Nokia N85

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
dma
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2011-03-25 pén. 00:08:09
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Nokia N85

Hozzászólás Szerző: dma »

potter55 írta:
dma írta:Sziasztok!

Tud valaki ajánlani N85-re valami működő zseblámpa programot, olyat amelyik a hátsó led-eket használja és
nem a kijelzőt világítja (és folyamatosan világít)?
Már próbáltam sokat, de egyik sem volt ilyen.
(Mint a kameránál a mobilfény, csak ott az a baj, hogy csak akkor világít, ha megy a felvétel.)
Próbáld ki ezt, ha még nem próbáltad.
Tökéletes. :) Pont ilyet kerestem.
dma
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2011-03-25 pén. 00:08:09
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Nokia N85

Hozzászólás Szerző: dma »

Sziasztok!

Valami használható tűzfal program létezik N85-re? Amivel a netes illetve az e-mail kapcsolatot tudnám felügyelni/korlátozni.
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Nokia N85

Hozzászólás Szerző: potter55 »

dma írta:Sziasztok!

Valami használható tűzfal program létezik N85-re? Amivel a netes illetve az e-mail kapcsolatot tudnám felügyelni/korlátozni.
Itt van pl ezek: link, link.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
dma
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2011-03-25 pén. 00:08:09
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Nokia N85

Hozzászólás Szerző: dma »

Kipróbáltam, de mind a kettő kicsit körülményes volt.

Az egyikben sok helyen érthetetlen karakterek voltak a menüpontok helyén (gondolom a kínai fordítás miatt),
a másikban meg az angol mellett angol betüvel kiírt orosz szavak voltak. Így nem minden funkciót sikerült
kipróbálni, meg nem is úgy működött ahogy szerettem volna.

Agazából olyan tűzfal kelett volna ahol ha kapcsolódni akarok valahova feltesz egy kérdést, hogy engedélyezem-e
vagy sem (mint a számítógépen).

Végül is a KMS9 tűzfala müködött, csak ott meg csak annyit lehet, hogy ha letiltom a hálózati forgalmat akkor
megakadályozza a kapcsolódást bárhova is akarok felmenni (nem kérdez semmit csak tilt).
A célnak megfelelt, csak sajnos em lehet testreszabni.
dma
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2011-03-25 pén. 00:08:09
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Nokia N85

Hozzászólás Szerző: dma »

Valakinek működik a gallery hack N85-ön? Mert én felraktam a telefonra, de semmi változást nem tapasztamtam. Ugyanúgy megjeleik a gallériában az összes kép ami csak rajta van a kártyán.
tisfekete
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N85

Hozzászólás Szerző: tisfekete »

Szaisztok!

Feltelepítettem a telómra a Light Control-t. Olyan problémám van vele, hogy hiába állítom be hogy kapcsolja ki a kijelzőt, nem kapcsolja ki csak a leggyengébb fényerőre állítja. Az előző telefonomon (N95 8GB) ugyanez a program teljesen kikapcsolta a kijelzőt.
Nem tudtok ajánlani valami más háttérvilágítás-vezérlő programot?

Segítségeteklet előre is nagyon szépen köszönöm.
dma
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2011-03-25 pén. 00:08:09
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Nokia N85

Hozzászólás Szerző: dma »

Szia!

Ez azért van, mert a Nokia N85-ben OLED kijelző van és ennél a kijelző típusnál a képernyő folyamatosan világít 1 órán keresztül és utána teljesen elfeketedik a képernyő ha nem nyúlsz a telefonhoz.
Tehát ez nem LCD kijelző ahol akkor látod a képet ha hátulról külön meg van világítva, hanem LED-es technológia, és ennél vagy világít a pixel (LED) vagy nem. (Nincs a kijelzőnek külön háttérvilágítása).
Tehát itt nem tudod lekapcsolni a világítást mint az LCD-nél, csak visszább vesz a fényerőből (az energia takarékosság miatt). De ez azért jó mert nem kell nyomkodni a telefont, hogy lásd mi van a kijelzőjén hiszen folyamatosan világít. Viszont éjszaka meg amikor nem nyúlsz a telefonhoz teljesen lekapcsolja és emiatt 10 - 12 órán keresztül egyáltalán nincs fogyasztása.
dma
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2011-03-25 pén. 00:08:09
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Nokia N85

Hozzászólás Szerző: dma »

Sziasztok!

Mit lehet csinálni ha a Kaspersky Mobile Security 9 trial verziója lejár, hogyan lehet eltávolítani a telefonról?
Mert eltávolítani nem engedi, menet közben kiírja hogy nem törölhető. 30 naponként meg nem akarom újra telepíteni.

Meg azt vettem még észre, hogy hiába kikapcsolom az online vírusvédelmet rajta, a videó lejátszás bizonyos időközönként
megakad és pár másodperc kimaradás után ugrik tovább. Szóval egy filmet nézni így nem túl évezetes. És ezt azóta csinálja
mióta feltelepítettem a KMS9-et.
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Nokia N85

Hozzászólás Szerző: potter55 »

dma írta:Sziasztok!

Mit lehet csinálni ha a Kaspersky Mobile Security 9 trial verziója lejár, hogyan lehet eltávolítani a telefonról?
Mert eltávolítani nem engedi, menet közben kiírja hogy nem törölhető. 30 naponként meg nem akarom újra telepíteni.

Meg azt vettem még észre, hogy hiába kikapcsolom az online vírusvédelmet rajta, a videó lejátszás bizonyos időközönként
megakad és pár másodperc kimaradás után ugrik tovább. Szóval egy filmet nézni így nem túl évezetes. És ezt azóta csinálja
mióta feltelepítettem a KMS9-et.
Ezt a megoldást találtam az eltávolítására.

És nem kell a telefonra vírusirtó.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
dma
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2011-03-25 pén. 00:08:09
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Re: Nokia N85

Hozzászólás Szerző: dma »

Köszi az infót! De sajnos nem találtam benne megoldást.
Mert igazából a kódot tudom, el is fogadja, de az uninstall legvégénél kiírja, hogy nem törölhető, és kilép.
Tehát itt valami regisztrációs kulccsal és manuális fájltörlésekkel (a rendszermappából) lehetne próbálkozni,
de majd keresgélek tovább a neten hátha találok rá megoldást.

Ettől függetlenül szerintem mostanában elég sok speciálisan a telefon op. rendszerére készített mobil vírus
készül. Főleg Androidra, meg IOS-re olvasni sokról amik pl. emelt díjas sms-t küldözgetnek a háttérben.
Ezért nem árt óvatosnak lenni a mobil vírusokkal sem, bár ilyen szempontból a symbian már szerencsésebb
helyzetben van, mert nem annyira elterjedt mint az Android.
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “N-széria”