Nokia 701

3xxx, 5xxx, 6xxx, 7xxx -es és N-Gage Nokia telefonokkal foglalkozó témák
Avatar
blpub
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2009-06-19 pén. 20:26:44
Készüléktípus: LG G3 + Nokia 808 PureView
Tartózkodási hely: Miskolc City
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Nokia 701

Hozzászólás Szerző: blpub »

Ez FP1 előtti szoftra készült, nem tudom, univerzális-e, de gyanítom, hogy FP1-gyel nem megy, és downgrade pedig nem lehetséges Nokiáknál.
Egyébként az FP1-gyel meg tudod flashelni a telefont Phoenix segítségével, és akkor kezdheted elölről a hacket.
Apropó, a telefont indítottad már újra? X-plore szerint is a c meghajtón van a patches mappa, a gyökérben?
Alternatív megoldás: csinálsz magad egy főzött romot, amiben csak annyi módosítás lesz, hogy belerakod a hacket, semmi más. De ez csak gyakorlatias emberkéknek javasolt, akik tudják is, mit csinálnak.
These users thanked the author blpub for the post:
Kristoff31 (2012-06-03 vas. 09:20:36)
Rating: 2.63%
Üdv!
Kristoff31
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012-06-01 pén. 08:50:11
Készüléktípus: Nokia 701
Nem: Férfi
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0

Re: Nokia 701

Hozzászólás Szerző: Kristoff31 »

blpub írta:Ez FP1 előtti szoftra készült, nem tudom, univerzális-e, de gyanítom, hogy FP1-gyel nem megy, és downgrade pedig nem lehetséges Nokiáknál.
Egyébként az FP1-gyel meg tudod flashelni a telefont Phoenix segítségével, és akkor kezdheted elölről a hacket.
Apropó, a telefont indítottad már újra? X-plore szerint is a c meghajtón van a patches mappa, a gyökérben?
Alternatív megoldás: csinálsz magad egy főzött romot, amiben csak annyi módosítás lesz, hogy belerakod a hacket, semmi más. De ez csak gyakorlatias emberkéknek javasolt, akik tudják is, mit csinálnak.
hát akkor ez is bukta.....Igen újra indítottam már és semmi... és az X-plorban is minden a helyén mégsem működik! Azt hiszem, hogy akkor hanyagolom ezt a Romfőzést, mivel nem vagyok otthon ezekben a dolgokban! MIndenesetre elnézést, hogy fárasztottalak benneteket és köszönöm a segítségeteket..... végső esetben visszatérek droidra! :) üdv
Avatar
joe3
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2010-08-27 pén. 08:01:54
Készüléktípus: Galaxy S4 mini - Lumia 640
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Has thanked: 54 times
Been thanked: 88 times

Re: Nokia 701

Hozzászólás Szerző: joe3 »

Kristoff31 írta:
blpub írta:De nem is látszik a rompatcherben?
És miben, mármint milyen progiban hoztad létre? Mert ha a nokia saját gyári fájlkezelőjében (a szürke kartotékszekrény sárga mappával), akkor az a C:\data\patches mappát hozza létre, mert ami a nokia fájlkezelőjében a C gyökere, az valójában a C:\data. Ezért kell az x-plore (fentebb linkelt fórumból az is letölthető), mert azzal tudsz közvetlen a C meghajtóra mappát létrehozni. Bár igazából az E-re is jó, és ott a nokia fájlkezelője is az E gyökerébe teszi, csak jobb, ha a C-n van, mert mass storage módban ha USB-n lógsz, az E elérhetetlen. Aztán ez nehogy bekavarjon a rompatchernek, jobb a C-re tenni ezeket a hack dolgokat.
nem, nem látszik, pedig X- ploreban hoztam létre a mappát meg minden.....lehet esetleg ez segítene rajtam:
http://www.smartnews.hu/2012/02/modosit ... 9-by-joe3/

mit gondolsz? Megéri? És ha igen tudsz ajánlani egy leírást, hogy hogy kell flashelni, valamint hogy veszéllyel jár e a dolog?
Ne rakd fel!!! Ez még FP1 előtti.
These users thanked the author joe3 for the post:
Kristoff31 (2012-06-03 vas. 09:20:30)
Rating: 2.63%
Kristoff31
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012-06-01 pén. 08:50:11
Készüléktípus: Nokia 701
Nem: Férfi
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0

Re: Nokia 701

Hozzászólás Szerző: Kristoff31 »

joe3 írta:
Kristoff31 írta:
blpub írta:De nem is látszik a rompatcherben?
És miben, mármint milyen progiban hoztad létre? Mert ha a nokia saját gyári fájlkezelőjében (a szürke kartotékszekrény sárga mappával), akkor az a C:\data\patches mappát hozza létre, mert ami a nokia fájlkezelőjében a C gyökere, az valójában a C:\data. Ezért kell az x-plore (fentebb linkelt fórumból az is letölthető), mert azzal tudsz közvetlen a C meghajtóra mappát létrehozni. Bár igazából az E-re is jó, és ott a nokia fájlkezelője is az E gyökerébe teszi, csak jobb, ha a C-n van, mert mass storage módban ha USB-n lógsz, az E elérhetetlen. Aztán ez nehogy bekavarjon a rompatchernek, jobb a C-re tenni ezeket a hack dolgokat.
nem, nem látszik, pedig X- ploreban hoztam létre a mappát meg minden.....lehet esetleg ez segítene rajtam:
http://www.smartnews.hu/2012/02/modosit ... 9-by-joe3/

