Nokia E90 Communicator

Kizárólag Nokia E-szériával foglalkozó témák
Avatar
TommyX
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 21:10:52
Készüléktípus: Nokia Lumia 1520 + 808 PV
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Somogy-megye
Has thanked: 0
Been thanked: 33 times
Kapcsolat:

Nokia E90 Communicator

Hozzászólás Szerző: TommyX »

Készülékinfó
Teszt

Kép

Teljes kijelzős videó lejátszás, a belső kijelzőn:Szükségünk lesz a Super Video Converter programra:
Letöltés itt

Beállítások hozzá:
Select Output Container: mp4
Select The Output Video Codec: MPEG-4
Select The Output Audio Codec: AAC LC
Video scale size: addig kattingatsz a More-ba, míg meg nem jelenik, az a rész, ahova te írod a felbontást,
oda pedig Width 800 height 352
Aspect: rád van bízba, hogy mit állítasz be
Frame/Sec: film illetve videó függő, nézd meg egy pc-s progival, pl media player classic, crystal player
Bitrate kbps: 1000-1200 között érték szerintem jó minőséget eredményez.
Direct Show decodernél a kis négyzetbe pipa legyen.
Audio: 44100 hz és Bitrate 256 kbps

Ha becsukom a telefont, mindig a pult(főképernyő) fogad, de én szeretném, hogy az adott alkalmazás "fusson" tovább:
Eszközök->beállítások->általános->testreszabás->kijelző->Becsukás után aktív Pult

Szöveg kijelölése(belső billentyűzetes megoldás):
Válasszuk ki a kívánt szöveget, majd Shift+választó gomb(balra, jobbra, fel, vagy le), majd ezután ctrl+c (másolás), majd ctrl+v (beillesztés).

N-Gage 2.0-ás játékok elindítása:
http://nokiaprogramok.hu/modules.php?na ... w&id=32490

Hasznos tippek a Nokiatól:
Ha az alkalmazàsok között vàltani szeretnèl, nyomd meg a Chr-t ès a TAB-ot. Bezàrt àllapotban tartsd lenyomva a Menü gombot, ès hasznàld a Navi gombot.

Mièrt gèpelnèl kètszer? A Shiftet lenyomva a joystick-kel jelöld ki a szöveget. Ctrl+C: màsolàs, Ctrl+V: beillesztès egy màsik SMS-be vagy a naptàrba.
Kép

Hand's Up Music isn't dead as long as we're alive \O/
Kezdő N8 tulajok számára ajánlott!
Nyugodj Békében KilleR! :cry3:
gpke
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E90 Communicator

Hozzászólás Szerző: gpke »

Sziasztok!
Két kérdés foglalkoztat engemet:

1. Van valami értelmes program, amivel beállítható, hogy a háttérvilágítás csak több perc elteltével kapcsoljon ki? Alapból asszem csak 1 perc lehetséges, és mikor olvasok este egy PDF-et, mindig meg kell nyomnom egy gombot, hacsak nem lapozok elég gyorsan.

2. Normális az, hogy pl. az Index főoldala 25-30 mp alatt jön be Wifin? Nincs összehasonlítási alapom, de mintha picit lassan állna össze egy weboldal az E90-en. Esetleg alami beállítás a routeren?

Minden infőt előre is nagyon kösz.
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia E90 Communicator

Hozzászólás Szerző: Damir »

gpke írta:Sziasztok!
Két kérdés foglalkoztat engemet:

1. Van valami értelmes program, amivel beállítható, hogy a háttérvilágítás csak több perc elteltével kapcsoljon ki? Alapból asszem csak 1 perc lehetséges, és mikor olvasok este egy PDF-et, mindig meg kell nyomnom egy gombot, hacsak nem lapozok elég gyorsan.

2. Normális az, hogy pl. az Index főoldala 25-30 mp alatt jön be Wifin? Nincs összehasonlítási alapom, de mintha picit lassan állna össze egy weboldal az E90-en. Esetleg alami beállítás a routeren?

Minden infőt előre is nagyon kösz.
Szia!
Ezeket a progikat próbáltad?
Katt ide,Katt ide,Katt ide,Katt ide
Avatar
rydair
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1579
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 02:00:18
Készüléktípus: Samsung P6800 + Note 3 + Gear
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Wellington - Budapest
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times

Re: Nokia E90 Communicator

Hozzászólás Szerző: rydair »

gpke írta:Sziasztok!
Két kérdés foglalkoztat engemet:

1. Van valami értelmes program, amivel beállítható, hogy a háttérvilágítás csak több perc elteltével kapcsoljon ki? Alapból asszem csak 1 perc lehetséges, és mikor olvasok este egy PDF-et, mindig meg kell nyomnom egy gombot, hacsak nem lapozok elég gyorsan.

2. Normális az, hogy pl. az Index főoldala 25-30 mp alatt jön be Wifin? Nincs összehasonlítási alapom, de mintha picit lassan állna össze egy weboldal az E90-en. Esetleg alami beállítás a routeren?

Minden infőt előre is nagyon kösz.

