Nokia E72

Kizárólag Nokia E-szériával foglalkozó témák
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: Damir »

mr_huge írta:
Damir írta:
mr_huge írta:Sziasztok,

e72 tulajdonos vagyok, nagyon szeretem, de van egy apró dolog ami szivat...

Szia!

Miért használod az SC-t? Ha a Csatlakozás/Célok alatti Internet mappában csak a WIFI-s kapcsolatok vannak, akkor a telefon azok közül fog válogatni.
Én eddig mindegyik telómon ezt használtam, így nem kell bajlódni hasonló problémákkal, hiszen a telefon teszi a dolgát magától, külső progi nélkül.
Az SC már gyári progi lett, fixen integrálták a rendszerbe. Azért szeretném használni, mert jó ötlet egy csoportot engedni az internet használó szoftvereknek amit én szerkeszthetek. És neked nem kérdez rá a csatlakozásra minden alkalommal? Ez főleg az emailnél gond, mert azt folyamatosan futtatnám WIFIN. Amúgy most én is így használom ahogy te.
Nekem az emailhez mobilnet van beállítva, gyárilag nem tudok külön mappát megadni, csak hozzáférési pontot.
Egyébként nem szokott rákérdezni, csak csatlakozik, az internetbeállításoknál a Hozzáférési pont az Internet mappa.

Szerk: Közben megnéztem a progit, elég jónak tűnik, kipróbálom :D Köszi! :yeah:

Szerk2: Kipróbáltam, valóban írja a Csomagkapcsoltat, viszont 0 kb adatot generál, szóval nem csatlakozik, csak írja. Valami bug lehet :hmm2:
Egyébként a progi kurvajó, használni fogom :Notworty:
mr_huge
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010-09-23 csüt. 13:00:55
Készüléktípus: E72
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: mr_huge »

Ugye milyen jó! Azt esetleg meg tudnád nézni, hogy mondjuk több ideig bekapcsolva hagyod és ránézel a naplóra? Hogy kiderüljön tényleg beleírja -e az kb-okat. Ha a saját kártyám lenne leszarnám, de céges és szigorú elszámolás van, nem szeretnék belefutni egy nagy számlába. Nekem úgy volt beállítva, hogy 5percentként kérdezte le a leveleket és automatikusan.
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: Damir »

mr_huge írta:Ugye milyen jó! Azt esetleg meg tudnád nézni, hogy mondjuk több ideig bekapcsolva hagyod és ránézel a naplóra? Hogy kiderüljön tényleg beleírja -e az kb-okat. Ha a saját kártyám lenne leszarnám, de céges és szigorú elszámolás van, nem szeretnék belefutni egy nagy számlába. Nekem úgy volt beállítva, hogy 5percentként kérdezte le a leveleket és automatikusan.
5 percenkénti frissítés, ugyanúgy írja a csomagkapcsoltat és a wlant is, de adatot nem forgalmaz a mobilnetnél, 0kb-ot ír a fel- és letöltésnél is. A wifin viszont jön és megy az adat.
mr_huge
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010-09-23 csüt. 13:00:55
Készüléktípus: E72
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: mr_huge »

Damir írta:
mr_huge írta:Ugye milyen jó! Azt esetleg meg tudnád nézni, hogy mondjuk több ideig bekapcsolva hagyod és ránézel a naplóra? Hogy kiderüljön tényleg beleírja -e az kb-okat. Ha a saját kártyám lenne leszarnám, de céges és szigorú elszámolás van, nem szeretnék belefutni egy nagy számlába. Nekem úgy volt beállítva, hogy 5percentként kérdezte le a leveleket és automatikusan.
5 percenkénti frissítés, ugyanúgy írja a csomagkapcsoltat és a wlant is, de adatot nem forgalmaz a mobilnetnél, 0kb-ot ír a fel- és letöltésnél is. A wifin viszont jön és megy az adat.
Köszi, akkor valami más kavarhat be... sejtem is, hogy mi. Ahol én használom ott szakadozik a WIFI ezért lehet átvált csomagkapcsoltra. Bár nem tudom hogyan teheti meg, ha minden hozzáférési pont törölve van. Van egy olyan beállítás, hogy "csomagkapcsolt" kapcsolat. Azt viszont nem lehet törölni csak két opció van: "ha szükséges" "ha elérhető" de végleges kikapcsolása nincsen. Asszem ez kavarhat be még...
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: Damir »

