Nokia E61(i)

Kizárólag Nokia E-szériával foglalkozó témák
Nokia-E61
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011-07-15 pén. 17:13:20
Készüléktípus: E61
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Nokia E61(i)

Hozzászólás Szerző: Nokia-E61 »

Sziasztok!

Segítség kérésért fordulok hozzátok!

A héten jutottam hozzá egy ilyen telefonhoz...(E61)
Igazából a Wi-Fi és az ár/tudás miatt választottam..Lényeg a lényeg van itthon egy SMC Network( SMCWBR14-G2 ) Wi-fi Routerem.Ebbe van "beledugva" a netem, és megy ki az én asztali gépemre a net és a másik szobába szintén az asztali gépre UTP Kábellel.Úgy két honapja még használtuk a Wi-fi-t laptoppal minden jól működött, de már nincs nálam a laptop és időközben kiderült hogy a szomszéd szeret rá csatlakozni a netemre így le lett jelszavazva a Wi-Fi és le is tiltottam a Router Admin felületén.
Megjött a telefon gondoltam engedélyezem a Wi-Fi-t.Meg is történt a telefon látja is teljes jel erősséggel.
Sajnos arra sem jöttem rá hogy a jelszót hogy tudnám teljesen törölni a Router Admin felületén.
A Probléma az hogy se a gyári W-Lan keresővel, se a HandyWi nevű programmal nem tudok rá csatlakozni ugyanis ezt az üzenetet kapom:
HandyWi: Notification! WLAN acces point is not accessible at the moment.Please rty again.Options->Connect
és sehogy sem sikerül felcsatlakoznom...
..de szeretnék néha netezni a telefonomon...

u.i: miközben írtam a hozzászólást újra csatlakozni próbáltam hogy le tudjam írni a "hibaüzenetet" és az történt hogy most elöször kidobta az ablakot hogy kéri a WEP Key-t beírom a WEP Key-t kiírja hogy Connecting...Tölt tölt..és semmi csak tölt :(

Már nagyon sok helyen olvasgattam róla, magyar, angol weboldalak, fórumok, wifivel és Nokia(E61)-el foglalkozó közösségek, szinte minden végig olvastam amit találtam a témával kapcsolatban de sajnos semmire nem mentem. :confused3:
Esetleg valakinek van valami ötlete vagy járt hasonló cipőben? :blush:
Előre is köszönet!
"Nokia-E61" :cool2:
cml
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2010-07-10 szomb. 15:01:04
Készüléktípus: Galaxy S Duos 2 S7582
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Nokia E61(i)

Hozzászólás Szerző: cml »

Nem igazán tudom, mi lehet a gond, mert simán kéne mennie a gyári wifi kezelőjével is. Én a routeredre tippelek, csak meg kéne nézni azt az admin felületet, nincs-e esetleg egy mac szűrés betéve. Ha egy asztali gépen az ipconfig paranccsal lekéred az átjáró ip címét, az lesz általában a routeré is. Amit még telefonon tudok javasolni, hogy próbáld ki a Wefi programot, ha jól emlékszem, az már megy E61-esen is. Ha a routerrel nagyon nem boldogulsz, adj neki egy hosszú resetet és állítsd be újra.
Nokia-E61
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011-07-15 pén. 17:13:20
Készüléktípus: E61
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Nokia E61(i)

Hozzászólás Szerző: Nokia-E61 »

Szia!
Nincs bent MAC Szűrés.AMi vicces még a routerrel hogy resetet próbáltunk nem egyszer, de minden ugyan úgy maradt reset után is :S
Addig eljutottam hogy ha leveszem a jelszavas titkosítást a routerről akkor csatlakozik a telefon, NImbuzz és Időjárás előrejelző progi tudja is használni a netet és böngészni is tudok vele, a beépített böngészővel(operával már nem megy..) ami felettébb érdekes ha pl: youtube videót akarok megnézni átvált 3G-re és azzal tölti be :S (ami nem lenne baj mert még elő vagyok fizetve rá de hát nem az lenne a cél hogy wifi közelbe le netezzem "feleslegesen"..)
Mindig kifogok ilyen "érdekes problémákat" úgylátom :)
Mellesleg köszönöm az információd/Tanácsod!
Üdv!
cml
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2010-07-10 szomb. 15:01:04
Készüléktípus: Galaxy S Duos 2 S7582
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Nokia E61(i)

Hozzászólás Szerző: cml »

