Nokia E63

Kizárólag Nokia E-szériával foglalkozó témák
Avatar
TommyX
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 21:10:52
Készüléktípus: Nokia Lumia 1520 + 808 PV
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Somogy-megye
Has thanked: 0
Been thanked: 33 times
Kapcsolat:

Nokia E63

Hozzászólás Szerző: TommyX »

Kép

Hand's Up Music isn't dead as long as we're alive \O/
Kezdő N8 tulajok számára ajánlott!
Nyugodj Békében KilleR! :cry3:
pityesz74
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009-01-29 csüt. 10:26:40
Készüléktípus: Nokia E63
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E63

Hozzászólás Szerző: pityesz74 »

Üdv Nektek!!!

Sikerült vásárolnom egy E63-at...Tudom ez az E71-ről szól de szerintem a WLAN a két telóban megegyezik....

A következőre kellene nekem valami megfejtés.... E63-at PPPoE (Diginet) nettel szeretném használni...
A ruterem WPA2-re van állitva igy a ruternek is van egy jelszava ami müködik is...
A kapcsolat tipusa pedig nem Dinamikus hanem PPPoE....Ez egy ilyen kis betárcsázós nethez hasonló dolog..

Ha valaki le tudná nekem irni ,hogy a rutert illetve a telót hogyan állitsam be az nagyon megköszönném...
Nem kell a teljes analfabéták szintjén csak érthető legyen...

Köszönet előre is....
Ha nem ide akkor emilben is szivesen fogadom .... pityesz13@gmail.com
pityesz74
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009-01-29 csüt. 10:26:40
Készüléktípus: Nokia E63
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E63

Hozzászólás Szerző: pityesz74 »

Nos hozzászólok a saját problémámhoz :)

A megoldás roppant egyszerü ....Akinek Belkin routere van az igy fog járni mint én...
Vettem egy TP-LINK routert és lőn világosság..Hasit szépen...

Bármilyen furcsa a Belkin nem támogatja csak papiron a frekvenciának azt a tartományát amin az E 63
veszi vagy adja a jelet..(ezt hivatalos forrásból tudom mert utánnajártam)
Igy csak azt fogja kiírni a telefon ,hogy a "web:átjáró nem válaszol" vagy valami ilyesmit.
Sajnos frissitéssel sem oldható meg ez a probléma..De nem is érvényes minden tipusra ez a jelenség..
Ahol ugynevezett "Hot-Spot" pontok vannak és nem megy fel a telefon ott is ilyen baj van ,vagy ezer éves a router.
gaspara
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009-03-16 hétf. 23:53:45
Készüléktípus: E63
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E63

Hozzászólás Szerző: gaspara »

Üdv,
Nemrég vettem egy E63-at, azon felbuzdulva, hogy az e61i nekem tökéletes volt, csak lassú. Amikor felraktam számokat, és beraktam a fülest konstatáltam, hogy k**va szarul szól. nem tudom másként kifejezni. magas alap noise, és recseg az egész "komplikáltabb" részeknél. semmi dinamika, se mély, se magas. Sajnos csak utólag olvastam a gsmarena tesztjét, ahol csak megerősítés kaptam, hogy ezt bizony tényleg elcseszték. Most ott tartok, hogy el akarom adni, mert nekem ez így 60k ért nem okés, hogy nem szól a zene, és nem mentség, hogy üzleti, mert eddigi okostelefonjaimon, és pda-imon egytől eggyig elfogadható volt a hangminőség, az e61i-n pedig kifejezetten jó. 4 féle fülessel is kipróbáltam, nem az a gond.
A neten néhány helyen mégis dicsérik az E63 hangminőségét :?

A kérdés:
másnak is ugyanez a tapasztalata, vagy vannak jobban sikerült példányok, (vagy csak rosszabb fülű emberek) ?