1. csomó program van a világitás bekapcsolására pl nicelight azt hiszem a neve.
2. igen sajnos a teló processzora nem tudja ennél gyorsabban összeállitani a lapot képpé. próbálj másik böngészöt. a skyfire nem müködik sajnos a belsö képernyön, öööö én opera mini-t használtam de az átalakit minden lapot wap lappá szóval flash meg ilyesmi nincsenek de nagyon gyors és könnyü tájékozódni rajta
A gömb nem más mint egy töredezettségmentesített kocka...
Phablet :D
Avatar
Pierke
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 21:28:41
Készüléktípus: I9070P
Nem: Férfi
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Nokia E90 Communicator

Hozzászólás Szerző: Pierke »

Nekem nem voltak soha ilyen honlapbetöltési problémáim.. akkor ezek szerint lehet, hogy csak én nem vettem észre :lol:

am végre vasárnap visszakapom a telóm :)

szerk: nekem az opera minivel problémáim voltak anno, kicsit hülyén jelenített meg dolgokat a belsö kijelzőn, valamint a kezelése is eléggé érdekes volt :wacko:
Samsung Galaxy S Advance NFC (I9070P)
pinkmadafaka
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 20:14:21
Készüléktípus: Nokia E90 + E51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E90 Communicator

Hozzászólás Szerző: pinkmadafaka »

Pierke írta:Nekem nem voltak soha ilyen honlapbetöltési problémáim.. akkor ezek szerint lehet, hogy csak én nem vettem észre :lol:

am végre vasárnap visszakapom a telóm :)

szerk: nekem az opera minivel problémáim voltak anno, kicsit hülyén jelenített meg dolgokat a belsö kijelzőn, valamint a kezelése is eléggé érdekes volt :wacko:

Amúgy ja, én is csak most figyeltem az időt, hogy írtátok, tényleg jól eltököl egy-két oldalnál, de mivel teló van a kezemben és nem Vaio, így annyira nem ütköztem meg a dolgon. :)

Operával tényleg elég bénán néz ki néhány oldal, én is a gyárit preferálom inkább, mert többnyire szöveges tartalmú oldalakat látogatok és nagyon jól igazítja őket a telóhoz.
Nokia E90, E51

Sennheiser CX300, AKG K271
Avatar
Mr_Brown
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009-01-29 csüt. 21:34:42
Készüléktípus: E51 + LD4W
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E90 Communicator

Hozzászólás Szerző: Mr_Brown »

Egy kicsit kesobb mint igertem de sikerult tesztelnem a belso GPS vevot es egy kulso LD-4W-vel is.
A belso vevovel egy kicsit tobb idobe kerul, hogy muholdakat talaljon a telo es alagutban egyaltalan nem volt kapcsolat.
A kulso vevovel viszonylag gyorsabban csatlakozott a muholdakhoz es ha kedve van talal jelet az alagutban is.
A pontossag sempontjabol en nem vettem eszre kulonbseget.Mindket tesztnel azt mutatta holl vagyok es nem 5-10 meteres pontatlansaggal.
Tehat szerintem akinek E90-ese van nemigazan eri meg kulso vevot vasarolnia.
Amit meg szeretnek letesztelni, hogy az aksi autonomiaja hogy viselkedik belso es kulso gps eseteben.

Hasznalt szoft: Garmin Mobile XT
gpke
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Akkuspórolás

Hozzászólás Szerző: gpke »

Sziasztok!

Lehet, hogy már mindenki tudja, de nekem nagy meglepetés volt: az E90-em nagyon hamar lemerült. Akkor is, ha nem nyúltam hozzá. Gondoltam, öregecske már az akkuja (használtan kaptam).

Aztán próbaképpen egyszer átállítottam a beállításoknál (Networknél) a hálózati módot (Network Mode) Dual Mode-ról GSM-re. És csoda történt: most már napokon át megy a telefon, miközben nyúzom ezerrel. A 3G-re nincs szükségem, csak kisebb adatforgalmat nyomok (Skype, GPS), és ez GPRS-en is vígal elcsordogál.

Remélem, valakinek új volt még az infó.

Peace!
tomeewap
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 14:50:41
Készüléktípus: Nokia E90
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E90 Communicator

Hozzászólás Szerző: tomeewap »

Igen, a Dual mód meríti az akkut elég jól. Van ahol nem merül még dual módban sem: ott a lefedettség nagyon jó, épp ezért a teló nem váltogat a 2 mód közt, egyszerűen csak 1-en marad. Nálad sajnos gondolom épp a másik eset volt ahol a teló ide-oda csatlakozott hol 3G-re hol pedig GSM-re. Ez természetes dolog, de "merítő". ;)
Web: http://www.upfone.hu - Mobilvilág naprakészen
Twitter: http://twitter.com/upfone
Avatar
TommyX
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 21:10:52
Készüléktípus: Nokia Lumia 1520 + 808 PV
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Somogy-megye
Has thanked: 0
Been thanked: 33 times
Kapcsolat:

Re: Nokia E90 Communicator

Hozzászólás Szerző: TommyX »

Mivel látom elég kihalt az E90 fórum témája, ezért lenne 1-2 ötletem a feldobásához. :taps1:
Ezek szerintem hasznosak lennéknek:

:arrow: Az első ötletem az lenne, hogy aki E90-t használ leírná, milyen alkalmazások vannak a teloján és azok közül, melyikek mennek a belső kijelzőn.
Ezt belemásolnám az 1 hszbe, szerintem új E90 tulajoknak hasznos lenne. :yes:

:arrow: A 2. pedig a szoftver tapasztalatok lenne, mert pl valaki vesz egy E90-t, akkor általában nem a 300-as szoft van rajta, szóval akinek a 300 szoft van rajta, írhatna néhány biztató változást/javítást, ami a 300-as fwben van, mivel pillanatnyilag ez a legújabb, ezzel biztatva a frissítésre. :whaaa:

:arrow: A 3. pedig az lenne, hogy aki jártasabb az E90-nek a belső kijelzőjével is kompatibilis témák nevét leírná, vagy esetleg tudná, hogy milyen progival lehet témát csinálni a telefonra. :taps4:
:cool3:
Kép

Hand's Up Music isn't dead as long as we're alive \O/
Kezdő N8 tulajok számára ajánlott!
Nyugodj Békében KilleR! :cry3:
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “E-széria”