Gondolom úgy próbáltad a routert resetelni, hogy legalább 6-8 mp.-ig tartottad nyomva a gombot, ugye? Bár én is találkoztam már érdekes routerrel e téren. Ha jól emlékszem, talán az E61 is már real playerrel játssza a videókat, és magában a real playerben is lehet állítani alapértelmezett hozzáférést. Ha ott a 3G van beállítva, ne csodálkozz, ha fel is csatlakozik rá. ;) Még azért a telón nézd meg, hogy a legutolsó szoftver van-e rajta.
Nokia-E61
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011-07-15 pén. 17:13:20
Készüléktípus: E61
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Nokia E61(i)

Hozzászólás Szerző: Nokia-E61 »

Igen úgy próbáltam!
Köszi átállítom :)
És elileg a legújabb szoftver van rajta.
cml
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2010-07-10 szomb. 15:01:04
Készüléktípus: Galaxy S Duos 2 S7582
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Nokia E61(i)

Hozzászólás Szerző: cml »

Nincs mit. A jelszavas csatlakozásra nincs több ötletem, nekem ment simán is, meg a Wefivel is WPA2 titkosítással. Próbáld kitörölni az összes wifi hozzáférési pontot, telepítsd a wefit (wefi.com, mobilról is telepítheted) és a spotoknál próbálj rácsatlakozni a hálózatodra. Ha ott elfogadja a jelszót, akkor megkérdezi, hogy "connenct only to hálózatneved?", felelj "no"-val, ha szeretnél más hálózathoz is később csatlakozni. Ezután a böngészőben használd az automatic wefi hozzáférési pontot.
These users thanked the author cml for the post:
Nokia-E61 (2011-07-19 kedd 08:41:59)
Rating: 2.63%
Nokia-E61
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011-07-15 pén. 17:13:20
Készüléktípus: E61
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Nokia E61(i)

Hozzászólás Szerző: Nokia-E61 »

Még egy zavaró dolog van számomra...az idő hogy mennyit beszéltem telefonálás közben sehogy nem tudom megjeleníteni.
Nem is lehet? :(
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Nokia E61(i)

Hozzászólás Szerző: potter55 »

Nokia-E61 írta:Még egy zavaró dolog van számomra...az idő hogy mennyit beszéltem telefonálás közben sehogy nem tudom megjeleníteni.
Nem is lehet? :(
Nézd meg itt: Napló-Hívásidőtartam-Opciók-Beállítások-Hívás időtartalom-Igen.

De a felhasználói útmutatóban az E61-sében a 36. oldalon vagy a E61i-sében a 45. oldalon is le van írva .
These users thanked the author potter55 for the post:
Nokia-E61 (2011-07-23 szomb. 20:38:08)
Rating: 2.63%
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
dj_paul
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011-08-22 hétf. 23:13:29
Készüléktípus: Nokia E61i
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E61(i)

Hozzászólás Szerző: dj_paul »

Sziasztok!

Az alábbi gondom lenne.
KB 1,5 hete frissítettem a telómat Nokia Software Upate-tel.
A régi szoft: 2.0633.65.01
Új szoft: 3.0633.69.00
Na ezzel nincs is gond, mert gond nélkül sikerült.

De a lényeg, az lenne hogy úgy 5 napja elkezdett megbolondulni a klaviatúra háttér világítás.
Ennek 3 fajta tünete van:
1. Billentyűzet feloldás után felvillan majd 3-4mp után kialszik. Utána akármilyen gombot nyomkodok nem villan fel újra.
2. Semmilyen gomb lenyomásra nem reagál a háttérvilágítás, az-az nem világít. De ha hívnak akkor villog. A hívást megszakítom kialszik.
3. Néha pedig teljesen tökéletesen működik.

Szerintetek mit lehetne vele tenni a probléma orvosolására.

Ja a kijelző háttérvilágítása rendesen működik ahogy kell.
FerrariF355
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011-09-18 vas. 23:24:21
Készüléktípus: Nokia E61
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E61(i)

Hozzászólás Szerző: FerrariF355 »

Csak egy ötlet.
A készülék bal felső sarkán van a fényérzékelője.
Világosban használva takard le ez a kis ablakot,és ha felkapcsolódik a billentyűzetvilágítás,akkor az új software-ben már beletették ezt az akku-kímélő funkciót.
Nekem még ezt egyik Nokiámon sem sikerült kikapcsolnom,de sok sikert! :(
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “E-széria”