Próbálta-e esetleg valaki bluetooth-os stereo fülessel?
Ez az utolsó reményem, hiszen az E71 hardvere kb megegyezik, az mégis a tesztek alapján (én nem próbáltam) megfelelő hangminőséggel rendelkezik.

Felhívás: :!:
Ha valakinek van minőségi bluetoothos stereo headset-e, és hajlandó volna egy találkozás erejéig kölcsön adni (csak a helyszínen, nem hosszútávra), akkor adott esetben pénzzel is honorálnám, az árról megegyezünk.

Nagyon fontos lenne a segítség, nem akarom potyára eladni, és venni valami mást. Egy valag pénzt buknék rajta. :confused3:
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Nokia E63

Hozzászólás Szerző: Segal »

gaspara írta:A kérdés:
másnak is ugyanez a tapasztalata, vagy vannak jobban sikerült példányok, (vagy csak rosszabb fülű emberek) ?
nálam csak egy teszt erejéig volt de tényleg tragédia
k-csabesz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009-11-07 szomb. 18:31:47
Készüléktípus: E63 [Red] + ZTE Blade
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E63

Hozzászólás Szerző: k-csabesz »

Szevasztok!

Próbálta-e valaki GPS vevővel navigációra használni? (Sygic, Garmin Mobile XT)
A billentyűzete mennyire bírja a strapát, pl.:izzadó tenyér, kissé poros környezet... nem kopik nagyon?

Üdv, csabesz
Avatar
Necc
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2009-06-13 szomb. 21:36:08
Készüléktípus: N900 + E63 + BH503 +Venus5 GPS
Tartózkodási hely: Tatabánya
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Nokia E63

Hozzászólás Szerző: Necc »

k-csabesz írta:Szevasztok!

Próbálta-e valaki GPS vevővel navigációra használni? (Sygic, Garmin Mobile XT)
A billentyűzete mennyire bírja a strapát, pl.:izzadó tenyér, kissé poros környezet... nem kopik nagyon?

Üdv, csabesz
BT-s GPS vevővel minden további gond nélkül működik minden.
A billentyűzet műanyag mivolta miatt valamennyire vízálló/cseppálló, s mivel egy darab nagy műanyag lapból áll a billentyűzet, ezért a por se jut be olyan könnyen a készülékházba.
Az E szériák bírják az ilyen jellegű strapát általában.
A normális világ elleni védekezésül hülyékkel veszem körbe magam!
k-csabesz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009-11-07 szomb. 18:31:47
Készüléktípus: E63 [Red] + ZTE Blade
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E63

Hozzászólás Szerző: k-csabesz »

Nos kb. 2 hete van meg a témába illő telefonom, s goldoltam megírom a véleményemet, hátha mást is érdekel, vagy segít neki a választásban.