mit gondolsz? Megéri? És ha igen tudsz ajánlani egy leírást, hogy hogy kell flashelni, valamint hogy veszéllyel jár e a dolog?
Ne rakd fel!!! Ez még FP1 előtti.
Rendben, nem fogom, nem is nagyon értek hozzá! :) még a sima patch sem megy fel....nem ismeri fel a rompatcher...szóval valahol elrontom! :)
Avatar
joe3
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2010-08-27 pén. 08:01:54
Készüléktípus: Galaxy S4 mini - Lumia 640
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Has thanked: 54 times
Been thanked: 88 times

Re: Nokia 701

Hozzászólás Szerző: joe3 »

Sajnos ebben nem tudok segíteni. Ezt a módszert nem próbáltam nekem bele van főzve.
Kristoff31
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012-06-01 pén. 08:50:11
Készüléktípus: Nokia 701
Nem: Férfi
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0

Re: Nokia 701

Hozzászólás Szerző: Kristoff31 »

http://forum.pnht.pl/showthread.php?393 ... W-By-KAPIL

ez a ROM megfelelne az FP1nek ugye?
Kristoff31
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012-06-01 pén. 08:50:11
Készüléktípus: Nokia 701
Nem: Férfi
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0

Re: Nokia 701

Hozzászólás Szerző: Kristoff31 »

joe3 írta:Sajnos ebben nem tudok segíteni. Ezt a módszert nem próbáltam nekem bele van főzve.
és neked nem bugol? Mert olvastam, hogy sokaknak fagy....

amúgy valami leírás van, hogy hogy kell Phoenixszel felrakni főzött ROMot? pl ezt a KAPIL félét ha jó FP1hez, akkor hogy kéne feltenni? Vagy esetleg te tervezel csinálni egy FP1es főzött ROMot 701esre? bocs a sok kérdésért, de nagyon idegesít, hogy nem megy fel minden app a telefonomra.... :(

és még egy kérdés: van e bármilyen negatív hatása egy főzött ROMnak az a akku fogyasztására?
Avatar
blpub
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2009-06-19 pén. 20:26:44
Készüléktípus: LG G3 + Nokia 808 PureView
Tartózkodási hely: Miskolc City
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Nokia 701

Hozzászólás Szerző: blpub »

Kristoff31 írta:http://forum.pnht.pl/showthread.php?393 ... W-By-KAPIL

ez a ROM megfelelne az FP1nek ugye?
Igen, mert a 112-es verzióból készült, és úgy látom, a hülyeségeket szerencsére kihagyták belőle (elforgatás "gyorsítása", amitől megőrül és szuperérzékeny lesz a telefon az elforgatásra, ezt az 5800-s modokban is utáltam, mert semmi értelme, sokkal zavaróbb, mint amennyi haszna van (semennyi)).
Egy apróság: "Character Encoding Set to full suport" - ez azt jelenti, hogy az SMS küldés gyárilag unicode. Ezt ki kell kapcsolni, ha nem akarsz egy duplaékezetes hosszú hangzó (ő, ű, stb.) beírása után 3 üzenetben (3×-os áron) elküldeni egy 160 karakteres sms-t.

Az akkura általában inkább pozitív hatása van a főzelékeknek, ha jól csinálják meg.
Üdv!
Avatar
joe3
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2010-08-27 pén. 08:01:54
Készüléktípus: Galaxy S4 mini - Lumia 640
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Has thanked: 54 times
Been thanked: 88 times

Re: Nokia 701

Hozzászólás Szerző: joe3 »

Kristoff31 írta:http://forum.pnht.pl/showthread.php?393 ... W-By-KAPIL

ez a ROM megfelelne az FP1nek ugye?
Igen ez fp1. A rofs3 kell cserélni. Viszont lehet hogy nem minden lessz benne magyar.

Van 701 fp1-re főzött romom csak még nem adtam ki.
Kristoff31
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2012-06-01 pén. 08:50:11
Készüléktípus: Nokia 701
Nem: Férfi
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0

Re: Nokia 701

Hozzászólás Szerző: Kristoff31 »

joe3 írta:
Kristoff31 írta:http://forum.pnht.pl/showthread.php?393 ... W-By-KAPIL

ez a ROM megfelelne az FP1nek ugye?
Igen ez fp1. A rofs3 kell cserélni. Viszont lehet hogy nem minden lessz benne magyar.

Van 701 fp1-re főzött romom csak még nem adtam ki.
Így sem magyar nyelvű a telefon úgyhogy az nem gond, azonban nem tudom hogy kéne kicserélni a rofs3mat, van valami leírás ehhez?

És mikorra várható az FP1 ROM kiadása? Az akkut ezek a főzött ROMok nem merítik jobban?

és köszönet az eddigi válaszokért!
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “S60 - egyéb készülékek”