Nokia 5630 XpressMusic

3xxx, 5xxx, 6xxx, 7xxx -es és N-Gage Nokia telefonokkal foglalkozó témák
Avatar
skyrush7
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2012-05-07 hétf. 19:20:26
Készüléktípus: Nokia Lumia 620 Black
Nem: Férfi
Has thanked: 60 times
Been thanked: 88 times
Kapcsolat:

Re: Nokia 5630 XpressMusic

Hozzászólás Szerző: skyrush7 »

scooter01 írta:Sziasztok , valaki nem tudna nekem segíteni hogy régen használtam a biztonsági kódot és már elfelejtettem, viszont be van állítva hogy új sim kártyánál kérje a biztonságit .. :( és én azt már nagyon nem tudom, ezt a nemesis-t a Nokia BB5 PM Security code programot végig kínlódtam, semmi sikerrel , valaki nem tudna segíteni ?? ezen kívűl milyen megoldás lehet ? hogy ha bevinném függetleníteni , az kiütné a biztonsági kódot a gyárira ? vagy saját magam nem tudnám valahogy visszaállítani ? :(

Köszönöm előre is .. :(
"Elfelejtett biztonsági kód o Feltelepítettem a Nemesis Server Suite legfrissebb verzióját innen: http://www.b-phreaks.co.uk/ o USB-n csatlakoztattam a telefont (hozzá kell tenni, hogy előtte már telepítve volt a PC suite és a hozzá kapcsolódó driver)
o NSS elindít
o Jobb felső sarokban a nagyító ikon (scan for new device)
o Miután bejött a "főmenü", fent van egy "Phone info" ikon, arra kell kattintani
o Itt jobb oldalon alul van egy "Permament memory" tab, arra át kell kapcsolni
o READ GOMB, ennek hatására a program beolvassa a telefon belső memóriáját
o BAKCUP GOMB, ennek hatására a program elmenti egy .pm kiterjesztésű fájlba a kiolvasott tartalmat (alapesetben a C:Program
FilesNSSBackuppm[TELEFON IMEI KÓDJA].pm alá)
o Nokia BB5 PM Security code nevű program letöltése, én ezt itt találtam meg: http://www.mediafire.com/?qbgnl9alm2l o program elindít (nekem francia nyelvű volt, de több órás szívás után ez nem akadály )
o Ouvrir un fichier PM gomb, erre előjön egy file selector, amivel kiválasztható a korábban lementett pm file (C:Program FilesNSSBackuppm[TELEFON IMEI KÓDJA].pm) o és láss csodát, alul a "Code de sécurité:" után ott a kód!
o biztosan van egyszerűbb és szebb megoldás, de ez legalább működött!" forrás: kezdő symbian GYIK.

2. frissíted a szoftvert. (mindegy, hogy hogyan). Ilyenkor visszaáll az alap biztonsági kód. (12345)
Kép
garga pista
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009-06-04 csüt. 21:16:45
Készüléktípus: 5800 XM + 5320 XM + 6070
Nem: Férfi
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Nokia 5630 XpressMusic

Hozzászólás Szerző: garga pista »

Sziasztok! Pár napja leformáztam a telefonomat, újratelepítettem az egészet. A névjegyzéket a másolóval tettem rá a régi (tartalék) telefonomról. Most a telefonkönyvben minden névjegy 2X van. Teljesen u.a. Mi lehet a gond? A SIM-kártya ki van kapcsolva, hogy azt ne mutassa, csak a memóriakártyán vannak még rajta a telószámok, bizt.mentésként, de nem ezek látszódnak, mert ha kitörlök egy névjegyet, akkor törlődik a másolata is :stupid:
Nokia 5800 & Nokia 5320
Avatar
Salmi
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:20:43
Készüléktípus: N808 + N9 + Mate 10 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tatabánya
Has thanked: 68 times
Been thanked: 135 times
Kapcsolat:

Re: Nokia 5630 XpressMusic

Hozzászólás Szerző: Salmi »

Nem használod a Mail for Exchange alkalmazást, vagy más olyan szolgáltatást, ami tárolja a névjegyzékedet és szinkronizálhat? Esetleg próbáld meg, hogy kitörlöd az összeset és:
a.) újból szinkronizálod a rég telefonnal a névjegyzéket,
b.) a régi készülékről Nokia Suite-tel csinálsz bizt.mentést a névjegyzékekről és azt az új készülékre visszaállítod.
Persze bizonyosodj meg arról is, hogy a legújabb szoftver legyen a készüléken!
garga pista
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009-06-04 csüt. 21:16:45
Készüléktípus: 5800 XM + 5320 XM + 6070
Nem: Férfi
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Nokia 5630 XpressMusic

Hozzászólás Szerző: garga pista »

Szia! Köszi a segítséget, az volt a gond, hogy akartam szinkronizálni valamikor a syncml-el és az kavart be. Elindítottam, lefuttattam újra és megjavult.

