Nokia E51

Kizárólag Nokia E-szériával foglalkozó témák
anubisz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013-11-25 hétf. 14:22:25
Készüléktípus: Nokia X6 NokiaE51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E51

Hozzászólás Szerző: anubisz »

Damir írta:
sagyuri írta:Üdvözlet!

Mivel a (már a második!) E51-esem a teljes fizikai leamortizálódás határán volt, kaptam ajándékba egy egészen újszerű példányt. A PCSuite-tal átmentettem minden fontosat és átkerült bele a microSD is, amin egy rakat zene is van. No már most a problémám az, hogy ha pl. a profiloknál állítom be a csengő-, SMS-jelző- stb. hangokat, akkor látok mindent a kártyán és a telefonon, több száz hang közül tudok választani. Ha a telefonkönyvben akarok névhez egyedi csengést rendelni, akkor már csak a "Hangok letöltése / Alap csengőhang" kéttagú lista jön fel, semmi más. (Ez még nem is lenne akkora gond, mert ha a Fájlkezelővel a zenék mappájából bármelyiket elindítom, akkor a Zenelejátszóban ott az opció, hogy az adott hangot akár általános csengőhangként, akár emberhez is tudom rögzíteni. Tehát bár ez sem normális működés, de kezelhető probléma.)
Az igazi gondom a naptár funkcióval és az órával (pontosabban az ébresztéssel) van: naptári jelzőhangként és ébresztő hangként is csak három opciót kapok: "Hangok letöltése / Alapért. hang / Ki". Miért nem látom a készülék memóriájában és az SD kártyán lévő hangokat? És hogy tudnám elérni, hogy azok is láthatók és kiválaszthatók legyenek? (Gondolom nem kell ecsetelni, hogy az "Alapért. hang" eléggé gyík; arra aztán három óra alvás után nem fog felébredni az ember, még ha tíz centire van a fülétől, akkor sem...)

Kösz előre is, ha tud valaki segíteni... :yes:
Szia!
A beállításokat is visszatöltötted a mentésből? Gondolom a szoftver verziója a legfrissebb, ugye? Mielőtt rátöltötted a mentést, azelőtt voltak ezek az opciók?
Szia!

Nincs még ilyen tapasztalatom, de megpróbálhatnád az SD kártyát az új telóban formázni. Persze előtte ments le mindent. Visszamásolás után, hátha működne.
sagyuri
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014-01-26 vas. 06:24:54
Készüléktípus: Nokia E51 Nokia PremiCell CB76
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E51

Hozzászólás Szerző: sagyuri »

Megmondom őszintén, még nem "estem neki" a telefonnak; a SW olyan, amilyen (amivel kaptam a telefont), de valószínűleg újabb, mint a (régebbi) telefoné. Az SD kártyát eszembe sem jutott formázni, hiszen akkor előtte mindent le kellene mentenem róla, majd visszatölteni.
Engem az egészben az zavar, hogy az egyik menüpontból (üzemmódok) látszik minden, ami az SD kártyán van, a másikból (óra) meg nem. Erre varrjon gombot valaki! Ez nekem SW bugnak tűnik. DE: azt még meg sem említettem, hogy az előző telefon-példány (ugyanezzel az SD kártyával!) is eljátszotta néha, hogy valamelyik menüben nem látta a kártyán lévő zenéket, de ha mondjuk két hónap múlva jártam megint abban a menüpontban és megpróbáltam, akkor meg látta. ????????????? Ezekből a dolgokból gondolom azt, hogy ez inkább valami Symbianos agybaj, valami program-bug lehet és nincs köze magához az SD kártyához (tehát egy másik példánnyal is eljátszaná ezt).
chemete
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014-04-15 kedd 14:05:36
Készüléktípus: nokia e51
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E51

Hozzászólás Szerző: chemete »

Sziasztok!
Olyan problémám akadt, hogy a nokia e51-esem egyik pillanatról a másikra megadta magát. Valamit szórakozott, kikapcsoltam, hogy hátha majd megoldódik, de az lett a vége, hogy nem kapcsol be. Csupán felvillan a kis fény a bal felső sarokban, rezzen egyet, villan párszor fehéren a képernyő és aztán kikapcsol. Olvasgattam különböző külföldi fórumokon, hogy valószínűleg valami hardveres probléma lehet :confused2:
Azt szeretném megkérdezni, hogy létezik-e bármiféle megoldás arra, hogy legalább a telón lévő telefonszámokat le tudjam menteni, meg tudjam menteni valahogy, mert elég fontos lenne. A többi adat nem annyira lényeges, viszont ezekre szükségem lenne. :cry2:
Annyit tudni kell még, hogy ha az adatkábellel rácsatlakoztatom a gépre akkor nem csinál semmit, mivel a telefon gyakorlatilag ki van kapcsolva!
Nagyon fontos lenne!
Előre is köszönöm a segítséget!
anubisz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013-11-25 hétf. 14:22:25
Készüléktípus: Nokia X6 NokiaE51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E51

