Nokia E72

Kizárólag Nokia E-szériával foglalkozó témák
Avatar
TommyX
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 21:10:52
Készüléktípus: Nokia Lumia 1520 + 808 PV
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Somogy-megye
Has thanked: 0
Been thanked: 33 times
Kapcsolat:

Nokia E72

Hozzászólás Szerző: TommyX »

Készülékinfó

Kép
:cool3:

Hard reset:

SHIFT + SZÓKÖZ + BACKSPACE folyamatos nyomva tartása mellett kell bekapcsolni a készüléket
Kép

Hand's Up Music isn't dead as long as we're alive \O/
Kezdő N8 tulajok számára ajánlott!
Nyugodj Békében KilleR! :cry3:
crane
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 17:03:41
Készüléktípus: SGSII N82
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: crane »

Sziasztok, én tegnap beszereztem egy E72-t. Remélem hamarosan többen leszünk itt, mert nekem elég új ez a terület az N82 után. Nem rossz telefon, néhány dolog azért fapados az N82 - höz viszonyítva. Gondolom sok dolog elfut rajta, ami az N71-en is. Ha valaki tudna tanácsot adni szignózás terén, az most jól jönne. Gondolom hack esélytelen :wacko:
Tutivesztes
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2009-08-06 csüt. 23:56:03
Készüléktípus: 6300i
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: Tutivesztes »

crane írta:Sziasztok, én tegnap beszereztem egy E72-t. Remélem hamarosan többen leszünk itt, mert nekem elég új ez a terület az N82 után. Nem rossz telefon, néhány dolog azért fapados az N82 - höz viszonyítva. Gondolom sok dolog elfut rajta, ami az N71-en is. Ha valaki tudna tanácsot adni szignózás terén, az most jól jönne. Gondolom hack esélytelen :wacko:
Azért egy rövid tesztet írhatnál, amíg nem lesz kint egy teljes az oldalon:))
crane
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 17:03:41
Készüléktípus: SGSII N82
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: crane »

Tutivesztes írta:
crane írta:Sziasztok, én tegnap beszereztem egy E72-t. Remélem hamarosan többen leszünk itt, mert nekem elég új ez a terület az N82 után. Nem rossz telefon, néhány dolog azért fapados az N82 - höz viszonyítva. Gondolom sok dolog elfut rajta, ami az N71-en is. Ha valaki tudna tanácsot adni szignózás terén, az most jól jönne. Gondolom hack esélytelen :wacko:
Azért egy rövid tesztet írhatnál, amíg nem lesz kint egy teljes az oldalon:))
Nekem az N82-höz viszonyítva visszalépés ez a teló, pedig alapjában jobb... Nagyon gyors, elegáns, jó megfogni.Nekem eleinte tetszett, hogy érintős a navi gomb, de amikor elmúlt a varázs, kezdett zavarni. Közepesen érzékenyre volt állítva, szépen működött. A menűben viszont ha nem úgy nyúltam hozzá, könnyen arrébpattant a kurzor egy ikont. Netezéskor nemigen érvényesül, mert nagyon pici mozdulatokkal lehet csak vele navigálni. Viszont ha a gombbal görgettem, résen kellett lennem, mert nagyon gyors a telefon és seperc alatt végigrobogtam az oldalon. Szóval fura volt. Néhány dolog meglepett: nevekhez csak úgy tudtam csengőhangot tenni, ha a névjegyzékben szerkesztettem, tehát ha a gyorsabb módon, file-kezelővel mentem a hangokra, nem volt "használat" opció. Így végig kellett pörgetnem minden zenét, mer kezdőbetű alapján nem ugrik oda, amelyik számot szeretném. Felkínálta az e.mail beálíítást, amit gyorsan végig is pörgettem. Eleinte állandóan a Pannonnal akart csatlakozni, de a priritás átszerkesztésével ezt kiküszöböltem és wlannal szépen ment. De ezután már nem sikerült elérnem, hogy ne akarjon kb félóránként-óránként újra feljelentkezni és frissíteni az üzeneteket. Telepíteni nehézkes, az X-plore felment és slussz. Hack nyilván nincs még rá, de egy csomó dologra kiírta, hogy : "Nem telepíthető, beépített összetevő!" próbáltam én keresni az alkalmazások között, de nem volt egy sem, amit telepíteni akartam és már fenn lett volna. Még a gyári Nokia Internet Radio se ment fel, pedig csak fm rádió van rajta. Jobb híján azt akartam belőni, de a programlistánál ismét csak a Pannonnal kínálgatott csatlakozás gyanánt, hiába kerestem vele a rootert, nem kínálta fel a kapcs.pontok között. Szóval látványos, szép meg okos, de teljesen kötött cucc. Nekm, aki az N82-t oda-vissza telepítem és megszoktam, hogy minden felmegy, elég fapadosnak tűnt. Telefonálni már nem is volt kedvem vele. A fényképei elmennek na de az N82....a hangzása tűrhető. Barátságos telefon, de tényleg keménygalléros managereknek való, akiknek elég, amit ráraktak. Amik alapból rajta vannak jó progik, de minden másért fizetni kell ha bővíteni akarod. Ott, ahol az N82 3-as szinten mutatta a GPS jelet, az E72 egy piros rovátkával szerénykedett. Én úgy gondolom, hogy a Nokia egyre inkább behúzza a féket és korlátozza a telepítést. Ugye a hack-et kiküszöbölték, szignózás sem egyszerű......felhívtam a boltot, hogy megvan még az N82-m és rohantam is érte. Buktam az üzleten, de legalább megvan a régi telőm:)))))))
crane
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 17:03:41
Készüléktípus: SGSII N82
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: crane »

A névjegyzék kontra csengőhang részben tévedtem, sajnos az N82 se tudja ebben a formában....összekevertem a Samsunggal
terquan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009-12-05 szomb. 14:09:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: terquan »

Sziasztok!

