Nokia E52

Kizárólag Nokia E-szériával foglalkozó témák
Shyciii
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2010-01-29 pén. 21:58:49
Készüléktípus: Motorola Defy CM7 RC1
Nem: Férfi
Has thanked: 15 times
Been thanked: 8 times

Re: Nokia E52

Hozzászólás Szerző: Shyciii »

greendoki írta: igen ezeket néztem de nincs 8-10k ft-om fülesekre.
max 5öt szántam volna ra.

nekem semmi bajom nincs sericsson agybamenős füleessel, elég nekem az a szint mobilhoz.
itthon ugyis a logitech z2300 a nyerő:P

de majd még meglátom

azért köcc

bb
max 5-ért ott van az AKG315, AKG313, Sennheiser MX360, Sennheiser MX660, Sennheiser CX150, Sennheiser MX51 Street stb stb. Linken ott vannak ezek is, mind 5000Ft alatt :)
Avatar
Bagzomacska
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010-02-07 vas. 17:51:34
Készüléktípus: E52 sylver + 8Gb mSD
Tartózkodási hely: A túloldallal szemben
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E52

Hozzászólás Szerző: Bagzomacska »

Shyciii írta:
Bagzomacska írta: Én ezt az msn-t használom: http://nokiaprogramok.hu/modules.php?na ... w&id=32674 , de ezt is szignózni kell úgy emlékszem!
Ha valaki tud jobbat , szólhat :D!
És ez az msn feletszi az üzenetekhez a hotmailt is? Mert az Ovi Storeban levő belekontárkodik ikonokkal, hivatkozásokkal... :(
Nekem nem tesz semmi hotmail-t sehova!Ez csak egy progi, kiválasztom benne az msn-t, bejelentkezek wifi-n keresztül és nyomom :D !
Bár szerintem ez a program sem Bug mentes, de elvagyok vele!
Ha hülyeséget csinálsz vezetés közben, legalább gyorsan csináld!
Avatar
Lacika100
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010-04-11 vas. 12:42:21
Készüléktípus: E 52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E52

Hozzászólás Szerző: Lacika100 »

Sziasztok!

Több gagyi kérdésem lenne, biztos nagy hülyeségeket fogok kérdezni, előre is bocsánat... :)
-----Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy tudom a készüléket a számítógépre kötni usb-n keresztül, hogy a telefon az otthoni netet használja és ne pedig a saját modemjén keresztül akarjon fellépni a hálózatra? Vagy ha a saját modemen keresztül lép fel a hálóra akkor az itthoni vonalas netemet használja vagy pedig fellép a mobil netre? Mert ha összedugom a számítógéppel a telefont és a --Pc. kapcsolódás internetre-- módot választom akkor, akkor egy programot akar velem letöltetni a " Nokia Pc Internet Access-t " Ami ha jól olvastam, akkor jó ha a telefon modemjén akarok net kapcsolatot létre hozni és nincs vonalas net elérésem.
Én viszont azt szeretném ha az Externetes (vonalas) net kapcsolatot használná a telefon, minek fizessek a netért, ha otthon is feltudok rá kapcsolódni, így legalább alkalmam van kísérletezni a telefonnal.

----- Letöltöttem a Nokia ingyenes térképét ami ugye ingyenes, de csak séta közben autóval már nem használható, létezik e olyan program ami "ingyenes" vagy ha nem is ingyenes de jobb ennél a programnál, olvastam valahol hogy a telefon sokszor elveszíti a gps jelet és az iránymutatása sem igazán jó, téveszt időközönként. Ez tényleg így van, vagy esetleg csak pár esetben fordult elő?

----- Előfordul, hogy 3-4 sec-re a telefon teljesen használhatatlanná válik, nehezen hozza be a felső menüsort illetve nem reagál semmire, majd hirtelen vissza áll minden és működik tovább. Ez a memóriakártya által okozott hiba lehet vagy esetleg az lehet a gond, hogy 2-3 napja nem indítottam újra a telefont?

----- Tudtok ajánlani memóriakártyát amit érdemes ehhez a telefonhoz megvenni, ha jól tudom 16 g kártyát tud kezelni, érdemes ilyen nagy kártyát belerakni, vagy esetleg ezt a mérete miatt nehezen tudja már kezelni a telefon? Lehet, hogy megpróbálnák felrakni rá filmet is csak kíváncsiságból, hogy hogy nézhet ki rajta :) Igazából csak zene tárolásra és angol szöveg tárolásra használnám, szóval a 16 g biztos nem használnám ki.
Előre is köszi a segítséget ha valaki veszi a fáradtságot, hogy egy kicsit oktasson, még ez az első "okos" telefonom és még sokat kell tanulnom, de valakihez fordulnom kell a kérdésekkel... :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lacika100 2010-04-11 vas. 13:29:04-kor.
nokia 521
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2010-04-07 szer. 09:43:10
Készüléktípus: E52.1
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E52

