen előtte is, és a háta mögött is lejjebb fog menni úgy fél milliméterrel, vagy negyeddel, attól függ mennyire van elmozdulva... Ettől jobban nem tudom elmagyarázni... Persze a legjobb megoldás az lenne, ha az alaplap ki lenne szedve vagy mi, mert akkor mind a két oldalán meglehetne igazítani a csatlakozásokat, de én annyira nem szedtem szét, mert közben megoldódott a probléma azzal, hogy az alaplap éléhez nyomtam ahol átfordul rajta a szalag. :szia:
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “S60 - egyéb készülékek”