Mint friss tulajdonos, néhány gondolat.
Az optikai navi nekem bejön, simogatja az ember a telefont. Aztán amikor meg kell nyomni a közepét, kicsit kizökkent a hangulatból :) Az viszont zavaró, hogy scrollozni nem lehet vele, ahhoz már mindenképpen meg kell nyomni.
Korábbi tesztekben láttam, hogy felajánlják az újabb telefonok a webcím kiterjesztését. Erre mondták, hogy nincs .hu. Jelentem, itt már szerkeszthetőek, hogy miket ajánljon fel a browser.
Ami zavaró:
Mail for Exchange támogatás ott van az összes leírásban, de a szoftvert nem találom hozzá sehol. Persze lehet, hogy csak el van rejtve a memóriakártyán, de letölteni nem tudtam olyat, ami telepíthető lenne. Még az európai Nokia oldal sem ismeri az MfE-letöltéseknél.
Az e-mail kliens állandóan a szolgáltató-féle mobil adatátvitelen keresztül kommunikál, és sehol nem találtam, hogyan lehetne beállítani például WLAN-ra. Ez annak fényében, hogy kártyafüggetlen, elég érdekes. Ugyan a többi adatátviteles alkalmazás is alapból ezt használná, de ott kis beállításokban turkálással át lehet állítani WLAN-ra, de az e-mailt nem. Ha csak elnéztem valamit, és valaki tudja, hogyan lehet beállítani, segíthetne...
Illetve egy kis hiba: névjegyzékből kiválasztva valakit, onnan SMS-t írva a keresztnév a vezetéknév előtt jelenik meg a címzett mezőben. Üzenetekből kiválasztva meg megelőzi a vezetéknév a keresztnevet.
Néhány óra együttjárás után ezek a főbb benyomások. Megyek simogatni :)
mephisto
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2009-01-17 szomb. 20:29:20
Készüléktípus: N78
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: mephisto »

Amit én észervettem, hogy jobban gépelek vele, mint az e71-el. jobbak a gombok. én arról váltottam. a helloox megy a 21-es szofton. a garmin kifagy par perc utan ez a legidegesítőbb. nem találtam megoldást. szepen elindul nem azzal van a baj hanem mikor navigal vagyis csak nezem az utat semmi cél. egyszer csak kilép. remélem ez az első szoftver hibája és a frissítés után menni fog és nem lesz rossz ami jó. sajnos a nokia mostanaban tapasztaltom szerint egyre tübb hibat vét az új szoftverekben. sajnos. jó ez az fp2, elötte n78-am volt és ez nagyon hianyzott az e71 ből. most összegyurták a 2 telefont :-)
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: Segal »

mephisto írta:Amit én észervettem, hogy jobban gépelek vele, mint az e71-el. jobbak a gombok. én arról váltottam. a helloox megy a 21-es szofton. a garmin kifagy par perc utan ez a legidegesítőbb. nem találtam megoldást. szepen elindul nem azzal van a baj hanem mikor navigal vagyis csak nezem az utat semmi cél. egyszer csak kilép. remélem ez az első szoftver hibája és a frissítés után menni fog és nem lesz rossz ami jó. sajnos a nokia mostanaban tapasztaltom szerint egyre tübb hibat vét az új szoftverekben. sajnos. jó ez az fp2, elötte n78-am volt és ez nagyon hianyzott az e71 ből. most összegyurták a 2 telefont :-)
ez kivételesen nem a nokia hibája a garmint nem fejlesztik tovább és a legújabb symbiseknél már van vele gond bővebben a garmin témába foglalkoznak a dologgal
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: moco »

jó pap is holtig tanul. "Még az európai Nokia oldal sem ismeri az MfE-letöltéseknél" ilyen MfE mappám nekem is van, de dunsztom sincs mi ez.
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
mephisto
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2009-01-17 szomb. 20:29:20
Készüléktípus: N78
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: mephisto »

Szia Segal!
Onnan gondoltam, hogy nem csak garmin hiba mert 600mhz fp2es procival mas telefonon megy. Ha a Garmin rossz volt egy telon, mint annak idején az fp2es telefonoknal, akkor el sem indult. nem akarom elhinni hogy akkora valtozas lenne ebben az e72ben a nokia nem erről hires. sajnos.
ez csak az én vélemenyem. lelkesen figyelem tovabb a netet hátha lesz megoldás. ha igen rögtön közzé teszem. addig is probalkozom a régebbi szoftokkal és különböző beállításokkal. mégha szélmalom harc is.
Köszi Segal mégegyszer.

annak idején a launch background servicét is észrevettem, hogy ki-be és jó, hátha szerencsém lesz most is :-)
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “E-széria”