Külső
Én a piros változatot vettem meg, mert a kék olyan semmilyen érzést keltett bennem, a piros legalább piros, mint egy Ferrari (vagy legalább is majdnem). Nekem speciel az E63 még jobban is tetszik a negytestvér E71-nél, azt már talán túl vékonynak és az alsó részét egy picit bumfordinak láttam... az E63 alja csinos kerekded, míg az E71 kicsit élesebb ívet kapott alul (az E63 teteje is lehetett volna kicsit ívelt, e helyett csak a sarkait kerekítették le). A gombok elsőre picinek tűntek a képeket nézve nagyobbra számítottam, de szokás kérdése és idővel a használatra is rátanul az ember... A többi gombnak örülök is meg nem is... elmagyarázom: az jó, hogy a legfontosabb funkcióknak külön gomjuk van (ha már úgyis ennyi gomja van.. az a pár már nem oszt), de nekem picinek és egymáshoz képest túl közelinek tűnnek... még. Talán 2-vel lehetett volna kevesebb, és a többi funkciót meg szoftverből kitenni a képernyőre (ami ugye adott is), így picivel kényelmesebb lehetett volna a használat és nem veszítenénk a funkcionalitáson sem. (lehet, hogy túlságosan a BlackBerry-hez hasonlítom, pedig még nem is volt olyanom... de szeretnék, mindegy)
Furcsa volt megszokni, hogy egyik oldalon sincs semmilyen gomb... sem hangerőszabályzó, se kamera gyorsgomb (nem mintha fotomobil lenne, na de azért na), se más gyorsindító (pl. hangutasítás v. egyéb, amit persze a kedves user majd átállít az igényeinek megfelelően).
Telefonálás közben be kell nyúlnom a mobil közepére a fülem és a mobil között lavírozva, hogy közben ki ne ejtsem a kezemből... hülyén hangzik mi? No de tényleg... mi a retekért kellett ezt a filléres funkciót lespórolni...
Én olyan hatékonyan tudnám nevelni azt a tervezőmérnököt akinek ez az ötelete támadt, hogy csak na: ütném de betyárul és közben kántálnám az igét: mit csinálsz Te marha, olyat akarsz leszedni, ami minden ... még egyszer mondom MINDEN mobilon ott van ... az oldalsó hangerőszabályzót... durr még egy fülest neki, normális vagy? Ez tényleg bosszantó baki! (néha tényleg azt gondolom, hogy szándékosan rontják el, de nem teljessen értem, hogy miért :stupid: ) Nos lenyugodva folyatatom.

A (Softveres) belső:
Megvan miért a NOKIA a legnagyobb gyártó... rájöttem: kinyalja a felhasználói seggét is azért, hogy az Ő készüléküket vedd meg... kényeztet, hogy hogyan? Beraktam a vodás SIM-et és a mobil megkérdezte, hogy beállítsa-e az SMS MMS és egyéb WAP meg ilyen adatkapcsolatokat, mondom neki: já gut.. és hoppsz minden patentra be volt lőve... elismerésem. Ez kell a parasztnak. Felraktam a a Nokia Suite progit a PC-re, és BT-n (mivel kábel nem volt a dobozban) kértem, hogy ugyan szinkronoljad már a kontaktokat az Outlook-al ... aszondja done. Minden hiszti nélkül. Másik dolog, hogy szinte minden fontos alkalmazást már a "dobozban" megkapunk: az Office fájlok olvasásának lehetősége, a ZIP managger, a flashplayer, az mp3 lejátszó, a rádió, az internetes rádió, hangrögzítő, fájlkezelő (mondjuk kissé fapados), nyomtatókezelés, szótár (letölthető szótárakkal), PDF olvasó... Valahogy sokkal "készebbnek" (ezt nem tudom most szebb kifejezéssel írni) tűnik, kiforrottabnak (talán ez a jobb kifejezés), mint pl. egy WinMobil...
Az alkalmazásbolt (OVI) is nagyon tetszik. Rövid regisztráció után a te készülékednek megfelelő alkalmazásokat kínálja... pl. youtube kliens, online üzenetküldést segítő progik, videolejátszók, hívásszűrők (ezeket imádom: a legfontosabb szolgáltatása egy okostelefonnak)... szuper. A naptár havi nézetben oldalt is mutatja a kijelölt napra vonatkozó találkozókat, teendőket, jó számológép bár csak alap és nem ismeri a műveleti sorrendet, de a teljes bill-en jól használható, mert a műveletek külön gombokra kerültek. Okos ötlet az aktív jegyzet, ahova szövegen kívül mást is tehetsz (képet, hangot). Jó a súgó menü is (na de azért csak tessék elolvasni a felhasználói útmutatót). Nagyon ügyes az e-mail beállító program. A mobil szoftvere összességében gyorsan reagál. Egy ízben tapasztaltam fagyást mikor is fel akartam venni egy hívást és kifagyott... csak az aksi és SIM kivétel után volt hajlandó újra dolgozni (ez csupán egyszer fordult elő és a mobilban még a gyári, pillanat: *#0000# 100.21.110, 14-11-2008 verziójú szoft van. A NOKIA értesített SMS-ben, hogy a készülékemre létezik frissebb szoftver (köszike, csak kábelt is adtatok volna hozzá, így majd sajna vennem kell egyet), valamint egyéb tippeket is küld néha (ez a MY NOKIA szolgáltatás része ha jól gondolom). A mobil az alap fülessel "emészthetően" szól, nem egy walkmen - mert ugye ehhez illik hasonlítani - de valamiért a SONY fülesemmel sokkal rosszabbul szól ... nem értem. Az oké, hogy nem zenemobil, de attól még nem kéne ilyen zajosnak lennie... így a hozzá adott fülest használom.
Még egy apróság: lehet, hogy csak figyelmetlen voltam és én állítottam el, de mintha a (kikapcsolt mobilnál) beállított ébresztő működésbe lépésénél "ugrana" egy napot előre a naptár :hmm2:

Mielőtt bántanátok azért vagyok ilyen szőrszálhasogató, mert a világ legnagyobb mobilgyártójáról van szó, a nagybetűs NOKIA-ról és tőlük hűvös finn profizmust várok (és hajrá többiek szorongassátok csak meg ... legyen verseny a felhasználók kegyeiért és a $-okért). Nem szeretem, ha egy gyártó "ráül" egy jól kitalált jószágra és utána csak a rókabűrt nyúzza róla sokáig: :ras: Motorola V3, most aztán kapkodhattok...,nade hajrá Droid...
Na meg a Sonyericssonra is nagyon megharagudtam, mi az, hogy többé nem készítünk szoftverfrissítést a P990-eshez (az akkori csúcsmasinájukhoz), ez a felhasználók arculhugyozása és ezt nem tűrhetjük, úgyhogy már csak azért sem veszek SE-t, micsoda dolog ez, tessék velem (és a készülékemmel) a vásárlást követően is foglalkozni!!! A NOKIA kényeztet, dolgozik a szoftveres hibák kijavításán, figyel a piac (felhasználók) igényeire, így lehet valaki világelső... gratulálok, annak ellenére, hogy nem vagyok nokiás, mert talán ez a 3. (3210, Ngage-QD és E63) Nokiám a sok-sok mobil közül, de nagyot még nem csalódtam... csak picit piszkálódok, hogy ne aludjanak.

Köszönöm ha elolvasod és remélem érdekesnek találod az írásom.
mnmlst
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009-07-16 csüt. 14:31:35
Készüléktípus: Nokia 5800 v21.0.0.25 + 8GB SD
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E63

Hozzászólás Szerző: mnmlst »

k-csabesz írta:(...) Köszönöm ha elolvasod és remélem érdekesnek találod az írásom.
Elolvastam, köszönöm :) Nagyon hasznos kis leírást dobtál össze ;) Ma rendeltem meg ezt a telefont a szolgáltatómtól, +1 év "rabszolgaságért" és az eddigi összes iromány alapján amit elolvastam, nem fogom megbánni. Jelen pillanatban egy 5800-át nyúzok, nem túl nagy szerelemmel. Valamiért nem jött be az a telcsi. Pedig sokkalta többet tud, mint amiről valaha is álmodtam egy telónál és mily érdekes, nem jön be... Egy barátomnak is E63-asa van, nemrég vette ő is, előtte E61 és E61i-vel tolta, szerintem hétfőtől én is úgy leszek vele mint Ő és sokan mások: QWERTY nélkül, nem élet az élet :D
muzikmen
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010-06-28 hétf. 16:02:29
Készüléktípus: Nokia E61i
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E63

Hozzászólás Szerző: muzikmen »

Sziasztok! Az a gondom hogy Nokia E61i-s telómban nem állkitható a betüméret nagyság! Ha tudnátok segiteni megköszönném


H.Péter. muzikmen@t-online.hu
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “E-széria”