Hozzászólás Szerző: nokia 521 »

greendoki írta:
hetes írta:
Shyciii írta:Az emailbeállításnál ne a gmailt válaszd, hanem az egyéb emailcímet, akkor már mennie kell.
Giroszkópos játékra meg a Resco Bubbles-t próbáld ki. Szenzációs játék. Már jópár embert megfertőztem vele :taps2:
Hát így sem jó...
Kamera hangot hogy tudom kikapcsolni?

nomos! Nem lehet, hogy az emaileket akarja szinkronizálni a beépített progi?
írja már meg vki aki mostanában vette a telot és már 2gbos karit kapott hozzá h milyen a fülese.
jo lenne a típusa és a száma...

előre is köszi

HS-48 fülest kaptam 2Gb-os memokártyával független telóval
Shyciii
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2010-01-29 pén. 21:58:49
Készüléktípus: Motorola Defy CM7 RC1
Nem: Férfi
Has thanked: 15 times
Been thanked: 8 times

Re: Nokia E52

Hozzászólás Szerző: Shyciii »

Bagzomacska írta:
Shyciii írta:
Bagzomacska írta: Én ezt az msn-t használom: http://nokiaprogramok.hu/modules.php?na ... w&id=32674 , de ezt is szignózni kell úgy emlékszem!
Ha valaki tud jobbat , szólhat :D!
És ez az msn feletszi az üzenetekhez a hotmailt is? Mert az Ovi Storeban levő belekontárkodik ikonokkal, hivatkozásokkal... :(
Nekem nem tesz semmi hotmail-t sehova!Ez csak egy progi, kiválasztom benne az msn-t, bejelentkezek wifi-n keresztül és nyomom :D !
Bár szerintem ez a program sem Bug mentes, de elvagyok vele!
Ez jól hangzik. Az OVI Store-on levő változat az üzenetek alá, ahol az smseket meg lehet nézni, oda berak hotmail elérést...Amúgy milyen bugokat találtál eddig benne?
Avatar
Bagzomacska
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010-02-07 vas. 17:51:34
Készüléktípus: E52 sylver + 8Gb mSD
Tartózkodási hely: A túloldallal szemben
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E52

Hozzászólás Szerző: Bagzomacska »

Shyciii írta: Ez jól hangzik. Az OVI Store-on levő változat az üzenetek alá, ahol az smseket meg lehet nézni, oda berak hotmail elérést...Amúgy milyen bugokat találtál eddig benne?
Nekem az üzeneteknél nincs hotmail elérésem!
Az én Bug-omról azt tudni kell hogy a szomszéd wifi-jét lopom ezért lehet hogy abból adódik.
Néha előfordul hogy hiába írtam msn-en kiírta hogy nem küldi el, ez lehet a net jel rossz minősége miatt is nem tudom, vagy éppen a beszélgető partnerem került le az elérhető listáról, mert ugye itt nincs felugró ablak ha valaki kijelentkezik.
Mikor bejelentkezek akkor van hogy 10 percet akar várakoztatni a töltéssel :D , de inkább cancel és újból bejelentkezés akkor már 10 sec alatt bedob az fiókomba vagy mimbe!
Kábé ennyi, de elég kis korrekt progi!A gyári msn szmájlik megtalálhatók benne, a partnerek képe is betöltődik egy idő után stb...
Próbáld ki, szerintem azzal nem veszíthetsz semmit, max letörlöd :D!
Ha hülyeséget csinálsz vezetés közben, legalább gyorsan csináld!
hetes
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010-04-10 szomb. 12:10:42
Készüléktípus: E52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia E52

Hozzászólás Szerző: hetes »

8gb-os SDHC kártyával van valakinek valamilyen negatív tapasztalata? Az egyik angol fórumon olvastam, hogy nagyobb kártyával könnyebben lefagy illetve hogy lassabb is. Ezek mennyire igazak?
Avatar
Bagzomacska
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010-02-07 vas. 17:51:34
Készüléktípus: E52 sylver + 8Gb mSD
Tartózkodási hely: A túloldallal szemben
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E52

Hozzászólás Szerző: Bagzomacska »

hetes írta:8gb-os SDHC kártyával van valakinek valamilyen negatív tapasztalata? Az egyik angol fórumon olvastam, hogy nagyobb kártyával könnyebben lefagy illetve hogy lassabb is. Ezek mennyire igazak?
Hmm nekem nem fagy, nem lassabb!Annak ellenére sem, hogy csak class2-es-t sikerült beszereznem :( !
Ha hülyeséget csinálsz vezetés közben, legalább gyorsan csináld!
hetes
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010-04-10 szomb. 12:10:42
Készüléktípus: E52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia E52

Hozzászólás Szerző: hetes »

Bagzomacska írta:
hetes írta:8gb-os SDHC kártyával van valakinek valamilyen negatív tapasztalata? Az egyik angol fórumon olvastam, hogy nagyobb kártyával könnyebben lefagy illetve hogy lassabb is. Ezek mennyire igazak?
Hmm nekem nem fagy, nem lassabb!Annak ellenére sem, hogy csak class2-es-t sikerült beszereznem :( !
És a számítógép is látja mint a 8gb-ot, ha rádugod a telát?
szelidorzo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010-01-19 kedd 18:22:59
Készüléktípus: e52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia E52

Hozzászólás Szerző: szelidorzo »

Lacika100 írta:Sziasztok!

