Nokia E72

Kizárólag Nokia E-szériával foglalkozó témák
ferzoo
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2009-01-19 hétf. 20:00:11
Készüléktípus: E71 grey
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: ferzoo »

dehogyis, Win Xp.t használok, vagy 8éve már, de a prod kódot akkor sem tudom átírni, nem engedi a fönix.
cml
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2010-07-10 szomb. 15:01:04
Készüléktípus: Galaxy S Duos 2 S7582
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: cml »

Nem is kell. Egyszerűen megflasheled az új (akár más prod. kódú) szoftverrel és onnantól kezdve az lesz a product kódja.
ferzoo
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2009-01-19 hétf. 20:00:11
Készüléktípus: E71 grey
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: ferzoo »

cml írta:Nem is kell. Egyszerűen megflasheled az új (akár más prod. kódú) szoftverrel és onnantól kezdve az lesz a product kódja.
Akkor ezt a fönixel is megtudom flashelni, mivel az RM-530 Hungaryan White, be lett másolva a mappájába.
Már csak az a kérdés, mit és hogyan kell csinálni, hogy a Fönix rátegye az új szofvert, vagyis flashelni.
Leírnád röviden a lényeget?
Mert akkor holnap -holnapután megpróbálom ezt a módszert.
kösz
cml
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2010-07-10 szomb. 15:01:04
Készüléktípus: Galaxy S Duos 2 S7582
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: cml »

Ha minden a megfelelő néven benne van a program files\nokia\phoenix\products-ban, akkor nyitod a phoenixet, file, open product. A telót ne dugd rá és kapcsold ki. Kiválasztod az rm 530-at. Majd flashing, firmware update. A tallózás gombot kiválasztod, beadja a firmware-et, ha minden fájl a helyén van. Pipáld be a dead mode-ot, majd menj bele az optionsba és nézd meg, nem piros-e valamelyik sor, csak optional component lehet az, pl. a térképek (mmc), ezt általában nem kell flashelni, mert utólag is feltehető. A piros sort vedd ki. Ezután refurbish gomb, ok, és csak ezután dugd rá a telót kikapcsolt állapotban (a progi mást fog kérni, ne azt tedd, az régebbi telókra vonatkozik). Ha felismeri az új hardvert, elindítja a frissítést (néha elsőre nincs ideje telepíteni az új hardvert, akkor kezdd újra). De olvass bele a szoftverfrissítés topikba itt, a fórumon, szerintem jól le van írva minden.
ferzoo
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2009-01-19 hétf. 20:00:11
Készüléktípus: E71 grey
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: ferzoo »

köszi.
Igen most már értem mit hogy kell csinálni, ezt a flashelést még nem próbáltam egyszer sem,
De Szombaton lesz időm, és megcsinálom, amennyiben adja magát, a fönix.
rendben.
juniusceasar
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013-09-23 hétf. 20:56:17
Készüléktípus: E72
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: juniusceasar »

Sziasztok! Nem régiben beszereztem egy E72 készüléket és visszaálltam az S60 világába, és végre gombok! és semmi tapi. A problémám a következő a mail for exchange funkciót sikeresen aktiváltam, jönnek a céges mailek, de gy idegesítő van csak benne a tanusítványkezelés mindig egy nap akár 50szer, és felugró ablakban közli, hogy hibás, nem megfelelő a tanúsítvány folytatja, csak most adja hozzá vagy mindig én a mindigre választom, majd hozza tanúsítványt, hogy ezt adja hozzá elfogadom De csak minden egyes szinkronnál eljátsszuk ezt a tanúsítvány érvényes persze 2014 közepéig, 081.003 (259.02) verzióm van. Segítséget előre is köszönöm.
XipeTotec
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013-09-27 pén. 12:51:07
Készüléktípus: E72
Nem: Férfi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: XipeTotec »

Sziasztok!!!
Új vagyok még a Nokia symbyan területen. Volna egy pár kérdésem.
Nemrégiben beszereztem egy Nokia e72-es telót. Nagyon tetszik meg vagyok vele elégedve viszont sok dolgot nem értek, meg eddig nem is találtam meg. Sok helyen olvastam (többek között program letöltés esetében) hogy S60v3/v5 S^3-ra vannak programok na most nem tudom hogy ez valami típus szám lenne vagy symbyan szám erre lennék kíváncsi hogy ez mit is takar pontosan meg hogy honnan tudom meg hogy nekem ezek közül melyik van? Az eszközkezelőben találtam olyat hogy a szoftververzió ami nekem 081.003 meg olyat hogy a típus szám az RM-530. Ugyan is próbáltam rá letölteni skype-ot és a letöltésnél az s60 v3 as verzió számot írták ki hogy ez arra jó. Ez egy Zip file volt meg is csináltam mindent az utasítások szerint és azt írta ki hogy lejárt tanúsítvány. A másik meg az hogy nekem igen fontos lenne az hogy a névjegyzékemben szereplő emberekhez tudjak üzenethangot rendelni de mivel ezt gyárilag nem lehet van e vagy létezik e olyan progi amivel ezt meg tudom csinálni. Androidnál is ugyan ez a helyzet de arra találtam olyan progit mivel ezt meg lehet csinálni de Nokiára semmit se Nokia suite-on se a Nokia áruházban sem. Sajnos nem olvastam végig az összes kommentet lehet hogy erre már valaki válaszolt vagy tette már fel ezt a kérdést de jobbnak láttam megkérdezni. Ha valaki esetleg tud ilyen progit valahonnan ami ha lehet ingyenes legyen akkor kilinkelné nekem vagy a mail címemre el tudná küldeni (555nemesys666@gmail.com)
Előre is köszi a választ Üdv
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5555
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: ferret »