Hozzászólás Szerző: anubisz »

Szia!
Hát számomra elég kétségbe ejtő. Akku ki-be? Ha nem tudsz USB-n keresztül hozzáférni, szerintem szerviz.
cml
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2010-07-10 szomb. 15:01:04
Készüléktípus: Galaxy S Duos 2 S7582
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Nokia E51

Hozzászólás Szerző: cml »

Ha van benne memóriakártya, akkor próbáld meg anélkül bekapcsolni. Egyébként ha véletlenül a memóriakártyán, vagy a sim kártyán lenne a névjegyzék, az sima ügy lenne nyilván, de a belső memóriához tudtommal elég macerás hozzáférni, ha nem kapcsol be.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Nokia E51

Hozzászólás Szerző: Macika »

chemete írta:Sziasztok!
Olyan problémám akadt, hogy a nokia e51-esem egyik pillanatról a másikra megadta magát. Valamit szórakozott, kikapcsoltam, hogy hátha majd megoldódik, de az lett a vége, hogy nem kapcsol be. Csupán felvillan a kis fény a bal felső sarokban, rezzen egyet, villan párszor fehéren a képernyő és aztán kikapcsol. Olvasgattam különböző külföldi fórumokon, hogy valószínűleg valami hardveres probléma lehet :confused2:
Azt szeretném megkérdezni, hogy létezik-e bármiféle megoldás arra, hogy legalább a telón lévő telefonszámokat le tudjam menteni, meg tudjam menteni valahogy, mert elég fontos lenne. A többi adat nem annyira lényeges, viszont ezekre szükségem lenne. :cry2:
Annyit tudni kell még, hogy ha az adatkábellel rácsatlakoztatom a gépre akkor nem csinál semmit, mivel a telefon gyakorlatilag ki van kapcsolva!
Nagyon fontos lenne!
Előre is köszönöm a segítséget!
Az életbe visszahozni szinte biztos, hogy vissza tudom Neked, de az adatokkal nem tudok mit kezdeni, ezért mondja MINDIG MINDENKI(!), hogy menteni, menteni, menteni!!!
Valami minimális kis esély van, hogy kiolvasva BOX-szal a PM-et, majd az élesztés után visszaírva sikerül megmenteni a telefonkönyvet, de erre pár % az esély csak.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
huan
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2009-01-16 pén. 19:13:45
Készüléktípus: LG Nexus 5 Black 16Gb
Nem: Férfi
Has thanked: 31 times
Been thanked: 12 times

Re: Nokia E51

Hozzászólás Szerző: huan »

A google névjegyzék szinkronizáció valamikor még működött,de mostanában nem akar.
Tudja valaki hogyan lehetne szinkronizálásra bírni a http://shebeesnet.blogspot.hu/2009/03/s ... -your.html SyncMl-t?
LG Nexus 5 (KRT16M-4.4)
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Nokia E51

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

Nem kaptad meg a levelet a M$ től?
Megszüntették ezt a (syncml) szolgáltatást is...
Ámbár dec.5.-re ítrák a lekapcsolás dátumát..
Avatar
huan
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2009-01-16 pén. 19:13:45
Készüléktípus: LG Nexus 5 Black 16Gb
Nem: Férfi
Has thanked: 31 times
Been thanked: 12 times

Re: Nokia E51

Hozzászólás Szerző: huan »

Doky586 írta:Nem kaptad meg a levelet a M$ től?
Megszüntették ezt a (syncml) szolgáltatást is...
Ámbár dec.5.-re ítrák a lekapcsolás dátumát..
Sajnos nem kaptam ilyen levelet. Van valami megoldás,hogyan lehet a Google névjegyzéket S60v3-ra vinni,szinkronizálni?
LG Nexus 5 (KRT16M-4.4)
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Nokia E51

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

huan írta:Sajnos nem kaptam ilyen levelet. Van valami megoldás,hogyan lehet a Google névjegyzéket S60v3-ra vinni,szinkronizálni?
Próbáld ki a GoogaSync nevű progit (letöltések közt megtalálod), de csak hekkelt telón megy vagy szignózni kell.
De ez lehet csak a naptárhoz jó, nem tudom.

Vagy link.

Esetleg marad a teló <--> PC közt szinkronizálás PC/Nokia Suite segítségével (usb vagy blutooth), Suite-ból imortálható/exportálható *.vcf fileok; a google webes felületén szintén imortálható/exportálhatók a *.vcf fileok... kézimunka, de működik. ;)
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “E-széria”