Viszont lenne rögtön egy másik kérdésem is, nem lehet valahol beállítani, hogy a rádióra ébresszen a telefon? Most eszembe jutott így újra suli előtt jó lenne rádióra ébredni. Régen talán az 5200 vagy a 6070-en be lehetett állítani azt hiszem.
Nokia 5800 & Nokia 5320
Avatar
zolee1293
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010-01-29 pén. 17:21:48
Készüléktípus: Nokia 5630 XpressMusic
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5630 XpressMusic

Hozzászólás Szerző: zolee1293 »

Sziasztok!

Akartam frissíteni a szoftvert Nokia Software Update-el, de mikor csatlakoztatom a telefont, azt írja, hogy csatlakoztassam. Hiába nyomom, hogy újra stb... nem reagál semmire. +Mikor rámegyek a Ovi Suite-ban, hogy térképek letöltése megnyitja a Map Loadert, és ezt írja: "Waiting For Phone" semmire nem reagál, pedig fölismeri a telefont a gép stb...

Ötletek? Köszönöm! :)
garga pista
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009-06-04 csüt. 21:16:45
Készüléktípus: 5800 XM + 5320 XM + 6070
Nem: Férfi
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Nokia 5630 XpressMusic

Hozzászólás Szerző: garga pista »

zolee1293 írta:Sziasztok!

Akartam frissíteni a szoftvert Nokia Software Update-el, de mikor csatlakoztatom a telefont, azt írja, hogy csatlakoztassam. Hiába nyomom, hogy újra stb... nem reagál semmire. +Mikor rámegyek a Ovi Suite-ban, hogy térképek letöltése megnyitja a Map Loadert, és ezt írja: "Waiting For Phone" semmire nem reagál, pedig fölismeri a telefont a gép stb...

Ötletek? Köszönöm! :)
Szia!

PC Suite módban csatlakoztattad a PC-hez? Az Ovi, meg a Map Loader is csak úgy fog működni.
A másik: miért akarsz szoftvert frissíteni? Már vagy 3 éve nincs (és nem is lesz) rá új szoftver.
Nokia 5800 & Nokia 5320
Avatar
zolee1293
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010-01-29 pén. 17:21:48
Készüléktípus: Nokia 5630 XpressMusic
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5630 XpressMusic

Hozzászólás Szerző: zolee1293 »

Igen úgy, de sajnos nem működik... Az Ovi térképeket azóta megtudtam oldani.
Valószínüleg váltani fogok c5-03-ra. Nincs a telefonnal semmi bajom, de a GPS valahogy nagyon hiányzik...
garga pista
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009-06-04 csüt. 21:16:45
Készüléktípus: 5800 XM + 5320 XM + 6070
Nem: Férfi
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Nokia 5630 XpressMusic

Hozzászólás Szerző: garga pista »

Sziasztok!

Hogyan tudom beállítani, hogy a gyári e-mail kliens (Üzenetek) ne csak a fejléceket, hanem a teljes e-maileket letöltse? Nem enged mást kiválasztani a letöltés beállításaiban. Gmail-es fiókot használok.
Nokia 5800 & Nokia 5320
nokiásjanika
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013-10-22 kedd 11:54:11
Készüléktípus: Nokia 5630 XpressMusic
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5630 XpressMusic

Hozzászólás Szerző: nokiásjanika »

Sziasztok. Volna egy gondom, amiben a segítségeteket kérem. Régóta van Nokia 5630-as telefonom. Itthon régóta wifizek, nem is volt eddig gondom. Most mióta előfizettem egy netes csomagra, azóta ha nem vagyok itthon gyönyörűen fut a net, de ha itthon vagyok, állandóan (4-5másodpercenként) szétkapcsol, és kiírja, hogy "Kapcsolat választása". És állandóan újra kell kapcsolódnom. Így élvezhetetlen az itthoni wifis netezés. Segítségeteket előre is köszönöm!
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “S60 - egyéb készülékek”