XipeTotec írta:Sziasztok!!!
Új vagyok még a Nokia symbyan területen. Volna egy pár kérdésem.
Nemrégiben beszereztem egy Nokia e72-es telót. Nagyon tetszik meg vagyok vele elégedve viszont sok dolgot nem értek, meg eddig nem is találtam meg. Sok helyen olvastam (többek között program letöltés esetében) hogy S60v3/v5 S^3-ra vannak programok na most nem tudom hogy ez valami típus szám lenne vagy symbyan szám erre lennék kíváncsi hogy ez mit is takar pontosan meg hogy honnan tudom meg hogy nekem ezek közül melyik van? Az eszközkezelőben találtam olyat hogy a szoftververzió ami nekem 081.003 meg olyat hogy a típus szám az RM-530. Ugyan is próbáltam rá letölteni skype-ot és a letöltésnél az s60 v3 as verzió számot írták ki hogy ez arra jó. Ez egy Zip file volt meg is csináltam mindent az utasítások szerint és azt írta ki hogy lejárt tanúsítvány. A másik meg az hogy nekem igen fontos lenne az hogy a névjegyzékemben szereplő emberekhez tudjak üzenethangot rendelni de mivel ezt gyárilag nem lehet van e vagy létezik e olyan progi amivel ezt meg tudom csinálni. Androidnál is ugyan ez a helyzet de arra találtam olyan progit mivel ezt meg lehet csinálni de Nokiára semmit se Nokia suite-on se a Nokia áruházban sem. Sajnos nem olvastam végig az összes kommentet lehet hogy erre már valaki válaszolt vagy tette már fel ezt a kérdést de jobbnak láttam megkérdezni. Ha valaki esetleg tud ilyen progit valahonnan ami ha lehet ingyenes legyen akkor kilinkelné nekem vagy a mail címemre el tudná küldeni (555nemesys666@gmail.com)
Előre is köszi a választ Üdv
Az S60v3, v5, S^3 symbian verziók. Az E72 S60v3-as.
A skype-ot, ha tőlünk töltötted le, akkor telepítés előtt a telefonban a dátumot érdemes arra az időre visszaállítani, amikor ide felkerült a program. Akkor még biztos érvényes volt a tanúsítványa a proginak.
Az üzenetjelzőre most hirtelen nem tudok mit mondani, de biztos létezik rá progi.
These users thanked the author ferret for the post:
XipeTotec (2013-10-01 kedd 12:59:35)
Rating: 2.63%
Kép Kép
XipeTotec
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013-09-27 pén. 12:51:07
Készüléktípus: E72
Nem: Férfi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: XipeTotec »

Nagyon szépen köszönöm Akkor ezt megpróbálom újra hátha úgy már menni fog
scooter01
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2010-10-22 pén. 23:27:41
Készüléktípus: 5630
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: scooter01 »

Sziasztok, abban szeretném a segítségetek kérni, hogy hozzájutottam egy Nokia E-72 telefonhoz ami ezeket látom:


Szoftververzió
091.004
Szoftververzió dátuma
01-jun-2012
Egyedi verzió
091.003.C00.01
Egyedi verzió dátuma
01-Apr-2012
Nyelvi csomag
18.01
Modell
E72-1
Típus
RM-530

Az a gond a telefonnal, hogy lenn egy két program amit wifivel lehetne használni de állandóan ilyen rendszerhibát dob ki, aztán nagyon nagyon nehezen talál gps jelet a telefon pontosabban a Garmin .. Pedig elvégre ez NAVI telefon és nem tudom használni a GPS-t rajta csak nagyon nehezen .. Nem tudom milyen rendszer van rajta de nem hiszem hogy a gyári. Valaki nem tudna nekem segíteni anélkül hogy ilye "téglásítás" nélkül egy teljesen gyárit hogyan tudnék visszavarázsolni rá .. Amivel nincsenek ilyen gondok , Légyszi valaki
Köszönöm előre is ..
Üdv...
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “E-széria”