mr_huge írta:
Damir írta:
mr_huge írta:Ugye milyen jó! Azt esetleg meg tudnád nézni, hogy mondjuk több ideig bekapcsolva hagyod és ránézel a naplóra? Hogy kiderüljön tényleg beleírja -e az kb-okat. Ha a saját kártyám lenne leszarnám, de céges és szigorú elszámolás van, nem szeretnék belefutni egy nagy számlába. Nekem úgy volt beállítva, hogy 5percentként kérdezte le a leveleket és automatikusan.
5 percenkénti frissítés, ugyanúgy írja a csomagkapcsoltat és a wlant is, de adatot nem forgalmaz a mobilnetnél, 0kb-ot ír a fel- és letöltésnél is. A wifin viszont jön és megy az adat.
Köszi, akkor valami más kavarhat be... sejtem is, hogy mi. Ahol én használom ott szakadozik a WIFI ezért lehet átvált csomagkapcsoltra. Bár nem tudom hogyan teheti meg, ha minden hozzáférési pont törölve van. Van egy olyan beállítás, hogy "csomagkapcsolt" kapcsolat. Azt viszont nem lehet törölni csak két opció van: "ha szükséges" "ha elérhető" de végleges kikapcsolása nincsen. Asszem ez kavarhat be még...
Na de van adatforgalom a Csomagkapcsolt esetén? :hmm2:
mr_huge
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010-09-23 csüt. 13:00:55
Készüléktípus: E72
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: mr_huge »

Nem tudom, már máshol is kérdeztem a dolgot. Elvileg semmi gáz vele, úgy van ahogy mondtad, össze vissza mér a beépített számláló. hiába csomagkapcsoltként jelzi ki, wlanon lóg közben....
_pepa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2010-01-05 kedd 15:57:53
Készüléktípus: e72
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: _pepa »

Sziasztok!

1hete raktam fel az 51.018as szoftvert és arra lettem figyelmes hogy smsnél se hangüzenet se rezgőüzenet nem történik, csak villog az állapot jelző. Van valakinek valami ötlete erre a hibára?
tec1
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010-02-09 kedd 11:55:47
Készüléktípus: Nokia N900_E72
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: tec1 »

Sziasztok!

Lehet, hogy már volt róla szó: Tapasztalta valaki, hogy az E72 Navi gombja közepének megnyomása (általában "OK" funkció) repülőgépen ülve nem működik??

Teljesen más hangot ad, szinte kattog, de csak ez az egy gomb. Ez utazómagasságon történt (tengerszint felett 2500m-nek felel meg a gép nyomástartó utaskabinjának beállítás miatt) ereszkedés közben 1000 méter magasság környékén már működött. Ma ezt a Bp-Zürich útvonalon odafelé és visszafelé is produkálta. Két teljesen különböző gépen ültem....

A légnyomással lehet kapcsolatban, de elég érdekes.

Ui.:mielőtt vád érne, hogy repülőn mobilozok: OFFLINE üzemmódban volt a készülék....

tec1
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: Damir »

tec1 írta:Sziasztok!

Lehet, hogy már volt róla szó: Tapasztalta valaki, hogy az E72 Navi gombja közepének megnyomása (általában "OK" funkció) repülőgépen ülve nem működik??

Teljesen más hangot ad, szinte kattog, de csak ez az egy gomb. Ez utazómagasságon történt (tengerszint felett 2500m-nek felel meg a gép nyomástartó utaskabinjának beállítás miatt) ereszkedés közben 1000 méter magasság környékén már működött. Ma ezt a Bp-Zürich útvonalon odafelé és visszafelé is produkálta. Két teljesen különböző gépen ültem....

A légnyomással lehet kapcsolatban, de elég érdekes.

Ui.:mielőtt vád érne, hogy repülőn mobilozok: OFFLINE üzemmódban volt a készülék....

tec1
Nekem egyszer az N95-öm képernyője csíkozódott be Franciaországban 1600m-en, azt hittem meghalt, erre mikor hazajöttem Mo-ra semmi gondja nem volt. Voltam vele szervízben, azt mondták a magasság miatt volt. Utána még 2 évet ment a teló hiba nélkül, aztán eladtam.
_pepa írta:Sziasztok!

1hete raktam fel az 51.018as szoftvert és arra lettem figyelmes hogy smsnél se hangüzenet se rezgőüzenet nem történik, csak villog az állapot jelző. Van valakinek valami ötlete erre a hibára?
Ugye be van állítva a csörgés meg a rezgés? :roll:
Avatar
dembala
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2009-07-18 szomb. 19:07:15
Készüléktípus: Nokia E72
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E72

Hozzászólás Szerző: dembala »

Hali!
E72-tot keszulok venni. Gyakorlatilag a GPS miatt váltok át egy E51-rol. Olvasgatok itt minden felet, foleg olyanokat, hogy a GPS nehezen vagy egyaltalan nem talal jelet. Eddig Egy 5th edition telot hasznaltam GPS-nek Sygic-kel, es az E72-n is ezt szeretnem hasznalni.
A kerdes, hogy mennyire komoly ez a "nem talal jelet" ugy a GPS eseteben? En olyan 30mp - 2 perc kozotti idoszakhoz vagyok szokva jeltalalas tekinteteben, itt mire lehet szamitani?
Sygic-kel minden ok a telon?
Koszi elore is a velemenyeket!
Válasz küldése

Vissza: “E-széria”