Nokia N86

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
Avatar
papzi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2010-04-25 vas. 15:42:55
Készüléktípus: Xperia Z1c Android 4.4.4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: PÉCS
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: papzi »

Segítséget szeretnék kérni!
Macika, ha valóban segíteni akarsz, nem kioktatni, akkor Tőled is szívesen elfogadom!
Szóval az N86-om egy ideje azt csinálja, hogy bekapcsoláskor megfagy, hol ilyen, hol olyan programok elindulnak, félig betöltődnek, aztán a telefon úgy megfagy, hogy csak akksi ki-be segít.
Ezzel kapcsolatos az egyik kérdésem: lehet-e valahogy megadni azt a sorrendet, hogy a különböző programok milyen sorrendben induljanak, ugyanis úgy látom, ez teljesen össze-vissza variációban történik.
Másik: Ha a telefont úgy kapcsolom be, hogy kiveszem belőle a SIM kártyát (vagy előtte offline üzemmódban volt és bekapcsoláskor abban is hagyom), akkor simán elindul, minden program hibátlanul betöltődik. Ha ezután kikapcsolom az offline üzemmódot, bejelentkezik a hálózatba a telefon és minden megy rendben. Nos, mi okozhatja ezt? Én úgy látom, nem mindig ugyanannál a programnál fagy le a telefon. Esetleg lehetne azt is késleltetni valahogy, hogy indítás után csak mondjuk két perc múlva csatlakozzon a hálózathoz?
A programok, amik a telón vannak használva vannak, tehát azokat nem szeretném törölni, és a szoftver újrarakása sem tartozik a szimpatikus megoldások közé...
Segítségeteket várom tehát.
esel64
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011-11-07 hétf. 17:21:03
Készüléktípus: N86 8MP
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: esel64 »

Sziasztok!
Olvasva az oldalon, hogy másnak is meg van az a problémája, hogy az akku hirtelen lenullázza magát, és már le is akar merülni. Nekem is ugyanez a problémám. Kérdésem az, hogy ha új akkut veszek megoldódik-e a probléma, vagy ez szoftveres hiba, és hiába vásárolok másik akkut az is ugyanezt fogja csinálni? Van-e erre tapasztalat, hogy új akku vásárlással vajon másnál megoldódott-e a hirtelen akku merülés?
Avatar
Salmi
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:20:43
Készüléktípus: N808 + N9 + Mate 10 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tatabánya
Has thanked: 68 times
Been thanked: 135 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: Salmi »

Számításba véve, hogy milyen idős készülékről van szó, nagy valószínűséggel az akkumulátor adta be a derekát! Sajnos nem véges az élete, ki kell cserélni...
esel64
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011-11-07 hétf. 17:21:03
Készüléktípus: N86 8MP
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: esel64 »

Én is erre gyanakszom inkább, és meg is nyugtat mert bár vásárolok hozzá új akkumulátort, de megnyugtat, hogy szoftveresen rendben van a telefon. Bár régi a modell, mégis ezt választottam fő telefonomnak. Galaxy II-ől váltottam le most. Furcsának tűnhet az indoklásom, de bármilyen okos, és gyönyörű készülék, nem tudta úgy belopni a szívembe magát. Az a méret már túl nagy volt telefonálásra. Örökké vigyázni kellet, hogy meg ne sérüljön. A tré aláíratta velem, hogy a kijelzőre nem vállal garanciát, tehát ha történik vele valami akkor nekem kell bizonygatnom, hogy rendeltetésszerűen használtam. Már pedig ezeknek a telefonoknak épp a kijelzőjük a legsérülékenyebb részük.Tehát drága, igényes telefon volt, amit igazából nem is tudtam oly mértékben kihasználni amekkora tudása volt. Tudás? Ez volt az első androidos telefonom, de csodálkoztam, amikor kiderült, hogy nem tud automatikusan csatlakozni wifi hálózathoz. Külön be kell kapcsolni minden egyes alkalommal, ha wifit akartam használni majd vissza ugyanezt. Azért ezt a jó öreg symbian alapból tudja. ugyanez vonatkozik a GPS vevőre is. Számomra ezek dolgok fontosabbak, mint a külcsín vagy a csili-vili animációk, effektek. Játszani sem nagyon játszottam, egy dolgot kivéve a go-t. Az az egy játék nagyon tetszett, és szerettem is. Egy szónak is száz a vége eladtam még viszonylag jó áron, és vettem belőle egy laptopot, meg egy n86-ot. Egyelőre nem bántam meg a cserét. Azért hangsúlyozom, ez az én erősen szubjektív véleményem, biztos nagyon sokan nem értenek velem egyet. Ezért is vergődik szegény Nokia.Köszönöm a segítséget még egyszer.
Avatar
papzi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2010-04-25 vas. 15:42:55
Készüléktípus: Xperia Z1c Android 4.4.4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: PÉCS
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: papzi »

Régen nem foglalkoztunk ezzel a kis jószággal, most én is elővettem egy kicsit a régi N86-omat. Főképp a kamerája miatt szerettem...
Egy két frissítést letöltöttem, és mindjárt lett is vele gondom:
1- Áruház kliens frissült, de nem tudok vele wifin kapcsolódni, mindenáron GPRS-en akar csatlakozni, olyannyira, hogy ha letiltom a GPRS-t, akkor azt mondja, hogy nincs elérhető hálózat. Miközben ott a wifi... van erre megoldás? A "célok" menüben a "mindig rákérdez" van alapértelmezettbe téve.
2- A térképek is frissült. És nem magyar nyelvű... Ezt hogyan lehet orvosolni?
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “N-széria”