Több gagyi kérdésem lenne, biztos nagy hülyeségeket fogok kérdezni, előre is bocsánat... :)
-----Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy tudom a készüléket a számítógépre kötni usb-n keresztül, hogy a telefon az otthoni netet használja és ne pedig a saját modemjén keresztül akarjon fellépni a hálózatra? Vagy ha a saját modemen keresztül lép fel a hálóra akkor az itthoni vonalas netemet használja vagy pedig fellép a mobil netre? Mert ha összedugom a számítógéppel a telefont és a --Pc. kapcsolódás internetre-- módot választom akkor, akkor egy programot akar velem letöltetni a " Nokia Pc Internet Access-t " Ami ha jól olvastam, akkor jó ha a telefon modemjén akarok net kapcsolatot létre hozni és nincs vonalas net elérésem.
Én viszont azt szeretném ha az Externetes (vonalas) net kapcsolatot használná a telefon, minek fizessek a netért, ha otthon is feltudok rá kapcsolódni, így legalább alkalmam van kísérletezni a telefonnal.

----- Letöltöttem a Nokia ingyenes térképét ami ugye ingyenes, de csak séta közben autóval már nem használható, létezik e olyan program ami "ingyenes" vagy ha nem is ingyenes de jobb ennél a programnál, olvastam valahol hogy a telefon sokszor elveszíti a gps jelet és az iránymutatása sem igazán jó, téveszt időközönként. Ez tényleg így van, vagy esetleg csak pár esetben fordult elő?

----- Előfordul, hogy 3-4 sec-re a telefon teljesen használhatatlanná válik, nehezen hozza be a felső menüsort illetve nem reagál semmire, majd hirtelen vissza áll minden és működik tovább. Ez a memóriakártya által okozott hiba lehet vagy esetleg az lehet a gond, hogy 2-3 napja nem indítottam újra a telefont?

----- Tudtok ajánlani memóriakártyát amit érdemes ehhez a telefonhoz megvenni, ha jól tudom 16 g kártyát tud kezelni, érdemes ilyen nagy kártyát belerakni, vagy esetleg ezt a mérete miatt nehezen tudja már kezelni a telefon? Lehet, hogy megpróbálnák felrakni rá filmet is csak kíváncsiságból, hogy hogy nézhet ki rajta :) Igazából csak zene tárolásra és angol szöveg tárolásra használnám, szóval a 16 g biztos nem használnám ki.
Előre is köszi a segítséget ha valaki veszi a fáradtságot, hogy egy kicsit oktasson, még ez az első "okos" telefonom és még sokat kell tanulnom, de valakihez fordulnom kell a kérdésekkel... :D

Jól látod, az általad említett "Pc. kapcsolódás internetre-- mód" azt a változatot takarja, hogy a telefon modemjén keresztül kapcsolódik a pc az internetre.

Legegyszerűbb megoldása az igényednek egy wifis router beszerzése, és akkor a pc is tud kapcsolódni a megszokott módon a netre legyen az adsl, vagy kábelnet, valamint wifin keresztül a telefonoddal is tudsz kapcsolódni. (ez egyébként sem árt, időnként szükséges a net kapcsolat a telefon jobb kihasználtságának érdekében, és ha ezt otthon is megtudod oldani, nem kell 3g-s net, vagy free wifit keresned a cél érdekében.

Ha a pc ben akad wifi kártya akkor barbatrükkel meg lehet osztani rajta a LAN-os netet, de mivel nálad úgy tűnik hiányoznak a számtech alapok, nem javasolnám a kísérletezést vele.

Navigáció:

A térkép eddig is ingyenes volt, a navigációért kellett fizetni! (már nem)
Gyalogos navi angol nyelvű van még csak, autós van magyar is.
Navigáció letöltőlinkje az előző oldalakon több esetben fenn van, de a nokia oldalon is megtalálod. amikor ezt telepítetted, uána kell a szükséges térképeket letöltened.

Fagyások: megérne egy teljes resetálást a dolog, esetleg egy sw frissítést, újratelepítést is, majd ismét hard reset.
Ha megjavul, akkor örülsz, ha nem akkor szervíz lesz a dologból. (elállíthattál dolgokat az is okozhat fagyást, ezért javasolnám az sw újratelepítést)

mem kártya: minél gyorsabb annál jobb. (a minőség más kérdés)
minél nagyobb annál lassabb lesz (ugyanazon típusúnál)
16giga? nem biztos, hogy én tennék bele ekkorát!!!!
Kártyát lehetőség szerint olyan helyen vegyél, ahol ki tudod próbálni a készülékben, hogy működik-e.
Memóriakártyát a telefonnal érdemes formázni!!!!!
Válasz küldése

Vissza: “E-széria”